2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Bizimde esim korunuyor canim.. korkuyor insan cok o yuzden Rabbim isteyenlere olmayanlara nasip eder insallah..
Spirali dusunmustum ama hem pahali geldi bana hem cok kanama yapiyormus,ayrica %100 guvenli degil zaten kayma vs olursa..
Haplari ise hormon bozukligu yaptigi icin istemedim.. yani en mantiklisi es korunmasina kaliyor.
Kanaman bittimi? Benim 20-30gun aralarinda bitmisti, sonra tekrar basladi bir ara 40 dan sonra cok karisik bisi ya :)

I ilknurrr22 aa o zaten hep oyle olur.
Firin yemeklerini sevmiyor mesela,tavuk kizartacaksam ocakta kizarmis istiyor e zaman nerde.. ayazi birakamiyorum, e uyurken yapsam yeni pismis haline benzemiyor esim gec geliyor..

Aynen ya daha sadece 2 arkadasm evlendo gerisi hala bekar ben coluk cocuga karistim :KK70:
Tabi pisman degilim ayaz icin ama keske acele etmeseydim bukadar evlenmeye, mesela okulum.bitti aksamina istemeye gelindi :KK70: sanirsin kaciyorum, ne acele etmisom bi dur bekle, naza cek kendini :63:
Benim arkadaşlarımin hepsi bekar dhaa:KK70: birinin nişanı olcsk daha bu hafta benim lise sondayken istemeye gelindi dusun artik o kadar acele ettik :KK70: ya benim esim cok israr etti o donem askerdeydi gtmeden once konstgmzda askerden gelince tanisma olur sonra nisan felan diyoduk bi gitti her gun olsunda olsun diyip durdu hatta annesinede tanismaya gitmezsiniz aramam sizi bi daha demiş bize gelene kadarda aramadi annesigili kvdemgilde annemgilde askerden gelince olsn dedi ama olmadi hayirlisi buymus ama askerdeyken o kadar iyiydik ki keskr bi daha gitse :KK70:

Kizlar napiyosunuz :) erken evlenmektem pisman mi oldunuz :KK70:. Ama yine olsa yine evlenirdini bence :))
Ben 23 yasinda evlendim hic erkenmis gibi gelmiyo :KK70:

Haha :KK70: hakkaten ne dolmssn ama bende oyle ya bazen diyorm bari 25i bekleseydm ne erken evlendm diye yaşıtlarım gezip tozuyo diye benm esimde oyle yemek yaptgm gun tok gelr yada arkadaslari cagirir disarda yer yapmadgm gun evde olur hic yemek yapmiyosn diye söylenir
seker000 seker000 canim ben spiral taktrip taktrmamak arasinda kaldm ki zaten daha hic adet olmadm o yzden taktramam prezervatif kullaniyorz biz

Bizimde esim korunuyor canim.. korkuyor insan cok o yuzden Rabbim isteyenlere olmayanlara nasip eder insallah..
Spirali dusunmustum ama hem pahali geldi bana hem cok kanama yapiyormus,ayrica %100 guvenli degil zaten kayma vs olursa..
Haplari ise hormon bozukligu yaptigi icin istemedim.. yani en mantiklisi es korunmasina kaliyor.
Kanaman bittimi? Benim 20-30gun aralarinda bitmisti, sonra tekrar basladi bir ara 40 dan sonra cok karisik bisi ya :)

I ilknurrr22 aa o zaten hep oyle olur.
Firin yemeklerini sevmiyor mesela,tavuk kizartacaksam ocakta kizarmis istiyor e zaman nerde.. ayazi birakamiyorum, e uyurken yapsam yeni pismis haline benzemiyor esim gec geliyor..

Aynen ya daha sadece 2 arkadasm evlendo gerisi hala bekar ben coluk cocuga karistim :KK70:
Tabi pisman degilim ayaz icin ama keske acele etmeseydim bukadar evlenmeye, mesela okulum.bitti aksamina istemeye gelindi :KK70: sanirsin kaciyorum, ne acele etmisom bi dur bekle, naza cek kendini :63:
Ben de spiral düşünüyorum ama sezeryandan sonra 3 ay filan takılmıyomuş diye okudum nette hem korkuyorum da takarken acırsa diye..hap zaten istemiyorum hem ben kesin unuturum içmeyi:) kanamam azala azala dün tamamen bitti..
şuan ben de prezervatif düşünüyorum ama güvenilir mi diye endişelerim var..

Ben de spiral düşünüyorum ama sezeryandan sonra 3 ay filan takılmıyomuş diye okudum nette hem korkuyorum da takarken acırsa diye..hap zaten istemiyorum hem ben kesin unuturum içmeyi:) kanamam azala azala dün tamamen bitti..

Doktorum spirali onermisti, dusunursen adet olunca gelirsin takariz demisti canim ama spiralle hamile kalan var diye okumustim oyle hatirliyorum sonra vazgectim.
Guvenilir degil ama hic yoktan iyidir sanirim.
Sey duymustum bilmiyorm yapan varmi ama mesela 2,3 cocuk doguranlar veya artk cocuk istemeyenler yumurtaliklarini aldiriyorlar kokten cozum yani ama nekadar saglikli bilmem, yapan varmi onuda bilmem .
Ne zor ya isimiz..

I ilknurrr22 ya ne koca meraklilariymisiz diyesim geldi :KK70: :KK70:
Sen benden aceleciymissin :KK70:
15,16larda evlenen var tabi onlarin yaninda biz evde kalmisiz :KK70:

MutluBulut_ MutluBulut_ sen tam yasinda evlenmissin aslinda canim, eskiden hep 23_25 yas arasi evlilik icin uygun diyodum.
Ama 20,5 da gidiverdim :KK70:
Neyse en azindan genc anne olmus olduk cok sukur

Yine olsa yine evlenirdim sanirim evet cunki evde pek huzurum yoktu,evlenmemin sebebi biraz o aslinda.
Baba evinde rahatmi batti oturaydim diyemiyorum o yuzden :KK48:

Doktorum spirali onermisti, dusunursen adet olunca gelirsin takariz demisti canim ama spiralle hamile kalan var diye okumustim oyle hatirliyorum sonra vazgectim.
Sey duymustum bilmiyorm yapan varmi ama mesela 2,3 cocuk doguranlar veya artk cocuk istemeyenler yumurtaliklarini aldiriyorlar kokten cozum yani ama nekadar saglikli bilmem, yapan varmi onuda bilmem .
Ne zor ya isimiz..

MutluBulut_ MutluBulut_ sen tam yasinda evlenmissin aslinda canim, eskiden hep 23_25 yas arasi evlilik icin uygun diyodum.
Kordonlarını bağlatan da var ama Allah korusun ya pişman olursa

Beni biliyorsunuz zaten erken evlendigim icin cok mutluyum Allah daim etsin 22 yasimda evlendim 23umde anne oldum Allaha sukur

Hatta ne erkeni yaa gec evlendim ben 22 gec geliyo bana gec anne oldum gibi geliyo ama nankorluk de etmeyeyim diyorum

tutkku tutkku MutluBulut_ MutluBulut_ I ilknurrr22

Ne guzel ilknur seni cok istemisler benim esimin ailesi istemeye gelme konusunda cok diretti gelmediler fln gun verdiler su gun gelecez dediler gelmediler dusun yani cok sorun oldu beni istemediler ben onlara gore simarik zengin cocuguydum ogullarini uzermisim hatta uzuyomusum burnum havalardaymis isteklerim cokmus isteklerim bitmezmis fln bu nedenle annem babam bana cok kizdi gurursuzluk ettigim icin esim de o kadar istekli degildi surekli ertelemeye calisiyordu maddi problemleri nedeniyle hic istemiyoedu hatta ben ikna ettim evlenmek icin

Buyuk risk aldim anlayacagin ben

Simdi de hic pisman degil cok sukur iyi ki evlenmisiz diyor o da yoksa rezil olurdum dusunsene cok direttim olsun diye cunku

Ne zor ya isimiz..

Bende o yaslari diyodum :KK70:
Aynen canim bak ne guzel oglun neredeyse 1 yasina girecek :)

Yine olsa yine evlenirdim sanirim evet cunki evde pek huzurum yoktu,evlenmemin sebebi biraz o aslinda.
Baba evinde rahatmi batti oturaydim diyemiyorum o yuzden :KK48:
Al bendende o kadar :KK70: 23 den sonra rahat ettim cok sukur :KK70: Allah utandirmasin bizleri insallah

Beni biliyorsunuz zaten erken evlendigim icin cok mutluyum Allah daim etsin 22 yasimda evlendim 23umde anne oldum Allaha sukur

Hatta ne erkeni yaa gec evlendim ben 22 gec geliyo bana gec anne oldum gibi geliyo ama nankorluk de etmeyeyim diyorum

Ne guzel ilknur seni cok istemisler benim esimin ailesi istemeye gelme konusunda cok diretti gelmediler fln gun verdiler su gun gelecez dediler gelmediler dusun yani cok sorun oldu beni istemediler ben onlara gore simarik zengin cocuguydum ogullarini uzermisim hatta uzuyomusum burnum havalardaymis isteklerim cokmus isteklerim bitmezmis fln bu nedenle annem babam bana cok kizdi gurursuzluk ettigim icin esim de o kadar istekli degildi surekli ertelemeye calisiyordu maddi problemleri nedeniyle hic istemiyoedu hatta ben ikna ettim evlenmek icin

Simdi de hic pisman degil cok sukur iyi ki evlenmisiz diyor o da yoksa rezil olurdum dusunsene cok direttim olsun diye cunku
Anamm lokumum ben bilmiyordum yada unutmusum zaman verip birde gelmediler hee..

Canim butun korunma yontemleri yuzde yuz degil malesef prezervatifde spiral de yuzde 99 ihtimal o bi ihtimal hepsinde var

Ne zor ya isimiz..

Aynen aynen ya ben yok diyemedm iste esim o kadar israr etti ki zateb seviyorm baba evinde daha serbesttim rahatlik olarak istedgm zaman geziyodm cikiyodm simdi o kadar değil malesef

Ya ne zormus ama ayip etmisler sonucta esin seni sevmis begenms yani ogullari icin gelip isticeklerdi bende cok direttim babam yasin kucuk kizim evlenme smdi bi kac sene daha bekleyin dedi dinlemedm dugun gunu nasl aglamisti babam bazen acip acip izlyrm aklimdan hic gtmyo

Niye kiz :)) oh evli mutlu cocuklusun
Baba evini cok ozluyorm bide ben tekim ya onlari terkedip gitmisim gibi hissediyorm annemle telefonda konsyrz mesela babam o gum isten gec gelecekse nasil uzuluyorm yalniz kaldi diye babamla cok baskaydik baba kiz aski olur ya oyle yani halada oyle ama iste evlilik farkli

MutluBulut_ MutluBulut_ tutkku tutkku @ilknurrr PembeLokum PembeLokum ben de 23 yaşında evlendim 24 yaşında anne oldum çok şükür..

ne yalan söyliyim ben de baba evindeki rahatlığı özlüyorum bazen..hem daha özgürdüm istediğim zaman çıkıyodum geziyodum hem de ev işi yemek çamaşır bulaşık derdim yoktu:)

Ama iyiki evlenmişim iyiki anne olmuşum♡♡♡

Baba evini cok ozluyorm bide ben tekim ya onlari terkedip gitmisim gibi hissediyorm annemle telefonda konsyrz mesela babam o gum isten gec gelecekse nasil uzuluyorm yalniz kaldi diye babamla cok baskaydik baba kiz aski olur ya oyle yani halada oyle ama iste evlilik farkli
Allah daim etsin canim. Ama oylede dusunme :) dogru erken olmus ama olmus yani artik :-}

MutluBulut_ MutluBulut_ tutkku tutkku @ilknurrr PembeLokum PembeLokum ben de 23 yaşında evlendim 24 yaşında anne oldum çok şükür..

ne yalan söyliyim ben de baba evindeki rahatlığı özlüyorum bazen..hem daha özgürdüm istediğim zaman çıkıyodum geziyodum hem de ev işi yemek çamaşır bulaşık derdim yoktu:)

Ama iyiki evlenmişim iyiki anne olmuşum♡♡♡
Canim sanirim bu baba evindeki mutluluk ile ilgili :) ben baba evinde hrp geziyodum dogru simdi gezmiyorum cikmiyorum falan :) ama ne yalan soyliyim evde huzurum yoktu bu yuzden de cok geziyodum sanirim.

Canim sanirim bu baba evindeki mutluluk ile ilgili :) ben baba evinde hrp geziyodum dogru simdi gezmiyorum cikmiyorum falan :) ama ne yalan soyliyim evde huzurum yoktu bu yuzden de cok geziyodum sanirim.
Aynen canım..Ya bi yandan insanın evlendikten sonraki kendi evindeki rahatlığı hiç biyerde yok tabiiki orda yaşayınca orası da benim evimdi ama burda herşey bana ait:)

Bu arada eğer bebeğin için kıyafet almadıysan büyük ihtimalle almışsındır ama ben söyliyim kesinlikle 0-3 ay fazla alma genelde 3-6 ay al çünkü çok çabuk küçülüyorlar benim halâ giydirmediklerim var ve küçüldüler..

X