2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sen bu aralar evdesin, akşamlarıda iyi oluyorsundurda ben çalışıyorum ondanmı akşamları aşırı yorgun oluyorum yemeği hazırlıyorum yiiyoruz hemen battaniyenin altına grip yatıyoum. sofrayı toplamak , çay yapmak eşimden oluyor bide ilişkiyi düşünemiyorum bile aslıda yasak olması işimede geliyor...

Evet 3 gun evdeyim ama yatmaktan baska bisey yapmiyorum. Hep yatmak da cok yoruyo insani :KK43: her tarafim agridi. Sadece yemek ve tuvalet icin kalkiyoeum. Bi de bugun aile hekimime gittim o kadar. Benim esim de cok yardimci sagolsun, seninki de oyle belli ki aman masallah diyelim :)

Merhaba,

Bebişimizi bekledğimiz son günlerde oyalanmak için blog yazmaya başladım. size de biraz olsun fikir verirse çok sevinirim.

sürprizlerimiz için de iletişim formunu doldurursanız çok seviniriz :)

sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
ayyy kızlar süpersiniz.... sabah biraz karamsar ve fasulyemle ilgili endişeli idim... gün boyunca okuduğum sohbetiniz ve kese kalp atışı haberleri keyfimi yerine getirdi... süpersiniz...
keselerini gören herkese Allah bir sonraki hafta kalp atışlarını da görmeyi nasip etsin,
kalp atışı duyanları da tebrikler fasulyeniz ile tanıştınız:)
umutla bekleyen hepimize Allah sağlıcakla kucaklarımıza almayı nasip etsin:)

ilişki durumuna gelince ecem1987 çok güldüm mesajlarına :))) bizde yasaklı listesindeyiz... gerçi olmasak da eşim yanaşmazdı herhalde, bişey olur diye korkuyor.... yine de yasak kalkar da ibre tavan yaparsa senin takdiği deniriz:))

herkese sağlıklı akşamlar :))[/QUO
sende muhtemelen kalp atışını duyanlardansın şimdi gelsinmi cinsiyetini öğrenme bakalım ilk kimler :KK52::KK52::KK52:öğrenicek

Canım ben de İngilizce öğretmeniyim. Sabahçıyım ve 7:15'te ders başlıyor. Sana şuan o kadar imrendim ki anlatamam :) Bu sabah o kadar bitkindim ki gidemedim okula, uyumak ne kadar da güzelmiş. Bu üşüme ve terleme bende de var. O muhtemelen okulların ev kadar sıcak olmamasından kaynaklanıyor. Evlerimiz okuldan daha sıcak olduğu için yaşıyoruz. Bi de ne kadar dikkat edersek edelim binlerce çocuğun içindeyken illa ki virüs bulaşıyor. O yüzden de oluyo olabilir bu terleme ve üşüme seanslarımız.

Banada öyle gibi geliyor. Uyumak güzel ama akşam pilim bitiyo yemek yemeye bile halim kalmıyor 10 olmadan uyuyorum :))))

Kızlar hepsini tek tek okudum yazdıklarınızın tek tek alıntı yapamıyorum telefondan girdiğim için ne güzel pıtpıtları duyan var keselerini görenler var bizim randevumuzda yarın 5 te ama 2 gündür çok kötüyüm şu helikopter kazasında şehit olan üsteğmen eşimin devresi silah atkadaşı ve çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı 3 ay önce düğününde karşılıklı oynamıştık gerçekten dört dörtlük bir insandı karnım kasıldı artık ağlamaktan bugün defnedilcek eşim beni götürmedi çok üzülüyorum diye ben yasin okuyup yolladım sizde emre acara bir yasin yollarsanız okuduğunuzda çok sevinirim mekanı cennet olsun inşallah bütün şehitlerin allah hepimize sağlık versin kızlar eşlerimize çocuklarımızac

Başın sağolsun çok üzüldüm :KK43: mekanı cennet olsun diyelim. Ama sen kendini üzme çok minik bebeğini düşün.

herkese sevgiler

ayçam bitanem ben de ağustos annesi olacağım sanırım,
dün batımdı ve akşam idrar testinde görmemle birlikte acile gidip kan verdim, 786 çıktı değer

kızlar bana bi akıl verirseniz sevinirim. acildeki doktor; cuma kadın doğumcuya gidip tekrar kan alıp, alttan muayene ederler dedi.
pazartesine bıraksam bi sorun teşkil eder mi ki? nasıl bi yol izleyim

Eneeeeeee hoşgeldin kulübe :))) çok tebrik ederim valla çok sevindim. Benim 2 hafta doldu daha gitmedim doktora merak ediyorum ama sabrediyorum doktor gelme dedi çünkü. Birşey görünmez sabret azıcık dedi bekliyorum. Bence bekle biraz zor oluyo ama en iyisi :))

Bu arada goyusder buyudu demissiz
benimkide buyudu zaten buyukdu ay cok buyuk olucak yaaaa tombul tombul olacaxlar:KK1:ne yapicamm ben:KK1:

Benim 95di 110 olacak keratalar :)))))

Kizlar muhabbetiniz super valla, oku oku bitmiyor :) ben evde dinleniyorum hala 3 gun raporum var, cok sıkıldım hava o kaadar guzel ki istanbulda. Ben de aile hekimime gittim. Gitmeyenler varsa aklinizda olsun, aile hekimleri de takip ediyorlar gebeleri. Hamilelik boyunca 4 izlem yapacaklarmis. Ilki bugun benim gittigim izlem oldu. 2. Icin 17.haftama gun verdi. O gidisimde tetanoz asisi da yapacaklarmis. Aile hekimlerindeki takipleri ihmal etmeyin kizlar :)

Bir de mumkun mudur bilmiyorum ama dun gece yattigimda elim karnimdayken nabzimin karnimdan attigini hissettim
Acaba bebisimi hissetmis olabilir miyim ki? Ayni kalp atisi gibiydi...

Mümkün değilmiş ama aynı şeyi bende hissediyorum. Belki bize iyi olduklarını böyle söylüyorlar :)))))

amın cnm ınsallah
selam kızlar ben geldım acılın burda fıkfık muhabbetlerı donuyormus damladım hemen

aaa bak sımdı konuya parmak sallamam lazım :) :KK9:
olmaz olurmu hatta sole soleyeyım hamılelık donemı bız bayanlar ıcın bu ıstegın en yogun oldugu donemdır eskı gebelıgımdekı topıkten arkadaslarımın kulakları cınlasın ne yapacagımızı sasırıyoduk herıfler bızı begensın dıe cozumu sole bulmustuk canımız herıflerı ıstedıgınde yataga cıbıl cıbıl dalıyoduk o futbol toplu gobeklerle o hal ıgrenc gozukuyo bu bır gercek adamcıklarda bebege bısı olur dıe tırssalarda bı o hale dayanamıylardı :KK1:

ayyy varya gozumden yas geldı bak sımdı cok komık anılarımız var bunlarla ılgılı ızleyıcı kıtlesıde artıyo bu konulara gırınce :KK9:

Derste kahkaha attım resmen cok güldüm :))))) Valla biz beklemedik 3 ay falan kanamam yok doktor nazikçe ama haftada biri geçmesin dedi bizde haftada biri hiç kacirmiyoruz :)))))) ecmel ilerde bu konudaki tecrübelerinden yararlanmak istiyorum :))))))

Evet 3 gun evdeyim ama yatmaktan baska bisey yapmiyorum. Hep yatmak da cok yoruyo insani :KK43: her tarafim agridi. Sadece yemek ve tuvalet icin kalkiyoeum. Bi de bugun aile hekimime gittim o kadar. Benim esim de cok yardimci sagolsun, seninki de oyle belli ki aman masallah diyelim :)

evet yaaaa maşallah maşallah :KK52:mesela koltukda uyuya kalıyorum, yatağa geçmek için uyandrdığında şöyle bi mutfakdan geçerken bi bakıyorum mis gib heryer parlıyor öyle hoşuma gidiyorki, önceden olsa çok yardım etmezdi zorla diye diye ...

herkese sevgiler

ayçam bitanem ben de ağustos annesi olacağım sanırım,
dün batımdı ve akşam idrar testinde görmemle birlikte acile gidip kan verdim, 786 çıktı değer

kızlar bana bi akıl verirseniz sevinirim. acildeki doktor; cuma kadın doğumcuya gidip tekrar kan alıp, alttan muayene ederler dedi.
pazartesine bıraksam bi sorun teşkil eder mi ki? nasıl bi yol izleyim

canım hoşgeldin :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:aramıza bence hemen gitme canını sıkarlar hemen gidersen gel git yaptırırlar henüz cok erken en az 2 hafta bekle ben diger gebeligimdede bekelmiştim bunda da bekledim ve gittim bu gün şükür gördüm kalbini ve kendisini keseyi sende bekle hepsini bir gör derim benden sana tavsiye aycada benim gibi bekliyor oda yarın gidicek mesale şuan gidersen bişe görmüycekki sende heycanla bekliyceksin gitme hemen 2 hafta bekle sonra melegini gör kalbinin atıgnı hepsini bi anda yaşa

kızlar tüm kan testtlerim iyi cıktı kansızlık cıktı birde her gün igne vurulucam bu gün vuruldum karnımdan fuul vitamin kullanıyordum icerisinde herşey olmasına ragmen omega 3 ayrı yetten kullanmamı söyledi hepsini aldım bende birde idrara sıkıışık durumda bir kez daha baktı karnımdan minigimi gördüm kalbi de atıyor maşallah allahım inşallah yavrularımızı bize bagışlar ben cok sevindim allah razı olsun duallarınız icin :KK49::KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

Çok sevindim minik fasulyenin kalbi daha güçlü atsın inşallah :))))

Banada öyle gibi geliyor. Uyumak güzel ama akşam pilim bitiyo yemek yemeye bile halim kalmıyor 10 olmadan uyuyorum :))))

Başın sağolsun çok üzüldüm :KK43: mekanı cennet olsun diyelim. Ama sen kendini üzme çok minik bebeğini düşün.

Eneeeeeee hoşgeldin kulübe :))) çok tebrik ederim valla çok sevindim. Benim 2 hafta doldu daha gitmedim doktora merak ediyorum ama sabrediyorum doktor gelme dedi çünkü. Birşey görünmez sabret azıcık dedi bekliyorum. Bence bekle biraz zor oluyo ama en iyisi :))

Benim 95di 110 olacak keratalar :)))))

Mümkün değilmiş ama aynı şeyi bende hissediyorum. Belki bize iyi olduklarını böyle söylüyorlar :)))))

Derste kahkaha attım resmen cok güldüm :))))) Valla biz beklemedik 3 ay falan kanamam yok doktor nazikçe ama haftada biri geçmesin dedi bizde haftada biri hiç kacirmiyoruz :)))))) ecmel ilerde bu konudaki tecrübelerinden yararlanmak istiyorum :))))))

seve seve paylaşıcam o engin tecrubelerı fıstıklar yavrular google amcadan ne zaman yemek aratcaz sız onu soleyın bana pc ekranını yalamayı osledım:KK1:

Son düzenleme:
evet yaaaa maşallah maşallah :KK52:mesela koltukda uyuya kalıyorum, yatağa geçmek için uyandrdığında şöyle bi mutfakdan geçerken bi bakıyorum mis gib heryer parlıyor öyle hoşuma gidiyorki, önceden olsa çok yardım etmezdi zorla diye diye ...

Benimki normalde de benden cok temizlik yapar :) hele bebegin kalp atislarini gordukten sonra artik hic is yaptirmiyor bana sagolsun. Mutfakta birikiyor bulasiklar filan hepsini kaldiriyo, siliyo supuruyo :)) allah daim etsin insallah :)

mehtap ilk bebeğini kaybetmenin üzüntüsünü unutmadan Allah ona hediye verdi ama yazık yavrum çok korkuyor ona da bişey olacak diye.
inşallah iyi sonuçlarla gelir, bende çokça ayetel kürsi okudum ona :KK16:
herkesin bebeği annelerini üzmesin inşallah sorunsuz geçsin bu keyifli süreç...

allah razı olsun canım benim hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim küboşum ben ve minigim şuan iyi durumda allahım en kısa zamanda sizelerde bu güzelligi yaşatsın alahım yardımcımız olsun saglıkla bi kucaklasak işte o zaman bi ooh cekicem allahım melerklerimizi korusun

Benimki normalde de benden cok temizlik yapar :) hele bebegin kalp atislarini gordukten sonra artik hic is yaptirmiyor bana sagolsun. Mutfakta birikiyor bulasiklar filan hepsini kaldiriyo, siliyo supuruyo :)) allah daim etsin insallah :)

hazan kalp atışını duydukya ben rotayı cinsiyete çevirdm ,çok merak ediyorum en erken ne zaman öğreniriz acaba 3. ayda olabilirmi ?

hazan kalp atışını duydukya ben rotayı cinsiyete çevirdm ,çok merak ediyorum en erken ne zaman öğreniriz acaba 3. ayda olabilirmi ?
olur zeynepcım en erken 11 hafta en gec ? cocuk ayaklarını kaparsa daımı dogana kadar ogrenemeyenıde bılıyorum:))

ilk gebelıgımde 12 haftada ogrendım %90 erkek dedı bacakları acıktı cok net testıslerını fılan gorduk karıstırma olması cok zor bı ıhtımal yıne 3 hafta sonra geldıgınde tekrar netlesır dedı olede oldu erkek dedıler erkek dogdu :)) pıpısını yedıgımın yaramazı bakalım bu ne olcak :) allah saglıklı evlatlar nasıl etsın hepımıze

canım sen niye sıkıntı yaptın ki kendine.. kan değerlerin falan çok güzel.. hiç bir terslik yok ve olmaz allah izin verirse.. sen kendini üzüp bebeğe zarar verme.. inşallah her şey çok güzel olacak.. hamileliğinin tadını çıkar.. biz de dua edicez sana.. iyi haberlerini bekliyoruz..

icimdeki sıkıntı ogustos ayında bebegimin kalbi durdugu icin kürtaj oldum 12 ci haftasında korkularımdan dolayı bitanem cok da güzel yazmışsın cok teşekkür ederim allahım hepimize güzel haberler almamızı saglasın meleklerimizi korusun salıkla kucagımıza aldıgımız günleri görmeyi nasip etsin hepimize

Kizlar temizlik esiniz yapiyor cok sanslisiniz benim esim hic cay bile demlemez hepsi bana bakar hamile olsam bile alsinda biz azeriyiz bizlerde yapmazdar erkekler temizilik yani ben sevmiyorum bu genelegimizi ama napalim basa gelen cekilir hepsini kendim yapiyom(((

Ay kizlar sizleri gordukce bende istiyom bebegimin kalbinin sesini pitpitlarini duymayi ya bir haftam gecmek bilmiyorrrr Allahim yuzumizu guldur nolur hersey yolunda olsun bebegimiz sagsalim olsun hepimizin aminnnnn

Canım seninle güne gün aynıyız, ama bugün tam 7+0 oluyor benim. (sat 31 ekim, bdt 07.08.2014)
6+4 de bizde duyduk kalp sesini çok şükür ama sen 7+3 deyince şaşırdım ben..

Bende öyle biliyordum ama Dr söyledi ve Pazartesi gittiğimde bende inanmadım ama ultrason kağıdındada 7+3 yazıyor bende anlamadım canım

Kizlar temizlik esiniz yapiyor cok sanslisiniz benim esim hic cay bile demlemez hepsi bana bakar hamile olsam bile alsinda biz azeriyiz bizlerde yapmazdar erkekler temizilik yani ben sevmiyorum bu genelegimizi ama napalim basa gelen cekilir hepsini kendim yapiyom(((

Olur mu oyle sey canim sana en azindan yardim etmesi lazim.. Gerekirse doktora rica et o soylesin esine sana yardim etmesini..

Kızlar daha önce yazıldı mı yazılmadı mı bilmiyorum. Ama belki bir faydası dokunur. Bugün okula gidemediğim için rapor almaya sağlık ocağına gittim. Doktoruma gebe olduğumu söyledim. Benden kan tahlilleri istedi, takip için gerekliymiş. İstediği tahliller de kadın doğum doktorumun bana salı günü yapacağı testler zaten. Bu testleri bildiğim kadarıyla kadın doğumcular istiyomuş. Yaklaşık 200 tl civarında tutan tahlillermiş bunlar. Eğer ki doktorlarınız sizlerden kan tahlilleri isterse sağlık ocaklarınızda bunları yaptırabilirsiniz. Aile hekimim bana numarasını verdi, eğer sana yaptıklarımızdan farklı tahliller isterse beni ara, yapabileceğimiz tahlillerde burada yaparız o kadar para verme yeğenimize bizden bi hediye olsun dedi. İstediği tahlilleri de yazayım.
Tam kan sayımı
TSH (troid)
Glukoz (şeker)
HBsAg (Hepatit B)
Demir
Ferritin.

X