2014 Aralık Anneleri

olmuş yüklemişim bak benimkinde böyle. kesenin içinde sol tarafta minnacık bir noktacık kuzucuğum. kötü şeyler getirme aklına artık kimyasal olması imkansız. inşallah herşey yolunda gidecek bundan sonra. ben de folbiole devam ediyorum. 8. haftada kan testi yapacak sanırım elevit ve demire o zaman geçicez. senin mide ne alemde. benim çok bulantım var:KK43:

ben göremedim canım ya. telden mi girmem gerekiyor. iş yerinden giriyorum şu anda.
valla ben de bulantı yok şimdilik ne hikmetse. kızıma hamileyken mahvolmuştum. eşimde sordu dr'a. bulantım yok diye stres yapıyo eşim dedi:) dr da daha yeni yeni başlar dedi ama yok hala :)
ben bi de kilo konusunu çok dert ediyorum. kızımda 20 kg almıştım. tam 1 senede verebildim. şu an 60 kg'yum. şöyle 12 kg falan alsam sadece süper olacak. 2. hamilelikte daha az alınıyormuş genelde. çevremdekiler hep öyle

Benim karnım çok kötü şişti..... pantolonumun düğmeleri açık oturuyorum :KK43:(((( benim gibi şişkinliği olan var mı aranızda?

ben göremedim canım ya. telden mi girmem gerekiyor. iş yerinden giriyorum şu anda.
valla ben de bulantı yok şimdilik ne hikmetse. kızıma hamileyken mahvolmuştum. eşimde sordu dr'a. bulantım yok diye stres yapıyo eşim dedi:) dr da daha yeni yeni başlar dedi ama yok hala :)
ben bi de kilo konusunu çok dert ediyorum. kızımda 20 kg almıştım. tam 1 senede verebildim. şu an 60 kg'yum. şöyle 12 kg falan alsam sadece süper olacak. 2. hamilelikte daha az alınıyormuş genelde. çevremdekiler hep öyle

görmüşssündür diye sildim bi yarım saat falan kaldıktan sonra:) bulantı ne kadar geç başlarsa o kadar iyi canım keyfine bak, belki hiç bulanmaz. her gebelik birbirinin aynı olmuyor, benim kv eşimde 9 ay çıkarmış, görümcemde hiç çıkarmamış vs vs.

kilo konusuna ilk gebeliğimde dikkat ettim, doğumdan 4 gün sonra 6 kilo fazlam vardı sadece. sonra eski kilomun da altına düştüm. ne zaman işe başladım o zaman 3 kilo aldım :KK43:

görmüşssündür diye sildim bi yarım saat falan kaldıktan sonra:) bulantı ne kadar geç başlarsa o kadar iyi canım keyfine bak, belki hiç bulanmaz. her gebelik birbirinin aynı olmuyor, benim kv eşimde 9 ay çıkarmış, görümcemde hiç çıkarmamış vs vs.

kilo konusuna ilk gebeliğimde dikkat ettim, doğumdan 4 gün sonra 6 kilo fazlam vardı sadece. sonra eski kilomun da altına düştüm. ne zaman işe başladım o zaman 3 kilo aldım :KK43:

ben ilkinde hiç dikkat etmemiştim. canım ne çektiyse yedim nasılsa veririm diye ama 1 senemi aldı vermek. kilo konusunda acaip takıntılıyım. yarım kilo alsam bütün psikolojim bozulur o derece :) o yüzden bunda dikkatli davrancam bakalım. :KK1:

ben ilkinde hiç dikkat etmemiştim. canım ne çektiyse yedim nasılsa veririm diye ama 1 senemi aldı vermek. kilo konusunda acaip takıntılıyım. yarım kilo alsam bütün psikolojim bozulur o derece :) o yüzden bunda dikkatli davrancam bakalım. :KK1:

yürüyüş yapma imkanın varsa yürü canım. bulantılarım geçsin başlıycam ben. boyun kaç 20 kilo çok değil aslında.

yürüyüş yapma imkanın varsa yürü canım. bulantılarım geçsin başlıycam ben. boyun kaç 20 kilo çok değil aslında.

evet yürüyüş yapmam lazım. koşu bandım var ama dr önermedi. mümkünse parkuru olan yumuşak zeminde yürü dedi. boyum 1,65. 58 le hamile kalmıştım 78 le doğum yaptım :) bakalım olmadı diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. hamileler için örnek menüler falan hazırlıyorlar. bi listeye bağlı kalırsam daha iradeli olurum. ilk 3 ayda alınan kilolar daha kalıcı oluyormuş. o yüzden bu dönem çok öenmli :)

Benim karnım çok kötü şişti..... pantolonumun düğmeleri açık oturuyorum :KK43:(((( benim gibi şişkinliği olan var mı aranızda?

canım ben ilk hamileliğimde öğrendikten 1 hafta sonra karnım çıkmıştı ve hemen büyüdü karnım hani 3 ay pek söylenmez yakın çevre bilir genelde falan ama bende herkes hemen öğrendi tipim değişiyor :) şimdi yine aynı durumdayım öğreneli 2 hafta oldu karnım şişti şuan masa başında oturuyorum Allahtan düğmem açık durumda :KK1:

canım ben ilk hamileliğimde öğrendikten 1 hafta sonra karnım çıkmıştı ve hemen büyüdü karnım hani 3 ay pek söylenmez yakın çevre bilir genelde falan ama bende herkes hemen öğrendi tipim değişiyor :) şimdi yine aynı durumdayım öğreneli 2 hafta oldu karnım şişti şuan masa başında oturuyorum Allahtan düğmem açık durumda :KK1:

ay normal diyorsun yani ... ben kendimi kötü hissettim ya.. korkuyorum değişik bir durum mu var diye.. daha keseyi bile görmedim 2 gün kaldı... gömleklerimin düğmeleri kapanmıyor... bildiğin 3 aylık gibi şiştim :KK43: ben 9 ay da nolurum acaba :KK43:

Ben ilkinde 6 ay ayni pantolonlarimi giydim ne olduysa son 3 ayda aldim kiloyu ama simdi 68 gibi fazla bir kiloyla hamile kaldim hamile kaldigimi ogrenince sigarayi biraktim hic agzim bos durmuyor bunda artik tosun gibi siserim herhalde:KK19:

Son düzenleme:
evet yürüyüş yapmam lazım. koşu bandım var ama dr önermedi. mümkünse parkuru olan yumuşak zeminde yürü dedi. boyum 1,65. 58 le hamile kalmıştım 78 le doğum yaptım :) bakalım olmadı diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. hamileler için örnek menüler falan hazırlıyorlar. bi listeye bağlı kalırsam daha iradeli olurum. ilk 3 ayda alınan kilolar daha kalıcı oluyormuş. o yüzden bu dönem çok öenmli :)

ben diyetisyene gitmedim ama benim dr bana hamur işi pasta kızartma pilav börek tatlı vs yeme dedi. yemedim, tadımlık yedim yediysem de. gidersen eğer önerilerini paylaşırsın bizimle dimi:)

sizlerin yine yaşı küçük ya ben ne yapayım kızlar. belli bir yaştan sonra kaslar salıyor kendini. bel çevremde simit kaldı az da olsa. rakam olarak eski kiloya dönsemde karnım da belimde simit kaldı:)

Selam hamiscikler nasilsiniz
Benim acayip gazim var ve surekli oturarak calisiyorum bir sure sonra catlayacak gibi sisiyorum yaa :KK43: dokuz ay devam etmez umarim bu durum

Kızlar 5+3 'te benim kese 13mm di ama ultrason fotosuna bakıyoruum bakıyorum nokta mokta yokk! Hepinizde var mı?
Aklıma kötü kötü şeyler geliyooo
Boş gebelik filan olmasın:18::18::18:

canim öle olsa dr sölerdi aklina kötü seyler getirme bende baktim fotoya top gibi bisi altindada nokta var benimkinde ..seniki daha kücüktür kesin

Doktor birşey önermeden bişey almadım ben..sadece. Follik asit ve folikasit zengini gıdalar alıyorum şimdilik (özellikle yeşil mercimek bolbol ) zaten kan tahlili vs isticek bakalım uygun görürse kullanıcam..vitamin dahi olsa mutlaka doğal yollardan gıdalardan al Cnm:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

haklisin aslinda en iyisi oda iste bazen yeterli olmuyor bende daha kan filan vermedim kalbini duymaya gidince vercem dr da ozamana kadar bisi demedi bizde cezaneye sorup aldik:)

kızlar kesemizi gördük hayırlısıyla 2 kese var yani ikiz olacak :) 10 gün sonra kalp atışı için gideceğim... dr a gittiğimde dilim tutuldu soracak tek bir kelime bulamadım adamda aklına gelirse tlf aç dedi... şimdi ise aklımda deli sorular neyse kağıda yazıcam bu kez 10 gün sonra soracağım

hayirli olsun ikizlerin :) sorularini yaz kagida bende her gitiigimde unutuyorum darisi kalp atislarini duymaya olsun :emir_bebek: cümlemizin

Ben aylardir folic plus kullaniyorum icinde ayrica d vitamini ve kalsiyum vardi sanirim eczaci bi musterim onermisti oda hamileyken kullanmis
Doktor hicbirsey demedi bana kullandigina devam et dedi

X