2014 Aralık Anneleri

aynen yanilmak istemedikleri icin galiba söylemiyorlar. yüzde 50% dedi super o kadarini bizde biliyoz ellam :KK66:

cnm bir video da izlemistim iki cinsiyetinde gelisimi ayni geliyor, link bulursam sanada göndereyim o yüzden bu haftalarda tahmin etmek bile cok zor doktorlari anlamak lazim.

kuzum benimkinin boyunu bilmiyorum ama ufak bir sorunumuz var galiba. doktor bakti ve dedi ultrasyona göre ilerde gidiyormus bebek. normalinden 9 gün önden gidiyor :KK43: bir dahakine bakip konusuruz dedi, biraz arastirdim bebek iri olabilirmis ama ne alaka, daha simdi beli etmezki. doktorda dedi uzun oldugu icin fln degil ztn bebekler hep belirli gramm ve boy arasi dogarkar diye. o yüzden bilmiyorum bir dahaki kontrollü dört gözle bekliyorum :KK43:
Dur bakalim icini ferah tut hemen telas yapma
Doktora sormadin mi ne gibi bir sikinti olabilir diye

Ayy fananay sormaaaa kiziom cocuklara icimden neler neler gecio sonra aman diorum dilimi isiriorum :KK70: korkuorum valla..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

İyi dediyse sorun yoktur canim. Bilemiyorumki niye uzun cikmis senin bebis:)) eger 12 arti 6da baktirdiysan normalde 12arti 0 yazmistin heralde sen. Gerci pozisyondanda degisir heralde olcumler

11+6 dim 12. Haftadaydim yani. Gayet guzel sirt ustu uzaniyodu 3 resim var ultrasonda ucundede 6.46 yaziyor :)

Dur bakalim icini ferah tut hemen telas yapma
Doktora sormadin mi ne gibi bir sikinti olabilir diye

simdilik bebek acisindan bir sorun yokmus cnm ama ilerki zamanlarda dogum yaklasinca hani sorun olabilir diye ama ilerde tekrar iyce bakilcakmis insAllah. endiselenmedim aksine sevindim derken esim biraz korkutu, internete baktim ordada bebegin kafasi büyüktür yok iri kiloludur fln yazinca biraz endiselenmeye basladim ama daha baska doktorlarada görüncem insAllah :)

Canım benim yanlış bilgi vermek istemem aman ha..sabah ilaçı içmeden gideceksin ona eminim...TSH.a gelince benim tiroid bezlerim komple alındı gebelik öncesi 0.6 ya fln düşmüştü..geçen 15 çıktı sonucum çok ağladım Dr.umu da çok bunalttım...gittiğim hakikaten iyi bir endokrinci...sabırla dinledi beni... Zekası burdan gelişiyo bende yok alındı, ilaç da eksik gelmiş çaresiz içerde bebeğim diye ağlamıştım adama...o da garanti veriyorum fln diye rahatlatıcı konuştu...bebek zekası için olanı t3 ve t4den karşılar zaten dedi...TSH ilaçın düşük gelmesini gösterir ve düşük riskini değerlendiririz dedi...bir de eksik gelse de biz ilaçı az da olsa içtiğimiz sürece hiçbir şey olmazmış..bebek kendini bir türlü kurtarır gerekirse seni t3 süz bırakır ama kendini kurtarır dedi...
bir de kötü şeyler düşünme..Allah korusun bu düşük ya da zeka sıkıntısı gebeliğinde haberi olmayan ciddi hipotiroidi vakalarda görürüz dedi...yani.içtiğimiz ilaçları sıpalar hemen kapıyormuş :))

kapsın cnm hepsini alsın razıyım ya.stres stres .... bide zeka fln olayına girince hepten sapıttırıyolar beni.zaten pimpiriğim..bi üzülüyorum bi sinirleniyorum haftaya bakalım kontrol inş gzl haberlerle gelirim.ama seninkiyle benmki farklı sanırım senin tiroitler alınmış dışardan takviyeyle alıyorun.bnm tiroitler var ve yüksek çıktığı için ilaç kullanıyorum.aynı mı ki...

kapsın cnm hepsini alsın razıyım ya.stres stres .... bide zeka fln olayına girince hepten sapıttırıyolar beni.zaten pimpiriğim..bi üzülüyorum bi sinirleniyorum haftaya bakalım kontrol inş gzl haberlerle gelirim.ama seninkiyle benmki farklı sanırım senin tiroitler alınmış dışardan takviyeyle alıyorun.bnm tiroitler var ve yüksek çıktığı için ilaç kullanıyorum.aynı mı ki...

Aynen aynen bana hiç bırakmasın yeter ki alsın hepsini :)) TSH mı yüksek senin canım??? Eğer TSH yüksekse aynı canım benimki ile ama benimki daha ileri seviyede sadece çünkü benim hiç yok senin yavaş çalışıyor...sende en azından tiroid bezi var canım rahat ol stres yapma bir şeycik olmayacak yavrılarımıza inşallah:)

Son düzenleme:
Ayy fananay sormaaaa kiziom cocuklara icimden neler neler gecio sonra aman diorum dilimi isiriorum :KK70: korkuorum valla..

Valla yaaa... Okulda bi arkadaş dedi çocuğun birine istemdışı bahane verirsen hemen aklımda de de ona benzemesin dedi:KK70:

Kizlar converse patige basladim ben :)
Netten yapilisini buldum resim resim.uzuuun yillar sonra elime ip ve tig aldim.simdilik bu kadar ordum :KK70:
a4y9y6e2.jpg

Netten yapilisini buldum resim resim.uzuuun yillar sonra elime ip ve tig aldim.simdilik bu kadar ordum :KK70:
a4y9y6e2.jpg

Oooo çok iddialı:)) her aşamasını koyar mısın canım bittince biz de yapalım :KK70:

Aynen aynen bana hiç bırakmasın yeter ki alsın hepsini :)) TSH mı yüksek senin canım??? Eğer TSH yüksekse aynı canım benimki ile ama benimki daha ileri seviyede sadece çünkü benim hiç yok senin yavaş çalışıyor...sende en azından tiroid bezi var canım rahat ol stres yapma bir şeycik olmayacak yavrılarımıza inşallah:)

inşallahh cnmmm... ya bide bu sitenin hamilelik takvimine girdim azönce diyo ki :

: Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

sizinkiler ne durumda :KK1::KK1: bnm sol göğsüm biildim bilesi büyük ve daha sarkıktı....şu cinsiyetlerde bi belli olaydı eyiydi :26::26: internette eski usulleri araştır araştır hal oluyorum..sabır lazım ama işte insanda meraktan duramıyo

Oooo çok iddialı:)) her aşamasını koyar mısın canım bittince biz de yapalım :KK70:

maşalahha hamarat annişş :nazar: güle güle giydirmek nasip etsin allahh :KK16:

Sagolun kizlar netteki butun yapim asamalarinin resmini indirdim.atayimmi istiyosaniz :)

a4y9y6e2.jpg

Süpersin tatlım ben de biraz daha toplanayım başlıcam hemen :-)

Ya Settar

11+6 dim 12. Haftadaydim yani. Gayet guzel sirt ustu uzaniyodu 3 resim var ultrasonda ucundede 6.46 yaziyor :)
Valla bilemiyorumki canim ultrason crlye gore otomatik hesap yapar ondada bu sonuc en az 13 haftalik gebelige filan tekabul ediyor.
Bak kagan kocatepenin sitesi var orda hafta hafta olcumler yaziyor ondada bastan ayaga olcum ve bunu ozellikle buyuk harflerle belirtmis. Bas popo olcumleri bu haftada en az 2cm daha azaltiyormus boyu. Senin crl tum boy canim:))
Eger doktorun hafta olarak onden gittigini soylemediyse

inşallahh cnmmm... ya bide bu sitenin hamilelik takvimine girdim azönce diyo ki :

: Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

sizinkiler ne durumda :KK1::KK1: bnm sol göğsüm biildim bilesi büyük ve daha sarkıktı....şu cinsiyetlerde bi belli olaydı eyiydi :26::26: internette eski usulleri araştır araştır hal oluyorum..sabır lazım ama işte insanda meraktan duramıyo

Hadi ya o zaman benim kuzum kızzzzz :) bakalım tutacak mı :)) keseye alttan tutunmuşsa kız üstten tutunmuşşa erkek demişti bana kuaförüm şimdi yine duydum aynısını benim bebeğim alttan tutunmuş :)

Sagolun kizlar netteki butun yapim asamalarinin resmini indirdim.atayimmi istiyosaniz :)

Tığla yapmışsın şimdi okudum zincir çekmeyi bile bilmiyorum ben :KK43: artık bilenler yapıp giydirr mis gibi... Ben de şişle yapılan araştırayım:)

simdilik bebek acisindan bir sorun yokmus cnm ama ilerki zamanlarda dogum yaklasinca hani sorun olabilir diye ama ilerde tekrar iyce bakilcakmis insAllah. endiselenmedim aksine sevindim derken esim biraz korkutu, internete baktim ordada bebegin kafasi büyüktür yok iri kiloludur fln yazinca biraz endiselenmeye basladim ama daha baska doktorlarada görüncem insAllah :)
Tabi canim gorun icin rahat etsin bisey yoktur bencede belkide erken dollendin o yuzden buyuk cikiyordur.

X