2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Canim ardada oyle surekli uyaniyo ama ben uykusu acilmadan hemen emzirip uyutyrm yoksa arda sabaha.kadar uyuyan bi cocuk degil 2 saatte bi 1 saatte bi kalkar emzririm hemen ışık felan acmam
Sagol canim insallah cabuk atlatrz

Ben de öyle ışığı açmıyorum yanında yatıyorum Zaten hemen ıh dediği an emziriyorum ama o uyuyup uyanıp sonra tekrar uyuduktan sonra işe yarıyor ille uyanacak bizimki 3 saat aralıksız emzirdiğim oldu yok uyumadı ya geri misal 11de uyuttum 12de uyandı 3 saat abartısız durmadan emziedim en son gece 3te pes ettim uyumadı eşime verdim çocuğu ay yeter cinnet geçireceğim diye

Niye oyle yapıyo ki yaa ac olma ihtimali var mi bi ara ardada oyle yapiyodu sinir oluyodm

Sinekligi acinca giren cikanla herhalde oda giriverdi icire canim
Bende hic yok demeyeyim o zaman madem tirmanabiliyolarmis
siz olmadi kapanlari 1,2 gun daha tutun bence,evde daha olma ihtimaline karsi .insallah yoktur tabi ama.
Balkon kapısını pek açmıyoruz sanmıyorum ordan girdiğini..ya kapanı bırakamıyoruz ki öyle ortada çocuk gidip gidip tutmaya çalışıyor..inşallah yoktur başka

Niye oyle yapıyo ki yaa ac olma ihtimali var mi bi ara ardada oyle yapiyodu sinir oluyodm

Ee nasıl düzeldi? Belki aç kalıyordur diye şu hipp bisküvilerinden ve meyve pürelerinden yediriyorum uyumayınca ama su Da içiriyorum kızım sadece çok kısa bir süre böyle belki 1 ay filan akşam 9 sabah 9 uyudu Ne kıymetliymiş o günler

Cikcak sanirim kuzum blmyrm hayirlisi olsun

Hm hakkinizda hayirlusi olsun canim
Cok gecmis olsun bu arada insallah cabucak atlatirsiniz.
Propolis vermeyi denedin mi canim,veya cevrende veren varmi?
Nette goruyorum hep masallah kullananlarin cocuklari hic hasta olmuyormus.
Bala alerjisi var gibi bizimkinin haliyle vermek istesem bile bi dusunduruyor..

seker000 haklisin en iyisi bir tatsizlik olmadan ortadan kaldirmak kapanlari.. pek meraklilar herseye Allah korusun aman

PembeLokum canim sen bilirsin yine ama inan bana 1 hafta biraz ugras uykusu duzene girer.
Bak tavsiyem soyle saatini erken kur kizindan oncr kalk,hatta alarmla beraber oda kalkar belki.
Kizini uyandir mesela 9 gibi.
Oglen uykusuna yatir sonra 1 gibi.
Artik kac saat uyut bilmem ama zamanla ogle uykusu 2-3 saati bulacak emin ol.
Sonra artik aksam uykusuna 1 hafta sonunda munkunati yok dayanamaz 12lere kadar.
9-10 gibi al yataga .yat yanina artik emecekmi,yatakta yuvarlanacakmi bilmem ne zaman uyursa uyusun sen uyumus numarasi yap yeter.

Ben cok sukur masallah diyeyim 1,5 yildir nerdeyse sallamadan uyutuyorum oyle yanina yatiyorum ne zaman uyursa.
Gercekten 1 haftani bile almaz daha 2.gunlerde farki gorursun dayanamaz gec saate kadar.
Oglen gec kaktigi icin haliyle ben bile 12 dr kalksam aksam anca 2-3de uyurum.
Birde ilknurun dedigi gibi ac olma ihtinali var. Madem saginca sut gelmiyordu ,emince az geliyor diye dusunursek demekki bu kix ac.. inek sutunu icirmeyi denesen gece uyaninca mesela.
180ml falan iciriyorum ben uyananinca gece.

Oglan gelince duzen bozulacak diye dusunme sen bi kur duzenini o zaten dedigim.gibi istesede dayanamaz sadece biraz sabredeceksin .
Bu aksam bizimki 9:30 gibi baktim coraplarini cikarmis, yataga cikti, acti yatti bizi bekliyor cok guldum, yani uykulari duzene giriyor demem bu iste,hep ayni saatlerde uyumaya basluyorlar sonra.
Hadi darisi basiniza

Maşallah canım darısı başımıza bizim bir de düzensiz hayatımız olması etkiliyor mesela bir düğüne gidiyoruz bir etkinliğe gidiyoruz haliyle çocuk orda oyalandığı dikkatini çeken çok şey olduğu için iyice uyumuyor artık yaz bitti Ya evde oluruz hem küçük bebekle öyle çok dışarı da çıkılmaz bu kış artık bir düzen tuttururuz inşallah aç olacağını ben de düşünerek muhakkak yoğurt bisküvi filan yediriyorum Zaten uyumamakta ısrar edince inek sütüne de başlamaya cesaretimiz Yok çünkü bağırsak düğümlenme tehlikesi oluşacak gene 2 yaşından önce doktor bize önermiyor Yoğurt yedir süt verme dedi

Valla kalkamıyorum erken baygınlık geçiriyorum ben çünkü sürekli erken kalkabilmem için bu cimcime de erken uyumalı ben de erken uyumalıyım ama yavaş yavaş mesela 12de uyandırdık bugün yarın 11de uyandırmaya niyetliyiz öyle erkene çekmeye çalışacağım kızım 10da uyursa mesela ben de onunla 10da uyurum artık öyle uyursam sabah kalkabilirim

Mesele düzeni korumak dediğim gibi artık çok kararlıyım yoksa bu kız küçük kalacak gece uyuması gereken saatte uyulmadığı için yaz bitti akşam dışarı gezmesi Yok artık

Kizlar ardada bende hastayim ya ayni anda nasl hasta olyrz anlamiyorm hadi o once olsa bana bulassa yada ben olsam ona bulassa neyse dicem gece benm bogazim agriyodu ardada uyuyamdi hic ordan oraya döndü sabah kalktı burnu akiyo
Geçmiş olsun canım havalar soğudu ceryanda filan mı kaldınız beraberce acaba

PembeLokum canım gördün mü yeni bi dizi başladı "sıradışı" diye.. erkan petekkaya oynuyor dizideki adı "ali kemal" aklıma senin oğlan geldi:)

Erkan petekkaya yı beğenirim normalde karizmatik bulurum ama farkettim ki isim de baya karizmatikmiş

Evet canım ilk bölümüne denk geldim biraz izledim oğluşumun ismi moda oldu yaw vatanım sensin diZisinde de var bir ali Kemal :) sağol canım bize de karizmatik geldi gerçekten :)

tutkku sana 23.38de yazarken 22de uyuttuğum çocuğun uyandı, şu an saat 3.20 ve Yen'i uyudu yani uyudu artık inşallah yoksa gazetelere haber olacağım hamile kadın kendini attı diye

Ben işte bu yüzden uğraşmak istemiyorum uyku düzeni oluşturmak için ilk geceden çok çok yıpranıyorum sabahına vazgeçiyorum

Eşim de hasta ya bu saate kadar canım çıktı emzirmekten Ya da evde bir aşağı bir yukarı kucağımda gezdirmekten

Ah napacağım 11de uyanır mıyım bilmiyorum of Ne yapacağım hiç bilmiyorum galiba şu akşam uyuma keyfini kabullenip onun saatini erkene çekmem lazım hiç değilse akşam 7ye filan böylece hiç değilse gece 12de uyur sabah 3-4 değil

Uyuduktan sonra bir de melek gibi olmuyorlar mı

Allahımm Doğuma 1 ay kala delirmek üzereyim bir ara geç de olsa yatağına koyardım kendi kendine bile uyurdu yavrum niye böyle oldu neden böyle olduk Yarabbim yardım et

PembeLokum iste bak once sen hazir olman lazim. Ilk gunden pes etme elbette zor gelecek, biraz uykusuz kalacaksin ama sonraki uykulu geceleri dusun :)
Uyku ne tatli ya neden uyumaz bu bebeler anlamiyorum nedir bu enerjileri masallah
Duzen kurana kadar annen sizde kalsa acaba olmazmi.
Baya inatciymis senin kiz o zaman
aliskanlik haline getirmis resmen
Olmadi artik dogumdan sonra bakarsin bir caresine,nasil olsa uykusuzluk oluyor 1 tasla 2 kus vurmus olursun :) ha tabi insallah ikisi guzel guzel uyur ama yenidoganlar pek uyumadigi icin oyle dedim

Bu arada inek sutu dugumlenmeye neden olacagini bilmiyodum bak,o zaman emzirmeye devam bence sen :)

Gecen aksam ayazin ayagi burkuldu galiba ya, biliyosunuz simarikliklari tutuna nasil hareketler yaptiklari belli degil dizini tutatak yanima geldi, sonra uzerine basamamaya basladi ..nasil korktuk.
Z.yagiyla masaj yaptim,sabah baktim yine yururken bacagini tutuyor agriyomu diyorum az diyo :)
Cok sukur sonra normal yurumeye basladi.
Cok deli hareketleri var ozellikle uzerimize atilmaya bayiliyor

Kendi kendine smdide kalkinca bi iceri gitmek icin beni kaldrmaya calsiyo hayr iceri gidemeyiz uyuyoruz arda diyorm bi mizmizlaniyo sonra susup uyuyo arda 5 bucuk ayliga kadar araliksiz 7 saat uyurdu smdi nerde 2 saat uyusa sukredyrm

Yok canim hic denemedm ya arda oyle cok hasta olmuyo bi kere grip oldu bi kerede ateslendi buda ikinci gribi atesi zaten distenms ayni anda hasta olmamz beni sasrtyo bi gun once yada bi gun sonra degil ayni anda oluyorz

Sagol canim yok sanmiyorm 2 gun once markete gitmstk orda sarkuteri bolumunu ayri bi bolume yapmslar acayip soguktu ama ardayi sokmadm oraya ben titredm soğuktan baya bi dondum resmen hadi ben o an hastalandm desem daha grip olmadan ardaya nasl geccek

Sagol canim yok sanmiyorm 2 gun once markete gitmstk orda sarkuteri bolumunu ayri bi bolume yapmslar acayip soguktu ama ardayi sokmadm oraya ben titredm soğuktan baya bi dondum resmen hadi ben o an hastalandm desem daha grip olmadan ardaya nasl geccek

Canim senin kiz alismis iste senin sabretmen lazim o yuzden böyle yapiyo bide sen diyosun ki 7de felan uyutrum aksam ben ardayi oyle uyutsam arda hayatta 12 de uyumaz 2 3e kadar bekleriz zorla uyutup ugrasincada dakka basi uyaniyo benm oglan bide gunde bi kez uyutsan canim ardayi oyle uyutmaya baslamstm ben 13 aylikken felan uykusu baya duzelmsti gece bi kez kalkiyodu

Ya kuzum kiyamam birini gorunce daha cok simariyolar mutlaka bi yerine bisey oluyo ardanin gecen bacagi mosmor olmstu dusmekten surekli korktm bi an elimle bastrdm felan sordm aciyo mu diye kirilir haberimiz olmaz valla yaa

Ay canım bugün 11de uyandırdım gene de bu gece de şansımı deneyeyim dedim dediğim gibi akşam uykusunu erkene çekmeye çalışacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…