2014 Aralık Anneleri

inşallah hepimiz atlatırız şu yehlikeli dönemi. dün sapsarı akıntım geldi. geceye doğru ufak ufak kahverengi akıntımgeldi. aslında normal olduğunu biliyorum. progestan ve iğne kullanıyorum. cuma doktora gidicem. kalp atımı için. akıntımı da syluycem ama allahtan bugün bişey yok. ama korkuyo insan.

çok haklısın,biliyoruz ki bunlar normal ama endişeleniyor insan.inşallah duyarsın kalp atşını,o zaman bunları sormak aklına bile gelmez mutluluktan:)

Hanımlar siz ne kadar su tüketiyorsunuz? Benim suyla pek aram yok da zorlanıyorum :KK43: ne kadar içmemiz gerekiyor acaba..

....

Yrm lt oluyo mudur bilmiyorum. İçemiyorum su. Ağzımın tadı zaten berbat iice kötü oluyo..Midemi de bulandırıyo..

Tatlı ya da meyve yiyince çok susuyorum. O zaman dikiyorum 1 bardak..İçebilirsem 1-2 br da ayran ya da meyve suyu. Anca o işte.

canım o bildiğim kadarıyla şöyle demek. simdi adete göre 9+ sin ama esasen 9+6 sın. kağıtta da şunu gösteriyo 9+1 ila 10+3 arası demek. o da 9 +6 oluyo . yani gebelik bu iki hafta arası demek

hımmm. anladım canım. sağolasın. :KK52::nazar::nazar::nazar:

evet canım hafta sonu alcam ben de.eteklerim de genelde kalem etek tarzı dar. lastikli etek alıcam. bi süre idare eder. kızımdan kalma bi kaç parça pantolonum var geçen gün denedim çok büyük geldi berbat durdu:) ama h&m de gördüm kalıpları daha küçük dar kesim hamile pantolonları vardı. ondan alıcam. sen nerden aldın?

Canim ben dogudayim burda sadece defacto da ve lcw da var. Lcw dakileri begenmedim defactodan aldim bi tane 2. Yi ariyorum simdilik.

kizlar kilomda bi degisiklik yok 57-58 arasiyim hep ama karni baya cikti disarda gören hamile oldumu biliyo ..anlamadim daha erken degilmi karin cikmasi kiyafette taytla idare ediyordum hamilelik pantolonu aldim böle bi rahatlik yokk :KK12:

kizlar kilomda bi degisiklik yok 57-58 arasiyim hep ama karni baya cikti disarda gören hamile oldumu biliyo ..anlamadim daha erken degilmi karin cikmasi kiyafette taytla idare ediyordum hamilelik pantolonu aldim böle bi rahatlik yokk :KK12:

Bende erken diye düşünüyordum ama karni çıkan baya annemiz var demek ki normal :) ben nazar degecek diye korkuyorum acikcasi cunku benim karnima da dik dik bakiyolar :) evt canim hamile pantolonu çok rahat bişey zaten bundan sonra hep rahat giyinmeliyiz.

Bende erken diye düşünüyordum ama karni çıkan baya annemiz var demek ki normal :) ben nazar degecek diye korkuyorum acikcasi cunku benim karnima da dik dik bakiyolar :) evt canim hamile pantolonu çok rahat bişey zaten bundan sonra hep rahat giyinmeliyiz.

hamile olduğunu duyanın bilenin ilk baktığı yer karın nedense :KK1: aman nazarı değmesin kimsenin bizee :nazar::nazar: benim göbişim vardı hep sadece az dha büyüdü gibi heheheh :KK16:

aynen bide böle cekemeyenler varya o bebek olamaz kilodur demiyomu:s kilo ayni halbuki aman bosver rahat rahat giyinin kizlar bebege zarar yoksaa.. ben HM den aldim bedenleri daha kücük orann

bugun karnimda gün boyu kelebek kanatlarini cirpiyormus gibiydi 10 haftaligiz henuz bebegin hareketlenmesini beklemiyorum ama etrafimdakilerin soyledigi gibi gaz sancisi da olmadigina eminim sizde de oluyor mu boyle ?

bugun karnimda gün boyu kelebek kanatlarini cirpiyormus gibiydi 10 haftaligiz henuz bebegin hareketlenmesini beklemiyorum ama etrafimdakilerin soyledigi gibi gaz sancisi da olmadigina eminim sizde de oluyor mu boyle ?

Anne karnında (gebelilkte, hamilelikte) bebek henüz çok erken haftalarda 9. hafta civarında hareket etmeye başlar. Ultrason muayenesi sırasında bu hareketler görülebilir, özellikle ultrason probu ile rahim sallandığında bebek de refleks olarak hareket eder. Ancak bu haftalarda bebek henüz çok küçük (2 cm) olduğu için hareketlerinin hissedilmesi imkansızdır. Bu haftalarda bazen anne adaylarının bebek hareketlerini hissetmesi sandığı olan aslında barsak hareketleridir
Bebek yeterince büyüdüğü zaman yaptığı hareketler rahim duvarına kadar etki gösterebilir ve anne tarafından hissedilebilir. Bu da ancak 16 - 20 haftalar civarında mümkün olabilir. İlk gebeliklerde daha geç hissedilir ve 20-22 hafta civarını bulabilir. İkinci ve üçüncü v.b gebeliklerde daha erken 16 hafta civarında hissedilmeye başlar
ben kızımda 18. haftada hissetmiştim :)

çok tesekkur ederim.ne için kür soruyosunuz? yoo onemli degil ne kusuru cnm Amin Allah tum isteyenlere tez vakitte bu sevinci yasatsin insallah

Amin cumlemize insallah :KK16: .. Ben belcikada yasiyorum .. Queen38 de bu taraflardaymis sanirim ve bir doktora gitmis daha cok bitkisel tedavi uzmani gibi galiba ( banada baska topikten arkadasim eylulnazz soyledi) kac zamandir hamile kalmaya calisiyormus kendisi olmuyormus ve bu uzman olan kisi 2 sise bitkisel bir karisim ve yaninda vitamin vermis kendisine vesile olmus .. suanda hamileymis ... bende o gittigi yer hakkinda bilgi alip ulasmak istiyorum ama girmiyor sanirim bu aralar sayfaya :26:

Kızlar aranızda bütün gün sabah dahil bulantısı olmayıp akşam 5 ten sonra başlayan var mı? Tıptaki adı morning sickness (sabah hastalığı) olarak bilinen şey benim bütün akşamlarımı mahvediyor :KK43:

Amin cumlemize insallah :KK16: .. Ben belcikada yasiyorum .. Queen38 de bu taraflardaymis sanirim ve bir doktora gitmis daha cok bitkisel tedavi uzmani gibi galiba ( banada baska topikten arkadasim eylulnazz soyledi) kac zamandir hamile kalmaya calisiyormus kendisi olmuyormus ve bu uzman olan kisi 2 sise bitkisel bir karisim ve yaninda vitamin vermis kendisine vesile olmus .. suanda hamileymis ... bende o gittigi yer hakkinda bilgi alip ulasmak istiyorum ama girmiyor sanirim bu aralar sayfaya :26:

Zozitos cnm benim gorusemedik uzun zamandir naptin kullaniyomusun o dedigim jeli bikmak usanmak pes etmek yok klomene, jele ve kurlere devam et ama kafan rahat olsun strese gelmiyor bu iş insallah allahin izniyle en yakin zamanda hamile kalacaksin dualarim seninle..

ben hala aynı kıyafetlerimi giyiyorum , karnım çıkmadı ama hazımsızlıktan dolayı midem çıktı. midem davul gibi oluyor özellikle akşamları. 6 aylık gibi oluyorum:KK43: bir tek ben miyim hazımsızlık yaşayan?

Benim de öyle canım sabah uyanınca hiç birşey yok eskisinden daha küçük bir göbek akşam yatarken 6 aylık :KK43:

....

Kızlar aranızda bütün gün sabah dahil bulantısı olmayıp akşam 5 ten sonra başlayan var mı? Tıptaki adı morning sickness (sabah hastalığı) olarak bilinen şey benim bütün akşamlarımı mahvediyor :KK43:

canım benim durumum da anormal herkes yemek yemeden bulanıyor mideleri ben yemek yedikten sonra hiç istemiyorum koku tekrar yemek hiç istemiyorum

Zozitos cnm benim gorusemedik uzun zamandir naptin kullaniyomusun o dedigim jeli bikmak usanmak pes etmek yok klomene, jele ve kurlere devam et ama kafan rahat olsun strese gelmiyor bu iş insallah allahin izniyle en yakin zamanda hamile kalacaksin dualarim seninle..

ayyyy canimmm babylove cummmm senden haber almak ne guzelll :KK9: kullanmaz miyimmmmm ... bende bu ay ilk defa catlatma ignesi oldum ayin 07 sinde ve iliski esnasinda jelide kullandimm ... 3 yumosum olmus.. bir tanesi 14 mm umitli degil ama diger 2 tanesi 22 ve 24 mm lik dedi .. ikiz olabilir dedi :KK34: kismet bakalim ... bir tanesi tutsun ben ona da raziyimmm :KK16: eeeee sen anlat nasil gidiyor :KK49: lik :KK76:

Ne olur biri bana cvp versinnnn😪😰geçen günde yazdım çok kötüyüm 7+6 haftalık hamileyim 2 haftadır sürekli şiddetlenen mide bulantım ve kısmalarım var.son iki haftada 8 gün has.yattım bugun çıktım bebeğime bişey olcak diye çok korkuyorum sürekli serum yiyorum bu serumlar ve içlerine koyulan ilaçlar zararlımıdır? Emedur fitil verdiler onuda kullanırken içim rahat hiç değil😒benm gbi olan varmı ? Ayrıca böbrek hastası olduğum için doktorlar çok üstüme düşüyor böbreklerim susuz kalmasın die.emedur fitil kullanan varmı cvppp lütfenn😪😪😪

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ne olur biri bana cvp versinnnn😪😰geçen günde yazdım çok kötüyüm 7+6 haftalık hamileyim 2 haftadır sürekli şiddetlenen mide bulantım ve kısmalarım var.son iki haftada 8 gün has.yattım bugun çıktım bebeğime bişey olcak diye çok korkuyorum sürekli serum yiyorum bu serumlar ve içlerine koyulan ilaçlar zararlımıdır? Emedur fitil verdiler onuda kullanırken içim rahat hiç değil😒benm gbi olan varmı ? Ayrıca böbrek hastası olduğum için doktorlar çok üstüme düşüyor böbreklerim susuz kalmasın die.emedur fitil kullanan varmı cvppp lütfenn😪😪😪

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım çok geçmiş olsun ..inşallah kısa zamanda geçer bulantıların.bende 7+5 im ama bu gebelik herkesin çok farklı ilerliyo.kiminde çok bulantı var kiminde yok.kimisi bulantı var kusma yok.serum ve içine konan ilaçlarında zararlı olduğunu sanmıyorum.öyle olsa takmazlar.belki içinde vitamin flnda vardır bebeğine yarasın diye.kötü düşünme canımm.. emeduruda bilidğim kadarıyla bulantı için veriyolar .uzun sürmüş ya kusmaların ondan vermiştir..

X