2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Esimi kp cagrdi sabah babama dedm oradayken git ona soyle boyle yapmaya devam etceksen gel beni al dedi ilknur de dedm smdi gidiyo babam kalbim nasl hizla atiyo kotu bsy olcak ya hayrlisi tek dusuncem yavrum cekip gitmek kolayda her gum babasini goremicek ayni evde buyuyemicek ondan böyleyim

Insallah buyuklerinin lafini dinler,yola gelir ya :/
Insallah evliliginiz kurtulur canim.

Mevlude bilemi gondermedi pes :/
Kiskanclik desen herkes kadin yani daha ne kiskanmasi .
Bosver canim iyi etmissin, buyuklerin araya girmesi lazimdi bence zaten artij pisi pisine evliliginiz bitecek cunki, senin yasadiklarin ise ap ayri bi konu..
Insallah tatliya baglanir hersey

seker000 seker000 canim nasil desem ufak capli depresyonmu geciriyosun acaba .
Psikologa gitme imkanin olmazmi, kesinlikle kendini daha iyi hissedeceksin.
Dogumdan sonra genelde hepimiz gecirdik aslinda , bir ara bende gitmeyi dusundum ama sonra pek uzerinde durmadim.
Sanırım öyle canım..eşim psikoloğa karşı..Allah yardımcım olsun benim ve herkesin..

Kandilimiz mübarek olsun kızlar..bu mübarek günde bütün dualamız kabul olur inşallah..

Aa :/
Canim nolur yalniz kalmamaya calis , annenler filan gelsin size.
Allah buyuk insallah yardincin olur
Babamla kp esim 3u birlikte geldiler ortalik baya karisti babam ustune felan yurudu esimin beni gondermedigi icin cocugu nereye goturuyoms goturemezmsz oyle diyo smdi onlar gitti biz ikimz konuşuyoruz ben ona gore babamo aricam esyalarimi hazrladm zaten

Aman canim insallah olmaz oyle birsey.
Hakkinizda een hayirlisi neyse onu nasip eder insallah Rabbim.
Yaninda olup sana moral vermeyi o kadar isterdimki, burdan biri huzursuz olunca cok uzuluyorum ya :KK43:
Guzel haberler verirsin insallah bizlere

PembeLokum PembeLokum ooo dedinmi cidden , e hakettiler ama. Illa insana son soylenecek seyleri soyletirler.
Asiri garip birsey yaptiklari gercekten

Dedim dedim cnm demek lazım bazı şeyleri uygun anı yakaladın mı lafı gediğine koyacaksın :) bir de haklı olunca karşı taraf da pek bir şey diyemiyor zaten :))

Babamla kp esim 3u birlikte geldiler ortalik baya karisti babam ustune felan yurudu esimin beni gondermedigi icin cocugu nereye goturuyoms goturemezmsz oyle diyo smdi onlar gitti biz ikimz konuşuyoruz ben ona gore babamo aricam esyalarimi hazrladm zaten

Canım son durum nedir... merakta bırakma bizi:KK42:

Baya karismis canim ya :/
Iyisinizdir insallah

seker000 seker000 nolacakmis gidince Allahim ya.
Herkes bu psikologlari neden yanlis anliyor hic bilmiyorum.
Oraya gideni deli saniyorlar herhalde :KK14: halbuki herkesin gitmesi gerek saglikli dusnmek icin

PembeLokum PembeLokum tutkku tutkku kizlar geldim anca girebildm biz konuştuk soz verdi annemgille ilgili bi sorun istemiyorm dedm istediğim zaman gelceklerde bende gitcem beni ugrastrmixaksn dedm bana bagirip hakaret etmiceksn herseye burnunu sokmicaksn bunaltmicaksn beni dedim tamam dedi bakalm lafta mi kalcak yoksa yapcak mi sonra hadi seni disari cikariyim dedi disari ciktik dolastik gozumun icine bakiyo arabada opucuk atiyo biseyler soyluyo aksamda kpe gittk bizimkilerde geldi iyixe bi konustuk babam yine dedi bi dahakine konusmam senle alir kızımı giderm bosanana kadarda yuzunu goremezsn diye bakalm nolcak

PembeLokum PembeLokum tutkku tutkku kizlar geldim anca girebildm biz konuştuk soz verdi annemgille ilgili bi sorun istemiyorm dedm istediğim zaman gelceklerde bende gitcem beni ugrastrmixaksn dedm bana bagirip hakaret etmiceksn herseye burnunu sokmicaksn bunaltmicaksn beni dedim tamam dedi bakalm lafta mi kalcak yoksa yapcak mi sonra hadi seni disari cikariyim dedi disari ciktik dolastik gozumun icine bakiyo arabada opucuk atiyo biseyler soyluyo aksamda kpe gittk bizimkilerde geldi iyixe bi konustuk babam yine dedi bi dahakine konusmam senle alir kızımı giderm bosanana kadarda yuzunu goremezsn diye bakalm nolcak

Ah be canim cok sukur.
Insallah dedigin gibi lafta kalmaz, insallah bazi seylerin farkina varmistir. Belki seni kaybetme korkusunu gercekten yasadi bugun, simdiye kadar dediklerine pek kulak asmadi ama bugun anlamistir ne kadar ciddi oldugunu.

Cok huzurlu olun insallah :KK68:

Canım inşallah herşey yoluna girer

Oh sevindim canım yaa artık her şey yoluna girer inşaallah hiç değilse ciddiyetinizi görmüş oldu

Özetle bebeklerimizin ilk 1 yıl içinde inek sütü almaları sonucu:

1- “Demir eksikliği anemisi” riskinin önemli derecede artmasına,

2- “İnek sütü proteini alerjisine”

3- İyot eksikliğine bağlı olarak “zekagelişiminin geri kalmasına”, Bebeklerde iyot eksikliği akranlarına göre zeka düzeyinin en az 13 puan düşük olmasına sebep olmaktadır.

4- Barsakta “gizli kanamalara”,

5- Yüksek orandaki protein,sodyum,potasyumve klor nedeniyle “vücutta su kaybına”,

6- Sindirimi güç olduğu için “gaz ve kabızlık sorununa” neden olabilir..

Bebeğin günlük demir ihtiyacını karşılamak için 28 litre ,
D vitamini ihtiyacını karşılamak için 110 litre,
iyot ihtiyacını karşılamak için 3 litre inek sütü içmesi gerekmektedir. SİZCE BU MÜMKÜNMÜDÜR ???

Ayrıca bir dananın vücut ağırlığı 40-50 gün sonra doğum ağırlığının iki katınaulaşır,halbuki insan yavrusu bebeklerimiz için bu süre 3 kat daha uzun olup 5 aylık olunca doğum ağırlığının iki katına ulaşırlar.Yani özetle bir dana ile bir bebek aynı kefeyekonmamalıdır, vede her canlıya kendi türünün sütü veya o süte en çok yaklaştırılmış formula mamalar verilmelidir, İNEK SÜTÜDEĞİL...
@duman91 canim bak ocak annelerinde paylasmislar cogu kisinin doktoruda demis sut verme diye ondan alcagi kalsiyumu diger sut urunlerinden fazlasiyla alir diye
Tamam canım bende vermiyorum zaten.. Ama aşırı yoğurt yiyor. dişleri kocaman kocaman oldu normal mi acaba? Yani 3 öğün yoğurt çorbası koy yer başka birşey yemez bende bunaldım artık hep aynı şeyi yeyip duruyor:KK43:

Hayırlı haftalar olsun oldukça bozuk moralle çalışmaya çalışıyorum Rabbim vatanımızı askerimizi polisimizi bizleri korusun hiç iyiye gitmiyoruz:KK43:

Canım çok sevindim adına, olanlardan haberim yoktu hafta sonu girmediğim için.. İnşAllah dediğin gibi verdiği sözleri tutar. şimdi birde işten de çıktı seni de kaybederse çok daha kötü olabilir.. Allah yardımcınız olsun şu mübarek günlerde... Rabbim sana ve oğluna bağışlasın birbirinizi..

X