2013 Temmuz ayında hamile olduğunu öğrenenler

Gerçekten bu kadar çok mu mutlu oluyosunuz ? Ya bende bi anormallik var, başta istiyordum, gitgide içimi daha çok korku sarmaya başladı, nedense çok mutsuzum bu günlerde :KK43:( Allahın gücüne gitmesin tabi ama neden böyle oldum bilmiyorum, o sorumluluk bana çok ağır gelmeye başladı sanki :KK43:( Napıcam ben :'(

Canım benim bence çok normal ...Çünkü gerçekten büyük bir sorumluluk ...Ben de daha korunmamaya karar vermeye çalışırken böyleydim..Sürekli kafam çok karışık kafam çok karışık diyerek leyla gibi dolaşıyordum etrafta ...Eşime de yansıyordu tabii ki ...Çünkü büyük bir karar kim ne derse desin diyordum ...Hazır mıyım değil miyim şudur budur...
Sonra ilk önce eşim patladı : ne bu ya sanki umutsuz bir hastalığa yakalanacaksın amma abarttın dedi...
Sonra annemi aradım : kızım sal gitsin Allah nasıl dilerse öyle olur dedi ...Ki annem önce iş önce kariyer diyen bir kadındır hep ...
Sonra biliyorum çok sonra oldu ama =) Forumları okudum ...Biiiiiiiiiiiiiir sürü insan 1 yıl bekleyeni 5 yıl bekleyeni ...Kızım dedim bu bir mucize !!!! Sal kendini olursa da şükret ...

İşte böyle cancağzım ...Bu mucizenin tadını çıkarmaya bak bence...Usul usul kaybolacak kaygılar...Eminim harika bir anne olacaksın ...Ve en çok da bu endişeleri taşıdığın için harika bir anne olacaksın sen ...

Şimdi tahlil sonucumu aldım.B-hcg 376,3 çıkmış.Doktor , hamilesin ama inşallah yükselir, yükselmezse gebelik sonlanır dedi, canım sıkıldı biraz:KK43: kasıklarımda da hafif de olsa ağrı var.bi sıkıntı olabilir mi acaba.Bi taraftan da forumlara bakıyorum.Benden düşük değeri çıkanlar hamileyim diye seviniyo, kafam karıştı

sıkıntı yok, hayırlı olsun cnm :nazar::nazar::nazar: değer aralıkları çok geniş, önemli olan artması değerinin :KK34::KK34:

galiba benim mide bulantılarım başlıyo, midem hem eziliyor hem bulanıyo, bişe atim ağzıma geçsin diyorum ama ne tatlı ne tuzlu bişe yemek içmek istemiyorum , çalışırken zor olucak heralde
cnm 2 gündür benim de yaa... evde olsak kolay da iş yerinde zor gerçekten.. neyse ki bu ctesi ben 2 haftalık tatile çıkıyorum :KK34:
hakkımızda hayırlısı walla :KK34:

Merhabalar :) Bende bugün ayağımın ağrısından hastaneye gittim. Röntgen çekeceklerdi. Hamile olabilirim dedim biraz umutsuzdum ama :) Kan testi yaptırdım b Hcg 1145 çıktı :)
5 aydır olmuyordu çok mutluyumm :))
Allah kucağımıza almayı nasip etsin :)
cnm hayırlı olsun, tebrikler :nazar:

Bi tek ben değilim yani böyle olan değil mi ? Daha annelik duygusu falan gelmedi içime, bişey hissetmiyorum. Umarım herşey hepimiz için yolunda gitsin ve mutlu olalım...
en azından 2 kişiyiz :KK52::KK52::KK52:

bir hafta önce burnumdan ameliyat oldum ve bugün hiç beklemediğim halde hamile olduğumu öğrendim. Eşimle korunuyorduk ikimiz de çok şaşırdık. sevinsek mi üzülsek mi bilemedik çünkü ameliyat öncesinde tomografi ve röntgen çektirmiştim. Genel anesteziyle ameliyat oldum. Ardından bir sürü ilaç içtim. Endişeliyim ama hayırlısı diyorum. Doktor eğer etkilendiyse bebek oluşmayacağını ve düşeceğini söyledi fakat etkilenmediyse bir şey olmaz dedi. Hakkımızda hayırlısı olsun diyorum. Bu arada b-hcg 534 çıktı. Ne kadarlık oluyor bebek? Bir de ultrasonda kese falan görünmedi sadece ufak bir beyazlık...

cnm hayırlı olsun, bana da doktorum aynı şeyi söyledi çünkü ben de daha reglime 1 hafta falan varken antibiyotik kullanmıştım.. ilk zamanlar ya hep ya hiç kuralı işler, merak etme dedi..:KK34:

mrb kızlar bende size birşey sormak istiyorum. benim adetim normalde hep 26-28 arasında olur. 28. gün geçince test yaptım çıkmadı. 29. günde yeniledim yine çıkmadı. 31. gün kan verdim kan tahlilinde de 1.20 nin altı negatif dediler. daha sonra 2 gün daha geçti ve 33. günde gebelik testinde çift çizgiyi gördüm. daha sonra kan verdik 48. 52 idi. 2 gün sonra doktorum tekrarladı ve 131.93 e yükseldi. cumartesi doktora gideceğim ama aklımda hep bir şüphe var. sizce normal mi?
hayırlısı olsun cnm :nazar: aramıza hoşgeldin.. önemli olan değerinin yükselmesi..

cnm 5 gün sonra tekrar yaptım kan testini 1.0 a düşmüş çok üzgünüm hala adet olmadım 9 günüm geçiyo ve her zaman düzenlidir adetim .bilmiyorum neden böyle oldu dk da bişey demedi adet kanamanı bekle dedi çokk çokk kötüyüm 2 senedir istiyorum ama olmadı
cnm geçmiş olsun.. umarım en yakın zamanda kavuşursun sağlıkla bebeğine...

Bu topikeki herkesten cevap bekliorum lütfen benim bat 6 gün var sizde ne gibi belirtiler oldu bende sadece sızı seklinde kasık ağrısı var bu ay hamile kalmak bende aranıza katılmak istiyorum bana 6 gün kala ne belirtiler yasadıbnbız yazarmısınız arkadaslar.....

Merhaba Kızlar

22.07.2013 'te tam 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. :nazar:umarım hep birlikte güzel bir hamilelik geçirir ve sağlıklı bebekler dünyaya getiririz.Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Merhaba Kızlar

22.07.2013 'te tam 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. :nazar:umarım hep birlikte güzel bir hamilelik geçirir ve sağlıklı bebekler dünyaya getiririz.Allah hepimizin yardımcısı olsun...

çook hayırlı olsun canım amiiinn :)

bu arada kasık ağrıları bende de çok oluyor kızlar doktora sordum rahmin büyüme ağrısıymış, yavrularımız büyüyor ya onun ağrısıymış :) :emir_bebek:

bi de bana sürekli bağlanma diyorlar çok saçma değil mi Allahaşkına? niye bağlanmamayım ya? yok düşerse üzülürmüşüm. düşer diye düşünmüyorum ki zaten ay sinir oldm da sizle paylaşayım dedim, beraber sinir olalım :KK1:

bu arada kasık ağrıları bende de çok oluyor kızlar doktora sordum rahmin büyüme ağrısıymış, yavrularımız büyüyor ya onun ağrısıymış :) :emir_bebek:

bi de bana sürekli bağlanma diyorlar çok saçma değil mi Allahaşkına? niye bağlanmamayım ya? yok düşerse üzülürmüşüm. düşer diye düşünmüyorum ki zaten ay sinir oldm da sizle paylaşayım dedim, beraber sinir olalım :KK1:

evet aynı ağrı bende de var hatta bugün kendimi halsiz hissediyorum :KK43: hiç iş yerinde durasım yok :KK43: aklına getirme düşermiş falan diye.. Allah'ın izniyle sağlıklı sıhhatli bebeklerimiz olacak :nazar:

Bu topikeki herkesten cevap bekliorum lütfen benim bat 6 gün var sizde ne gibi belirtiler oldu bende sadece sızı seklinde kasık ağrısı var bu ay hamile kalmak bende aranıza katılmak istiyorum bana 6 gün kala ne belirtiler yasadıbnbız yazarmısınız arkadaslar.....

bende hiç bir belirti yoktu.. göğüs ağrılarım reglim geciktikten 1 hafta sonra başladı(5-6gün).. bulantılarım ise daha 1-2 günlük...

Merhaba Kızlar

tebrikler cnm, amin.

ayy bence de, nasıl bağlanmazsın ki... ben de hem korkuyorum, hem de çok seviyorum.. midem bulanınca ve halsizleştiğim zamanlarda zorluyor beni ama alışmaya çalışıyorum.

evet aynı ağrı bende de var hatta bugün kendimi halsiz hissediyorum :KK43: hiç iş yerinde durasım yok :KK43: aklına getirme düşermiş falan diye.. Allah'ın izniyle sağlıklı sıhhatli bebeklerimiz olacak :nazar:

bende de çok halsizlik var cnm yaa, mide bulantım da tüm gün devam ediyor.. çok iyi hissetmiyorum kendimi... düşünüp mutlu olmaya çalışıyorum ama zor :KK50:
neyse ki perşembe ve cuma da dayanıcam, sonra 2 hafta tatil..
hayırlısıyla şu 3 ayı geçirsek de keyfine varsak...

Herkese Selamlar, doktora gittiğinde bebeğin kalp atışlarını gören oldu mu? Kaçıncı haftalarda görebiliriz bilen var mı?:KK3:

kızlarrr slm, öncelikle hepinize tebrik ederim :KK54: takvimimi görüysunuz demi :KK16: şimdi yaptım ... her şey çok heyecanlı ilerliyor, bu heyecana alışıp durmadan çocuk yapmak istiycem diye korkuyorum :KK53: sayfayı yeni gördüm , dün Bhcg 550 çıktı çok şükür.. haftaya randevu aldım kese için :KK52: bakalım civciv gözükückmi :KK34:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bende hiç bir belirti yoktu.. göğüs ağrılarım reglim geciktikten 1 hafta sonra başladı(5-6gün).. bulantılarım ise daha 1-2 günlük...

tebrikler cnm, amin.

ayy bence de, nasıl bağlanmazsın ki... ben de hem korkuyorum, hem de çok seviyorum.. midem bulanınca ve halsizleştiğim zamanlarda zorluyor beni ama alışmaya çalışıyorum.

Arkadaşlar hamilelik hem çok zor hem de çok zevkli. Böyle olmasa üçüncüyü istemezdim herhalde değil mi?:KK1: Olumlu düşünmeye çalışın. Hele ileriki zamanlarda hormonlarınızın tavan yaptığı dönemlerde çok duygusallaşacasınız ki kendinizi bile tanıyamayacaksınız. Ama tüm bunlara değer. Sizin yerinizde olup dokuz ay boyunca sürekli yatmaya razı bir sürü kadın var. İnsanların söylediği olumsuz şeyleri kulakardı edin. Hamileliğinizin tadını çıkarın. Yaşaşın Hamileyiz Hanımlar:21:

ben de yarın öğleden sonra doktora gidicem inşallah.Daha kimseye söylemedim, doktordan sonra söylicem.Herkese söylemek istiyorum ama hemen söylenmek iyi değil falan diyolar. Nazara da inanırım ve çok da nazar değer, bilemedim ama Allah a emanet deyip söylicem heralde :)

ben de yarın öğleden sonra doktora gidicem inşallah.Daha kimseye söylemedim, doktordan sonra söylicem.Herkese söylemek istiyorum ama hemen söylenmek iyi değil falan diyolar. Nazara da inanırım ve çok da nazar değer, bilemedim ama Allah a emanet deyip söylicem heralde :)

Bende nazardan çok korkarım bende hemen söylemeyeceğim. Biraz büyüsün hayırlısıyla ondan sonra inşallah. Tabii insan heyecanını yakınlarıyla paylaşmak istiyor. Rabbim sabır versin ne diyelim. :KK9:

mrb tuana ben bata 6 gün varken öğrendim hamile olduğumu. hissettim hamile olduğumu. bende göğüslerimde özellikle sol göğsümde ağrı ve gözle ayırt edilebilir şekilde şişlik oldu :) sağ kasığımda sızı gibi ağrı, birde koku. burnuma o an bulunduğum ortamla hiç alakası olmayan kokular geldi. bunlardan şüphelendim aslında. burdaki en yakın hast.ye gidip beta yaptırdım 19 temmuzda 40,54 çıktı.23 temmuzda yenilettim 93,84'e çıkmış. pzt tekrar yaptırcam, en son 5 ağustos yeniletip bayram öncesi dr'a gitmeyi istiyorum. bakalım nasip.inş sende hamilesindir :)

bence gönlünü ferah tut en önemlisi bu. iyi düşün ki iyi olsun :)

Canım benim bence çok normal ...Çünkü gerçekten büyük bir sorumluluk ...Ben de daha korunmamaya karar vermeye çalışırken böyleydim..Sürekli kafam çok karışık kafam çok karışık diyerek leyla gibi dolaşıyordum etrafta ...Eşime de yansıyordu tabii ki ...Çünkü büyük bir karar kim ne derse desin diyordum ...Hazır mıyım değil miyim şudur budur...
Sonra ilk önce eşim patladı : ne bu ya sanki umutsuz bir hastalığa yakalanacaksın amma abarttın dedi...
Sonra annemi aradım : kızım sal gitsin Allah nasıl dilerse öyle olur dedi ...Ki annem önce iş önce kariyer diyen bir kadındır hep ...
Sonra biliyorum çok sonra oldu ama =) Forumları okudum ...Biiiiiiiiiiiiiir sürü insan 1 yıl bekleyeni 5 yıl bekleyeni ...Kızım dedim bu bir mucize !!!! Sal kendini olursa da şükret ...

İşte böyle cancağzım ...Bu mucizenin tadını çıkarmaya bak bence...Usul usul kaybolacak kaygılar...Eminim harika bir anne olacaksın ...Ve en çok da bu endişeleri taşıdığın için harika bir anne olacaksın sen ...

Canım, çok güzel yazmışsın, çok etkilendim. Zaten en çok korkmamın sebebi de biliyorum o hayatıma girince herşeyden çok onu düşüneceğim ve onun için hep endişeleneceğim. İşte bu yükten korkuyorum aslında. Sen karar verdin mi, düşünüyor musun şimdi bebek ? Sanırım dediğin gibi şu anki kaygı ve kararsızlığım normal. İnşallah bir an evvel biter de ben de bu günlerin keyfini çıkarabilirim. Sen de çok iyi bir terapist olursun bence bebeğine ve çevrene :) Tekrar çok teşekkürler güzel yazın için.

bende de çok halsizlik var cnm yaa, mide bulantım da tüm gün devam ediyor.. çok iyi hissetmiyorum kendimi... düşünüp mutlu olmaya çalışıyorum ama zor :KK50:
neyse ki perşembe ve cuma da dayanıcam, sonra 2 hafta tatil..
hayırlısıyla şu 3 ayı geçirsek de keyfine varsak...

Evet canım, ben de acayip halsizim iki haftadır ve ne uyumak ne uyumak. Her gün işe gelirken dua ediyorum Allahım bana ayakta durma gücü ver diye. Geçen hafta tatile çıkmıştık eşimle. Kuşadası nda bir otelde kaldık. Otel süper, yemekler süperdi ama ben ne yaptım? Gözüm açılmıyor ki uykudan. Yemek saatlerinde gidip yemek yedim onun dışında tüm gün odada uyudum. Boşuna gittik anlayacağın tatile. Hiç bişey anlamadım. Bu kadar uyku normal mi yoksa benim genel tembelliğimden mi acaba ? Mide bulantısı ise bi kaç gündür arada olmaya başladı. Dediğin gibi 3 ayı bi tamamlarsak inşallah rahata kavuşuruz.

22 Temmuzda b-hcg me baktırdım sonuç 320,10 çıktı. yani hamileyim. 1 ağustos'ta kesemizin oluşumuna bakacağız inşallah :) :KK49: darısı isteyen herkese olsun.

Kızlar bişey sorucam gecen hafta ogrendım hamıle oldugumu beta 110 cıkmıstı dün doktora gittim beta 2000 lerde cıktı ama kese gözükmedi..daha küçük diye düşünüyorum..Gittiğim doktor çok da içimi rahatlatmadı cuma gel vajınal muayne yapalım dedı.. Hatta istemiyorsan tıbbı mudahale bıle yapabılırz dedı !!! şok oldum gitmeyi de düşünmüyorum zaten.. Böyle bişey yasayan var mı ? paylasırsanız sevinirim

X