2014 Aralık Anneleri

selam kızlar bende geçen mayısta ikizlerime hamile kalmıştım ve 6+2 ve 6+3 de kaybetmiştim şimdi tekrar hamile kaldım bende inş ikili test için 5 hazıranda gidecem umarım hersey herkes için çok çok güzel olur ve su anda da 10+3 deyim :)))

oo ne güzel kocaman olmuş bebiş :))

gecen seferkiler neden düşmüştü? belirtileri neydi? hatırlamak kotudur emınım ama kısaca anlatırsan sevınırım.

Merhaba kızlar biz dun trafik kazasi gecirdik araba nerdeyse pert oldu, ama allaha sukur bebegimde bisey yok kazadan hemen sonra hastaneye gittik dr bakti hersey yolunda dedi hatta sana cinsiyetinide soyliyeyim moralin yerine gelsin dedi. Tam 12 haftalik olduk biz ve bir oğlum olacakmis cok mutluyum..

aaa çok geçmiş olsun allah korumuş. cana geleceğine mala gelsin.
ilk cinsiyeti öğrenmiş olduk öyle mi :))

Kızlar çok moralim bozuk...tiroid hastasıyım gebelik öncesi bir senede 1 küsüüre indirdik TSH değerimi...en son 13 çıkmıştı :KK43:
dozu artırdık bu sabah kan verdim düşeceğimi beklerken 15 olmuş ağlamaktan gözlerim şişti çok korkuyorum:'( ne olur dua edin....

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar çok moralim bozuk...tiroid hastasıyım gebelik öncesi bir senede 1 küsüüre indirdik TSH değerimi...en son 13 çıkmıştı :KK43:
dozu artırdık bu sabah kan verdim düşeceğimi beklerken 15 olmuş ağlamaktan gözlerim şişti çok korkuyorum:'( ne olur dua edin....

cnm geçmiş olsun bu kadar harap etme kendini lütfen :KK43: ben bu konuyu çok bilmiyorum yani yüksek olmasının gebelikte ne gibi riskleri var bilmiyorum ama sonucu gördü mü dr un. dozu daha da mı artırdı ne dedi ??

Korkma canim Allahin izniyle bisey olmaz bebegine yeni tedavi vermistir sana zaten doktorun.sonraki kontrolunu ne zamana verdi ilacinin dozunu ne yapti yazar misin?

Aminnn.. düşüklerim 5-6. haftalarda olmuştu maalesef kan pıhtılaşması varmış trombofili paneli yaptırdıktan sonra öğrendik.Ben de sağlıkçıyım ama insan başına gelmeden anlayamıyor bunları. kızlar sizler yaşadınız mı böyle şeyler ? bu hafta ikili test yaptrcam iyi çıkar inşallh siz yaptrdınız mı ?? :nazar:

Gecmis olsun dilekleriniz icin hepiniz saolun. Baya bir korktuk ama allaha sukur iyiyiz simdi. Bugun raporluydum telden giriyorum, isyerine gidince eklicem diger arkadaslari listeye ok

Korkma canim Allahin izniyle bisey olmaz bebegine yeni tedavi vermistir sana zaten doktorun.sonraki kontrolunu ne zamana verdi ilacinin dozunu ne yapti yazar misin?

İnşallah canım Allah razı olsun:KK43: Gebelikten önce 125 içiyordum her şey normaldi:KK43:
200.e çıkmıştık yine az gelmiş...5 gün 275 mg.ye çıkarttı... Cuma yine çağırdı...Allahım bebeğimi koru Ya Rabbim..bana yetmezse yetmesin..ne olur onun sağlığını kötü etkilemesin ne olur Allahım...canım senin hipotiroid mi yoksa benim gibi komple alındı mı tiroid bezlern... Kaç mg içiyorsun?

cnm geçmiş olsun bu kadar harap etme kendini lütfen :KK43: ben bu konuyu çok bilmiyorum yani yüksek olmasının gebelikte ne gibi riskleri var bilmiyorum ama sonucu gördü mü dr un. dozu daha da mı artırdı ne dedi ??

Canım anne karnında ölüm,Zayıf bebek, tiroid hastası bebek doğumundan Rabbim esirgesin zeka geriliğine kadar bir çok şeye sebep olur Allahım korusun...çok korkuyorum:'(
Lütfen dua edin sağlıklıca gelsin bebeklerimiz...:KK43:

Son düzenleme:
Merhaba kızlar biz dun trafik kazasi gecirdik araba nerdeyse pert oldu, ama allaha sukur bebegimde bisey yok kazadan hemen sonra hastaneye gittik dr bakti hersey yolunda dedi hatta sana cinsiyetinide soyliyeyim moralin yerine gelsin dedi. Tam 12 haftalik olduk biz ve bir oğlum olacakmis cok mutluyum..

çok geçmiş olsun canım Rabbim bir daha yaşatmasın

Gözün aydın canım hayırla sağlıkla oğluşunu kucağına almayı nasip etsin:emir_bebek:

DR bulantı için zencefilli sakız ve zencefilli şeker önermişti. Abartılmadığı sürece sakıncası olacağını sanmıyorum

benim doktorum bulantım için zencefil önerdi.

Zencefilin adet söktürücü özelliği olduğu için hamilelerde önerilmiyor. Ama doktor kontrolünde alınıyorsa sorun yok. Doktora sormadan kullanılmamasını önermiştim ben de.

Ben hrs de tarık beye gidiyorum çok da memnunum tavsiye ederim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben de ona gidiyorum :)
doğum paketini aldın mı? karar veremedim ben de :S

kızlar hrs'yi merak ettim. hala net bir adres edinemedim de kendime. birkaç hastane doktor vs. araştırdım ama hrs karşıma çıkmadı hiç. ikiniz de memnunsunuz ne güzel.. bir de doğum paketi nedir acaba? birazcık bilgilendirirseniz çok sevinirim:)

İnşallah canım Allah razı olsun:KK43: Gebelikten önce 125 içiyordum her şey normaldi:KK43:
200.e çıkmıştık yine az gelmiş...5 gün 275 mg.ye çıkarttı... Cuma yine çağırdı...Allahım bebeğimi koru Ya Rabbim..bana yetmezse yetmesin..ne olur onun sağlığını kötü etkilemesin ne olur Allahım...canım senin hipotiroid mi yoksa benim gibi komple alındı mı tiroid bezlern... Kaç mg içiyorsun?

Bende hashimato var canim tiroid bezlerim calismiyo benimde.bende su an 4 gun 125 3 gun 75 mg kullaniyorum.en son 1.86 ya dusmustu benimki 1 ay sonra gel dedi dr..umarim seninkide duser ben dusecegine inaniyorum birde moral cok onemli sakin endiseye kapilma riskli donemleri neredeyse atlattik.sen.l inancini kaybetme stres bu hastaligi besliyo rahat ol lutfen canim..

merhaba canım verilmiş sadakanız varmış bizde tatili değerlendirelim dedik ama 5. dk.da kaza yaptık minik bi kazaydı ama önde oturunca insanın içi gidiyor.. çok sevindim oğluşuna çook şanslısın benimde içimden çok erkek geçiyor bakalım ne olacak :KK31::KK31:

kızlar hrs'yi merak ettim. hala net bir adres edinemedim de kendime. birkaç hastane doktor vs. araştırdım ama hrs karşıma çıkmadı hiç. ikiniz de memnunsunuz ne güzel.. bir de doğum paketi nedir acaba? birazcık bilgilendirirseniz çok sevinirim:)

bu hastane butik otel gorunumunde, cok temız. ilgili personeli var. ücretleri baya baya yüksek ama. doğum paketi de basta belirli bir ücrete anlaşıyorsun. içinde testler, kontroller vs. var. ben de cok bilmiyorum detayları o yüzden arkadaşa sordum işte:) mantıklı mı değil mi bilemedim. cunku parayı basta alıyorlar ve Allah korusun terslik olması durumunda 20. haftadan sonra olursa gerı odeme yapmıyorlar. oncesınde olursa yarısını gerı oduyorlarmıs falan fılan. detaylı bılgıye ıhtıyacım var :S

X