2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bende yenı gırdım sıteye dun test yaptırdım 119,84 cıktı acaba kaç haftalık gebeyım ve doktora ne zamn gıtmelıyım bundan once dıs gebelık amelıyatı gecrdım korkuyorum keseyı kaçıncı hafta da görebılırler nolur yardımcı olun agrı fln yok
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

allah hayırlı etsin canım.. bence daha 3-4 haftalık falan gebesin.. son adet tarihini söylersen ona göre hesaplarız.. bence hemen gitme doktora.. iki gün sonra bi daha kan testi yap bakalım hormonun artışı nasıl.. doktora gitsen bile bir hafta ya da on gün sonra gel der.. çünkü şimdi kese görünmez.. en erken 5 haftalıkken falan gitmelisin.. ağrının olmaması normal.. herkesin ki farklı seyrediyo hamileliği.. benim imdiye kadar hiç bir şey yoktu ama 7. haftadan sonra halsizlik ve hafif bulantı başladı.. tadını çıkar yani.. aklına takılan ne olursa da sor.. bildiğimiz kadar cevap veririz..

arada dozunu fazla kacırırım frenleyın benı kendımı alamıyorum bebeklere benım kadar asık kım vardır hayatta acabası??
aynen oyle dunyanın en heyecanlı en gusel seyı bırde ılk olunca acaba ınsanın basına ne gelıcek dıe bekleyerekten melul melul duruyo bı kosede ...Ama her gebelık bır degıl elbette farklı bır cok seyde yaayacaz :KK8:

bana mı diosun? bende walla hazırım dozunu kaçırmaya bide şimdi kimse bilmiyo yaaa bitek burda konuşabiliyorumm öyle rahatlıyorumm ahaahahah
ayyyy yerimm ben onu yaaa melüllüümm bnnmm ahahhaha inşallah güzel şeyler yaşayalımm :)

kızlar bende yenı gırdım sıteye dun test yaptırdım 119,84 cıktı acaba kaç haftalık gebeyım ve doktora ne zamn gıtmelıyım bundan once dıs gebelık amelıyatı gecrdım korkuyorum keseyı kaçıncı hafta da görebılırler nolur yardımcı olun agrı fln yok
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
asagı yukarı ılk gebelıgımden yola cıkaraktan 4 haftalık hamılesın benımde ılkınde 149 muydu neydı bhcg
keseyı gormek ıstıyosan 5 haftadan sonra gıdebılırsın...kalp atısıda 6 haftadan sonra ama genelde 7 haftada garantı duyuluo bu sekıl cnm rabbım saglıklı bebek nasıp etsın ınsallah

Kızlaar Günaydınnn Nasılsınız bakalım? akşam bayağı yeni arkadaşlar bebişlerrr gelmişşş hoşgelmişşş :)
Ben akşamları giremiyorum evdennn sürekli toparlamaca koşturmaca peşinde geçiooo...
az sonra bütün yazışmaları okucamm... bu arada beslenmeme dikkat etmek istiormda ne yicem nası olcak panik oldum :18:

canım ben dün doktora gittim vajinal ultrasonda keseyi gördük. Hem ultrasonun zararı var mı diye sordum hem de beslenme hakkında ne yapmam gerektiğini.
vajina ultrason için; ses dalgasıyla görüntü aldıklarını bir sakıncası olmadığını ama eğer fazla durursa ısı artışı olacağından zarar verebileceğini söyledi. Zaten 5-10 saniye bakıldığı için bir zararı olmazmış zaten bundan sonrakiler karından bakılacakmış.

beslenme için ise; şu anda herkes sana onu ye bunu yeme der, ancak şu anda yediklerinin ona bir yararı ve zararı olmaz (sigara,alkol vb. hariç) dedi. Seninle günlerimiz aynı ama benimki henüz tutunmamış olduğu için senin bebişin için de aynı şeyleri söyleyebilir miyiz bilemiyorum. Hatta doktor bana 2 tane iğne verdi. 1 hafta aralıklarla yaptıracakmışım, tutunabilmesi için. 20 gün sonra gel kalp atışlarını dinleyelim o zaman beslenme konusunda da bilgi vereceğim dedi. Doktoruma güveniyorum ama ben yine de nar ve maydonoz dan uzak duruyorum. Bunun dışında bir de evden kahvaltı yapmadan çıkmıyorum daha doğrusu çıkamıyorum çünkü resmen aç uyanıyorum. Normalde kalkar kalkmaz yemek yiyemezdim :)

beta HCG testini doktor iki gün sonra tekrar istiyor eger değer 2 katına çıkarsa sıkıntı yok keseyi Beta HCG değerin 1000 olduktan sonra görülebiliyor. hesap et bugün 119.84 2 günde bir 2 kat artıyo ona göre gidersin doktora dış gebelik nasıl anlaşıldı senin ağrın falan mı oldu yoksa ultrasondan mı soruyoruuum çünkü herkesin korkulu rüyası kese görününceye kadar

son adet tarıhım 17 kasım ılk gunu ıdrar da yaptım test sılık cıktı 4 gun once bende dun kan yaptırdım 119.84 cıktı kızlar

bana mı diosun? bende walla hazırım dozunu kaçırmaya bide şimdi kimse bilmiyo yaaa bitek burda konuşabiliyorumm öyle rahatlıyorumm ahaahahah
ayyyy yerimm ben onu yaaa melüllüümm bnnmm ahahhaha inşallah güzel şeyler yaşayalımm :)
ahahah benım gıbı bır fırlama daha sevındım o saman sıtenın kacıkları bız olalım kafamızda hunılerle halay cekelım o saman :KK64::KK64:
ınsallah cnm anne olmak tarıf edılmez bır lutuf rabbımın bıze verdıgı ana rahmınde baslıyo olene dek annelık bıtmıyo 60 yasınada gelse cocuklar hala annenın bebeklerı kalıyo :KK16:

beta HCG testini doktor iki gün sonra tekrar istiyor eger değer 2 katına çıkarsa sıkıntı yok keseyi Beta HCG değerin 1000 olduktan sonra görülebiliyor. hesap et bugün 119.84 2 günde bir 2 kat artıyo ona göre gidersin doktora dış gebelik nasıl anlaşıldı senin ağrın falan mı oldu yoksa ultrasondan mı soruyoruuum çünkü herkesin korkulu rüyası kese görününceye kadar

dıs gebelıgım kanamam başladı yapışmıştı tuplere bı tupumu aldılar gecen sene ılk hamılelıgımdı hemde korundum bı sene sımdı korkuyorum tekrar doktora gıtmeye alttan muayene olmak ıstemıom bıraz beklıyım mı dıom

canım ben dün doktora gittim vajinal ultrasonda keseyi gördük. Hem ultrasonun zararı var mı diye sordum hem de beslenme hakkında ne yapmam gerektiğini.
vajina ultrason için; ses dalgasıyla görüntü aldıklarını bir sakıncası olmadığını ama eğer fazla durursa ısı artışı olacağından zarar verebileceğini söyledi. Zaten 5-10 saniye bakıldığı için bir zararı olmazmış zaten bundan sonrakiler karından bakılacakmış.

beslenme için ise; şu anda herkes sana onu ye bunu yeme der, ancak şu anda yediklerinin ona bir yararı ve zararı olmaz (sigara,alkol vb. hariç) dedi. Seninle günlerimiz aynı ama benimki henüz tutunmamış olduğu için senin bebişin için de aynı şeyleri söyleyebilir miyiz bilemiyorum. Hatta doktor bana 2 tane iğne verdi. 1 hafta aralıklarla yaptıracakmışım, tutunabilmesi için. 20 gün sonra gel kalp atışlarını dinleyelim o zaman beslenme konusunda da bilgi vereceğim dedi. Doktoruma güveniyorum ama ben yine de nar ve maydonoz dan uzak duruyorum. Bunun dışında bir de evden kahvaltı yapmadan çıkmıyorum daha doğrusu çıkamıyorum çünkü resmen aç uyanıyorum. Normalde kalkar kalkmaz yemek yiyemezdim :)

Canımmm bnm bilgiler için teşekkürler :) strese girme sakın inşallah bebişin sıkı sıkı tutunucak sana hayırlısıylaaa... ben daha ne olduğunu bilmiyorum doktorum çnk haftaya cuma randevu verdi :S
Anladımm çok kçk olduğu için herhalde zaten ihtiyaçlarını vucuttaki depolardan alıcak herhalde... inşallah canım bnm bebeklerimizi sağlıkla sıhhatle kucağımıza alırızzzz :)

allah hayırlı etsin canım.. bence daha 3-4 haftalık falan gebesin.. son adet tarihini söylersen ona göre hesaplarız.. bence hemen gitme doktora.. iki gün sonra bi daha kan testi yap bakalım hormonun artışı nasıl.. doktora gitsen bile bir hafta ya da on gün sonra gel der.. çünkü şimdi kese görünmez.. en erken 5 haftalıkken falan gitmelisin.. ağrının olmaması normal.. herkesin ki farklı seyrediyo hamileliği.. benim imdiye kadar hiç bir şey yoktu ama 7. haftadan sonra halsizlik ve hafif bulantı başladı.. tadını çıkar yani.. aklına takılan ne olursa da sor.. bildiğimiz kadar cevap veririz..

cok teşekkur ederım kızlar ıyıkı varsınız rahatladım bıraz pazartesı yaptrcm bı daha degerın kaç olması lazım sızce saglıklı olabılmesı ıcın

Ben evden çıkcam birazdan kızlar. Kalp atışını duymaya gidiyorum. Hayırlı haberle dönerim inşallah. Gözlerim doldu yaa:KK43:
Guzel haberlerle gel insallahhhhhh
Kızlar bugün 5 te randevumuz var inşallah kesemiz iyi ve sağlıklıdır lütfen dua edin sizde peki kesemiz ve bebeğimiz varsa sizce trans vajinal ultrason yaptırsam kalp atışı duylur mu daha 5. Haftaya yeni girdik yoksa riske atmayıp haftaya yada 10 gün sonraya mı bırakyım zaman nasıl geçer bilmiorum :KK43:
Insallah guzel haberlerle gelirsin
ayyy tatlımm sizin hadi geleneğiniz ama bizimkide öle yardım etmediği gibi çıkardığı çıkardığı yerde yediği içtiği aynı yerde kalır :KK70:
bakalım hamile olmam onda bişiler değiştiricek mi merak ediyorum. Ben çalışıyorum birde yani gerçekten çok yoruluyorum....
Çoğu zaman kavgalarımız bundan oluo zaten :)

Ah canim benim ayni benim esimde oyle sen calisiyorsun senin icin cok zor olur hamilelikde ilk basda benimki biraz duzelmossdi simdi yine eski modunda

cok teşekkur ederım kızlar ıyıkı varsınız rahatladım bıraz pazartesı yaptrcm bı daha degerın kaç olması lazım sızce saglıklı olabılmesı ıcın
dun mu bhcgye baktırmıstın ıkı gun sonra 2 katı cıkıyo pazartesı ıcın hesap et ustunden kac gun gecıyo hayatım ınsallah ters b durum cıkmayacak korkma bencede bıraz bekle ben kendı kendıme evde devamlı ıdrar testı yaptım ıkı gune bır cızgıler koyulastıkca anladım degerımın arttıgını bole bır yolda ızleyebılırsın :KK66:
bu gebelıgım allaha emanet ne kan tahlılı var ne ıdrar var suprız junior bir kese gorduk sadece tamam gebelıgımı ordan bılıyoz

dun mu bhcgye baktırmıstın ıkı gun sonra 2 katı cıkıyo pazartesı ıcın hesap et ustunden kac gun gecıyo hayatım ınsallah ters b durum cıkmayacak korkma bencede bıraz bekle ben kendı kendıme evde devamlı ıdrar testı yaptım ıkı gune bır cızgıler koyulastıkca anladım degerımın arttıgını bole bır yolda ızleyebılırsın :KK66:
bu gebelıgım allaha emanet ne kan tahlılı var ne ıdrar var suprız junior bir kese gorduk sadece tamam gebelıgımı ordan bılıyoz

3 gun gecıo ustunden cnm dedıgını de denıcem cnm pekı sımdıye kdr rahme yerlesmısmıdır pekı:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

ahahah benım gıbı bır fırlama daha sevındım o saman sıtenın kacıkları bız olalım kafamızda hunılerle halay cekelım o saman :KK64::KK64:
ınsallah cnm anne olmak tarıf edılmez bır lutuf rabbımın bıze verdıgı ana rahmınde baslıyo olene dek annelık bıtmıyo 60 yasınada gelse cocuklar hala annenın bebeklerı kalıyo :KK16:

Aahahha aynen aynen yaaa :KK52::KK52::KK52: tam huniliğimm bende yaaa şimdidenn bölee soradan nası olur bilmem snrm çocuk olunca görücem ben günümüüü ahahaha sağlıklı olsundaaa görimm yani razıyımmm :KK70:

belki hepinize garip gelecek ama ben midem bulansın uykum gelsin diye bekliyoruum bende hiçbişiy yoooooooook.Herkeste belirtiler değişiklik gösteriyormuş ama meraktan çatlayacağııııımmmm....

3 gun gecıo ustunden cnm dedıgını de denıcem cnm pekı sımdıye kdr rahme yerlesmısmıdır pekı:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
canım kese olusmaya baslarken bebekte yerlesıyo cnm sen bu zaman dılımınde cok dıkket et kendıne 10 gun sonra fılanda doktora gıt hem kesenı hem kalp atısını duyarsın mercımegının rabbım gonlune gore versın ınsallah pazartesı bhcg 900kusurlerde olcak salı yada yada carsamba gıderken kesenı gorursun ama kalp atısınıda duymak ıstıyosan sonrakı pazartesıyı bekle derım tatlım

tatlım benimle aynısın sen bende son adetim 17.11 di sonra 17.12 de kan testi yaptırdım 761'di..
ama mesela geç döllenme varsa bu daha düşük bir değer çıkarmış ayrıca değişio tabi kişiden kişiye... 2 gün olduysa eğer yapalı kan testini hemen tekrar yaptır 2 katı olması gerekiyor. Rahime döllenmeden 1 hafta sonra yerleşiyormuş sanırım..

belki hepinize garip gelecek ama ben midem bulansın uykum gelsin diye bekliyoruum bende hiçbişiy yoooooooook.Herkeste belirtiler değişiklik gösteriyormuş ama meraktan çatlayacağııııımmmm....

bi arkadasım fılmlerdekı gıbı bayılacagını hayal edermıs gebe kalmadan once hamılelıgını ogrenmeden oncekı gun bayılmıs evde :))
bazısında kusma bulantı bas verıyo kımısınde sadece ogurtu ve kokulara hassasıyet
kimisinde yıne hıc gebemı ne bellı degıl asırı ıstahı olup herseyı yıyebılıyo bu sekıl cnm 3 tıpı mevcut :KK1:

X