2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Bende yazin biraz anlatmaya calisiyim diyorm tuvalet egitimini alstryim yavas yavas

Ben bayadir anlatiyorum, biz wc gittikce cis cis diyo ama bunu oyun seklindemi.anliyor artik Allah bilir.
Bugun anneme tuvaleti gosteriyomus anne cis diyomus :KK70: gizli sakli bisi yapamiycaz artik yandik :KK48:

2,3 kere altini islatip rahatsiz olana kadar islak pantolonu cikarmayinca genelde cogu alisiyomus soyluyomus ama bakalim nasil ustesinden gelicez bunun

Ben bayadir anlatiyorum, biz wc gittikce cis cis diyo ama bunu oyun seklindemi.anliyor artik Allah bilir.
Bugun anneme tuvaleti gosteriyomus anne cis diyomus :KK70: gizli sakli bisi yapamiycaz artik yandik :KK48:

2,3 kere altini islatip rahatsiz olana kadar islak pantolonu cikarmayinca genelde cogu alisiyomus soyluyomus ama bakalim nasil ustesinden gelicez bunun
Ardada kaka yapmadan oncr soyluyo birt birt diye:KK70: sonra bi bakiyorm kaka yapiyo :KK70:

PembeLokum PembeLokum I ilknurrr22 lokumum masallah blw sabir isi ya .
Bizimki cok sukur kasikla yemesini ogrendi, dokmeden atiyor cogu kez kasiktakileri agzina. Ama agirlikli olarak ben besliyorum yoksa 3 saat yemek.yeriz masada :)
Onune koydugun herseyi bitiriyormu bari?

Ya bizimki su hastasi, koyayim onune suyu dur durak bilmeden oymar hehralde.. aksam salatanin suyunu fark etti Allahim habire fu fu diyip eliyle oynuyor su varmis orda :)
Bazen direk elini batiriyor suli her ne varsa masada haliyle bukez kiyafetlerin kol kisimlari lekeleniyor :KK48:

Yazin daha kolay olur blw aslinda hemen cikar giydir uzerine bisi, banyo.bile yaptirsan uduyecekmi derdi falan olmayinca birak kirlensin istedigi kadar diyosn :)

Aynen yazın daha kolay olacak ya şimdi annelerşn neden bebeklerine çıplakken blw uyguladığını anlayabiliyorum

Hayır canım koyduğumun hepsini yemiyor bir kısmını yiyor bir kısmını atıyor :)

Aman annesi kirlensin keyif alsın omo kirlenmek güzeldir :KK70:

Hix sanmıyorum degscegini arda hala oyle onlugu cekip atiyo baglasam bile kopuyo oyle hizli cekiyo ki alt degstrmek zaten iskence kaka yapinca temizlemek iskence gbi her yere bulastryo kaciyo

Gülsima da kaçıyor hep :KK70:
Prima külot bezi çıkmış denedin mi o reklamda da bebekler kaçıyor ya çok hoş

Gülsima diş çıkardı ve emeklemeye başladı teyzeleri 9 ay 20 günlük:KK200:
Emekleme ve diş epey geç oldu sanki:KK48:

Vee benim malesef istifra etmelerim başladı :KK43: off ne berbat bir şey

Balık kraker ile takılıyorum şimdilik

Aynen yazın daha kolay olacak ya şimdi annelerşn neden bebeklerine çıplakken blw uyguladığını anlayabiliyorum

Hayır canım koyduğumun hepsini yemiyor bir kısmını yiyor bir kısmını atıyor :)

Aman annesi kirlensin keyif alsın omo kirlenmek güzeldir :KK70:

Dun ig de gordum mama sandelyesi altina dokulenleri toparlama bisisi uretilmis :KK48:
Cuval.gibi bisi sonra yikaniyor herhalde,yere pek bisi dokulmuyor kim yaptiysa iyi yapmis :)

Oy basladimi, sanirim bu kez iki.bebisin icinde yemen gerek zar zor kuzum, hem sutun etkilenmesin :/ cok zor ama Rabbim elbet sabrini verir insallah

Disiniz , emeklemeniz hayirli olsun :nazar:
Diger tum disler pit pit sorunsuzca ciksin imsallah :KK68:
dis bugdayi yapacakmisin

I ilknurrr22 :KK48:
alem bunlar ya :KK48:

Dun ig de gordum mama sandelyesi altina dokulenleri toparlama bisisi uretilmis :KK48:
Cuval.gibi bisi sonra yikaniyor herhalde,yere pek bisi dokulmuyor kim yaptiysa iyi yapmis :)

Oy basladimi, sanirim bu kez iki.bebisin icinde yemen gerek zar zor kuzum, hem sutun etkilenmesin :/ cok zor ama Rabbim elbet sabrini verir insallah

dis bugdayi yapacakmisin

Oyle valla biraz oncr camasir katliyorm içinden sutyenimi alms meme diyo :KK70: meme asigi yaa

tutkku tutkku bu arada duman91 duman91 haberin var mi hic girmiyo siz ozelden konusuyo msnz

Whatsapp grubundan yaziyor arada ama bayadir ordanda yazmadi sanirim. Ordada pek sık konusulmuyor.
Iste kk ya girmesi zor oluyor demisti en son.. herkes dagildi ya :KK14:

bizimkide sutyeni alip duvara asiyormus gibi yapiyodu :KK70: meme diyo oda, bizimki.emmemesine ragmen boyleyse seninkni hic dusunemiyorum :KK48:

Whatsapp grubundan yaziyor arada ama bayadir ordanda yazmadi sanirim. Ordada pek sık konusulmuyor.
Iste kk ya girmesi zor oluyor demisti en son.. herkes dagildi ya :KK14:

bizimkide sutyeni alip duvara asiyormus gibi yapiyodu :KK70: meme diyo oda, bizimki.emmemesine ragmen boyleyse seninkni hic dusunemiyorum :KK48:
Arda cok düşkün ya bilmiyorm nasl biraktircm cok seviyo emmeyi bide memeyi acik birak ben geziyim geliyim emiyim diyo

Arda cok düşkün ya bilmiyorm nasl biraktircm cok seviyo emmeyi bide memeyi acik birak ben geziyim geliyim emiyim diyo

:KK70:
Acik bufe he :KK48:

Ya aslinda uykusunu etkilemese birak emsin istedigi kadar ama yavastan duzene girmis olmali uykusu artik.
Meme uykusundan bile daha tatli geliyor :) hic uykudan uyanirmi insan yemek icin.ya :KK48:

dis bugdayi yapacakmisin

Evet yapacağız canım annem dört gözle diş çıkmasını bekliyordu :KK48:

Canım ig de b.....s sen miydin

tutkku tutkku I ilknurrr22 erkek çocuklarının memeye bi ayrı düşkünlüğü mü oluyor acaba yoksa 1 yaşından sonra tüm bebeler böyle mi:KK48:

Açık büfeye çok güldüm ya:KK48:

Saat 4e geliyor ya kızımı emzirdikten sonra ben geri uyuyamıyorum:ıslık:

:KK70:
Acik bufe he :KK48:

Ya aslinda uykusunu etkilemese birak emsin istedigi kadar ama yavastan duzene girmis olmali uykusu artik.
Meme uykusundan bile daha tatli geliyor :) hic uykudan uyanirmi insan yemek icin.ya :KK48:
Ay tutku ne guldum acik bufe aynen :KK70: kapatinca nasl agliyo ya bu uyku konusunu blmyrm ama bide arda cigliklar icinde uyaniyo daha dogrusu gozleri kapali ciglik atiyo dun oyle bi bagirdi ki yerimden nasl kalktığımi bilemedm korkudan elim ayagim titredi bagirisina acaba korkutuyolar mi diyorm ama kucucuk bebek ya ne diye korkuturlar ki dedemle konstm oda onla4i daha cok korkuturlar ben hocaya soruyum bi dedi normal bi aglama bagirma değil cunku bildigin cani yanms gbi ciglik yanina gidince de icini cekiyo

tutkku tutkku I ilknurrr22 erkek çocuklarının memeye bi ayrı düşkünlüğü mü oluyor acaba yoksa 1 yaşından sonra tüm bebeler böyle mi:KK48:

Açık büfeye çok güldüm ya:KK48:

Saat 4e geliyor ya kızımı emzirdikten sonra ben geri uyuyamıyorum:ıslık:
Galiba erkek bebekler cok duskub oluyo canim cevremde ne kadar kizi olan arkadasm varsa emzirirken zorluk cektiler her emzrmelerinde zorla veriyolardi oyle bi duskunlugu olduğunu gormedm esimin kuzeninin cocugu var oda erkek arda gbi nasl duskun memeye annesini yakasini cekstryo acsin diye

Galiba erkek bebekler cok duskub oluyo canim cevremde ne kadar kizi olan arkadasm varsa emzirirken zorluk cektiler her emzrmelerinde zorla veriyolardi oyle bi duskunlugu olduğunu gormedm esimin kuzeninin cocugu var oda erkek arda gbi nasl duskun memeye annesini yakasini cekstryo acsin diye

Evet evet erkek çocukları zaten anneye de düşkün olur ya :)

Canım kehribar kolyeyi duydun mu hiç belki iyi gelir senin oğluna da

Ben kızıma kullanıyorum uykuları düzene girdi daha sakin oldu salyası aşırı çoktu gövdesi yara oluyordu tamamem salya olayı bitti ve rahat diş çıkardı

Ay kizlar ayaz parmaklarini sobaya kistirdi :KK43:
Yenisini koyacaktim icine yakmak icin, o sirada kapagi kapatmis ne bicim cani yandi kimbilir ya :/ sisti ama indi simdi

I ilknurrr22 canim o uykuda aglama bizde 1 yildir nerdeyse var dedigin gibi gozler kapali ama cok, asiri cok agliyor, uyanamiyor uykusundan, boyle titriyor bazen. 5 dk gidiyor bu aglama sonra geri uyuyor veya uyaniyor.
Ruya gordun korkma vs seklinde konusuyoru,veya pispisliyoruz .

Nedenini anlamadim.ama genelde cok yorulunca yapiyor onu o dikktimi cekti.
Birde karabasan olayi var ya oylemi oluyor acaba :/

PembeLokum PembeLokum heveslidir kadin yapin yapin :)

Erkek bebeler duskunmu bilmem.benimki 6.ayda birakmisti ne yaptiysam emziremedim ne uzulmustum ya.
Ama simdi emzige duskun , ucunu kestim eskilerden demin dedim bak ucunu bocekler yemis, pis olmus diye / odunlardan iceri bocek geliyor bu ara onlar yemis dedim/
At memeyi, buyudun artik dedim vee cok sukur ilk memesiz.uykumuz hayirli olsun :KK48:
biraz mizmizlandi ama kafasini dagitmaya calistim hep. Bakalim devami gelecekmi sabir istiyor biraz :)

Bu arada ig ismimi degistirdim ama o ben degilim, benimki kendi ismimle basliyor g...o diye

Evet evet erkek çocukları zaten anneye de düşkün olur ya :)

Canım kehribar kolyeyi duydun mu hiç belki iyi gelir senin oğluna da

Ben kızıma kullanıyorum uykuları düzene girdi daha sakin oldu salyası aşırı çoktu gövdesi yara oluyordu tamamem salya olayı bitti ve rahat diş çıkardı
Disle alakali bi durum degl canim ama bi deneyim nerden aldn sen

Ay kizlar ayaz parmaklarini sobaya kistirdi :KK43:
Yenisini koyacaktim icine yakmak icin, o sirada kapagi kapatmis ne bicim cani yandi kimbilir ya :/ sisti ama indi simdi

I ilknurrr22 canim o uykuda aglama bizde 1 yildir nerdeyse var dedigin gibi gozler kapali ama cok, asiri cok agliyor, uyanamiyor uykusundan, boyle titriyor bazen. 5 dk gidiyor bu aglama sonra geri uyuyor veya uyaniyor.
Ruya gordun korkma vs seklinde konusuyoru,veya pispisliyoruz .

Nedenini anlamadim.ama genelde cok yorulunca yapiyor onu o dikktimi cekti.
Birde karabasan olayi var ya oylemi oluyor acaba :/

PembeLokum PembeLokum heveslidir kadin yapin yapin :)

Erkek bebeler duskunmu bilmem.benimki 6.ayda birakmisti ne yaptiysam emziremedim ne uzulmustum ya.
Ama simdi emzige duskun , ucunu kestim eskilerden demin dedim bak ucunu bocekler yemis, pis olmus diye / odunlardan iceri bocek geliyor bu ara onlar yemis dedim/
At memeyi, buyudun artik dedim vee cok sukur ilk memesiz.uykumuz hayirli olsun :KK48:
biraz mizmizlandi ama kafasini dagitmaya calistim hep. Bakalim devami gelecekmi sabir istiyor biraz :)

Bu arada ig ismimi degistirdim ama o ben degilim, benimki kendi ismimle basliyor g...o diye
Ay kuzum benm kiyamam biseyi yok demi simdi
Valla canim nedenini blmyrm iste niye boyle yapıyo surekli boyle ayni saatlerde oluyo

X