2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

KIzlar bugün doktora gittim ufak bi kese gründü,haftaya kalp atışı için gel dedi inş. haftaya salı kalp atışı için gidicez...bu arada bana folik asit,koraspirin verdi ve bazı testler istedi .....

hepinizi kutluyorum bu arada
bende kansızlık var o yüzden sabahları pekmez yiyorum
kan ilacımı mutlaka alıyorum calsiyumum iyi cıktı bu arada kızlar fazla kalsiyum demir emlimini azaltıyor dikkat edin kansızlığı olanlar
ona dikkat ediyorum bol meyve bol havuç yiyorum maydonoz ve nara dikkat ediyorum badem kuru üzüm kuru kayısı ve cevizi çok yiyorum
ayrıca bol su tabi

Merhaba listeye beni de ekler misiniz? Yas26, SAT 01.11.2013, ilk bebek,BDT 08.08.2013,İstanbul. Simdiden tesekkurler:)

KIzlar bugün doktora gittim ufak bi kese gründü,haftaya kalp atışı için gel dedi inş. haftaya salı kalp atışı için gidicez...bu arada bana folik asit,koraspirin verdi ve bazı testler istedi .....

merhaba canım ne kadarlık şuan bide ne gibi testler istedi

merhaba canım ne kadarlık şuan bide ne gibi testler istedi

şuan 5 haftanın içindeyim kese küçük dedi ,testlerde aile hekimliğindede çekilebileceğim kan testi içinde şeker,hıv virüsü,horon testi, gibi rutin testlerden istedi bide benim eşimle kan uyuşmazlığım var o yüzden hamileliğim boyunca bazıtestler istiycekmiş......

canım aynen bende öyle,annem günü geçer geçmez kusmaya başlarmış ama inş ona benzemedim henüz bi belirti yok bendede:)))sadece her an açım bi belirtisi bu

arkadaşlar gittik doktora ve kese göründü çok şükür.. alttan baksak bebekte görünür ama gerek yok dedi doktor bi de 6 haftalık olması gerekirken 5 haftalık gözüküyormuş, geç döllenme olabilirmiş.. bu konuda bilgisi olan var mı?
iki hafta sonra aç karnına gidicem ve tahlillerim yapılacak.. keseyi görünce çok mutlu oldum.. dua eden herkese çok teşekkürler..

adaçayını biliyordum ama ıhlamuru bilmiyordum eminmisin ıhlamur olduğuna canım?

evet bende ananem yapmıştı evde pekmez ondan her sabah içiyorum bir tatlı kaşığı yarasın kuzumaa

ne güzl canım çok mutlu oldum senin adınaa

bende senin gibiyim netten hesapladım 5 haftalık ama henüz doktora gitmedim kan uyuşmazlıgı konusuna sakın takılma benim yakın arkadaşımında uyuşmazlık vardı 2 tane cocuk dogurdu maşllahı var ikisinin de igne vuruluyorsun onun cözümü cok kolay tatlım...diger ilac yazmışsın o kan sulandırıcı demi canım bunu neden verdi pıhtılaşmam mı var kanda

Hamilelikte biberiye, aloe vera, fesleğen, adaçayı içmek düşük riskini artırıyor. Zencefil bulantı gideriyor, ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor.
Halk arasında vücuttaki şişkinlik, ödem çözme, kabızlığın giderilmesi ve hatta kısırlık tedavisinde bile yaygın olarak kullanılan bitki çaylarının sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı.

SAKAT DOĞUM RİSKİ

Özellikle bazı bitki çaylarının hamilelik döneminde kullanımı karında kasılmaları artırarak erken doğuma sebep olabiliyor. Sakat doğum, kanama ve düşük riskini artırıyor. Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe, “Bitki çayları deyince hamilelikte bir kez daha düşünmek gerek. İsmi yabancı gelen bitki çaylarından, uzak durun. Marketlerde satılan çayları doktorunuza danışmadan kullanmayın” diyor. Tabii ki her bitki anne ve bebeğe zarar vermiyor: Zencefil gebelik bulantılarını gideriyor. Rezene çayının sakinleştirici etkisi var. Kuşburnu ve meyve çayları sıvı alımı için alternatif olabiliyor. Bebek doğduktan sonra, rezene ve ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor.

Zararlı bitkiler neler?

Biberiye, oğulotu, kediotu, melisa yaprağı, ginseng, lavanta, Aloe vera, fesleğen, keten tohumu, yabanmersini, adaçayı, sinameki, karakafes otu, tan otu, sarı çiğdem, ökse otu, ada soğanı, ak diken kabuğu, melek otunun hamilelikte zararlı olduğu belirlendi. Öte yandan hamilelikte kalsiyum dengesini sağlamak için bol süt içmelisiniz. Ayrıca, meyve suları (taze sıkılmış portakal suyu) ve günde 2.5 litre su içmek şart.

İşte size sütünüzü artıracak, bebeğinizin gazını alacak bir tarif:
1 yemek kaşığı rezene,
1 yemek kaşığı ıhlamur,
1 yemek kaşığı papatya,
1 tatlı kaşığı tane kimyon
1 tatlı kaşığı anason.
Porselen bir demliğe bu ölçülerde bitkileri koyun ve üzerine 2 fincan kaynar su ekleyin. Demliğinizin üzerine bir havlu ile kapatın. Yemeklerden hemen sonra bu çayı içtiğinizde bebeğinizin gazı daha az olur. Sizin de sütünüz daha bol olur.

kızlarr çaylarla ilgili böyle bir yazı eklemişim hamilelik klasörüme..

evet kan sulandırıcı banada ilginç geldi daha önce bi düşüğüm var,geçmişinde düşük hikayesi olan hastalrıma veriorum dedi doktor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…