2014 Aralık Anneleri

Ben de yaptırmayayım diyorum ama eşim de ne gerekiyorsa yapılsın diyor.
Doktor ne derse uyalım diyor.
Ben de tam karar veremedim ama yaptırcam galiba.

Çok sağolun desteğiniz için.
ama yanlış anlaşıldım galiba :)
düşük riskini aklıma bile getirmiyorum, elbette risk var ama olumlu düşünelim olumlu olsun. değil mi :)
ben TSH nın daha düşük olması gerektiğinden bahsetmek istemiştim:)

Tsh hamilelikle birlikte bende yüksek çıktı önceden bi sorun yoktu çok kafama taktım internetten araştırdıkça ama hiç gerek yokmuş ilaç kullanıyorum öğrendiğimden beri ayda bir kontrol ediliyor dünkü sonucum 1.6 çıktı düştü çok şükür ilaçla çözülebilecek birşey doz ayarlaması yapılıyor o kadar

Son düzenleme:

evet canım çok şükür öyleymiş.
benim de gebelik öncesi normaldi.
gebelikle yükseldi. ben de ilaç başladım haziran başında bakılacak seviyesine.
bir de bende şeker sıkıntısı var canım.
şimdilik diyetle devam edeceğim, her gün ölçüm yapıp yazıp haftaya doktora görüneceğim.
bakalım dengeye alırım inşallah şekeri.

Bu arada kızlar diyetisyene gittim.
tamamen bana göre bir diyet verdi.
bir haftalığına bayağı sıkı bir diyet.
pilav makarna hamurişi hepsi yasak. et, sebze, yumurta, yeşillik, ceviz var diyette.
haftaya kontrole gideceğim. şekerim biraz düşerse biraz gevşeteceğiz diyeti.

Kızlar ben malesef meleğimi kayb ediyorum.çok üzgünüm. Allah kızlarımı bana bağışlasın.

Deneyen doktorun ne kadar takıntılı olduğunu bilsen gözün kapalı içersin :)

Kızlar TSH ı hiç takmayın kafanıza lütfen ben tüm tiroid bezleri alınmış vücudu TSH hormonu üretmeyen biriyim...ilaçı düzenli alıp rutin kontrol ettirdiğin sürece hiç bir sıkıntı olmaz İNŞALLAH.... Herkeste var olan bir şeyi vitamin gibi dışardan alacaksınız o kadar...
Eğer gebelikte farkedilmezse Allah korusun zeka sıkıntısı olabilirmiş ama farkedip önlemi aldıktan sonra bir şey olmaz inşallah.. üzülmeyin sakın bebişlerimize sağlıklıca kavuşacağız :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ohh canım valla iyi dedin rahatlattın beni:13::13:

Kızlar ben malesef meleğimi kayb ediyorum.çok üzgünüm. Allah kızlarımı bana bağışlasın.

Canım Rabbim sabır versin inşallah..üzülme demek de boş biliyorum...Rabbim inşallah çocuklarını sana bağışlasın...onlara sarıl bolca en iyi gücü onlar verecektir emin ol...çok geçmiş olsun...

Ohh canım valla iyi dedin rahatlattın beni:13::13:

Rahat ol tabi canım ben de saçma sapan netten okumuştum taaa hamile kalmadan evvel danışmıştım 3 senedir gittiğim endokrinoloji profesörü kesinlikle orda yazanların bi çoğunun aslı yok dedi...ilaçı düzenli içtiğin sürece ve kontorele geldikten sonra tiroidten kaynaklı sorun olmaz dedi...

Benim ameliyatla alındı ve radyoıyod tedavisi aldım ama korkmuyorum:)

Yalnız size nacizane tavsiyem tiroid için dahiliye uZmanına kesinlikle güvenmeyin 4 yıldır gezdiğim Dr.lardan yıla çıkarak söylüyorum tiroide dahiliye anlarım diyo ama sırf para için...kesinlikle güvenmeyin mutlaka ENDOKRİNOLOJİ uzmanına gidin.... Ordaki referans aralığı gebelikte farklı çünkü 2.5 un altına düşmemeli diyo benim doktorum ve ilk 12 hafta çok önemli ilaç dozumuz..12 den sonra bebeğimizin kendi tiroid bezi oluşacak inşallah bize ihtiyaçları bile kalmayacak:)

Evet canım ben 9 değerle gittiğim dahiliyeci ilaca gerek yok dedi kadın doğumcuma çok güvenirim o 50 lik ilaç başlattı yetmedi endokrinolojiye gittim o da hamilelik referansı 2,5 diyip 50 lik yeterli dedi yarın tekrar gideceğim bakalım ne diyecek

Bu arada nazlma geçmiş olsun Allah kızlarını sana bağışlasın ilk 3 aydaki düşüklerin büyük çoğunluğu biliyoruz ki anomalilerden kaynaklanıyo Allah sağlıklı bebekler nasip etsin herkese ve sana inş.

Yaptıracağım tabii ki.. Kızımda da yaptırdım , kısmet olursa bunda da yaptıracağım.. Mesele bi problem çıkarsa aldırırım ya da aldırmam meselesi değil ki.. Nelerle karşılaşılacağı, nerelere hazırlıklı olmamız gerektiğini bilerek hamileliğe devam etmek. 2li testi yaptırdığında sorun çıkmazsa başka bir taramaya gerek yok zaten..

Canım ya.. Allah meleğini sana bağışlasın canım..

Hadi bakalım.. He rşey yolunda gitsin canım, güzel haberler ver bizlere.

Canım ne diyebilirim ki.. Demek ki sağlıksız bir gebelikmiş.. 4 ay önce ben de düşük yaptım.. İnsan bir süre toparlanamıyor ama alışıyorsun.. Sonuçta sağlıklı olsaydı tutunurdu , bırakmazdı seni.. Böyle düşün canım.. Allah kızlarına sağlık sıhhat versin.. Yine anne olursun öyle bir isteğin varsa, üzülme.

valla sıze ımrenıorum nasıl bukadr yemek yıyebılıosunuz ya ben iştahsızlıktan ölecem zorla aglayarak bıseler yıyorum ya delırıcem artık bu sızdekı ıstahın yarısı nıe bana gelmıor anlamadım( kılonuz normaldede varmıydı sızın

Crl 0.95 cm yazıyor bu mudur? :44:

canım tşk edrim cevabın için yazdığımdan beri defalarca kontrol ettim içimi rahatlatacak bişeyler okumak için eğer 0.9 cm se benimki daha küçük inş büyür cumaya kadar kalbi de olması gereken gibi atar inş. hakkımda hayırlısı olsun inş başka da dua edemiyorum....

Uyuyamiyorum

Eklentiler

• $1399418734412.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 50
kızlar ben malesef meleğimi kayb ediyorum.çok üzgünüm. Allah kızlarımı bana bağışlasın.
çok ama çok üzüldüm canım
rabbim diğer evlatlarını sana bağışlasın bitanem hayırlısı böyleymiş rabbim sabir versin evlatların en büyük tesellin

Sağlıklı sıhatli günler diliyorum hepimize rabbim yar ve yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…