2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Evet biliyorum orayi, hatta bir ara oraya goc etmeye calismistik,soyadimiz bile hazirdi ama nasip degilmis :)
Ne yillardi bi duygulandim :) bir ara anlatmistim galiba vize verilmiyodu, kacak olarak oraya gelmeye calismistik falan .. bence ben o yillarin korkusunu simdi.cekiyorum .. cocukluktaki korkular ilerde psikolojk olarak etkiliyor ya :KK14:

Hatırlıyorum canım anlatmıştın :KK43: kapıda kalmışsınız geçememişsiniz :KK43: biz böyle göçmenleri ülkemize alacağımıza keşke balkanlarda yaşayan Türkleri alsak ülkemize

Orada eğitim sistemi nasıl canım

Ben ardaya bazen ingilizce cizgi film aciyorm:KK70: bazi kelimeler aklinda kalsin diye kulak asinaligi olsun en azndan bide ingilizce kursuna kucukken göndermek daha iyi olyms belki oyle yaparım

Yaa aslında eşimin ingilizce ana dili gibi benim de orta seviyede biz eşim acaba hep ingilizce mi konuşsa diye düşündük mesela ama zor gibi belki 2 yaşından sonra fln olabilir

Youtube de little baby bum var ya biliyorsundue herhalde bnm çok hoşuma gidiyor ingilizce öğrenmesi için o videoları açabilirsin

Bir tane Fatma hemşire vardı genç biri değil aklında olsun o çok iyiydi

Onu sorayım, 'Fatmayı getirin banaaaaa' diye bağırırmışım sancı çekerken.
Bi de ben o sancı odasına girmek istemiyorum ya. Medicana'da başka bi arkadaşım da doğum yaptı, odasındaydı hep. Sonra açılma olmayınca sezaryene aldılar ama sokmadılar o sancı odasına.

Onu sorayım, 'Fatmayı getirin banaaaaa' diye bağırırmışım sancı çekerken.
Bi de ben o sancı odasına girmek istemiyorum ya. Medicana'da başka bi arkadaşım da doğum yaptı, odasındaydı hep. Sonra açılma olmayınca sezaryene aldılar ama sokmadılar o sancı odasına.

Onu bilemeyeceğim canımm direkt sezaryen olduğum için =) sen de odanda durmak istersen hayır demezler sanıyorum

Bebek odasını almışsınız hayırlı olsun canım güle güle kullanın

Belki ağustosu bulmaz temmuz annesi olursun

Onu bilemeyeceğim canımm direkt sezaryen olduğum için =) sen de odanda durmak istersen hayır demezler sanıyorum

Bebek odasını almışsınız hayırlı olsun canım güle güle kullanın

Belki ağustosu bulmaz temmuz annesi olursun

Sağol kuzum evet aldık, bana da beklemez gibi geliyor ama hayırlısı olsun:KK15:

I ilknurrr22 aslinda evet kucukken cok daha kolay ogreniliyor dil ama daha cok kucukler sanki ya. Zaten nasipse krese gidince orda daha guzel ogrenir, devamli o dili konusacaklar cunki, evde turkce konustugumuz icin pek aklinda kalmaz.

Ingilizceyi bende dusundum ama 3.dile hiiic hazir degiliz bence, yoksa kesinlikle ingilizceyi isterdim ogrenmesini

PembeLokum PembeLokum egitim sistemi ayni gibi canim
Sadece iste kres/ana okulu erken basliyor
2 yasinda kres
3 yasinda ana okulu
7 yasinda ilk okul

Sonrasi artik lise sondan sonra sinavlarla uniye giriyorsun.
Ygs,kpss bilmem neler var onlar yok burda sadece, lise sonda bir sinava giriyosun sadece ,oda uniye girme sansini yukseltiyor.
Simdi orta okula,lisehe baslarkende sinav olmaya bsladi tabi,kucucuk cocuklar simdiden sinav stresiyle inan cok kotuler.

Tek fark burda sinavlarda 2den 6 ya kadar not veriliyor.
2 en dusuk, 6 en yuksek.

Mesela ben su kaldigim sinavdan hep 2 aldim, en azindan 3 alsaydim mezun olmustum :KK48:

Gulsimaya kaydirak falan almissiniz :KK68:
Cook begendim, gule gule oynasin insallah:)

Mutella Mutella banada temmuz anasi olacaksin gibime geldi
Saglicakla atlatirsin insallah kuzum :KK68:

I ilknurrr22 aslinda evet kucukken cok daha kolay ogreniliyor dil ama daha cok kucukler sanki ya. Zaten nasipse krese gidince orda daha guzel ogrenir, devamli o dili konusacaklar cunki, evde turkce konustugumuz icin pek aklinda kalmaz.

Ingilizceyi bende dusundum ama 3.dile hiiic hazir degiliz bence, yoksa kesinlikle ingilizceyi isterdim ogrenmesini

PembeLokum PembeLokum egitim sistemi ayni gibi canim
Sadece iste kres/ana okulu erken basliyor
2 yasinda kres
3 yasinda ana okulu
7 yasinda ilk okul

Sonrasi artik lise sondan sonra sinavlarla uniye giriyorsun.
Ygs,kpss bilmem neler var onlar yok burda sadece, lise sonda bir sinava giriyosun sadece ,oda uniye girme sansini yukseltiyor.
Simdi orta okula,lisehe baslarkende sinav olmaya bsladi tabi,kucucuk cocuklar simdiden sinav stresiyle inan cok kotuler.

Tek fark burda sinavlarda 2den 6 ya kadar not veriliyor.
2 en dusuk, 6 en yuksek.

Mesela ben su kaldigim sinavdan hep 2 aldim, en azindan 3 alsaydim mezun olmustum :KK48:

Gulsimaya kaydirak falan almissiniz :KK68:
Cook begendim, gule gule oynasin insallah:)

Mutella Mutella banada temmuz anasi olacaksin gibime geldi
Saglicakla atlatirsin insallah kuzum :KK68:
Kuzum seninki zaten 2 dil bilmis olcak 3.yude büyüyünce kursa gonderirsin cok istysan eger azcik buyuse neler istyrmda iste :KK70:

Kızlaar, bana sling için renk önerisinde bulunur musunuuz?

1-tile.jpg

tutkku tutkku anladım canım burda da sistem o kadar çok değişiyor ki artık takip edemiyoruz çocukların okul hayatı test çözmek ve sınava girmekten ibaret..

Evet canım kaydırağı sevmedim ama çok dik iade edip başka bir şey alalım diyoruz salıncak da güzel görünüyor top havuzuna top yetmedi tekrar sipariş verdik

2,3,6,8 arasi kaldim
Ay bunlarda bebek nasil duruyor hep merak etmisimdir ya duserse :KK53:

I ilknurrr22 olsun ya ingilizce bilince daha baska yine
Buyuduler buyuduler yine, en azindan artik bebek degiller :KK48:
Ay benimki bebekken daha az kucagima geliyodu smdi pacalarimda geziyo bide anneyi cok demiyo baba diyo banada baba baba surekli arkamda oglm ben senin annenim ne babasi git o zaman babana diyorm :KK70: sabahta salonun kapisina gitms ac ac anne ac diye bagiriyo

Ay benimki bebekken daha az kucagima geliyodu smdi pacalarimda geziyo bide anneyi cok demiyo baba diyo banada baba baba surekli arkamda oglm ben senin annenim ne babasi git o zaman babana diyorm :KK70: sabahta salonun kapisina gitms ac ac anne ac diye bagiriyo

Haha :)
Karistiriyorlar ilk basta,bizimkide once baba derse anne diye duzeltiyodu arkadan hemen :KK48:

Yalniz oynamak istemiyorlar artik ya , bizimkide surekli yaninda olmami istiyor, hele bulasik yikarken gorsun hep cekistiriyor bikti tabi cocuk hakli :KK14:
Bu aralar surekli disardayiz evdeki oyuncaklarla bayadir oturup oynamadik. B

Bence kucakciliklari bu yuzden,yani beraner vakit gecirmek istiyorlar hakli olarak ammma su isler bir bitemiyorki oturup oynayalim

PembeLokum PembeLokum hadi ya,dik olunca gercekten cok kotu. Dunk baska parka gitmistik cok dikti hic kullanisli degil
Hej evet gordum toplari ya havuzu buyuk?ya toplar az :KK48:
az daha buyusun daha iyi oynar o orda, hele bir bahcen olsun koy oraya onlari oh mis :)

Haha :)
Karistiriyorlar ilk basta,bizimkide once baba derse anne diye duzeltiyodu arkadan hemen :KK48:

Yalniz oynamak istemiyorlar artik ya , bizimkide surekli yaninda olmami istiyor, hele bulasik yikarken gorsun hep cekistiriyor bikti tabi cocuk hakli :KK14:
Bu aralar surekli disardayiz evdeki oyuncaklarla bayadir oturup oynamadik. B

Bence kucakciliklari bu yuzden,yani beraner vakit gecirmek istiyorlar hakli olarak ammma su isler bir bitemiyorki oturup oynayalim

PembeLokum PembeLokum hadi ya,dik olunca gercekten cok kotu. Dunk baska parka gitmistik cok dikti hic kullanisli degil
Hej evet gordum toplari ya havuzu buyuk?ya toplar az :KK48:
az daha buyusun daha iyi oynar o orda, hele bir bahcen olsun koy oraya onlari oh mis :)

Simdi zaten balkona koyacağız bunları canım balkonu camla kapattırıyoruz işte orası oyun alanı olacak ilerde de bahçeli bir evimiz olue inşaallah :)

Ya en ucuz kaydırağı seçmiştim 79 lira bu şimdi kaydırak değişirsek dik olmasın dersek 200 liralık fln almamız gerekecek bilemedim tam bu kaydırak zaten küçücük biraz sembolik bir şey bir komşu çocuğu mu çağırsam napsam yavrucum bir kaysana şurdan bir deneyelim kayabiliyorsan kalsın diye :KK70:

X