2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

tutkku tutkku kv ile görümce gelmiş buraya ben görüşmeyeceğim ama babası da Gülsima yı parka çıkaracak yarın öyle görecekler ben dururken babam dururken gidip başka avukat tutmuşlar beni adam yerine koymayanları ben de adam yerine koymam :)
Çok merak ediyorum kızım yabancılayacak mı, nasıl tepki verecek acaba

tutkku tutkku kv ile görümce gelmiş buraya ben görüşmeyeceğim ama babası da Gülsima yı parka çıkaracak yarın öyle görecekler ben dururken babam dururken gidip başka avukat tutmuşlar beni adam yerine koymayanları ben de adam yerine koymam :)
Çok merak ediyorum kızım yabancılayacak mı, nasıl tepki verecek acaba

Valla canim gitmemen normal onca laftan sonra mesajla falan.. hani illa avukatlik meselesi degil,gorusmemen icin neden cok bence.

Veya git buyukluk.son kez yine sende kalsin dicem ama benim.bile burdan midem.kaldirmiyor

I ilknurrr22 canim evet birden kesmekte zordur.
Hadi sen sagarsin falan ama arda etkilenirse sonra?
Aci vs surme isini bende dogru bulmuyorum ama bence bekle bayramdan sonra kes sen bilirsin yine ama bu sure icindede sIk sIk tekrarla ardaya birakmasi gerektigini

Memeden kesmek de kolay değil ki :/ oraya acı filan sürmek çok yanlışmış işte ikna edecekmişiz konuşacakmışız filan nasıl olacaksa:işsiz:
Birden birakmak istemiyorm azaltiyim diyorm ama azaltilcak gbi deglki durup dururken meme diye yakama yapisiyo aklina geldikce meme diyo blmyrm napcam sen daha emziroysn demi

Valla canim gitmemen normal onca laftan sonra mesajla falan.. hani illa avukatlik meselesi degil,gorusmemen icin neden cok bence.

Veya git buyukluk.son kez yine sende kalsin dicem ama benim.bile burdan midem.kaldirmiyor

Aci vs surme isini bende dogru bulmuyorum ama bence bekle bayramdan sonra kes sen bilirsin yine ama bu sure icindede sIk sIk tekrarla ardaya birakmasi gerektigini
Aynen bide o var halam kuzenimi memeden kestiginde ateslenmis hasta olmus hastaneye gotrmsler doktorr uzuntuden demis ve 5 yasinda birakmis memeyi :KK57:5 yasini düşünemiyorum belki bayramda birakirim orda oynarken felan aklina gelmez kalabalikta bahceye kayinbabm arda oynasi diye cadir felanda kurmus bakalm insallah orda biraktirrm

Ay o büyüklük bende kalsın aşamalarını çoktan tükettik biz:KK48:

Gelip de oğlunun evinde kalmak varken şimdi akrabalarının evinde kalıyorlar işte kendileri etti kendileri buldu:rapci:

Birden birakmak istemiyorm azaltiyim diyorm ama azaltilcak gbi deglki durup dururken meme diye yakama yapisiyo aklina geldikce meme diyo blmyrm napcam sen daha emziroysn demi

Evet canım benim kız da yarım saatte bir filan meme diyor üzerimi açmaya çalışıyor paçalarıma yapışıyor :-) emzirmezsem de krize girerek ağlıyor ben hiç memeden kesme uğraşlarına giremem bu ağlama krizleriyle ya ama Doğuma da 4 ay kaldı nasipse düşünüyorum tabi ne yapsam diye Ben Doğumdan sonra ikisini de emzireceğim nasipse ama Doğum yaptığım bir kaç güm emzirmemem lazım kolostrumu yeni doğan bebeğime vermek için

Arda ya oyuncak tencere tava alsan oynar mı ki

Evet canım benim kız da yarım saatte bir filan meme diyor üzerimi açmaya çalışıyor paçalarıma yapışıyor :-) emzirmezsem de krize girerek ağlıyor ben hiç memeden kesme uğraşlarına giremem bu ağlama krizleriyle ya ama Doğuma da 4 ay kaldı nasipse düşünüyorum tabi ne yapsam diye Ben Doğumdan sonra ikisini de emzireceğim nasipse ama Doğum yaptığım bir kaç güm emzirmemem lazım kolostrumu yeni doğan bebeğime vermek için

Arda ya oyuncak tencere tava alsan oynar mı ki
Canim dogumdan 1 ay once kesmen gerekiyo yeni bebege kolostrom uretmesi icin yenilenmesi lazım sutunun malesef oyuncakcida gosterdm kac kere alalm diye istemedi

PembeLokum PembeLokum haha oyle tabi.. bosver salla sen rahatina bak :)
Sahi canim ne yapacaksin emme isini? Ilknurun dedigi gibi son aylar uretiliyor kolostrm, nasil.birakirki acaba. Biberon aliyormu bari? Sute ordan devam etseniz, belki sonra tekrar emmeye devam eder

I ilknurrr22 5mi vay :)
Bende cok kotu olmusum annem.memeyi biraktirinca, kendimi kaybetmisim yada bayilmisim oyle anlatirdi annem tam hatirlamiyorm o yuzden bence birden biraktiema canim sonucta en sevdikler sey.
Aklina meme gelince kafasini baska seyle dagitsan. Misal meme isteyince cikar tencereyi,veya nebileyim iste degisiklik olacak seylerle secenek sun, memeyi aklindan cikarsin o an..bol bol disari cikar mesela disarda cok istemiyorlar genelde meme oyle zamanla erteleyip unuttururaun belki

Bugun bizimki arabada meme dedi, goguslerimi elleyip durdu. Zatem biliyordu ama.bu kez daha baskaydi bildigin emmek.istiyor gibiydi .. tabi ben şok :) kimde ne yoksa ona ozenirmis ya ah olsada emzirsem diyorm bende simdi :KK70:

Canim dogumdan 1 ay once kesmen gerekiyo yeni bebege kolostrom uretmesi icin yenilenmesi lazım sutunun malesef oyuncakcida gosterdm kac kere alalm diye istemedi

Yok canım Doğuma kadar emzirsem de kolostrum oluşuyormuş hem doktor öyle söyledi hem de benim gibi hamileyken emzirenler öyle söyledi doktorumun eşi ardı ardına 3 Doğum yapmış ve hep emzirmiş bizzat yaşamışlar yani bu durumu

Sahi canim ne yapacaksin emme isini? Ilknurun dedigi gibi son aylar uretiliyor kolostrm, nasil.birakirki acaba. Biberon aliyormu bari? Sute ordan devam etseniz, belki sonra tekrar emmeye devam eder

Bende cok kotu olmusum annem.memeyi biraktirinca, kendimi kaybetmisim yada bayilmisim oyle anlatirdi annem tam hatirlamiyorm o yuzden bence birden biraktiema canim sonucta en sevdikler sey.
Aklina meme gelince kafasini baska seyle dagitsan. Misal meme isteyince cikar tencereyi,veya nebileyim iste degisiklik olacak seylerle secenek sun, memeyi aklindan cikarsin o an..bol bol disari cikar mesela disarda cok istemiyorlar genelde meme oyle zamanla erteleyip unuttururaun belki

Bugun bizimki arabada meme dedi, goguslerimi elleyip durdu. Zatem biliyordu ama.bu kez daha baskaydi bildigin emmek.istiyor gibiydi .. tabi ben şok :) kimde ne yoksa ona ozenirmis ya ah olsada emzirsem diyorm bende simdi :KK70:

Biberon ve emziği 3 aylıkken bıraktırmıştım ben canım tekrar biberona alıştırmak istemiyorum yukarıda da yazdığım gibi Doğuma kadar kolostrum emzirmeye devam etsem de üretiliyormuş Çoğu anne Doğumdan sonra bir kaç gün emzirmeyim demeden emzirmeye de devam etmiş yani büyük çocuğu da kolostrumlu sütten emmiş aslında ben sadece küçüğüme haksızlık olur mu diye korkuyorum ama meme de ona göre sonuçta iki kişilik üretiyormuş diyorlar ki ikiz doğuranlar birini emzirmiyor mu :) benim düşüncem önceden süt sağıp kızımı 1 hafta filan öyle idare etmek biberon olmayacağı için bardakla filan içireceğiz herhalde. Ya da ben de Doğumdan sonra da aynen devam edeceğim kolostrumlu sütten bir daha emecek :)

I ilknurrr22 tutkunun da dediği gibi meme istedikçe dikkatini çekmek oyalamak başka şeylere yönlendirmek en iyi yol sanırım sırf bunun için yarım gün kreşe verilebilir misal çalışan bayanların çocuğu gündüz meme istemiyor neden çünkü yok anne uzakta meme de yok :) anneyi gördükçe akıllarına geliyor tutkku tutkku

Denedim meme isteyince oyun oynatiyorm hadi gel disari çıkalım diyorm 2 dk sonra meme diye elini atiyo gogsume gece uyurken bile vwrmeyim diyorum pispisliyorm kucagima alip uyaninca meme meme diye memelerime elliyo tam bi bagimli yani
Ay hadi yaa olsun yine emdi canim cok sukur valla bende nasil biraktrcam bilmyrm sutum azalsa diye dua etcem nerdeyse

Yok canım Doğuma kadar emzirsem de kolostrum oluşuyormuş hem doktor öyle söyledi hem de benim gibi hamileyken emzirenler öyle söyledi doktorumun eşi ardı ardına 3 Doğum yapmış ve hep emzirmiş bizzat yaşamışlar yani bu durumu
Hadi yaa benim arkadasima niye doktor oyle demis ki

PembeLokum PembeLokum haklisim aslinda ikiz bebeklerdede illa biri daha cok aliyodur ilk sutu.
Aman canim sag saglim al kucagina gerisi tatli isler, hallolur Allahin izniyle.
Aslinda Gulsimayi pipete alistirsan doguma kadar belki oyle icer sutunu.
Buyuk rahatlikmis pipet ya alisti bizimki artk o kadar sevindim ki

I ilknurrr22 canim.ne aklima geldi inek sutu falan iciyormu seninki?
Emmek istedikce normal sut versen?

Ama sanirim en mantikli yol dikkatini dagitmak iste, zor olur ama yavas yavas alisir unutur belki

Hadi yaa benim arkadasima niye doktor oyle demis ki

Her doktor bu kadar bilgili olamayabilir canım benim doktor Prof ve Türkiye de sayılı doktorlardan ben o nedenle güveniyorum ona mesela doktorlar klasik 2 seneden önce sezaryen olmaz hamile kalmayın der ya da ne bileyim 3 sezaryenden fazla olmaz derler tüpleri bağlarlar hamile kalır kalmaz sütten kes çocuğu derler işte bu bilgiler biraz eskide kalmış canım biraz da doktorun kesisine bağlı cerrahi yeteneğindeki bağlı yani ona bağlı olarak benim doktor aynı kişiye 6 sezaryen yapmış mesela

PembeLokum PembeLokum haklisim aslinda ikiz bebeklerdede illa biri daha cok aliyodur ilk sutu.

Ama sanirim en mantikli yol dikkatini dagitmak iste, zor olur ama yavas yavas alisir unutur belki

AA canım biraz beceriyor pipeti yarısına kadar çekebiliyor ben de alıştırayım madem

Iciyo canim ama sadece su pinarin devam sutleri var ya ondan iciyo sadecr sut icmiyo onuda arada veryrm zaten dusundm ama gunduz onu versem gece nasl vercem biberon almiyo pipetlede icerken ya uyanir yada bogazinda kalirsa diye korkyrm gunduzde 1 saatte bi emiyo bi gorsen smdi yemek yedirdm 5 dk oldu meme istedi acliktan olmasi imkansiz

Her doktor bu kadar bilgili olamayabilir canım benim doktor Prof ve Türkiye de sayılı doktorlardan ben o nedenle güveniyorum ona mesela doktorlar klasik 2 seneden önce sezaryen olmaz hamile kalmayın der ya da ne bileyim 3 sezaryenden fazla olmaz derler tüpleri bağlarlar hamile kalır kalmaz sütten kes çocuğu derler işte bu bilgiler biraz eskide kalmış canım biraz da doktorun kesisine bağlı cerrahi yeteneğindeki bağlı yani ona bağlı olarak benim doktor aynı kişiye 6 sezaryen yapmış mesela
6 sezeryan mi dusunemiyorm bilen:KK70: banada 3 sene cocuk yapma dedi doktor daha ameliyat masasındayken kendime bile tam gelmemstm

tutkku tutkku bu sevgili kocamın sevgili ailesi çocuğu göremedi biliyor musun bizim evin dibinde park var ben oraya götürecek diye düşünüyorum tutturdu başka bir park diye ben de anlam veremedim ne diye arabaya bindirip başka parka götüreceksin ki derken filan tabi ki benim adam gene sinirlenip bana saydırmaya başladı kesin bi amacı var yoksa evin yanında park varken niye arabayla başka yere götürmek istesin anlamadım gitti ama tahminin dayısının evine götürecekti dayısı da bahsetmiştim çocuğu daha görmeye gelmeyenler

Neyse sonra park meselesinde anlaşamayınca benim anam torununu görecek bu eve gelecek dedi bana (sanki eve gelmelerini yasaklamışım gibi saçma saçma şaflar) annesini aradı o da eve gelmeyiz dedi

Ailecek çok saçma insanlar kocam da dahil ama ben ona yapacağımız biliyorum her gün bir bahaneyle annemlere filan gideceğim görecek o gününü hatta ilk bu akşam iftardan sonra annemlerle çay bahçesine gidiyorum:işsiz:

X