2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

tutkku ne içiyorsunuz bakalım bana da diyiverin

I ilknurrr22 tutkku çok teşekkür ederim canım, zaman çabuk geçti. 5 e kadar bakıcam bakalım bulabilecek miyim doğum hikayemi :) telden bakması zor oluyor çünkü ben pc başındayım bi bakayım

İyi aksamlar kizlar hazir bebis uyumusken dogum hikayemi de yazayim. Hazir hamislerde cogalmisken:)
Herseyin basi bol bol dua...
Biliyorsunuz bol bol yurumeye mumkun oldugunca islerimi kendim halletmeye calisiyordum. 27 aralik gunu misafirlere ikramlik hazirladim baya yoruldum gecesi yine esimle bebisin ismi konusunda konusma yaptik. Yine beni ikna etmeye calisti falan ama ben istemedigimi belirttim. Konusma gece 3 gibi bitti, ertesi gun 28 aralik pazartesi gunu sabahi esimle 7 de kalktim. Birdaha da uyumadim, bitmeyen suslerim vardi onlari tamamladim, anmem gelsi temizlik yaptik artik dogum yaklastigi ixin son calismalardii. Aksam esim isten gelince 9 ay boyunca hic birlikte hamislik fotosu cekinmemistik. Hadi cekilelim bak bugun dogurursam icimde kalir dedim, biraz kirgin olsa da yine de foto cektik. Tabi benim yorgunluktan belim agriyor, annem ben bisey dicem diye gozume bakiyordu. Neyse yemekler yenildi, esim soba da cay demledi ayy nasil guzel koktu burnuma.. Bi wc ye gideyim cayi icelim dedim. Birde baktim acik pempe sulu bisey var pecetede. Anneme gosterdim emin olmak icin. Wc den ciktim esim ustunu giymis gozlerimin icine bakiyo. Yok ya dedim yarin randevu var nasil olsa, hemen dogurcak halim yik ya ben cay icicem dedim. Bel agrisina kasik agrisi da eklensi saat 9.30 du. İki bardak cay ictim, ama gozumden uyku akiyordu 4 saatlik uyku ve yorgunluk az uyuyum kuvvetim olsun dedim ama sancilar uyutmuyor beni dusunduruyordu. Annem bir panik evi topluyor:) makineyi bosalriyor falan. Bi dusa gireyim bakalim nasil olcak dedim o da ne bu seferde suyum gelmeye basladi. İste dedim beklnen buydu:) anneme hazirlanmalarini soyledim guzelce abdestimi aldim. Namaz kildim.birtane hurma attim agzima. Esimle kirgin olsak da helallestik.. (ayy hala gozlrim yasariyor yazarken)
Neyse sancilarim 10dk bir gelmeye basladi. Arabaya bindik ben cok rahatim daha simdi olmaz diyorum. Radyoda annem siiri soyleniyor ayy ne etkilenmistim. 5 dk sonra hastaneye girdik. Hemen dogumhaneye cikardilar tekerlikli sandalye ile. Ben o kadar degilim iyiyim dedim ama hizmetli oturmK zorundasiniz deyice mecbur oturdum:) dogumhaneye kadar ennem ve esimle geldik (iki cok sevdigim) tabi sonra minnak kizimin sevgisi eklendi..
Ben vedalasamadim baktim kldim gozlerim nemli dogumhaneye aldilar. Ebelere durumu anlattim hemen catala aldilar. İkinmama baktilar, muayene ettiler. 5 cm acikligin oldugunu dogumun basladigini soylediler. Ayyy cok heyexanlandim saatlee sonra kizima kavusacaktim.. Nst ye baglandim, sancilar geldikce ikinmami soylediler. Ayyy bir yandan da sohbet ettiler benimle. Annemi anlattim hamileligini falan..:)) temizlik gorevlisi bir yandan abemlere durumumu anlatiyormus cok selam soyleyin onlari sevdigimi soyleyin dedim (bak yine doldu gozlerim)
Ebw geldi tekrar bakti acilmama bebegin kafasinin gelecegi zaman catala alacakarini soylediler. Ayyy nasil kurcaladi vajinayi ikinmaya devam ettim. Bir yandan da ayetel kursiyi okudum. Yrdim diledim Rabbimden. Yuvama huzur diledim cunku buna cok ihtiyacim vardi 9 ay boyunca hep aglamistim... Ahhh su gozyaslari dinsin devam edicwm...
Acilmamin gayet guzwl oldugunu soyleyip beni catala aldilar.kesiyi de attilar. Diger ebe ustten bastiracagini ayni anda ikinmami soyledi. Bende 1,2,3 diye sayip ikindim. Pek yardim ettim ebelere:)) tabi bu iki kere oldu. Benim minik kizim saat 12.20 de icimden kayip gitti.. Oyyy dedim bitti:)) o nasil bi guzellik.. Hemen korsonu kesildi olcumler icin masaya alindi ma bir gozum ondaydi.. Tabi benim icin sancilar bitmemis... Dikislwrim atilirken de en az dogururken ki gibi bagirdim esim bebek dogmua fatmanin sesi ama hala geliyir neden diye telaslanmis. Annemde dikis atildigini soylemis..
Daha sonra kizima bana getirsiler oy yavrum gozleri yasliydi ama cok guzeldi anasina benziyordu, diye diye kendime benzettim dedim:)))
Binbir zorlukla dikislerim atildi, beni yataga aldilar.
Guzel kizimi kucagima verdiler emzirmem icin. O an geldi sutum bizi 15-20 dk basbasa biraktiar.
Saat 3 gibi dogumhaneden cikardilar kanamama bakmak icin biraz fazla beklettiler:) iyi oldu babasi merak etmis biraz:)
Ben cikarken baska bir dogum geldi. Tekerlekli sandalye ustunde, kucagimda bebegimle ciktik. Esimin o anki hali gozumun onunde:)) fflaslar patladi ustumde:) o kadar mutluydum ki, 1 gun hastanede kaldik. Simdi 5 gunluk olduk. Cok bambaska bir duyguymus Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Esimlede hersey yolunda cok sukur. İsim konusunu birdaha asla sormadi, anlmasi gerekeni anladi sanirim ve kizimin ismi elif oldu. İsminle yasa guzel kizim, annen hep seninle....

tutkku canım sana "Canim o kadar belim agriyor ki kalkamiyorum yerimden. Hic halim yok, birde cok uykusuZUM az uyudum bugun.. Doguma gidersem yandim:) " demişim doğum yapacağım gün :)

I ilknurrr22 sanada "Canim bugun olxak sanirim. Cok acik pembe nisanim gelsi. Kasiklarim ve belimde agriyo. Dolaniyorum evin icinde dua edin.. Zaten yarin randevum vardi" demişim :)

duman91 ayy :) iyiki yazmisiz buraya ya, insan unutuyor bazi yerleri bir zaman sonea :)

2 ocaktami yazmissin, oo ben 5 ocaga gecmistim.atlamisim demekki
Iyiki devam etmemisim aramaya cildirirdim .

Hissediyor insan sanki doguracagini ya, hele dinlenenemis, uykunu alamamissan iyice zor geliyor.

anatkh018 lahana suyu iciyorum canim, ama sen emziriyosun icme daha.
8.gunum bugun bakalim

1. Dgum hikâyemi yazabilirim bebis uyurken :)
    Kvdemdeydk akşama eşimin dayisi gelecekti bi kaç kere az suyum geldi sonra yemek yedik çay ictik bi kere daha oldu tabi anlamaya calsyrm surekli su mu degl mi diye misafirler kalkınca bizde kalktk acile gittik orda alttan muayene istediler tabi ben korktm istemedim ama açılman varsa bebeğe zararlı dediler mecbur kabul ettm aşağıda bakan doktor gayet iyiydi hiç acıtmadı sonra nstde sancim çıktı göndermeylm seni sancin sklasir büyük ihtimal seni alirz sezeryana dediler yatisim yapildi tabi ben ağlıyorum sabaha kadar.uyumadm gece bi doktor daha baktı açılması olmaz bu hastanın dedi ne için beklettiler anlamadm ama doktorun eli çok ağırdı çok acitti sabah yine nstye ultrsona girdm ultrasonda suyu azalmis seni bekletmeyelim öğlen alalım dediler aşağı indk giyindim ameliyat önlüğünü ameliyathaneye girince bayilcak gbi oldm kaldırdılar bi kendime geldim sonra belime 3 tane iğne yaptılar yatrdilar önümu kapattılar surekli siliyolar alt tarafimi ben biraz hssedyrm hala snra başladılar kesmeye her kestiği katı eliyle ayırdı doktor ve ben acı hssedyrm bagiriyorm çığlık atiyorm basimda anestezi uzmanı konuşuyo tamam bebek ciksn sana sakinleştirici yapcam diye sonra bebek çıktı ağlama sesini duydm bana getrdler ama hemen sakinleştirici yaptıkları için hiç hatrlamyrm bebeğin yüzünü felan dkilmem btms haberm yok bayilttilsr heralde baya bi titredim ama sadece ust tarafim engel olamyrm ustume sıcak ortu orttuler ciktm kapıda eşim annem kvdem gorumcem hepsi orda eşim hemen yanıma geldi öptü beni bebeği de arkadan getirdiler yoğun bkimda kaldk 8 saat o kadar saatte alt tarafım yok gbi felçli gibi bacagima dokunuyorm ama hc bsy yok odaya gectk çok sukur ama yürümek ölüm gibi çok zor ayakta duramysn bu kadar guzel bisey yokmus ama insan doyamiyo bakmaya surekli koklayasim geliyo bide kızlar gorsenz bi saçları var kulaklarıni kapatyo o kadar uzun ve sık Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah smdi evdeyiz sukur daha iyiyim kötü olsamda kucağıma alınca hiç bsym kalmıyo

keşke dün baksaydım da seni strese sokmasaydım bu kadar canım..:)

Ayy canım senin çok zordu yaaaa.. Hem açılmanı beklediler sonra sezeryana aldılar falan. iyi atlattınn Rabbim yardım ediyor tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…