2013 Temmuz ayında hamile olduğunu öğrenenler

22 Temmuzda b-hcg me baktırdım sonuç 320,10 çıktı. yani hamileyim. 1 ağustos'ta kesemizin oluşumuna bakacağız inşallah :) :KK49: darısı isteyen herkese olsun.

tebriklerrr hayırlı olsunn :) inşallah keseyi görmek kolay olur :) benımkı ınatcı gostermedı bıraz daha beklıcez

Canım, çok güzel yazmışsın, çok etkilendim. Zaten en çok korkmamın sebebi de biliyorum o hayatıma girince herşeyden çok onu düşüneceğim ve onun için hep endişeleneceğim. İşte bu yükten korkuyorum aslında. Sen karar verdin mi, düşünüyor musun şimdi bebek ? Sanırım dediğin gibi şu anki kaygı ve kararsızlığım normal. İnşallah bir an evvel biter de ben de bu günlerin keyfini çıkarabilirim. Sen de çok iyi bir terapist olursun bence bebeğine ve çevrene :) Tekrar çok teşekkürler güzel yazın için.

Canım benim ne demek hep aynı şeyleri yaşıyoruz ondan içimizde yer buluyor paylaştıklarımız =)))Asıl bennnnnn çooooook teşekkür ederim güzel düşüncelerin için :KK17::KK16:
Doğru diyorsun işte zaten en kilit mevzu bu : artık bir hayatım olamayacak mı , ben kendim olamaktan mı çıkacağım , yaşlanırım da kesin heeee kendimi salarım !!! Diyor insan bak valla en uçtaki düşünce bile fırtlıyor böyle ara ara yokluyor insanı ,şöyle mi olur böyle mi olurlar ...Endişe konusunda da canım benim bana da çok korkunç geliyordu , hatta ben bisiklete binmekten inanılmaz keyif alıyorum artık nerdeeeeee sürücem çocuktu yemesiydi ateşiydi iyi miydi kötü müydü derken ...Ama sonradan valla bak attım ya he heyyyyt dedim bu ennnnnn güzel duygu, bir armağannnn, bisikletin selesine koyarım çocuğu dedim yok şaka bir yana , zorlukları bir tarafa Allah nasip ettiği gibi kolaylaştırır da inşallah ...Hem neden daha yemediğimiz yemeğin hesabını şuan endişelerle ödeyelim...
Evet canım benim ben çok istiyorum artık anlaşılmıştır zaten heheheheh =)))...Ama şuan sakin sakin Allahın dilediği vakitte hayırlısıyla gelsin demelerdeyim ...Telaş stres yok ama inşallah böyle sakin sakin de gider ...Dularımız birbirimzle olsun e mi ...Burada duygularını , dileklerini paylaşan herkesin endişeleri kaygıları umut umut çiçek çiçek olsun innnnnşallahhhhhhhhhh :21:
He heyyyyyyt kocayı uyutup dadanıyorum böyle sayfalara kusura bakmayın :KK17:

cnm öncelikle çok geçmiş olsun.. ilk 12 hafta gelişimde bir gerilik olursa düşükle sonuçlanıyor diye biliyorum.. kesenin boş olması ise heralde döllenmenin tam olamayışıyla ya da farklı bir komplikasyonla ilgili olabilir.. çok bir bilgim yok malesef.. ancak hamile kalabildiğini biliyorsun, bu çok önemli..bence kendini biran önce toparla ve şimdiye kadar yaptırmadıysan eğer gerekli tüm tetkik ve testleri yaptır.. belki de basit 1-2 ilaçla her şey yoluna girecek.. ya da belki hiç bir şey yok ve bu iki olay üstüste gelmiş sadece.. dediğim gibi, bir sıkıntı varsa eğer , sorunu bulmak önemli, sonra çözümü bulunur mutlaka, sen yeter ki pozitif ol, biliyorum zor ama elinden gelecek tek fayda bu olabilir.. onun dışında da gerekliyse bir tedavi olursun ve her şey yoluna girer inşallah...

tşk ederim cnm. dün kürtaj oldum. aldılar. çok şükür pozitif bi insanım, iyi düşünyorum herşeyi fakat doktoruma sorduğumda sebep aramamak lzım herşeyde dedi. olabilir bunlar dedi. on gün sonra patoloji sonucu çıkacak, bakalım inş sonuç yazar. çünkü diğerinde de bişi yoktu. bu da benim aklımı karıştırıyor.ya da başka bi doktora gidicem artık, hayırlısı inş.

Kızlar selam ,
ben de 3 gün önce öğrendim hamile olduğumu :)

şu an hiç bir belirtim yok gibi, sadece kasık ağrılarım var.
Tüp bebek denemsi sonucu hamile kaldım ..
çok mutluyuumm :)

sizler de ne gibi belirtiler var ?

İnşallah çabuk geçer bu hislerimiz canım. Herhalde başlangıçta böyle oluyor, tabi kolay değil bütün hayatımız değişecek artık ona endeksli yaşıycaz, bunu kabullenmek de çok zor geliyor benim gibi özgürlüğüne düşkün birine. Üzülüyorum da günaha giriyorum böyle düşünerek. Sinir bende de var eşime çok çektiriyorum bu ara. Ahh bu hormonlarrr

Bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah :KK49:

Herkeslere selamlar,

Ben de temmuz 18'de yani doğum günümde hamile olduğumu öğrenenlerdenim:KK1: ama hala idrak sorunu yaşıyorum sanırım kalp atışlarını duymadan da bu durum değişmeyecek. Kesemizi gördük çok şükür 5+4 de göründü kesemiz ve 3 ağustos yani 50 günlükken 7+1 de de Allah nasip ederse kalp atışlarını dinleyeceğiz.

Buraya yazarken bile heyecandan kalbime kramplar giriyor:))

Herkeslere selamlar,

Ben de temmuz 18'de yani doğum günümde hamile olduğumu öğrenenlerdenim:KK1: ama hala idrak sorunu yaşıyorum sanırım kalp atışlarını duymadan da bu durum değişmeyecek. Kesemizi gördük çok şükür 5+4 de göründü kesemiz ve 3 ağustos yani 50 günlükken 7+1 de de Allah nasip ederse kalp atışlarını dinleyeceğiz.

Buraya yazarken bile heyecandan kalbime kramplar giriyor:))

Heyecandan mideme yazacağıma kalbime yazmışım :KK52:

Canım benim ne demek hep aynı şeyleri yaşıyoruz ondan içimizde yer buluyor paylaştıklarımız =)))Asıl bennnnnn çooooook teşekkür ederim güzel düşüncelerin için :KK17::KK16:
Doğru diyorsun işte zaten en kilit mevzu bu : artık bir hayatım olamayacak mı , ben kendim olamaktan mı çıkacağım , yaşlanırım da kesin heeee kendimi salarım !!! Diyor insan bak valla en uçtaki düşünce bile fırtlıyor böyle ara ara yokluyor insanı ,şöyle mi olur böyle mi olurlar ...Endişe konusunda da canım benim bana da çok korkunç geliyordu , hatta ben bisiklete binmekten inanılmaz keyif alıyorum artık nerdeeeeee sürücem çocuktu yemesiydi ateşiydi iyi miydi kötü müydü derken ...Ama sonradan valla bak attım ya he heyyyyt dedim bu ennnnnn güzel duygu, bir armağannnn, bisikletin selesine koyarım çocuğu dedim yok şaka bir yana , zorlukları bir tarafa Allah nasip ettiği gibi kolaylaştırır da inşallah ...Hem neden daha yemediğimiz yemeğin hesabını şuan endişelerle ödeyelim...
Evet canım benim ben çok istiyorum artık anlaşılmıştır zaten heheheheh =)))...Ama şuan sakin sakin Allahın dilediği vakitte hayırlısıyla gelsin demelerdeyim ...Telaş stres yok ama inşallah böyle sakin sakin de gider ...Dularımız birbirimzle olsun e mi ...Burada duygularını , dileklerini paylaşan herkesin endişeleri kaygıları umut umut çiçek çiçek olsun innnnnşallahhhhhhhhhh :21:
He heyyyyyyt kocayı uyutup dadanıyorum böyle sayfalara kusura bakmayın :KK17:

Canım inşallah sen de en kısa zamanda bebeğine kavuşursun, sakin olman çok güzel ve önemli. Bu işte kafayı takıp panik yapmak engel oluyor diye duymuştum ve inandım. Ben de kendimi en rahat hissettiğimde hamile kalmışım. Ayrıca burda duygularımızı, tecrübelerimizi paylaşmak kesinlikle çok rahatlatıcı. Fikir alıyoruz en azından birbirimizden, paylaşıyoruz, ne güzel. Mutlu haberlerini en kısa zamanda almak dileğiyle.....

hamiş bayanlar , ben sürekli bişeyler yiyorum ... artık psikolojik olarak mı yoksa sahiden iştahım mı açıldı anlamadım.. öğlene yemek ayarlayıp işe geliyorum ,güzel kokuyo canım çekiyo dayanamayıp 9 ,10 da tırtıklamaya başlıyorum , öğlene yiycek ana yemeğim kalmıyor :26: .. yediğim ıvır zıvırları söylemiyorum bilee... aranızda ben gibi açbuğaz :KK56: :KK53: varmı ?
ayrıca kızlar sizce bir şeyler almaya başlamak için erken mi ? .. aslında yavaştan alınsa iyi olur ama nebiliym sonra ya olumsuz bişey olursa :44:

hamiş bayanlar , ben sürekli bişeyler yiyorum ... artık psikolojik olarak mı yoksa sahiden iştahım mı açıldı anlamadım.. öğlene yemek ayarlayıp işe geliyorum ,güzel kokuyo canım çekiyo dayanamayıp 9 ,10 da tırtıklamaya başlıyorum , öğlene yiycek ana yemeğim kalmıyor :26: .. yediğim ıvır zıvırları söylemiyorum bilee... aranızda ben gibi açbuğaz :KK56: :KK53: varmı ?
ayrıca kızlar sizce bir şeyler almaya başlamak için erken mi ? .. aslında yavaştan alınsa iyi olur ama nebiliym sonra ya olumsuz bişey olursa :44:

Selamlar,

ben de tam tersi etki yarattı önceden daha fazla yerken ki kiloluyumdur şimdi sadece iyi beslenmek için yiyorum. ye yemeğini ne olacak ha 1 saat önce ha bir saat sonra :) sonuçta illa ki yarayacak bebeğimize. Gönlünü ferah tut yararlı olduğu müddetçe ye yiyebildiğini :))

ben bişeyler almak için en az 5 6 ay bekleyeceğim. Çünkü çok yakın bir arkadaşımın başına gebelik zehirlenmesi geldi 7 aylıkken bebeğini kaybetti ve buna benzer 3 vaka daha biliyorum. O yüzden ben son aylara yakın düşünüyorum bazı şeyleri. Şuan bakmıyorum bile..

Selamlar,

ben de tam tersi etki yarattı önceden daha fazla yerken ki kiloluyumdur şimdi sadece iyi beslenmek için yiyorum. ye yemeğini ne olacak ha 1 saat önce ha bir saat sonra :) sonuçta illa ki yarayacak bebeğimize. Gönlünü ferah tut yararlı olduğu müddetçe ye yiyebildiğini :))

ben bişeyler almak için en az 5 6 ay bekleyeceğim. Çünkü çok yakın bir arkadaşımın başına gebelik zehirlenmesi geldi 7 aylıkken bebeğini kaybetti ve buna benzer 3 vaka daha biliyorum. O yüzden ben son aylara yakın düşünüyorum bazı şeyleri. Şuan bakmıyorum bile..

yiyorum zaten tatlım buğazım durmuyoki :KK1: en iyisi daha fazla yiycek getirmek :KK52:
doğru sölüyosun beklemek daha mantıklı Allah korusun bişey olursa bide onları görüp iyice çökeriz... tedbirli olmakta fayda var

Kızlar benim midem boğazım bi garip, yanma var sürekli. Midem sürekli kazınıyor ama yemek yediğimde de yanma artıyor, çok rahatsız ediyor beni. Bütün gün sersem gibi dolanıyorum. Aç mıyım tok mu anlamıyorum.
Bu arada alışveriş için ben de 7. ayımı beklemeyi planlıyorum. Henüz çok erken bence. Bi de kızlar benim bi sorunum var balıktan nefret ediyorum ve ağzıma sürmem normalde. Ama şimdi yemem gerek galiba. Benim gibi olanınız var mı ? Balığın yerini tutabilecek başka bir besin önerisi olan var mı ?

yiyorum zaten tatlım buğazım durmuyoki :KK1: en iyisi daha fazla yiycek getirmek :KK52:
doğru sölüyosun beklemek daha mantıklı Allah korusun bişey olursa bide onları görüp iyice çökeriz... tedbirli olmakta fayda var

Çok ahkam kesmiş gibi olmiyim ama ben şöyle bişey yaptım hamileliğimi öğrendiğimde.. kuru dut,kuru kayısı,kuru erik, badem,ceviz,kaju bunlardan en fazla 5er tane ayırarak çalışma masamın önüne koydum. Gün boyunca onları yiyorum. eee bu saydıklarımı bir tabağa koyduğunda zaten bayağı kalabalık görünüyor :)) hem bebeğin bu ilk 3 ay ki beyin gelişimine faydalı hem kolestrole hem de şekerini dengelemeye faydalı.. en azından tatlı krizlerine girmiyosun kuru meyve yedikten sonra:)

sinir durumun nasıl peki ben çok fazla endişeliyim acaba kalp atışını duyacak mıyım? Acaba ona layık bir anne olabilecek miyim? eee haliyle bu durum da sinir yapıyor ve en güzel stres topu olaraktan eşime patlıyorum:) 5 dk sonra da gidip özür diliyorum sorun çözülüyor. Çok şükür anlayışlı delidir ne yapsa yeridir diye düşünüp sesini çıkarmıyor :KK51:

Kızlar benim midem boğazım bi garip, yanma var sürekli. Midem sürekli kazınıyor ama yemek yediğimde de yanma artıyor, çok rahatsız ediyor beni. Bütün gün sersem gibi dolanıyorum. Aç mıyım tok mu anlamıyorum.
Bu arada alışveriş için ben de 7. ayımı beklemeyi planlıyorum. Henüz çok erken bence. Bi de kızlar benim bi sorunum var balıktan nefret ediyorum ve ağzıma sürmem normalde. Ama şimdi yemem gerek galiba. Benim gibi olanınız var mı ? Balığın yerini tutabilecek başka bir besin önerisi olan var mı ?

canım balıkn yemek yerine balık yagı hapları içilebilir ama doktora danışmak gerek... ben hiç kullanmadım, balık kokusu filan geliyormuş sanırım... yinede sevmeyen için yemektense bi seferde yutmak daha az eziyetlidir heralde.. doktoruna en azından telefon edip sorabilrsin.. ben haftada 2 ton balığı yemeği planlıyorum..

selamlar,

hamilelikte bunlar olağan şeyler bir çok arkadaşım aynı dertten muzdarip bende gaz dışında hiç bir sorun olmuyor. Mideyi çok fazla doldurmadan beslenmene dikkat edersen çok iyi olur bence. Mesela yemeğin ardından su içmek yerine yemek aralarında yudum yudum içmek daha doğru diye düşünüyorum. Bir de öğün sayını 6 ya hatta 7 ye çıkar kendi aç hissetmeden bişeyler yersen mide şişkinliğine iyi gelir diye düşünüyorum:))

Balık konusuna gelince; Balıktaki en önemli besin kaynağı ve beyinsel gelişime etkisi olan madde fosfor.. fosforun bulunduğu yiyecekleri araştırırsan bence iyi gelir hee bi de doktoruna danışarak balık yağı kapsülleri var kokusuz ama fosfor içeriyor mu bilmiyorum onu da deneyebilirsin..:nazar:

Çok ahkam kesmiş gibi olmiyim ama ben şöyle bişey yaptım hamileliğimi öğrendiğimde.. kuru dut,kuru kayısı,kuru erik, badem,ceviz,kaju bunlardan en fazla 5er tane ayırarak çalışma masamın önüne koydum. Gün boyunca onları yiyorum. eee bu saydıklarımı bir tabağa koyduğunda zaten bayağı kalabalık görünüyor :)) hem bebeğin bu ilk 3 ay ki beyin gelişimine faydalı hem kolestrole hem de şekerini dengelemeye faydalı.. en azından tatlı krizlerine girmiyosun kuru meyve yedikten sonra:)

sinir durumun nasıl peki ben çok fazla endişeliyim acaba kalp atışını duyacak mıyım? Acaba ona layık bir anne olabilecek miyim? eee haliyle bu durum da sinir yapıyor ve en güzel stres topu olaraktan eşime patlıyorum:) 5 dk sonra da gidip özür diliyorum sorun çözülüyor. Çok şükür anlayışlı delidir ne yapsa yeridir diye düşünüp sesini çıkarmıyor :KK51:

yok tatlım ne ahkamı aşk olsun, o kadar tecrübesiziz ki her bilgiye ihtiyacımız var bence .. evde olan kuruyemişlerden filan yiyorum ama dediğin gibi aktara uğrayıp bunları karma yapmak lazım sonuçta hepsinin ayrı ayrı faydası var..

öbür mevzuya gelince en başından beri acayip sitresli sinirliyimm , ilk hamilliği öğrenmeye çalışırken 2 günde bi kan testi yaptırdım.. ilkinde deger düşüktü doktor hamilelik belirtisi dedi, 2. yi acilde yaptırdım yeni mezun bişey bilmeyen acil doktoru Bhcg 300 küsür çıkmasına rağmen gebelik yok dedi.. 3. ye kadın doğuma gittim de çok şükür "GEBESİN" dedi de rahatladım ... doktora anlattım acilde böyle böyle oldu diye adamda olurmu öyle şey gebesin işte dedi ..
yeni yükselmeye başlayan hormonlarımın yanı sıra bide böyle bişey yaşadım düşünebiliyormusun sitresi siniri... ee tabi dediğin gibi kabak kocişe patladı, yazık sesde çıkaramıyor :KK9:

yok tatlım ne ahkamı aşk olsun, o kadar tecrübesiziz ki her bilgiye ihtiyacımız var bence .. evde olan kuruyemişlerden filan yiyorum ama dediğin gibi aktara uğrayıp bunları karma yapmak lazım sonuçta hepsinin ayrı ayrı faydası var..

öbür mevzuya gelince en başından beri acayip sitresli sinirliyimm , ilk hamilliği öğrenmeye çalışırken 2 günde bi kan testi yaptırdım.. ilkinde deger düşüktü doktor hamilelik belirtisi dedi, 2. yi acilde yaptırdım yeni mezun bişey bilmeyen acil doktoru Bhcg 300 küsür çıkmasına rağmen gebelik yok dedi.. 3. ye kadın doğuma gittim de çok şükür "GEBESİN" dedi de rahatladım ... doktora anlattım acilde böyle böyle oldu diye adamda olurmu öyle şey gebesin işte dedi ..
yeni yükselmeye başlayan hormonlarımın yanı sıra bide böyle bişey yaşadım düşünebiliyormusun sitresi siniri... ee tabi dediğin gibi kabak kocişe patladı, yazık sesde çıkaramıyor :KK9:

oyyy sen bayağı stres yapmışsın. ben geçen ay 10 gün geciktim onda da hamilelik sanmıştım. havaya bile girmiştim ama testlerimde hep negatif çıkıyodu geç döllenmedir vs dir diye diye sıyırdım resmen. en son doktora randevu aldım doktora gitmeden önceki günün akşamı regl oldum:)) ama hala umudum vardı çok komik bir haldeydim. ama sonrasında taşları yerine koyunca neden geciktiğini anladım. O ay eşim ameliyat olmuştu ve çok üzülmüştüm çok stres olmuştum bişey olacak ona diye onun etkisi diye düşünüyorum. Bu ay biraz daha planlı şekilde hareket ettik. ama düşünmemeye hatta ha regl oldum ha regl olcam diye kendimi kötüye hazırladım ki güzel bir sonuç gelirse sürpriz olsun diye..
14 temmuzda regl olmam gerekiyodu olmadım. Kesin dedim yine stres yaptım bişeyleri ama bu seferki farklıydı çaydan midem bulanıyodu göğüslerimim şekli değişti ama yine de umutlanmadım :)) sonra doğum günümde test yaptım ve pozitif çıktı.
ben biraz şanslıydım doktor bir arkadaşım var o da benden 1 hafta önde gidiyor hamileliği ve onunla aynı doktora gidiyoruz.. o beni yönlendirdi ne zaman doktora gidilmeli kese ne zaman görülür diye o yüzden benimki fazla stresli olmadı..
ben biraz garantici biriyim. doktorun doğum yerinden tutun hangi hastanelerde görev yaptığına kadar herşeyi araştırdım yorumları okuyarak gittim ve çok şükür umduğum oldu.. tavsiyem doktoru mutlaka araştır. ben mesela tabii bu benim fikrim. Hiç bir şekilde kadın doktora gitmedim gitmicem de çünkü nedeni bilinmez ama kadın doktolar kadının halinden anlamıyolar çok garip çok..:KK53:

canım balıkn yemek yerine balık yagı hapları içilebilir ama doktora danışmak gerek... ben hiç kullanmadım, balık kokusu filan geliyormuş sanırım... yinede sevmeyen için yemektense bi seferde yutmak daha az eziyetlidir heralde.. doktoruna en azından telefon edip sorabilrsin.. ben haftada 2 ton balığı yemeği planlıyorum..

Teşekkür ederim canım bilgilendirmen için, mümkün olduğunca bol limon sıkarak doğal balık yemeye çalışıcam bakalım. Hiç yiyemezsem doktorumla görüşürüm artık. Peki sizde mide ekşimesi, yanması, boğazda ekşime gibi şikayetler olmuyo mu hiç ? Olduğunu duymuştum sanki ama ileri dönemde olması gerekmiyor mu, bu kadar erken bu problemi yaşamam beni korkuttu çok rahatsız edici bişey.

selamlar,

hamilelikte bunlar olağan şeyler bir çok arkadaşım aynı dertten muzdarip bende gaz dışında hiç bir sorun olmuyor. Mideyi çok fazla doldurmadan beslenmene dikkat edersen çok iyi olur bence. Mesela yemeğin ardından su içmek yerine yemek aralarında yudum yudum içmek daha doğru diye düşünüyorum. Bir de öğün sayını 6 ya hatta 7 ye çıkar kendi aç hissetmeden bişeyler yersen mide şişkinliğine iyi gelir diye düşünüyorum:))

Balık konusuna gelince; Balıktaki en önemli besin kaynağı ve beyinsel gelişime etkisi olan madde fosfor.. fosforun bulunduğu yiyecekleri araştırırsan bence iyi gelir hee bi de doktoruna danışarak balık yağı kapsülleri var kokusuz ama fosfor içeriyor mu bilmiyorum onu da deneyebilirsin..:nazar:

Teşekkür ederim canım, bakalım doktoru da arıycam şimdi, bi de öğün artırmayı deniycem. Umarım işe yarar. Siz bu problemi yaşamıyorsanız şanslısınız bence. Ne yediğimden ne içtiğimden bişey anlamıyorum. Suyu mesela bol içmemiz lazım, di mi ? Benim acayip midemi bulandırıyor, hiç içmek istemiyorum :KK43:(

Bende 2 gün önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim :) Henüz tam olarak idrak edebilmiş değilim sanırım 1 hafta sonra kalp atışlarını duyunca daha iyi idrak edebileceğim hamile olduğumu... Doktor folik asit verdi sadece onu kullanıyorum. mide bulantım yok daha ama çok halsizim ve sürekli uyuma isteği duyuyorum. Birde hiç iştahım yok ki çok iştahlı biriyimdir. Heyecan azıcık var ve biraz korku var çünkü panik atak tedavisi gördüm, Allah hepimizin yardımcısı olsun...

X