2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Kızlar birazdan ilk defa pırasa yapıcam çok heyecanlıyım:KK70:internetten bi iki tarif baktım da siz nasıl yapıyorsunuz??¿
Canim ben once havucu kavuruyorm sivi yag biraz zeytinyagi koyuyorm havuclar kavurulunca salcasini ekliyorm.kavuruyorm pirasayi koyuyorm tuzunu atiyorm pirinç yikiyorm biraz onuda koyuyorm kapagini kapatyrm kendi suyuyla biraz pisince su ekliyorm ustune bu kadar bugun yaptim bende
tutkku tutkku ben her hafta pişiriyorm kizlar ispanak pirasa karnibahar cok seviyorm ispanak haric :KK70: onuda esm seviyo kendime pirasa ona ispanak yapiyorm aynı gun yaninada bi corba yetiyo

Canim ben once havucu kavuruyorm sivi yag biraz zeytinyagi koyuyorm havuclar kavurulunca salcasini ekliyorm.kavuruyorm pirasayi koyuyorm tuzunu atiyorm pirinç yikiyorm biraz onuda koyuyorm kapagini kapatyrm kendi suyuyla biraz pisince su ekliyorm ustune bu kadar bugun yaptim bende
tutkku tutkku ben her hafta pişiriyorm kizlar ispanak pirasa karnibahar cok seviyorm ispanak haric :KK70: onuda esm seviyo kendime pirasa ona ispanak yapiyorm aynı gun yaninada bi corba yetiyo
Aynı şekilde yaptım ben de canım:) güzel oldu gerçekten

İnsanlar gerçekten düşüncesiz canım desiğin gibi maşallah demek zor geliyor yaa ama o kadar önrmli ki..

nazar dimizde gerçekten var ben o kadar çok inanıyorum ki.. evden çıkmadan önce felak nas ve ayetel kürsü okursan Allahın izniyle nazardan korur..devamlı okumak lazım işte.. insanlar dile getirmese de akıllarından geçeni bilemeyiz

Aynen , cok kotu birsey nazar. Ne kadarda masallah deseler gerci icinden gecirdigi yine yetiyor. Rabbim korusun

Hic gecmicek gbi bisey cigneyerek yersem beni mahvediyo yaa ben daha kac gun corba iccem ki mahvildum yaa valla cok pismanim keske cektrmseydim

Gececek canim, rahatlayacaksin sonra ama iste zahmetli baya. Cok cektikleri icin agri yapiyodur cenen normal olarak.
Damaginda uyusma vs olmadi dimi oyle diyodu ya dr

Bende pilavi hiiic beceremezdim ama instagramda gordum sagolsun kadin hayira girdi simdi pilavlarim cok guzel oluyor.
Aynen icine toz seker ve limon sıkip yoksa hic beceremiyordum ya

Aynen , cok kotu birsey nazar. Ne kadarda masallah deseler gerci icinden gecirdigi yine yetiyor. Rabbim korusun

Gececek canim, rahatlayacaksin sonra ama iste zahmetli baya. Cok cektikleri icin agri yapiyodur cenen normal olarak.
Damaginda uyusma vs olmadi dimi oyle diyodu ya dr

Bende pilavi hiiic beceremezdim ama instagramda gordum sagolsun kadin hayira girdi simdi pilavlarim cok guzel oluyor.
Aynen icine toz seker ve limon sıkip yoksa hic beceremiyordum ya
Yok canim uyusma kalmadi cok sukur ama agri hala devam bide dikis yeri oyle bi sizliyo ki nasl canim aciyo
Pilav dedik canim cekti valla :KK70:

Kizlar ayaz bu sabah yine kustu ya.
Gece kalkarsa sut veriyorum. Bu sabah 6,30gibi kalkti sut icti ve 10,15dk sonra falan kustu.
Burdaki anneler sut sıkıyodur verme agir grliyodur falan dediler ama surkeli.inek sutu vermiyorumki kutu sutlerden veriyorum
Uyaninca ac oldugu icin tabi geri uyumuyor gece ne vereyim sutten baska bilemedim.
Sizinkiler emiyor diimi

Birde 6 ayliktan beri gece kalkarsa veya yatmadan once sut icer hep. 1,5 senedir agir gelmeyen sut simdi mi gelecek

Kizlar ayaz bu sabah yine kustu ya.
Gece kalkarsa sut veriyorum. Bu sabah 6,30gibi kalkti sut icti ve 10,15dk sonra falan kustu.
Burdaki anneler sut sıkıyodur verme agir grliyodur falan dediler ama surkeli.inek sutu vermiyorumki kutu sutlerden veriyorum
Uyaninca ac oldugu icin tabi geri uyumuyor gece ne vereyim sutten baska bilemedim.
Sizinkiler emiyor diimi
Belki midesini üşütmüştür ondan kusmuştur canım sütün ağır geldiğini sanmıyorum

Ama şöyle bişey varmış biberonla gece süt içmek için uyanan bebekler aynı emen bebek gibi açlıktan değil alışkanlıktan uyanıyorlarmış..uyumadan süt içince yetiyomuş yani..

Belki de tok olduğu halde içtiği için fazla gelip te kusmuş olabilir canım

Belki midesini üşütmüştür ondan kusmuştur canım sütün ağır geldiğini sanmıyorum

Ama şöyle bişey varmış biberonla gece süt içmek için uyanan bebekler aynı emen bebek gibi açlıktan değil alışkanlıktan uyanıyorlarmış..uyumadan süt içince yetiyomuş yani..

Belki de tok olduğu halde içtiği için fazla gelip te kusmuş olabilir canım

Evet canim aliskanlik.yapiyorlar. yatmadan once verirsem zaten masallah uyanmiyor cogu zaman . Ama aksam kv delerde 7,30 gibi yemisti yemek eve gelince birsey yediremedim. Sabah 6,30da kalkti yani tok olmasi mumkun degil.
Anlmadim gitti artik yani

I ilknurrr22 pek denk gelmedim canim. Edirneye gidince ordan almistik onuda sekersiz icermi hic.

Sen ne zaman biraktiracaksin? Insallah kolay atlatirsiniz.
Kasim.annelerinde biri cok onceden basladi sutu artik inekler getirecej,bendeki.bitecek demeye. Sonra pek zorlanmadi biraktirirken. Belki isinize yarar soyleyeyim :)

Evet canim aliskanlik.yapiyorlar. yatmadan once verirsem zaten masallah uyanmiyor cogu zaman . Ama aksam kv delerde 7,30 gibi yemisti yemek eve gelince birsey yediremedim. Sabah 6,30da kalkti yani tok olmasi mumkun degil.

I ilknurrr22 pek denk gelmedim canim. Edirneye gidince ordan almistik onuda sekersiz icermi hic.

Kasim.annelerinde biri cok onceden basladi sutu artik inekler getirecej,bendeki.bitecek demeye. Sonra pek zorlanmadi biraktirirken. Belki isinize yarar soyleyeyim :)
Su disimin agrisi tamamen gecsinde bi insallah biraktrcam yaa
O cocuk sutleri hafif sekerli oluyo canim dene bence gidincr alip inek sutunu sekerli mi veriyosn sen

Hergün yatmadan önce süt ver o zaman canım uyanınca da tok uyanır

X