2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Anladim canim insallah duzelir arda hic soru sormuyo yaa zamani mi vsr daha acaba ama masallah cenesi hic susmuyo 10a kadar saymayi ogrendi smdide harfleri ogretiyorum

Insallah canim
Bence sorun etme, illa sorar. Belkide cogu seyi sormaya gerek kalmadan kendi biliyor/ çozuyordur.
Ogreniyolar valla masallah herseyi hemen kapıyolar .
Bizde baya sarki ogrendik, komşu komşu huu falan diye bi tekerleme galiba , sarki olarak hazirlamislar youtubede.
Ogrenmis demin ben soruyorum,o cevapliyor falan cok sukur .

Sen nasil oldun daha iyimisin

1 su bardagina 1 yemek.kasigi kadar koyuna cokta rahatsiz etmiyor aslinda canim, sadece bogazini acitip rahatlattigini hissediyorsun. Icemezsen gargara yap veya, ben gargara yapmayi beceremiyorum o yuzden iciyorum

Bugunde baya devam etti ya.uykudan uyaninca soyleyemedi bir kelimeyi, sustu ve soyleyemedim, yapamadim anne diye uzulup biraz mirildandi aglamakli oldu :KK43:

Genelde duzgun konusuyor canim, herseyi merak edip soruyor bu ne falan diye. Ama bazi harfleri cogu cocuk gibi karistiriyor. Kopek yerine pöpek, sifir yerine fısır dedi dun :) oyle ama normal bu bakalim su takilmasi bir gecse

Valla cok sukur ki tum gum degil bari ama iste. Emanet edebilecegim guvendigim kisi yok hic konsantre olamam herhalde orda aklim hep kalir ayazda kesin. Allaha emanet tabi once ama iste anne yuregi.

Valla canim aklima gelmiyor degil ondan midir diye ama onu coktan biliyor.
Pazar gunu babamlarda konustu babamda soyledigi herseyi hosuna gidip.tekrar ediyor guluyor. Sonra kv delerde uzun acele bie cumle.kurdu soyle agzini doldura doldura herkes ona bakti, oh masallah masallah densede yani... birde eve gelince esimle tartistik yaninda.
Sabah basladi iste sonra kekelemeye.
Onceki gun cok hafid sadece bir iki kere ne'leri tekrarladi ama pek uzerinde durmadim.
Ya olacagi vardi, ya pazar gun olanlar etkiledi bilemedim :/
Geçer canım küçük daha önceden de yokmuş takılma..eşinle niye tartıştınız önemli bişi değildir inşallah..ondan da etkileniyo çocuklar . .

Insallah canim
Bence sorun etme, illa sorar. Belkide cogu seyi sormaya gerek kalmadan kendi biliyor/ çozuyordur.
Ogreniyolar valla masallah herseyi hemen kapıyolar .
Bizde baya sarki ogrendik, komşu komşu huu falan diye bi tekerleme galiba , sarki olarak hazirlamislar youtubede.
Ogrenmis demin ben soruyorum,o cevapliyor falan cok sukur .

Sen nasil oldun daha iyimisin
Olabilir bilmiyorm ki soru sorcagi biseyde.olmuyo aslinda ben surekli bisey istediği zaman eğer soylemezsr mesela kasik istyo diyelim gostrriyo kasik mi istiyosun diyorum evet kasik ver anne felan gbi soyluyo zaten dedigin gibi herseyi.ogreniyolar hemen

Yok canim ilk. 2,3 ay once sadece 1 2 gun oyle 1,2 kere kekeler gibi oldu hiic bu kadsr abarti degildi.

Ama onceden kelimeleri uzatma huyu vardi. Son kelimeyi cok uzatiyordu. Yapma, etme , soyleme dedik hata ettik daha cok alisti. Bir sey dememeye baslayinca cok sukur unuttu.

Of valla icime okuz oturmadi degil, insallah ilerlemez :KK43:

Devam ediyor mu canım?
Oturur canım oturmaz mı ben oğluma baktıkça ya konuşamazsa diye ağlıyorum insan üzülüyor
Tartıştık demişsin ya ondan olmuştur sanırım ya

Tutkum nasılsın :KK200:

Iyidir kuzum ayni devam, seni sormali :)
Aklima geldi yazayim dedim

Geçer canım küçük daha önceden de yokmuş takılma..eşinle niye tartıştınız önemli bişi değildir inşallah..ondan da etkileniyo çocuklar . .

Insallah, genelde bu yaslarda oluyorda iste. Ya gecmezse dusuncesi var hep kafamda

Ayni konular canim, bir ara ne dert yaniyorduk hatirlarsin, erkek milleti iste ne diyim..herkes kendine gore hakli bilirsin yani

Olabilir bilmiyorm ki soru sorcagi biseyde.olmuyo aslinda ben surekli bisey istediği zaman eğer soylemezsr mesela kasik istyo diyelim gostrriyo kasik mi istiyosun diyorum evet kasik ver anne felan gbi soyluyo zaten dedigin gibi herseyi.ogreniyolar hemen

Oyunla ogretebilirsin aslinda. Nebileyim mesela meyve falan koyun onunuze, ilk once ben basliyorum bu hangi meyve, hangi renk vs diye sor. Hadi sende diye falan onunda sormasini saglayabilirsin.
Ogrenir daha ama takilma o kadar sorun edecek birsey degil bence

Devam ediyor mu canım?
Oturur canım oturmaz mı ben oğluma baktıkça ya konuşamazsa diye ağlıyorum insan üzülüyor
Tartıştık demişsin ya ondan olmuştur sanırım ya

Ediyor canim, bugun dahada fazla. Soyleyemeyip , yapamadim demesi cok uzuyor beni. Sen soyle anne diye benim devam etmemi istiyor.

Bu konularla ilgilenen biri var,lisede berabrt okumustuk , ona sordum bugun.
Ilk sorusu zaten birseyden korktumu oldu.
2 haftaya kadar gecmezse haber et dedi bakalim insallah gerek kalmaz.

Konusur canim Allahin izniyle.Hele bi ameliyati atlatin insallah daha farkli olur. Bir yandan sukur ediyorum, iste bazilari hic konusamiyor ,kekelemeyi dert olarak sorun etmeyeyim cok diyorum ama ne olacak nasil olacak diye bussuru soru dolasiyoe kafamda

Insallah, genelde bu yaslarda oluyorda iste. Ya gecmezse dusuncesi var hep kafamda

Ayni konular canim, bir ara ne dert yaniyorduk hatirlarsin, erkek milleti iste ne diyim..herkes kendine gore hakli bilirsin yani

Oyunla ogretebilirsin aslinda. Nebileyim mesela meyve falan koyun onunuze, ilk once ben basliyorum bu hangi meyve, hangi renk vs diye sor. Hadi sende diye falan onunda sormasini saglayabilirsin.

Ediyor canim, bugun dahada fazla. Soyleyemeyip , yapamadim demesi cok uzuyor beni. Sen soyle anne diye benim devam etmemi istiyor.

Konusur canim Allahin izniyle.Hele bi ameliyati atlatin insallah daha farkli olur. Bir yandan sukur ediyorum, iste bazilari hic konusamiyor ,kekelemeyi dert olarak sorun etmeyeyim cok diyorum ama ne olacak nasil olacak diye bussuru soru dolasiyoe kafamda
İyi yapmışsın canım konuşmayı özlemiştim sanaldan takip ediyorum gördükçe mutlu oluyorum tabi de böylesi de bir başka :KK200:

Canım benim inşallah devam etmeyecek ama ederse de konuşma terapisi ile hallolacağım düşünüyorum ben üzülme annesi kıyamam ona ben sizin farketmediğiniz bir noktada başka bir şeyden de korkmuş olabilir mesela bazen çok acayip reklamlar çıkıyor kızım da bazen telefondan Çocuklar için olan video izlerken aradan saçma bir reklam çıkabiliyor öyle bir şeyden de korkmuş olabilir

İyi yapmışsın canım konuşmayı özlemiştim sanaldan takip ediyorum gördükçe mutlu oluyorum tabi de böylesi de bir başka :KK200:

Oyle valla, burdan bir baska oluyor. Bazen acip acip eskileri okuyorum gunluk gibi, mesela daha aksam okudum :)

Ay kış gerideymis ya, orda nasil hava
Baya kar bekleniyor,baya soguk . Hele daha kadinlarin ayi gelmedi :KK53:

Canım benim inşallah devam etmeyecek ama ederse de konuşma terapisi ile hallolacağım düşünüyorum ben üzülme annesi kıyamam ona ben sizin farketmediğiniz bir noktada başka bir şeyden de korkmuş olabilir mesela bazen çok acayip reklamlar çıkıyor kızım da bazen telefondan Çocuklar için olan video izlerken aradan saçma bir reklam çıkabiliyor öyle bir şeyden de korkmuş olabilir

Insallah canim.
Aynen valla korkacak sey illa oluyor orasi oyle.Dedigin gibi o reklamlara ise sinir oluyorum, hele bazen yuksek sesle cikiyor birden tam sinir bozucu.

Oyle valla, burdan bir baska oluyor. Bazen acip acip eskileri okuyorum gunluk gibi, mesela daha aksam okudum :)

Insallah canim.
Aynen valla korkacak sey illa oluyor orasi oyle.Dedigin gibi o reklamlara ise sinir oluyorum, hele bazen yuksek sesle cikiyor birden tam sinir bozucu.
Kadınların ayı nedir canım :KK53:Burada da hava soğuk ama kar hala yok bu sene kar göremeden sanırım bahar gelecek:KK45:Kar görmek için herkes bir yerlere gidiyor :KK43:Neler konuşuldu neler neler yaşandı neler insan unutmuyor tabi hepsi biziz:KK200:

Renkleri felan soruyorum aslinda her seferinde bu hangi renk diye ama bilmiyorum neyse zamani vardir illaki
Ayazin korktuğu sey ne canim biseyden korktu mu

Renkleri felan soruyorum aslinda her seferinde bu hangi renk diye ama bilmiyorum neyse zamani vardir illaki
Ayazin korktuğu sey ne canim biseyden korktu mu

Aynen ustun gitme bosver, ogrenir illa.
Tartismistik canim esimle, e staja gidecek olmam,nazar, ayrica iki dil ogreniyor olmasi vs vs sanirim hepsi ust uste geldi..

nehirnil111 nehirnil111 aynen valla 2 ,3 kez anca yagdi oda eridi cok durmadi.
8 martta her yil genelde cok kar yagar buraya. Hele 2015 ne cok yagmisti, gunlerce elektriksiz kalmistik.
Ordada kutlaniyordu diimi kadinlar gunu o tarihte.
O yuzden kadinlarin ayi, kadinlarin alti ustu belli olmaz vs diye soylenir erkek milleti :)

Aksama ne var yemekte kizlar.
Annemlerdeyim yaptim bisiler ama buraya kalacak, eve gidince en pratiginden, 3 erkek +1 kucuk erkek doyurucu bir tarifiniz varmi :KK48:

Tartismistik canim esimle, e staja gidecek olmam,nazar, ayrica iki dil ogreniyor olmasi vs vs sanirim hepsi ust uste geldi..

8 martta her yil genelde cok kar yagar buraya. Hele 2015 ne cok yagmisti, gunlerce elektriksiz kalmistik.
O yuzden kadinlarin ayi, kadinlarin alti ustu belli olmaz vs diye soylenir erkek milleti :)
Aa ilk defa duydum ama çok iyiymiş:KK70:Martın yarısına kadar yağdı yağdı sonra anca soğuk yapar gibi:KK51:

Olabilir canim duzelir insallah cok hatrlatma
Ben bugun oglen dunden kalan yemekleri yedim esimede kiymali makarna mercimek corbasi gerci sen mesaji yazali cok olms ama :KK70:

Insallah canim.

Ee devam ediyor mu halen daha bugün de canım? Eşin yeni bir dil mi öğreniyor? Bu aralar benim eşim de aşırı yoğun çalışıyor günde 3-4 saat uyuyor o da, Allah emeklerinin karşılığını verir de inşallaj bizim de maddi durumumuz düzelir artık kışın hissedilmiyor gezip tozmuyoruz ya yaz gelince hissediliyor maddi sıkıntı

Olabilir canim duzelir insallah cok hatrlatma
Ben bugun oglen dunden kalan yemekleri yedim esimede kiymali makarna mercimek corbasi gerci sen mesaji yazali cok olms ama :KK70:

Tek ilk gun soyledim, onun disinda hep onu can kulagiyla dinliyorum, moral olarak yuksek tutmaya calisiyorum ama cevresen illa soyleyen oluyor.

Eve gec toplandim zaten, ne varsa yemislerdir artik kp derler napayim.
Bayadir kiymali makarna yapmadim bir ara yapsam iyi olur ,pratik ve doyurucu olmasi mukemmel :)

Haklısın canım iyi giriyorduk. Sen nasılsın

Ayni canim, bak biraktigin gibi ev isi,yemek konusu devam ediyor :)
Evlilik mesaisi mi diyelim buna ne diyelim :)

PembeLokum PembeLokum daha cok artiyor , bazen iyi duzeliyor tamam diyorum gececek galiba, sonra bakmissin cumle kuramayacak kadar zorlaniyor.
Bu aksam yine cok artti, demin uyudu uyumadan once yine cumle kuramadi kekelemekten :KK43:
Esim degil canim, Ayaza bulgarcayida az cok ogretiyorduk okulda zorluk cekmesin diye . Oda herhalde beynini karistiriyor. Cunki bu yaslarda cok sey ogrenip,hepsini aklinda kurup dile getirmeye calisiyorlarmis. Genel nedeni bu ve korku yani

Rabbim yardimciniz olsun canim, insallah bie duzluge cikarsiniz. Ilk manevi olarak iyi olunda Allahin izniyle birbirinize destek olup maddi kısmı aşarsiniz.
Orda cocuk parasi veriyorlarmiydi her ay? Nasil oluyor devlet yardim etmiyor mu hic?

X