2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

6 ay olmak üzere hiç su vermedim üstelik yaz bebeğiydi çoook sıcaktı temmuz ayı

İlk 2-3 haftadan sonra ben de mamayı kemiştim sadece anne sütüyle beslenşyor o zamandan beri

Gülsima 5 ay 6 günlükken yoğurda başladım günde 1 kere 1 tatlı kaşığı kadar o da

6 aydan sonda blw yapmak gibi bir hayalim var
Benmde oyle bi hayalim vardi hayal olarak kaldi :KK70: ama yinede kendi yiyo meyvesini makarnasini felan

Evet canim baya merak ettik seni kac aylik oldunuz erken baslamissin ise
ptesi 4 aylık olcaz canım normal iznim bitti 4,5 ay kullandım ben izin şimdi yarım gün çalışıyorum ama o da bitecek aralık sonunda :110: keşke hiç çalışmasam ama mecburum :kahve:

bende işe basladım cok zor oluyo dimi
çok kötü onu uyurken bırakıp gelmek ben gidene kadar yeni yeni kalkmış oluyor ama bende boşluğu çok bebemin :anne: sen sümeyrasın dimi :KK45:

ptesi 4 aylık olcaz canım normal iznim bitti 4,5 ay kullandım ben izin şimdi yarım gün çalışıyorum ama o da bitecek aralık sonunda :110: keşke hiç çalışmasam ama mecburum :kahve:

çok kötü onu uyurken bırakıp gelmek ben gidene kadar yeni yeni kalkmış oluyor ama bende boşluğu çok bebemin :anne: sen sümeyrasın dimi :KK45:
Ya ne zor oluyodur tabi insan ayni evin içinde ozluyo neyse sende onun icin calisyosun sonucta :)

Ay canim yanls degildir umarm yani arastrdgm kadaryla soyluyorm yinede bi doktora sormakta yarar var ben soruyum bi sana soyleyim
Tamam canım, olmadı keçi sütü bulayım mamadan benim de canım sıkıldı artık yaaa.. sabah kahvaltı yapmıyor sadece mamasını içip tekrar uyuyor.. gecede mama içmeden yatmıyor :)

duman91 duman91 canim bu koni benimde aklimda, keci sutu anne sutune en yakinmis.
Inek sutunden daha saglikliymis.
Ama pek keci sutu bulamam sanirim o yuzden inek sutuyle basladim. 10.aydan falan sonra corbalarina ,biskuvisine falan ekledim hani direk siseye koyup icirmedim daha.

Inek sutu annem aliyor bir yerden ama yogurt mayaliyor falan derken sut az kaliyor, yani surekli taze inek sutu almam icin inek beslemem lazim :) o yuzden kutu sutlerden aliyorum. Artik ne kadar iyi Allah bilir ama napayim.
Uht bisiler yaziyor uzerinde evet ama ne oldugunu cozemedim onun

anatkh018 anatkh018 telefonum nickini yazmayi unutmus bile :KK53:
Hos geldin canimm, zor olmazmi yaa masallah buyumussunuz :nazar:
Nasil alisabildinmi annelige, ay ozlemisim :KK200:

PembeLokum PembeLokum deneyecekmisin blw :KK53:
Kolay gelsin :KK14: Zor oluyor ya. Blw yapmadim ama masallah kendi yemeyi seviyor bence blw degilde bebegin istegine gore degisiyor bu ilerde kendi yeme durumu

Mia- Mia- canim pureyle baslamistim, elma.puresiydi sanirim hazir satiliyor ya.
Sonra yogurt vs oyle seyler .
Alisana kadar zor bir surec bu ne yedirsem falan ama zamanla bi bakmissin herseyi yemeye baslamis :)

PembeLokum PembeLokum deneyecekmisin blw :KK53:
Kolay gelsin :KK14: Zor oluyor ya. Blw yapmadim ama masallah kendi yemeyi seviyor bence blw degilde bebegin istegine gore degisiyor bu ilerde kendi yeme durumu

Mia- Mia- canim pureyle baslamistim, elma.puresiydi sanirim hazir satiliyor ya.
Sonra yogurt vs oyle seyler .
Alisana kadar zor bir surec bu ne yedirsem falan ama zamanla bi bakmissin herseyi yemeye baslamis :)

Evet canım sebze püreleri vs araştırırım yapmasını
daha 3 ayımız var bizim başlamasına

Hadi yaa.. Akşam bizim evi görmeliydn yaaa.. Eşim meyve getirdi. hepimiz oturduk ortaya elif de oturdu tabi önümüzdekilere saldırıyor resmen.. Çok komikti :) heryeri mahvetti
Arda bi limon yiyo gormen lazim hic yuzunu eksitmiyo sanki tatli bisey elmayida kopara kopara yiyo mandalinayi emiyo sonra bide mincikliyo ay her yer batiyo:KK70:

Evet canım sebze püreleri vs araştırırım yapmasını
daha 3 ayımız var bizim başlamasına

Nasipse o gunler gelecek hemen geciyor zaman baksana :)
Evde kendin yaparsan daha guzel olur evet, biz yeni aldik daha pure haline getiriyor eskiden olsaydi satin almazdim kendim yapardim.

I ilknurrr22 aynen ya o limon yemeleri ne oyle,bizimkide eksimiyor anca sonlara dogru bi eksiyor biraz.
Hamileykende yemedimki sevsin :)

Nasipse o gunler gelecek hemen geciyor zaman baksana :)
Evde kendin yaparsan daha guzel olur evet, biz yeni aldik daha pure haline getiriyor eskiden olsaydi satin almazdim kendim yapardim.

I ilknurrr22 aynen ya o limon yemeleri ne oyle,bizimkide eksimiyor anca sonlara dogru bi eksiyor biraz.
Hamileykende yemedimki sevsin :)
Ben portakal cok yemistim ilk aserdigim sey alir almaz hem yiyip hemde suyunu sıkmistim nasl bi asermeyse:KK70:

duman91 duman91 canim bu koni benimde aklimda, keci sutu anne sutune en yakinmis.
Inek sutunden daha saglikliymis.
Ama pek keci sutu bulamam sanirim o yuzden inek sutuyle basladim. 10.aydan falan sonra corbalarina ,biskuvisine falan ekledim hani direk siseye koyup icirmedim daha.

Inek sutu annem aliyor bir yerden ama yogurt mayaliyor falan derken sut az kaliyor, yani surekli taze inek sutu almam icin inek beslemem lazim :) o yuzden kutu sutlerden aliyorum. Artik ne kadar iyi Allah bilir ama napayim.
Uht bisiler yaziyor uzerinde evet ama ne oldugunu cozemedim onun

anatkh018 anatkh018 telefonum nickini yazmayi unutmus bile :KK53:
Hos geldin canimm, zor olmazmi yaa masallah buyumussunuz :nazar:
Nasil alisabildinmi annelige, ay ozlemisim :KK200:
Canım keçi sütünü bnde öyle her gün bulamam ama inek sütünü bulabilirm. bizim komşunun inekleri var çünkü :)
Ama yine de tereddüt ettim almadım. biraz daha bekliyeceğim. Öbür ay kontrolü var o zaman sorarım doktoruna.. ki ben direk biberonuna koyup içirmeyi düşünüyordum.. o şekilde bende verdim herhangi bir alerjisi olmadı..
Uht daha sağlıklı olan. biz dışardan süt aldığımızda kaynattığımız için içindeki mineraller gidiyormuş, ama uht sütleri birden kaynatılıp birden soğutulduğu için içindeki mineralleri koruyormuş bende öyle biliyorum..

X