2014 Aralık Anneleri

kızlaaaar biz geldik:KK9::KK9:
bebegimi gördük, önce kalp atışını gördük.
pır pır pır acayip atıyordu.
doktor çok küçük henüz duyulmaz kalp atışı dedi.
hocam denesek bi dedim. o zaman nefesini tut dedi.
bir tuttum vee kalbini duyduk:nazar::nazar::nazar:
Allahım nasıl bir mucizedir bu anlatamam.
Rabbim herkese yaşatsın.
Lakin biraz geriden geliyor bebek sata göre.
7+3 günlük görünüyor ama geç döllenme benimki o yüzden içim rahat.
gayet sağlıklı bir gebelik, her şey yolunda dedi doktorum:KK76::KK76::nazar::nazar::nazar:

Çarşambayı bekleme:KK50: pazartesi gitmelisin bence zaten betahcg tsh ın biraz düşmesine neden oluyor sende şimdiden böyleyse ilaç alman şart ben 2 yıldır tiroid ilacı kullanıyorum normalde 50 lik kullanıyordum endokrincim gebe olduğumu öğrenince tedbir amaçlı 75 e çıkardı ilacımı şuan 1.85 bu değer iyi olduğu halde 2 ayda bir kan vermem gerektiğini söyledi ilacını içesrn hiç bir problem yok ihmale gelmez

canım benim de tsh 2.51 çıktı.
sınır 2.50 imiş.
doktorum dahiliye ile görüşmeni tavsiye ederim dedi.
çok yüksek değil ama sınırı 0,01 geçmişim.
ne gıcığım yaa:KK14:
ya hepten geç ya da düşük çık, tam sınırda çıkmış:KK53:
sence nasıl bu değer?
bir de mart ayının başında yapılmıştı tsh testi 1.54 çıkmıştı. gebelikle artar mı bu hormon?

2.göz ağrım geliyor beklemiyorduk ama hayırlısı allahtan gelene şükürler olsun...(kazaya kurban gittik :) )

kızlar yeni hastaneden geldim, kalp atışlarını bugün duyduk kayda bile aldık harika birşey inşallah hepiniz tez zamanda duyarsınız. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::KK35::KK35::KK35::KK35::KK35:

aranıza yeni katıldım bende bir aksilik olmazsa (allahım korusun) aralıkta bebişimi kucağıma alıcam. Allahım herkesin bebişini korusun sağlıklı bir şekilde yüzünü görmeyi nasip etsin. :KK49:

Kızlar slm bende yenı katıldım aranıza ve Allah kısmet ederse aralık annesıyım😉dun ılk defa doktora gıttım kese olusmus hersey yolunda sukur .. Seker ve guatr testlerı yapıldı .. Maalesef troıd bezım yavas calısıyormus. Buda hamılelıkte onemlıymıs . İlaca baslıcam.bu konuda bılgısı olan varmı. Pzt gıdıcem bakalım ...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Rabbim herkese yaşatsın.
gayet sağlıklı bir gebelik, her şey yolunda dedi doktorum:KK76::KK76::nazar::nazar::nazar:

Oh oh ne güzel haberler her birinizden.. Çok sevindim her birinize.. :nazar:

canım benim de tsh 2.51 çıktı.
sınır 2.50 imiş.
doktorum dahiliye ile görüşmeni tavsiye ederim dedi.
çok yüksek değil ama sınırı 0,01 geçmişim.
ne gıcığım yaa:KK14:
ya hepten geç ya da düşük çık, tam sınırda çıkmış:KK53:
sence nasıl bu değer?
bir de mart ayının başında yapılmıştı tsh testi 1.54 çıkmıştı. gebelikle artar mı bu hormon?

Tatlım geçmiş olsun endokrincim ilk üç ay betahcg nin yüksekliği tsh değerinin çok fırlamasına izin vermez demişti en son benimde 1.85 di pazartesi yeni sonucumu alacağım bende bir buçuk ayda inşallah çıkmamıştır 2.5 üstüne. Sana gelince bence ilaç yetmiyor çünkü betahcg düşdükçe tsh boşa çıkıyor yani onu tutan bişey olmadığı için tekrar takip ve doz ayarlaması gerekiyor olabilir ben 50 lik ilaç kullanıyordum dr önlem olarak gebeliğimin hemen başında 75 e çıkardı öyle kaldı tahminim üç ayım bittiği için yani beta düştüğü için tekrar kan istedi sendede yavaş yavaş çıkmaya başlamış bir hafta sonra bence sağlık ocağında tekrar ölçtür yükselmişse endokrine gidersin

Oceann nerdesin merak ettim seni Dr ne dedi

geldim canım yukarda yazdım, haberler iyi gibi.
pko olduğum için şeker yüklemesini erken yapacaklar.
pztsi gidicem onun için.
bir de tsh 0,01 yüksek çıktı, onun için de dahiliyeci ile bir görüşücem ne diycek bakalım?

Tatlım geçmiş olsun endokrincim ilk üç ay betahcg nin yüksekliği tsh değerinin çok fırlamasına izin vermez demişti en son benimde 1.85 di pazartesi yeni sonucumu alacağım bende bir buçuk ayda inşallah çıkmamıştır 2.5 üstüne. Sana gelince bence ilaç yetmiyor çünkü betahcg düşdükçe tsh boşa çıkıyor yani onu tutan bişey olmadığı için tekrar takip ve doz ayarlaması gerekiyor olabilir ben 50 lik ilaç kullanıyordum dr önlem olarak gebeliğimin hemen başında 75 e çıkardı öyle kaldı tahminim üç ayım bittiği için yani beta düştüğü için tekrar kan istedi sendede yavaş yavaş çıkmaya başlamış bir hafta sonra bence sağlık ocağında tekrar ölçtür yükselmişse endokrine gidersin

hımm o kadar güzel anlatmışsın ki canım çok iyi anladım:KK19:
geciktirmeden pztsi günü doktorla bi görüşeyim, ona göre hareket edeyim.
bu tsh yüksekliği bebeğin beyin gelişimine engelmiş.
dikkat etmek lazım.
çok sağol canımm:KK54:

Kızlar Esim yanıma geliyor 36 gündür ayrıydık bebeklerimize ilk defa dokunacak mutluluğumuzu simdi daha güzel paylascaz inşallah :KK16::KK16:

hımm o kadar güzel anlatmışsın ki canım çok iyi anladım:KK19:
geciktirmeden pztsi günü doktorla bi görüşeyim, ona göre hareket edeyim.
bu tsh yüksekliği bebeğin beyin gelişimine engelmiş.
dikkat etmek lazım.
çok sağol canımm:KK54:

Rica ederim canım geçmişler olsunn:KK49:

geldim canım yukarda yazdım, haberler iyi gibi.
pko olduğum için şeker yüklemesini erken yapacaklar.
pztsi gidicem onun için.
bir de tsh 0,01 yüksek çıktı, onun için de dahiliyeci ile bir görüşücem ne diycek bakalım?

Gozunaydin canim darisi basimiza inşallah....pcolu olunca erkenmi yükleme oluyomus kalp atislarini duyayimda bi soyliyeyim bende doktoruma
Çok yuksek değil inşallah hemen düşer düzene girer

arkadaşlar 13 yıldır bebegım olmuyor tefrıcıye okuyorum yardın edermısınız

rabbim arattırmadan en tez zamanda sanada nasip etsin hayırlısyla kardesim.. meryem suresini hiç okudun muu gercekden mucize ben önce mealini okudum cok etkilendim sonrasnda arastırdım baya yıllardır cocugu olmayan insanlar bile bunu okudukları ay hamile kalmıslar bi arastr istersen gusul abdestiyle okuyup snrasında birlikde olmak gerekiormus.. bide ben kendimde seyi denedim faydasının olduguna inanıorum abdestsiz birlikde olmamaya calıstık ayrıca bi suya 14 defa ya vacid esma husnasıyla (ilk yaratan) birlikde olmadan esimde okudu bende okudum esim ilşkiden önce ben birlişme anında içtimm bol bolda tesbiyat olarak cekmeye calıstım bilmiorum bende mucize gibi oldu hep oluor dusuruyordum bu tertipleri uyguladıkdan snra ilk defa onu görmek nasip oldu rabbim sanada nasip etsin ins dualarımda olcaksın biizniilah

Son düzenleme:
:nazar:L
Rabbim herkese yaşatsın.

Maşallah sizee

Gozunaydin canim darisi basimiza inşallah....pcolu olunca erkenmi yükleme oluyomus kalp atislarini duyayimda bi soyliyeyim bende doktoruma
Çok yuksek değil inşallah hemen düşer düzene girer

şimdi ben saat 10 da kahvaltı ettim, sonra saat 3 te kan verdim.
tam aç değildim. biraz yüksek çıktı tabi.
sonra doktora pko olduğumu, önceden de şekerimin sınırda olduğunu ve glifor kullandığımı söyledim.
bunun üzerine doktor ailede şeker var mı dedi var dedim.
bir de kilolu olduğum için yüklemeyi erkene aldı canım.
yani riskliyim o yüzden.
pkolularda insülin direnci oluyor ya o da etken ama sana gerekmeyebilir.
yine de hatırlat doktora, zaten açlık şekerine bakarlar şüphelenirlerse yükleme yapılır.

Madem hic bi soruma cevap alamiyorum bir daha yazmanin anlami yok demekki...

Kizlar birde hamile pantolonu alan varmi benim bedenim 38 di ama artik sanki biraz dar geliyo simdi hamile pantolonu almak icin erkenmi yada bulabilirmiyim bilmiyorum.birde simdi alsam 40 beden ilerleyen aylarda giyebilecekmiyim o pantolonu

Kuzum uygun fiyata bir tane al hamile pantolonlar icten ayarlı belki bedenine göre olur ilerideki 1-2ayda giyebilirsin.hamilelikler inan cok küçük bedenlerde bile var hatta belki ben zorlanirjm hamilelik bulmada insanlar cok zayıf bulursun bence :KK16:

X