2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

D3gisiyorlar degilmi, hemde baya bi nedenini cozen buyursun bizede anlatsin :KK53:

haklisin canim insan uzuluyor cunki gereksiz yere azar isitiyorsun ama susuncada teoene cikiyor iyice. Bende karsilik veriyorum ha bazen hic birsey demiyorum uzuldugumu belli ediyorum sonra pisman oluyor. Seviyene inmek isyemiyorum falan diyp kapatiyorum. Hos gerci o zamanda kiziyor he kac hemen, bisey denmicekmi size diyor..
Ay bosver su anki modum kafaya birsey takma modu .. sabaha degisir tabino ayri konu.

Kucakta is yapmak zor oluyor hem bebek zorlaniyor, hem kolda hal kalmiyor .
Ama onlar gekince sofra hazir zor hic birsey yokki me var pilav yapmakta diimi :KK51:

olmazmi cok guzel olur :) Esmayla denk gelememistik okulum yoktu o gun yoksa gormek icin beklerdim otogarda kesin :KK48:

Bize en yakin Fanari canim 1 :15dk falan tabi sınırda zaman kaybedilmezse :)
Onun disinda Aleksandropoli, Tassos adasi, Keramoti falan oralara gidiliyor en cok bu yil.
Kimlikle geciyorsun direk , avrupa birliginde olundugu icin kolay oluyor gecis ama iste beklemek falan uzun suruyor sinirda bazen 2saat en az bekliyolarmis 2-3km uzunlugunda araba kuyrugu oluyor.
Siz ucaklami gelmistiniz

Benimkide oyle diyor ondan onemlimi diy3 tabiki degil ama dedigin gibi batirmama imkami varken ne diye bile.bile.is cikariyorsun basima.
Madem cikardin bezi temizle o zaman.
Ama zora dusunce kariciiim oluyoruz ..

Erkekler ne zaman buyuyor acaba ya. Cocukla dogunca bunlar bi ergenlesti yine anlamadim gitti

I ilknurrr22 :KK48: en guzel numara bazem yapoyorum hala ama arkasini donup uyuyunca daha bi moralim.bozuluyor :KK70:

Canim belliki gostetemiyor sevgisini, yoruldugunun, cabaladiginin farkinda birde mastit oldun ya cektigini tekrar gordu belki farkina varmistir cogunseyin.okiyunca icim bi tuhav oldu zaten amaa seviyor seni bu adam :) Insallah sevgisini boyle bol bol sana gonderir, icine atmaz artik.
Baskasinin yaninda hic yapmazda evde hep sarilir operdi yani belli etmeyen bi adam degil ki sonradan oldu ben bi uyuyo numarasi felan yapiyim arada :KK70:

tutkku tutkku I ilknurrr22 duman91 duman91 kızlar akrabalarim cok laf ettigi icin foto atamiyorum sosyal medyaya atsam gorurdunuz biz hergun disari cikiyoruz bebekle tutku da diyordu cikin diye iste ondan aldigim gazla cikmaya baslamistim bebegim 19 gunlukken

Piknige de gittik tatile de gittik parka gidiyoruz kafelere gdiyoruz cay bahcesine gidiyoruz nerrdeyse her gun tatli yemeye gidiyoruz valla tatli krizim tutuyor aksamlari

Ben bebegim istedigi her an emziriyorum uzerime bi ortu cekip

Ilknur esine ornek gosterebilirsin bizi cesaretlenir belki

Bebekle cikmak oyle zor degil agliyo fln tamam ama iste bebek yani bu aglayacak da emecek de alti degiscek

Zaten surekli ciktikca alisiyor bebek de aile de

Yalniz bizim cocuk evde durmuyo artik evde hep agluyor sklyor hep disardayim ben surekli annemle teyzelerimle cay bahcesine gidiyoruz cocuk evde durmadigi icin :KK70:
Canım zaten bebişler dışarıyı seviyor ki zavallılar evden bunaldılar.. dışarı çıkmakta pek sorun yok dediğin gibi ağlıyor falan ama o kadarda çok değil.. bu aralar maşallah deyim benimkine de bi haller oldu gezdik baya:)

Biz gemiyle gelmstik cnm gemi tatili, o dedigin adalari hic duymadim daha once ya dedigim gibi mykonos atina rodos fln buralara goturuyorlar gemilerle

Esmayla olayiniz ne cnm hatirlamiyorum ben

Bende senibkileri duymamistim ama bir baya uzakmis baktimda :KK48:
Oh gemiyle guzel olur siz bodrum taraftakilere gitmissiniz.
Bizim Canakkale hizasinda kaliyor gittigimiz yerler.
Ama Tasos adasini siddrtle tavsiye ederim suyu tertemizzz .

Buraya gelmisti Esma canim, foto atmisti bizim okulun oralardan , ama ayni gun ben okulda degildim.
Karsilasamamistik

Yok takilmaz hastayim ya bisey demez insallah erken gelr soyledm gogsum cok agriyo diye
Ne yaptın canım gittin mi merak ettim:işsiz:
nehirnil111 nehirnil111 canim cocuklami alakali, yoksa beni artik es degil bir anne gibi gormesimi daha dogrusu bakici gibi gormesiylemi alakali bilmiyorum.
Aramiz kv deye gelip gitme konusu disinda coook iyiydi, tek tartismamiz mesela kv surekli gitmek yuzunden olurdu.
Ama dogurdum, daha dogumhanedeyken esimi telefonla aradim daha orda bi soguktu /sozde ayni zaman doktorla dogum hesabini kapatiyormus/ hadi ona tamam..
Sonra hastaneye geldiginde hep soguk,ilgisizdi.. dogumdan sonra eve gitti hic mesaj falan atmadi nebileyim onca zorluk atlatmisim.. zaten birtek yanaklarimdan optu dogumdan cikinca o kadar oyle gelsin sarilsin,ilgi gosterain yok hadi onuda heyecanina verelim dedik.
Eve geldik yine bi soguk,konusmuyor benimle pek, surekli cocuga bakamamakla sucluyor beni, en ufak hatami yuzume vuruyor hadi o zamanda bebek daha yeniydi,hevesliydi dicem e artik 10 ay gecti yani..
Tek birseybkoymus kafaya is, ise gelip gitsin, 3ve gelip Ayazla oyalansin yatsin uyusun..
Lafa gelince ben kinusnuyor dertlesmiyormusum.. halbuki ilk aylar icime atmaktan, dertsemememekten ,hergun her an aglamaktan kivraniyordum.. ilgiye resmen ac oluyor insan dogumdan sonra.
Yrmek,temizlik hep sorun oluyor, ben ne yapiyomusum butun gun ne isim varmis..yemek yapsam yemege saygisizligi diz boyu, neden firin yemegiymis neden kizartmamisim mesela kofte veya tavugu..
Aksam inan ayaz kucagimda ben kofte kizarttim, saat 9u gecti arayinca kofteler hazirmindiye soruyor e eve gel zamaninda bak cocuga ayazida rezil rtmeyeyim kucakta. Tamam calisiyor ama o zaman yemek hazir degilse anlayis gostersin.
Birkere sormadi yorgunmusun,neden yaoamadin birseymi oldu,yetistiremedinmi yok hemen azar hazir.
Mesela birkere sofrada icecek yok diye yaomadigini birakmadi, ben ise ayazi doyuruyordum zaten o aksam.korkudan kv aradim iste . omceligimi tabikide ogluma vericem ama bazen sirf kavga olmasin diye ayaz ac bekliyor, esime sofra hazirliyorum..
Boyle sacma sapan nedenler iste,seninde basini sisirdim sisirdik hatta ana bende baya doluyum , kolay kolay duzelirmiy8z artik bilmiyorum..
bunca sey yapmasina ragmen hala deli gibi seviyorum onu, tek bir lafina herseyi unutabilirim ama iste kendisi kaybediyor..
Cani sag olsun ne diyeyim

I ilknurrr22 canim git doktora cekme agrisini bos yere, belki elektrikli pompayla sagarsin varsa orda.
Bosvet temizlik yapsan yine yaranamiyoruz, yapmasan yine yaranamiyoruz .kendini yordugunla kaliyorsun, ozellikle senin kv denlere yaptigin hizmete hic bir sekilde hak etmiyorsun , keske esin farkina varsa bazi srylerin..
Sabret canim sabret Arda icin sabret.. bazrn diyorum oglum.hadi buyu buyude annene destek cik, bak babanin yaptigi haksizliklara diye..

Canım kıyamam sana ya eşine bir anlam veremedim genelde erkeklerinde depresyona girdiklerini söylüyorlar öyle olmasın sakın kocan normalde böyle bir insan değilse bebekten sonra olduysa bayağı etkilendi sanırım hay Allah etkilenecek olan biz anneleriz erkeklere ne oluyor ki :KK51:Karşına alıp ciddi bir şekilde konuşmayı denedin mi bu şekilde yıprandığından çocuğa bakması gerektiğinden yetişemediğinden gerekirse yardımcı almaktan falan bahsettin mi hiç tepkisi ne olur dinler mi seni :tokat:Azarlamak ne demek çocuk musun sen gerçekten çok çok ayıp yapıyor eşin yemek olmasa ne olur ekmek arası yediğimiz günlerde ölmüyoruz ya gayette oluyor :KK62:
Estagfirullah baş şişirmek ne demek burada herşeyimizi paylaşıyoruz tabi ki anlatacağız benimde sizlerden öğrenmem gereken çok şey var :KK19:

Canim cidd3n guzel cok orjinal duruyor yahu masallah :)
Insallah giyimek nasip olur hayirlisiyla :KK68:

@PembeLokum cik canim sanada iyi gelir bebegede..
Kis aylarinda fazla cikamadigim icin zor atlaytim belki, ciktigimda kendimi coook iyi hissediyordum.
Akrabalari ise salla ay cidden herkes neden k3ndin3 bakmiyor neden hep baskalari elestiriliyor :KK14:

I ilknurrr22 duman91 duman91 ay kizlar bilmiuorum artik sonumuz hayr olsun, pek birseye hevesim kalmadi zaten artik.. en iyisi bende takmamayi ogreneyim yoksa olan bana oluyor ..
Iyi cekistirdik yalniz bi hafifledim ooh
Canım hafta sonu giremedim baya konunun dışında kalmışım, rahatlaman iyi olmuş.. Bende bu aralar bişey farkettim eşimin ailesine ne kadar iyi davranırsam eşimde bana o kadar iyi davranıyor tuaf :)) MaşAllah iyiyiz bu aralar yani

Ne yaptın canım gittin mi merak ettim:işsiz:

Canım kıyamam sana ya eşine bir anlam veremedim genelde erkeklerinde depresyona girdiklerini söylüyorlar öyle olmasın sakın kocan normalde böyle bir insan değilse bebekten sonra olduysa bayağı etkilendi sanırım hay Allah etkilenecek olan biz anneleriz erkeklere ne oluyor ki :KK51:Karşına alıp ciddi bir şekilde konuşmayı denedin mi bu şekilde yıprandığından çocuğa bakması gerektiğinden yetişemediğinden gerekirse yardımcı almaktan falan bahsettin mi hiç tepkisi ne olur dinler mi seni :tokat:Azarlamak ne demek çocuk musun sen gerçekten çok çok ayıp yapıyor eşin yemek olmasa ne olur ekmek arası yediğimiz günlerde ölmüyoruz ya gayette oluyor :KK62:
Estagfirullah baş şişirmek ne demek burada herşeyimizi paylaşıyoruz tabi ki anlatacağız benimde sizlerden öğrenmem gereken çok şey var :KK19:
Gittim canim antibiyotik verdi ama biraz hafifledi diyw kullanmadm dun gecti azicik bi sertlik kaldi

Canım hafta sonu giremedim baya konunun dışında kalmışım, rahatlaman iyi olmuş.. Bende bu aralar bişey farkettim eşimin ailesine ne kadar iyi davranırsam eşimde bana o kadar iyi davranıyor tuaf :)) MaşAllah iyiyiz bu aralar yani
Allah bozmasin canim masallah ailesine cok onem veriyo demekki

Allah bozmasin canim masallah ailesine cok onem veriyo demekki
Amin canım, evet inanılmaz derecede önem veriyor ki ben hayatımda böyle bi adam görmedim.. hani ben kenarda ölsem o kadar umrunda olmaz :)) mesela sırf hafta sonu onlara gidebilmek için çok çalışıyor, akşam işe 8 de gitti geri akşam 5 de gelecek düşün yani 21 saat ki hafta sonu 1 gün fazla durabilmek için.. ailemle vakit geçirmişim geçirmemişim pek de önemli deeğil yani onun için... Beni üzüyor mu evet üzüyor ama bu adam böyle

Amin canım, evet inanılmaz derecede önem veriyor ki ben hayatımda böyle bi adam görmedim.. hani ben kenarda ölsem o kadar umrunda olmaz :)) mesela sırf hafta sonu onlara gidebilmek için çok çalışıyor, akşam işe 8 de gitti geri akşam 5 de gelecek düşün yani 21 saat ki hafta sonu 1 gün fazla durabilmek için.. ailemle vakit geçirmişim geçirmemişim pek de önemli deeğil yani onun için... Beni üzüyor mu evet üzüyor ama bu adam böyle
Benimkide o kadar bikmis ki gecen gun annengl geliyo diyorum yine niye geliyolar ya diyo :KK70: uzak oldugu icindr her gun gelseler bikar oda

Slm kizlar
Ben dogurdum
Cumartesi gunu saat 5te sabah
4 saat surdu dogum
Kendime geliyim anlatirim :)
Canim hayirli olsun Allah anali babali buyutsun:)
Canım içmelisin bende öyle bırakma süresi ne kadarsa iç:KK51:
Ya ilac icmeyi hic sevmiyorum icsem bile tekrar etcek yani tamamen geçirecek bisey degil yani
Kızlar maşallah burada herkesin bebişi var Rabbim hayırlısıyla bana da nasib etsin dua edin lütfen:dua::KK36:
Insallah olur canim :)

Benimkide o kadar bikmis ki gecen gun annengl geliyo diyorum yine niye geliyolar ya diyo :KK70: uzak oldugu icindr her gun gelseler bikar oda
Ben sanırım öyle bir sözü asla duyamam eşimden:))Allah'tan farklı şehirdeyiz, hani 1 saat aramız ama yine de ha deyince gidilip gelinmiyor.. umarım oraya da taşınmayız yoksa hepten beter oluruz.. yok yok canım eşim hiç bıkmaz hatta birlikte yaşayalım istiyor yan yana evlerde :confused:

Ben sanırım öyle bir sözü asla duyamam eşimden:))Allah'tan farklı şehirdeyiz, hani 1 saat aramız ama yine de ha deyince gidilip gelinmiyor.. umarım oraya da taşınmayız yoksa hepten beter oluruz.. yok yok canım eşim hiç bıkmaz hatta birlikte yaşayalım istiyor yan yana evlerde :confused:
Allahtan oyle bi istegi olmadi hatta esim askerdeydi biz nisanliyken sakin birlikte oturalim derlerse kabul etme ayni binada bile kabul etme bak demsti

X