2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

hoşgeldin canım...
iyiyiz, sen nasılsn bakalım? varmı belirti falan:)
canim bir usutme giriyr bir yaniyorum ayaklarim desen halen aynen devam soguk asiri acikiyorum oruc tutuyorum fakat yazin ben hic acikmadim o uzun un gunlerde simdi sasiroyrum kendime iftari zor bekliyorum kasik agrim var
fazlada umutlanmak istemiyorum pazartesi yapmayi dusunuyorum testi kismetse
günaydın canım.....
valla bende sabırsızlıkla bekliyorum kendimi...
test yapmamak içinde zor duruyorum 7 günüm var daha offff çok uzun yaaaa:KK14::KK14::KK14:
ayyy albenden de o kadar ben adet gunumu beklemiycem sanrim 3 gun once falan yapicam kismetse
ay canım ya ne bilim benim bi kızım var aslında bu 2. olacak hayırlısıyla...
sanki hiç hamilelik yaşamamış gibiyim...
belirti varmı yokmu anlamadım...
bi kaç gün öle bel ağrım oldu diğer gebeliğimde de olmuştu ama tek sorun ilişki sonrası bel ağrısı olur bende :44:
öyle 2 defa falan saniyelik baş dönmesi oldu....
önce iştah artışı sonra iştahsızlık oldu...
3-4 gün önce gazım oldu çok gurul guruldu bağırsaklarım...
2 gündür hastayım belirti falan kalmadı bi üşüyom bi ateş basıyo hastalıktan tabi.....
böle işte belirti denirse ama her gebelik farklı olabiliyomuş
ama ben aslında pek umutlu değilim sanki bu belirtiler psikolocikkkk sanırsam:KK52:

aynisi bende de var ya bakalim cnm yaaa
ayguncum sen in duana amin diyorum bazen bebgimi ozluyorum gecen gun esim le cocuklar sohbet ediyorlardi cocukalr 3 kardesiz ddiler babamizda hayir oglum siz dort kardessiniz degince icim gitti biliyorum yavrum cennete ebedi kalcakta ona olan özlem beni cok etkiliyor:KK43:

ben de bugun doktora gittim,5 haftalık hamıleymısım,muhtemel dogum 1 temmuz dedı doktor,ama erken olursa hazıran da olabılır.ay ben sımdı temmuz annesımıyım hazıran annesımıyım:))
insallah sağlıcakla alırız yavrularımızı kucagımıza,ultrason fotosuna bakıyorum,minnacık sıyah bır noktacık ınanamıyorum:)

ben de bugun doktora gittim,5 haftalık hamıleymısım,muhtemel dogum 1 temmuz dedı doktor,ama erken olursa hazıran da olabılır.ay ben sımdı temmuz annesımıyım hazıran annesımıyım:))
insallah sağlıcakla alırız yavrularımızı kucagımıza,ultrason fotosuna bakıyorum,minnacık sıyah bır noktacık ınanamıyorum:)

canım senin adına çok sevindim.Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşeallah...

canim bir usutme giriyr bir yaniyorum ayaklarim desen halen aynen devam soguk asiri acikiyorum oruc tutuyorum fakat yazin ben hic acikmadim o uzun un gunlerde simdi sasiroyrum kendime iftari zor bekliyorum kasik agrim var
fazlada umutlanmak istemiyorum pazartesi yapmayi dusunuyorum testi kismetse

ayyy albenden de o kadar ben adet gunumu beklemiycem sanrim 3 gun once falan yapicam kismetse

aynisi bende de var ya bakalim cnm yaaa
ayguncum sen in duana amin diyorum bazen bebgimi ozluyorum gecen gun esim le cocuklar sohbet ediyorlardi cocukalr 3 kardesiz ddiler babamizda hayir oglum siz dort kardessiniz degince icim gitti biliyorum yavrum cennete ebedi kalcakta ona olan özlem beni cok etkiliyor:KK43:

valla gurbetçim ben testi aldım evde hazır.bu sabah yapmamak için kendimi zor tuttum valla ne yalan söyleyeyim.
daha kaç gün dayanırım bimiyorum yani :KK52:

canım daha önce takip etmedim.başından üzücü bir olay geçmiş bebeğini kaybetmişşin sanırım.düşük mü yaptın ?
Allah sabır versin inşeallah canım.yaşamadım ama zor bir olay Rabbim kimseye yaşatmasın....
Allah tuutuğun oruçları kabul etsin canım.bende niyetlendim ama olmadı..hastayım malum...inşeallah seneye artık kısmetse..

valla gurbetçim ben testi aldım evde hazır.bu sabah yapmamak için kendimi zor tuttum valla ne yalan söyleyeyim.
daha kaç gün dayanırım bimiyorum yani :KK52:

canım daha önce takip etmedim.başından üzücü bir olay geçmiş bebeğini kaybetmişşin sanırım.düşük mü yaptın ?
Allah sabır versin inşeallah canım.yaşamadım ama zor bir olay Rabbim kimseye yaşatmasın....
Allah tuutuğun oruçları kabul etsin canım.bende niyetlendim ama olmadı..hastayım malum...inşeallah seneye artık kısmetse..
evet cnm 10.haftada kalb durdu ilacala dusuruldu o kadar cok istemistikki olmqasini naspten otesine gecilmiyor evladim var cok sukur fakat yine oda benim evladim uzulmememk elde degil

:nazar:yavrum saglicakla al kucagina guzelim benimmmm

evet cnm 10.haftada kalb durdu ilacala dusuruldu o kadar cok istemistikki olmqasini naspten otesine gecilmiyor evladim var cok sukur fakat yine oda benim evladim uzulmememk elde degil

Allah tekrar yaşatmasın inşeallah canım.
üzülmemek elde değil tabiki....
Allat sana tez zamanda yeni bi bebiş nasip etsin ee tabi isteyen herkesede AMİN

ne guzel yazmissin bu dogumu kolaylastisin diye okunacak dua doguma yakinmi okunmali yoksa simdiden
okumaya baslamamiz lazimmi? 2. gebeligim ilki sezaryan oldu mecburi bu normal olsun cok istiyorum. '
dualarin hurmetine olur belki.
birde canim ya benim 3 yasina girmek uzere bir kizim var cok inatci hircin istahsiz acaba onun duzelebilmesi icin Ibrahim ve Insan Surelerini okusam olurmu yada baska
bir dua varmi bildigin? simdiden tesekkur ederim. not edicem bu dualarida . Sagolasin

Canım hergün okumak daha etkili olur diye düşünüyorum. Birde bir ot var doğumu kolaylaştırıyormuş bende medineden, ablama niyet almıştım ama bana da nasip olacak inşaAllah:) ismini araştırayım Türkiyede inşaAllah vardır. Yoksa eğer Dr izin verirse şubat gibi umre düşünüyoruz o zaman alıp gönderebilirim. Dualar hürmetine demişsin ya; gerçekten duanın açamayacağı kapı yok bizzat kendim defalarca yaşadım insanoğlunun imkansız diyebileceği birşeyi duanın gücüyle ve rabbimin ol demesiyle oluveren birçok şey yaşadım. inşaAllah hayırlısıyla normal doğum yaparsın. Kızının hırçınlığına gelince bir hadis vardı. Paylaşıyorum ;

Hz. Enes (r.a)'den rivayetle, Allah Rasulü (s.a.v.)şöyle buyuruyor:

-Huysuz arkadaş, çocuk ve hayvan görürseniz, iki kulağına şu ayeti okuyun:

''E fe ğayra dınillahi yebğune ve lehu esleme men fis semavati vel ardı tav'an ve kerhen be ileyhi yürceun''

Yüce meali: ''Allah'ın dininden başka bir din mi arzu ediyorlar? Oysa göklerde ve yerde ne varsa, ister istemez O'na teslim olmuştur.O'na döneceklerdir.''

(Al-i İmran suresi, ayet:83)

Hüseyin b. Ali (r.anhüma) dan rivayetle, Allah Rasulü (s.a.v.) buyurdu: ''Huysuz insan veya hayvanın kulağına ezan okuyun.''

sen bu ayeti hırçınlığı geçene kadar kulağına oku inşaAllah eşinde bir kere okusa olur herhalde ezan okusun inşaAllah faydasını görürsünüz diye ümit ediyorum.

Hayırlı akşamlar :KK66: bende 5+5 günlüğüm bugün ben de Dr.a gittim 7 temmuz göründü ultrasonda bir enteresanlıkmı var ne :) ben internette hesaplattım 30 haziran çıkmıştı. Ve yukarılarda bir mesajımdada yazar aslında ben haziran annesiyim ama içime temmuz doğuyor diye buradayım yazmıştım. Aynen bende ultrason fotosuna bakıyorum ufacık bir karartı:) bu arada benim bebiş solda, cinsiyet tahmin ediyorlar sağ sol noktasında ama sola yerleşen bebiş hangi cinsiyet acaba ? Canım rabbim neyler güzel eyler O bebeklerimizi sağlıcakla, kucağımıza versin tarih çokta önemli değil.

merhaba eskist, çok teşekkür ederim desteğin için..
ben ve çevremdekiler bol bol dua ediyoruz zaten.. rabbim hepimizinkini korusun...
Merhaba Lame, rica ederim hepimiz ortak noktada buluştuğumuz için en iyi bizler birbirimizi anlayabiliriz. Faydalı olmak her daim isterim. Dualara devam edin faydasını muhakkak görürsünüz. Hani büyükler derler ya Dünya dua üstüne duruyor. ayrıca ;

"Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var."
(Furkan suresi 77.Ayet)

"Rabbimiz buyurduki: Bana dua edin size cevap vereyim."
(Mü'min suresi 60. Ayet)

Hayırlı akşamlar :KK66: bende 5+5 günlüğüm bugün ben de Dr.a gittim 7 temmuz göründü ultrasonda bir enteresanlıkmı var ne :) ben internette hesaplattım 30 haziran çıkmıştı. Ve yukarılarda bir mesajımdada yazar aslında ben haziran annesiyim ama içime temmuz doğuyor diye buradayım yazmıştım. Aynen bende ultrason fotosuna bakıyorum ufacık bir karartı:) bu arada benim bebiş solda, cinsiyet tahmin ediyorlar sağ sol noktasında ama sola yerleşen bebiş hangi cinsiyet acaba ? Canım rabbim neyler güzel eyler O bebeklerimizi sağlıcakla, kucağımıza versin tarih çokta önemli değil.

canım sağ taraf kız sol taraf erkek diye duymuştum yanlış hatırlamıyosam...
hayırlı sağlıklı evlat olsunlarda Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşeallah..

:nazar:yavrum saglicakla al kucagina guzelim benimmmm

çok teşekkür ederim,yaşadıklarını okuyunca çok uzuldum.cunku benım kardeşim de 10 yıl cocuk hasretıyle yandı tutuştu,denemedıgı şey kalmamıstı.hatta aşılamayla olan bır bebegını 7 aylık erken dogurup sonra da 24 gun sonra kaybetmıstı.gercı sımdı 9 aylık bır kızı var uzun ugraşlar sonucunda.acıkcası acaba bende yasarmıyım boyle sıkıntılar dıye korkularım vardı evlenırken.şimdi hamıleyım cok sukur.rabbım aratmadı.ama aramanın da ne demek oldugunu bılıyorum.o nedenle hamıle oldugumu cok fazla ne forumda ne de gerçek hayatımda dıle getırmeye cekınıyorum birini üzerim kırarım dıye.rabbim isteyen herkese hayırlı evlat versin tek duam budur.ama rabbimin hazınesınde inanın her şey var.şimdi kardeşime bir bakıyorum da sankı o sıkıntılar ve acılarla dolu 10 yılı o yaşamamış gıbı mutlu.insan hiç yaşamamış gibi oluyor.kötu bır ruyadan uyanmışcasına hem rabbe şükür ediyorsun hem de inanamıyorsun hayalinin gerçekleştiğine..aslında hayatın ta kendısı de bu değil mi?.rabbim ayrıca evlatları olanlara da acılarını göstermesin..amin

canım hadi sana da hayırlı olsun:)hemen hemen aynı dönemlerdeyiz.aslında ben de ınternetten hesaplattıgımda 30 hazıran cıkmıştı,ama olsun sağlıkla gelsın de varsın temmuzda gelsin önemlı değil:) bu arada bu sağ sol olayını da ılk defa duydum:)) şimdi ultrason fotosuna baktıgımızdaki sol mu yoksa karnımıza göre sol mu? eğer karnımıza göreyse benım kı solda o zaman erkek olacak:))ama cın takvımıne bakıyorum kız yazıyor:)merak işte:)eli ayağı düz hayırlı evlat olsun da:)

ya merak ediyorum arkadaşlar,5 haftasını bır kaç gun geçip de mıdesı bulanmaya baslayan var mı? ben hamılelık belırtısıne dair hıc bır sey yasamıyorum.sadece azıcık uyku durumları var.öyle şiddetli kasık ağrılarım falan yok.hatta cogu zaman hamıle oldugumu unutup hoplayıp zıplayabılıyorum.ne bel agrısı ne kasık agrısı ne asırı derecede uyku ıstegı ne mıde bulantısı hıc bır sey yok bende.ama sadece cıddı duygusallık var.yaş gözümün ucunda,hemen her seye ağlayabılırım yanı:)

ya merak ediyorum arkadaşlar,5 haftasını bır kaç gun geçip de mıdesı bulanmaya baslayan var mı? ben hamılelık belırtısıne dair hıc bır sey yasamıyorum.sadece azıcık uyku durumları var.öyle şiddetli kasık ağrılarım falan yok.hatta cogu zaman hamıle oldugumu unutup hoplayıp zıplayabılıyorum.ne bel agrısı ne kasık agrısı ne asırı derecede uyku ıstegı ne mıde bulantısı hıc bır sey yok bende.ama sadece cıddı duygusallık var.yaş gözümün ucunda,hemen her seye ağlayabılırım yanı:)
canım bendede bulantı falan yok 5+5 ama sabahları midem çok tuhaf oluyor huysuz oluyorum o kadar. aynen yaa yalnız değilmişim :) çok belirtim yok göğüslerim sabahları biraz acıyor herhalde üstüne yatıyorum ondan, ayrıca kaşıntısıda var. aynı senin gibi uyudum uyuyucam modunda bir halsizliktir gidiyor. bel ağrım kasık ağrım yok çok şükür ama dün garip bir ağrım oldu uzandım geçti. duygusallığa gelince biri dokunsun ağlarım aynen :) herkesin gebeliği aynı olmuyor ben göğüs ucu kararması belirtisine öyle odaklanmışım ki, hamile olduğumu anlamak için göğüs ucuma bakardım karardımı diye hala kararma yok :) Rabbim sağlıklı eylesin inşaAllah umarım bir anormalliğimiz yoktur.

canım bendede bulantı falan yok 5+5 ama sabahları midem çok tuhaf oluyor huysuz oluyorum o kadar. aynen yaa yalnız değilmişim :) çok belirtim yok göğüslerim sabahları biraz acıyor herhalde üstüne yatıyorum ondan, ayrıca kaşıntısıda var. aynı senin gibi uyudum uyuyucam modunda bir halsizliktir gidiyor. bel ağrım kasık ağrım yok çok şükür ama dün garip bir ağrım oldu uzandım geçti. duygusallığa gelince biri dokunsun ağlarım aynen :) herkesin gebeliği aynı olmuyor ben göğüs ucu kararması belirtisine öyle odaklanmışım ki, hamile olduğumu anlamak için göğüs ucuma bakardım karardımı diye hala kararma yok :) Rabbim sağlıklı eylesin inşaAllah umarım bir anormalliğimiz yoktur.

inşallah yoktur:) aynen benım de goguslerım acıyor bıraz:)ama kararma falan yok,hamıle oldugumu unutuyorum ya valla basıma iş alıcam,bugun alısverıs merkezıne gıttık eşimle,eşim uyarmasa o guvenlık kabınınden gececektım az kaldı.hanı tarıyolar ya radyasyon yayan guvenlık zımbırtıları.eşim sen geçme deyince aydım.eşim olmasa kesın geçerdım ben.geçseydım nolurdu kı acep

canım sağ taraf kız sol taraf erkek diye duymuştum yanlış hatırlamıyosam...
hayırlı sağlıklı evlat olsunlarda Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşeallah..

gerçekten mii? :) hayırlısı olsun rabbim ne uygun gördüyse. ama ben erkekten şüpheleniyordum yüzümde güzelleşme oldu farkediliyor. şöyle derler kız bebek annenin güzelliğini alır erkek güzelleştirir. birde çok bulantım yok. kız çocuğunda bulantı çok erken başlarmış. annemde beyaz akıntı kız sarı akıntı erkek dedi ama akıntım krem gibi bembeyaz :) akıntıya bakarsam kız:) gönlümde yatan kız bebekti ama haddi aşmaktan korkarım rabbim en doğrusunu en hayırlısını bilir. Verende O alanda O. şükürler olsun verdi kız erkek hiçfarketmez.

inşallah yoktur:) aynen benım de goguslerım acıyor bıraz:)ama kararma falan yok,hamıle oldugumu unutuyorum ya valla basıma iş alıcam,bugun alısverıs merkezıne gıttık eşimle,eşim uyarmasa o guvenlık kabınınden gececektım az kaldı.hanı tarıyolar ya radyasyon yayan guvenlık zımbırtıları.eşim sen geçme deyince aydım.eşim olmasa kesın geçerdım ben.geçseydım nolurdu kı acep
ben geçmiyorum ne olur ne olmaz bir Dr yazısında geçilebileceğini zarar vermediğini yazdığını okumuştum. Ancak ayrıcalığınız belli olsun diye geçmeyebilirsiniz yazmış. Oradan geçmemek çok güzel ama yaa görevliler çok iyi davranıyor hele kadın oldumu gülümsüyor :)

X