2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Haha yok ya sabah 8:30 gibi kalkti simdi ogle uykusu gibi bisi bu :KK48:
arda oylemi.bilmem ama.bizimki sabah uykusundan sonra mutlaka tekrar uyumak istiyor, oyalamaya calisiyorum biraz gec uyusun diye.
Bama cekmis herhalde bende sabah uyaninca mutlaka yatakta uyumasam bile yatatim :KK70:

Yemegi sona birak bence , bir kere soguyunca tekrar isitsanda ayni tat olmuyor sanki , ben en sona birakirim genelde yemegi
Corbayi yapti tavugu sosladim patatesleri dpgradim tavukla karistirdim aksam firina atcam bi pilav bi salata kaldi esime diycem tatli alsin bisey yapamicam valla

Evet canim dun olduk :))

Ah canim ayni hani bol sutum olsa tekrar emzirsem :/ ama yok sut kalmiyot zaten surekli olarak emiyor. Bol sutum olmadigindan belkide sonra kusuyo o kadar cok kusuyoki bazen hepsi cikiyor. Ilac kullanmayi hic istemiyordjm ama.. Netten bir doktor buldum muaynesi tam 400 tl mukemmel biriymis anlatilana gore ve aradaik sira alamadik doluymus 1 ay sonra tekrar aricaz falan bizi cok cok asiyor bakalim 1 ayda ne olacak indallab suanki tedavi iyi gelir ve biter kusmalar yoksa napalim onada gidicez. Hos ben 2 hafta once asiri kusunca gittim bi doktora onu begenmeyince gottim baska doktora taksi oarasi falan derken 200 tl harcamisim :/ sonuc 0 du hic bisey demeden gonderdiler. Bu sefer devlete gittik bundan sonrada gidicem oraya aylik kontrollere ozellerde her tahlile ayri para daha oncede kusuyo diye baska hastanede tahliller yaptilar. Ozeller cok firsatci cok hadi iyilestirseler kat kat fazlasini alsinlar ama yok parayi al sonuc 4 saatte bir emzir dedi bir tanesi bu kadar :/ gel sen 4 saat oyala cocugu :/ ayrica cok degil mi 4 saat
Masallah kuzucuga:)

Insallah iyi gelir canim daha faydasini gormedik malesef kusmaya devam ediyor sakin durdugunda resmen panikliyorum artik cunku her sakin durdugunda mutlaka kusuyo sonra agliyo :KK43: ilaclardan biri emzirmeden 15~20 dk once icilmeliymis etki etsin diye o 15 dk gecirene kadar asiri agliyo yvrum zor geciyo zaman

Birde zayif dogmustu ya canim ayni ayda olan bebeklere gore cok zayif yavrum :KK43: 4300 dedi daha. Boyu ne durumda onu saglik ocagindna ogrencez bakalim

Reflu yatahi var canim :/ senin oglanda kusuyornuydu? Cok zormus kusan bebek her kustugunda morelim cok bozuluyo basta korktugumu belli ediyordum yavrum uzun uzun agliyodu simdi guluyorum biraz aglayip sonra guluyo oda :/

Cnm benim bebeğim de 2.780 gr doğdu hiç üzülme kız bebekleri biraz minyon oluyor sen bana sor takıldığın şeyleri ikimizinki de kız ve minnoşlar

Şimdi 2 aylıkken 4.300 olması bana normal geldi gülsima da o civardaydı 2 aylıkken

Ben mama vermedim zayıf diye

Anne sütü daha önemli mama anne sütü alımını azaltıyor annenin sütünü de azaltıyor haberin olsun

nehirnil111 nehirnil111 hı iyi bari, ayakkabisiz daha rahat zaten kesinlikle :KK68:

MutluBulut_ MutluBulut_ insan her yola basvuruyor haklisin canim.
Dedigin gibi kat kat alsinlar isterse yeterki caresini bulsalar..
Ciktiginiz drlarin hepsi mi reflu dedi?
Hani belki yoktur , sutum.az diyosun ama cabuk doyduklari icin cok mu geliyor acaba. Sagsan sutunu kac ciktigina bi baksan.

Simdi aklima geldi sahi gaz cikarsin diye emdikte sonra sirtini sivazliyorsun ya onu yapmayi birakinca kusmayi kesti.
Yoksa ne zaman gaz cikartsam kusuyordu.
Sende gunduzleri oyle mi denesen bakalim kusacakmi

I ilknurrr22 oo cogu hazir o zaman :kk77:
Bende ne pisirsem diye dusunuyorum.

nehirnil111 nehirnil111 hı iyi bari, ayakkabisiz daha rahat zaten kesinlikle :KK68:

MutluBulut_ MutluBulut_ insan her yola basvuruyor haklisin canim.
Dedigin gibi kat kat alsinlar isterse yeterki caresini bulsalar..
Ciktiginiz drlarin hepsi mi reflu dedi?
Hani belki yoktur , sutum.az diyosun ama cabuk doyduklari icin cok mu geliyor acaba. Sagsan sutunu kac ciktigina bi baksan.

Simdi aklima geldi sahi gaz cikarsin diye emdikte sonra sirtini sivazliyorsun ya onu yapmayi birakinca kusmayi kesti.
Yoksa ne zaman gaz cikartsam kusuyordu.
Sende gunduzleri oyle mi denesen bakalim kusacakmi

I ilknurrr22 oo cogu hazir o zaman :kk77:
Bende ne pisirsem diye dusunuyorum.
Yemekleri yaptim evi supurdum sildum banyoya girdim sacimi yaptm makyajimi yaptm ama ayakta durcak gucum kalmadi

Yemekleri yaptim evi supurdum sildum banyoya girdim sacimi yaptm makyajimi yaptm ama ayakta durcak gucum kalmadi

Makyaji atlamiyorsun ya bravo hakkaten.
Ben hele bu saatlerde hic yapmam herhalde, nasil olsa cikarmam lazim diye :KK70:

Ama bagimlilik yapiyo insanda ya, yapmaya baslasam simdi durduramam.kendimi devamlo yaparim . Sac duzlememde oyle bir kere duzledimmi artk illa duzlemem lazim her gun yoksa kendimi salmis hiss3diyorum :KK14:

Makyaji atlamiyorsun ya bravo hakkaten.
Ben hele bu saatlerde hic yapmam herhalde, nasil olsa cikarmam lazim diye :KK70:

Ama bagimlilik yapiyo insanda ya, yapmaya baslasam simdi durduramam.kendimi devamlo yaparim . Sac duzlememde oyle bir kere duzledimmi artk illa duzlemem lazim her gun yoksa kendimi salmis hiss3diyorum :KK14:
Ay valla 4 gundr makyaj yapmjyodum sacimi bile toplamiyodm yataktan kalktggm gibi duruyodu dün esim gelmis insan sacini bi toplar dedi :KK70: o kadar halsizim ki bugnde oyleyimde iste kac gundr çok bosladm kendimi cumartesi gunu ardanin odasinin otrma odasnin perdesini yikadm camlarini sildm camasr astim katladm kvgil koye gidiyolarms esimin babannesiyle kaynimi bize bıraktılar bizde kaldi dun oglr yemegi ayri aksam yemegi ayri yaptm bulasiktan cikamadm aksama kadar bugn yorganlari kaldrdm geri evi supurdum sildm yemek yaptim mutfagin camini sildim acayip yorgunum arda 2 gundr gece uyumuyo gundz uykusunda bendr uyuyum diyorum uyuyamiyorum o kadar yorgunum ki

MutluBulut_ MutluBulut_ canim kilosuna takilma zyf dogdugu icin aana oyle geliyo o toparlar her bebek farkli benm arkafasimn bebegi var 7 aylik ardadan kilolu bi gor tombul tombul ama cocuk daha yuzustu donemiyoms kendi yan bile zor donuyo arda 5 bucuk aylikken emeklemeye baslamsti kilo iyi bsy degil yani bi kere hareketlerini kisitliyo

Ay valla 4 gundr makyaj yapmjyodum sacimi bile toplamiyodm yataktan kalktggm gibi duruyodu dün esim gelmis insan sacini bi toplar dedi :KK70: o kadar halsizim ki bugnde oyleyimde iste kac gundr çok bosladm kendimi cumartesi gunu ardanin odasinin otrma odasnin perdesini yikadm camlarini sildm camasr astim katladm kvgil koye gidiyolarms esimin babannesiyle kaynimi bize bıraktılar bizde kaldi dun oglr yemegi ayri aksam yemegi ayri yaptm bulasiktan cikamadm aksama kadar bugn yorganlari kaldrdm geri evi supurdum sildm yemek yaptim mutfagin camini sildim acayip yorgunum arda 2 gundr gece uyumuyo gundz uykusunda bendr uyuyum diyorum uyuyamiyorum o kadar yorgunum ki

Haha dikkat ediyo demek esin bakimli olmani istiyo.

Baya is halletmissin canim, yorulmazmi insan yoruluyor ama ev temizse sahsen benim moraller tavan oluyor sarayda geziyomusum.gibi hissediyorum :KK48:

Kucukmuydu kaynin, kimin kayni kucuktu burda 9-10 yaslarinda vardi sanirim

anatkh018 anatkh018 masallah canim gayet iyi kilosu aynen doyuyorsa baslamana gerek yok.
Benim sutum azdi veya ben az diye diye bitirdim :)

Minigini bende sana benzettim bir ara ig se gormustum masallah :)

nehirnil111 nehirnil111 hergun yapsam fazlami gelir :)
Su an 1 millik olan sonuna dogru yoruyor beni o yuzden bir kac gun daha bu tempoda gideyim yoksa dayanamam :)

Ilk defa spor yaparken bu kadar eglendim insallah sonuc guzel olur
benimde azalmaya başladı sanki yani emince çok onun farkındayım ama ben sağdığım için mecburren az geliyor eskisi gibi yoğun değil.. bana benziyor dimi bende öyle diorum kendi bebekliğime ait hiç resim yok bi tane 7-8 aylık bi remim var sadece sanki oğluma bakınca kendimin küçüklüğünü görüyorum :KK70:
MutluBulut_ MutluBulut_ canim reflumuydu bilmiyorum yanlis hatirlamiyorsam 3-4.aylarda basladi her emmeden sonra mutlaka kusuyordu .Cok hareket etmese bile kusuyordu cok uzuluyor insan hem anne sutunun gitmesine, hem yavrunun ac kalip kilo almamasina kadar uzuluuldum.
Sonra zamanla gecti 1,2 ay kadar surdu ama.
Insallah gecer sizinde. Sakin olmaya calis illa hissediyorlar iste, oda kotu birsey yaptigini sanip korkmasin
bizimde öyleydi 3-4 aylarda çok kusuyordu şimdi daha iyi kusması azaldı ama hiçte reflü demediler her bebekte olası bişey sanırım

benimde azalmaya başladı sanki yani emince çok onun farkındayım ama ben sağdığım için mecburren az geliyor eskisi gibi yoğun değil.. bana benziyor dimi bende öyle diorum kendi bebekliğime ait hiç resim yok bi tane 7-8 aylık bi remim var sadece sanki oğluma bakınca kendimin küçüklüğünü görüyorum :KK70:

bizimde öyleydi 3-4 aylarda çok kusuyordu şimdi daha iyi kusması azaldı ama hiçte reflü demediler her bebekte olası bişey sanırım

Buna sukur kuzum 6 ay emmeleri bile cook guzel birsey.
Sadece acemilik yapiyor insan, simdi aklim olsa daha cok emzirebilirdim gibime geliyor.
Saginca evet az cikiyor canim, emmeye benzemiyor. Manuelle mi sagiyorsun onlar daha az cikariyor sanki.

Hadi ya yokmi hic resmin oy, oglusunu bol bol cek acisini cikar :)

O aylarda genelde oluyor sanirim cogu bebeklerde. Insallah edaninda reflu degildir

Buna sukur kuzum 6 ay emmeleri bile cook guzel birsey.
Sadece acemilik yapiyor insan, simdi aklim olsa daha cok emzirebilirdim gibime geliyor.
Saginca evet az cikiyor canim, emmeye benzemiyor. Manuelle mi sagiyorsun onlar daha az cikariyor sanki.

Hadi ya yokmi hic resmin oy, oglusunu bol bol cek acisini cikar :)

O aylarda genelde oluyor sanirim cogu bebeklerde. Insallah edaninda reflu degildir
evet canım manuelle sağıyorum elektrikli almaktı hayalim ama oğlum 2-3 gün sadece sol mememi emdi sağı tutmadı o da doğal olarak taş gibi oldu el değmiyordu kardeeşim bi koşu eczaneden aldı geldi sağdım öyle rahatladım ki anlatamam ondan sonra tutmaya başladı tabi o da sert olunca zor geliodu ne günlerdi yaa :anne:

evet canım manuelle sağıyorum elektrikli almaktı hayalim ama oğlum 2-3 gün sadece sol mememi emdi sağı tutmadı o da doğal olarak taş gibi oldu el değmiyordu kardeeşim bi koşu eczaneden aldı geldi sağdım öyle rahatladım ki anlatamam ondan sonra tutmaya başladı tabi o da sert olunca zor geliodu ne günlerdi yaa :anne:

Oy kiyamam iyi mastit olmamissin.
Hepsi unutuluyor ya ama o acemilik iste onu unutamiyorsun.

Haha dikkat ediyo demek esin bakimli olmani istiyo.

Baya is halletmissin canim, yorulmazmi insan yoruluyor ama ev temizse sahsen benim moraller tavan oluyor sarayda geziyomusum.gibi hissediyorum :KK48:

Kucukmuydu kaynin, kimin kayni kucuktu burda 9-10 yaslarinda vardi sanirim
Dikkat eder canim etmez mi valla ev temizken bende cok mutlu oluyorum acikmak istemiyorum o mutfak dağılacak diye :KK70:
Evet canim 14 yaşına gircek bi dahaki ay

Canim azalmamstir ilk dogdugunda daha z emiyolar cunku

Kizlar amcamla ilgili bir sorunum var.
Babamla birlikte yurt disinda calisiyor, dogumdan sonra bebek gormeye gelmedi nedenini sorun cok sacma. Biz oraya gidecekmisiz..
Simdi yine calisip geldiler yurt disindan yine diyomus buraya gelsinler diye.
Pardon ama amcammi dogurdu ki ben oraya gotureyim cocugumu.
Cok sinirlendim hala ayagina bekliyor. Tamam kardeslerden en buyuyu ama buyuk olmak dogum yapmanin onune gecemez bana gore , o zaman kimse bana gelmeseydi ben gezseydim kapi kapi herkesi dogumdan sonra.
Haksizmiyim, mantikli neden bulamiyorum ayagina gitmek icin.. bos yere kavga cikarttiracaklar illa .
Canimi sıktilar yine bos yere

X