2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

beni de eklermisin canım sat 19 ekim ilk bebeğim olacak kısmetse tahmini doğum tarihi 25 temmuz kilom 50 yaşım 25 şehir sakarya

listemiz bir hayli kalabalıkalşmış:)) 2 haftada 55 ten 58 e yükselmişim:) daha en başından temizinden 3 kilocuk:) doğuma yuvarlanarak gıderım artık :KK76:
.kilo artışlarınızı yazıverin kızlar merak ettim:KK52:

Benim satıma göre 5+4 günlük. Henüz kilo almamışım canım. İlk doğumumda da 13 kilo almıştım. Ama kardeşim 51 kiloyla hamile kaldı, 77 kilo ile doğuma gitti.Hepimiz uğraşıyorduk seni yuvarlayarak göndereceğiz gideceğin yere diye ve doğumdan altı ay sonra 52 kilooo :KK52: Şimdi o bizimle dalga geçiyor var mı benim gibi hızlı kilo alıp veren diye :21:

Tavsiyelerini dkkate alacağım canım. Bende nisandan beri kullanıyorum ama bana devam dedi ve solgarın folic asitini almamı istedi ona başladım. Bana günde 4 tane ceviz, 2 bardak süt ve haftada iki kere balık olmazsa olmaz dedi. Bunlar kolay olanlar. Et,tavuk,balık,baklagil vs bunların dengesini sağlamak hergün başka birini yemeye çalışmak birde üstüne makarna yada pilav ve ekmek olunca gel kilo alma.

bana hiç öyle bir diyetten bahsetmedi doktor ne güzel ne yiyip ne yememen gerektiğini di söylemiş:KK56: bu akşam biz de balık yicez şansa bak ben yok o kadar özen göstermiyorum diyet gibi ama harnup pekmezi yiyorum her gün sütümü içiyorum cevizimi yiyorum

ben de kullanıyorum nemlendirici hatta makyaj bıle yapıyorum hıc bır süsümden kısmadım yanı,
doktor bişey olmaz dedi

ay doğru destiny ben de aynen makyaj yapıyorum salak gibi o hiç aklıma gelmemişti ama iyi oldu söylediğin:KK9:
canım burası o kadar hızlı akıyor ki, maşallah nazar değmesin çok kalabalığız arada kaynıyor kız, ben de bakayım kanyonda varmış oradan bakarım bir de onun sitesinde işte satılan yerler var ya orda Deniz Akkaya'nın mağazası var ona girdin mi, süper şeyler var ya :KK9: bir tane tulum var hapishane kıyafeti gibi çizgili çizgili üzerinde "9 aydır içerdeydim" yazıyor, çok güzellere ya minicik minicik
:KK55:

aa ne güzeel netten hiç araştırmadım ama çok özeniyorum süslü hamile kıyafetlerine lcwnin komik t-shirtleri çok güzel mesela coming-soon filan
Benim satıma göre 5+4 günlük. Henüz kilo almamışım canım. İlk doğumumda da 13 kilo almıştım. Ama kardeşim 51 kiloyla hamile kaldı, 77 kilo ile doğuma gitti.Hepimiz uğraşıyorduk seni yuvarlayarak göndereceğiz gideceğin yere diye ve doğumdan altı ay sonra 52 kilooo :KK52: Şimdi o bizimle dalga geçiyor var mı benim gibi hızlı kilo alıp veren diye :21:

ooooo maşallah ya:18: biz noolcaz acep ben 5+3 olarak 1 kilo almışım 52den 53e çıktım hadi hayırlısı

bana hiç öyle bir diyetten bahsetmedi doktor ne güzel ne yiyip ne yememen gerektiğini di söylemiş:KK56: bu akşam biz de balık yicez şansa bak ben yok o kadar özen göstermiyorum diyet gibi ama harnup pekmezi yiyorum her gün sütümü içiyorum cevizimi yiyorum

ay doğru destiny ben de aynen makyaj yapıyorum salak gibi o hiç aklıma gelmemişti ama iyi oldu söylediğin:KK9:

aa ne güzeel netten hiç araştırmadım ama çok özeniyorum süslü hamile kıyafetlerine lcwnin komik t-shirtleri çok güzel mesela coming-soon filan

ooooo maşallah ya:18: biz noolcaz acep ben 5+3 olarak 1 kilo almışım 52den 53e çıktım hadi hayırlısı

yap gitsin luxxor:KK49: bakımlı süslü hamişler olalım:KK37:

maviş benim kuzenim de öyleydı,30 kılo aldı hamılelıgınde,bi doğurdu.6 ay sonra yıne manken gıbı eskı kılosuna gerı dönüverdi:)
inanamadım:KK9:

kilo rekoru bende:KK1:

vay be hic oyle dusunmemisti:)

canim uzulme. ben sata gore hesapladim olmadi iliski gunune gore bile tutmadi.
bugun 7+5 olmais laizm iliski gunune gore ama 7+0 cikti. ama cani icinde olsunda buyur ne olucak 1-2 haftadan.

canımm ya saolasınn siz böyle söyleyince içim ferahlıyor.. ama ben yarın yinede doktora gidicem :KK70: içim daha çok rahat etsin diye :KK1:

canım benim sata göre doğum tarihi 30 haziran 1 temmuz arası ama ultrasonda 7 temmuz seninde normaldir üzülme daha çok minikler ALLAH'ın izniyle büyücekler kocaman olcaklar minişlerimiz. Moralini yüksek tut bu çok önemli.

çok saolasın canımm benim hormonlar çabuk karıştı galiba birden pinpiriklendim ağladım falan ama topladım bugün kendimi mercimeğimi üzmedim :KK1:

kızlar ben geldim:KK3:doktora gittik bugün muayeneye 5+3 dedi kese henüz yok ama eli kulağında gelir bikaç güne dedi haftaya cuma tekrar kontrol edelim dedi hcg artışını iyi buldu. Benim rahim retrovert yani ağzı yana dönük onu baya bi inceledi baya dönük sanırım iki kat gibi görünüyor dedi onu çift rahim sandı önce:)) ama bi sıkıntı yok şimdilik dedi. İlk 3 ay yediğine içtiin o kadar önemli değil, 6. haftadan itibaren bulantı tiksinti başlayabilir "ay yemek yiyemiyorum bebeğim beslenmiyor" diye endişelenmene gerek yok çünkü 4. aydan itibaren bebek anne vücudundan beslenmeye başlar dedi. Öyle yani haftaya görürüz inşallah. Ben bi geçmişi okuyayım

maşallah canım benimm :nazar: Allah daim etsin inşalalh :)

kızlaaar bana dr. keseyi görmek için cuma gel demişti ama ben dayanamadım işten kaçtım ve gittim dr.a baktık ve gördüm mercimeeeimin kesesini, 1.05 cm.miş, 4 haftalık dedi dr.:KK9::KK9::KK9::KK9::nazar:

ohh ohhh bi maşallah da sana canımm hadi hayırlı olsun :) :nazar:

Kılar doktordazn geldim az önce her şey güzel gitti ve bebekimin minik evini gördüm 1 cm boyutunda kesesi ve tam 5+6 günlük o kadar heyecanlandım ki ilk görüntümüz de almış olduk doktorum 03.12.2011 cuma günü kalp atışları için çağıdd.. darısı hepimzie inşallah....

ay bi maşallah daha valla :nazar: sağlıkla daim olsun hamileliğin canım :nazar:

hiç moralini bozma canım ya 1 hafta önde ya da geride gidebiliyormuş bebikler benimle bir olan ark.larım bak çoğu keseyi gördü ama benimkini göremedik bugün ben hiç endişelenmiyorum olumlu düşünüyorum hep:KK49:

canım paylaşmışsın iyi ki:KK9:biz eşimle aslan burcuyuz ikimiz de bebeğimiz de aslan istiyorduk ama ne bileyim ben denk getirmenin bu kadar zor olduğunu bebeğim 1 hafta dişini sıkarsa o da aslan olucak olmazsa da olsun napalım:KK51:

canım hayırlı olsun gözün aydın. Kimse benim doktor randevuma bi yorum yazmamış çok heycanlı yazmıştım oysaki:KK37:bu arada karın bandının kullanımı evet rahat tavsiye ediyorum tabi henüz göbeğimiz şişmediğinden ön kısımları pot duruyor dar body filan giyiyorsanız belli olur ama ben çok yapışan şey giymediğimden zaten kış günü çok rahat ettim

canımm yaa sormaa valla bi üzüldüm endişelendim falan ama sonra topladım kendimi.. yarın başka doktora gidicem orda kendimi daha ii hissetcem :KK1: bakalımm aynı şeyi de söylese önemli diil yeterki içim rahatlasın :KK1:

arkadaşlar bişi sorucam ben bepantene kremi zaman zaman yüzüme nemlendirici olarak sürüyorum yağsız. Acaba hamilelikte bi sakıncası var mıdır?

bnde bepanteni hep kullanırım yüzüme.. bi zararı olcağını sanmam canım :KK34:

beni de eklermisin canım sat 19 ekim ilk bebeğim olacak kısmetse tahmini doğum tarihi 25 temmuz kilom 50 yaşım 25 şehir sakarya

Maşşallahhhhhhh sanada Allah tamamına erdirsin inşallah:nazar: HEMŞOM sun :KK1::KK1:

evet ya ben de çok beğeniyorum onları, çok güzel t-shirtler var da biraz göbiş lazım önce bize, bir de Ariş'in içimdeki pırlanta diye bir kolyesi var onu bekliyorum inşallah gelir, çok tatlı :KK34:

ohh ohhh bi maşallah da sana canımm hadi hayırlı olsun :) :nazar:

canımm yaa sormaa valla bi üzüldüm endişelendim falan ama sonra topladım kendimi.. yarın başka doktora gidicem orda kendimi daha ii hissetcem :KK1: bakalımm aynı şeyi de söylese önemli diil yeterki içim rahatlasın :KK1:

yarın ki sonuçlarını bekliyorum canım ama bence herşey yolunda, maşallah için de teşekkür ederiz teyzesi :21:

ANNE OLUNCA HAYATINIZDA OLAN 24 DEĞİŞİKLİK :)

Acaba anne olunca insanın hayatınızda neler değişiyor? Şüphesiz ki cevabınız ”çok şey” olacaktır. İşte, bu ”çokları” maddelendirildi veee o uzun liste :KK66:

1) Artık çiçek koklamamaya başlarsınız. Bunun yerine bebeğinizi koklamaya başlarsınız,
... 2) Hiçbir şeyden korkmadığınızı düşündüğünüz anda yepyeni korkuların sahibi olmaya başlarsınız,
3) Nihayet kendi vücudunuza saygı göstermeye başlarsınız,
4) Anne-babanıza daha fazla saygı göstermeye başlarsınız,
5) Bebeğinizin ağrılarının, sizin kendi ağrılarınızdan daha yaralayıcı olduğunu hissedersiniz,
6) Kalbinizin daha kolay kırıldığını görmeye başlarsınız,
7) Hayatınızın yeni anlamını günde ”bir milyon kez” düşündüğünüz olur,
8 ) Her yeni günün size yeni bir sürpriz getirebileceğini görürsünüz,
9) Aynaya bakarken kendinize değil de, kucağınızdaki mucizeye baktığınızı farkedersiniz,
10) Sabahın erken saatleri olduğunu da keşfedersiniz(!),
11) İşlere nasıl yetiştiğinize kendiniz dahi şaşırıp kalırsınız,
12) Cumartesi akşamı saat 21.00′de de uykuya dalınabileceğini öğrenirsiniz,
13) İşlerinizi saate göre değil, bebeğinizin programına göre ayarlamaya başlarsınız,
14) İşe geç kalacağınızı bilseniz de küçücük bir öpücük için zaman harcarsınız,
15) Dünyayı değiştirme istekliliğinizdeki güce, inanamazsınız,
16) Göğüslerinizin asıl anlamının ne olduğunu en sonunda anlarsınız,
17) Çocuğunuza baktıkça ”ne büyük iş başarıyorum, Allahım” diye haykırmak istersiniz,
18) Bebeğinize daha iyi bakmak için kendinize daha iyi baktığınızı görürsünüz (Emziren annelerin kocaman bir helva tabakasını mideye bir seferde indirmeleri gibi!)
19) Sorumluluklarınızın artışına şaşırırsınız,
20) Günlerce uykusuz da yaşayabildiğinizi öğrenirsiniz,
21) Her şeye bir de çocukların gözüyle bakmaya başlarsınız, örneğin balonların ne kadar eğlenceli olabileceğini yeniden anlarsınız,
22) Çocuğunuz, göğsünüzde uyuyunca çift değil, tek bir yürek sesi duyarsınız,
23) İçgüdünün ne olduğunu anlarsınız,
24) Sevginin aslında sınırı olmadığını öğrenirsiniz..
Ekleyen: En Güzel Bebekler

yap gitsin luxxor:KK49: bakımlı süslü hamişler olalım:KK37:

evet şekerim bence de:KK12:
ANNE OLUNCA HAYATINIZDA OLAN 24 DEĞİŞİKLİK :)

Acaba anne olunca insanın hayatınızda neler değişiyor? Şüphesiz ki cevabınız ”çok şey” olacaktır. İşte, bu ”çokları” maddelendirildi veee o uzun liste :KK66:

1) Artık çiçek koklamamaya başlarsınız. Bunun yerine bebeğinizi koklamaya başlarsınız,
... 2) Hiçbir şeyden korkmadığınızı düşündüğünüz anda yepyeni korkuların sahibi olmaya başlarsınız,
3) Nihayet kendi vücudunuza saygı göstermeye başlarsınız,
4) Anne-babanıza daha fazla saygı göstermeye başlarsınız,
5) Bebeğinizin ağrılarının, sizin kendi ağrılarınızdan daha yaralayıcı olduğunu hissedersiniz,
6) Kalbinizin daha kolay kırıldığını görmeye başlarsınız,
7) Hayatınızın yeni anlamını günde ”bir milyon kez” düşündüğünüz olur,
8 ) Her yeni günün size yeni bir sürpriz getirebileceğini görürsünüz,
9) Aynaya bakarken kendinize değil de, kucağınızdaki mucizeye baktığınızı farkedersiniz,
10) Sabahın erken saatleri olduğunu da keşfedersiniz(!),
11) İşlere nasıl yetiştiğinize kendiniz dahi şaşırıp kalırsınız,
12) Cumartesi akşamı saat 21.00′de de uykuya dalınabileceğini öğrenirsiniz,
13) İşlerinizi saate göre değil, bebeğinizin programına göre ayarlamaya başlarsınız,
14) İşe geç kalacağınızı bilseniz de küçücük bir öpücük için zaman harcarsınız,
15) Dünyayı değiştirme istekliliğinizdeki güce, inanamazsınız,
16) Göğüslerinizin asıl anlamının ne olduğunu en sonunda anlarsınız,
17) Çocuğunuza baktıkça ”ne büyük iş başarıyorum, Allahım” diye haykırmak istersiniz,
18) Bebeğinize daha iyi bakmak için kendinize daha iyi baktığınızı görürsünüz (Emziren annelerin kocaman bir helva tabakasını mideye bir seferde indirmeleri gibi!)
19) Sorumluluklarınızın artışına şaşırırsınız,
20) Günlerce uykusuz da yaşayabildiğinizi öğrenirsiniz,
21) Her şeye bir de çocukların gözüyle bakmaya başlarsınız, örneğin balonların ne kadar eğlenceli olabileceğini yeniden anlarsınız,
22) Çocuğunuz, göğsünüzde uyuyunca çift değil, tek bir yürek sesi duyarsınız,
23) İçgüdünün ne olduğunu anlarsınız,
24) Sevginin aslında sınırı olmadığını öğrenirsiniz..
Ekleyen: En Güzel Bebekler

çok güzel pylaşım teşekkürler :KK9:

RUMUZ
KACINCI BEBEK
SAT
B.D.T.
DOGUM SEKLI
DOGUM
KILOSU VE BOYU
KILO
SEHIR
YAS
destiny555ilk24 Eylul01 Temmuz55Istanbul31
Nurgulceilk25 Eylul01 Temmuz58Istanbul24
persa
ilk
25 Eylul
01 Temmuz
80
Ydisi
29
LaMeilk16 Eylul04 Temmuzistanbul30
Gulden83ilk29 Eylul05 Temmuz53Kirklareli28
yesim832.bebek14 Eylul05 Temmuz53,5Y.disi28
DilaNaz2.bebek29 Eylul05 TemmuzSezaryanTokat31
avukatnur
ilk
30 Eylul
07 Temmuz
75
meleksen
2.bebek01 Ekim07 Temmuz
centaurilk01 Ekim07 Temmuz51Ankara29
eskistilk24 Eylul07 Temmuz55Istanbul26
minicigimm01 Ekim08 Temmuz57Antalya26
kardelen3510ilk03 Ekim10 Temmuz54Izmir27
kelebeketkileriilk04
Ekim
10 Temmuz62Manisa26
feyzabilalilk04 Ekim13 Temmuz58Erzurum22
hly7ilk05 Ekim13 Temmuz23
soffty3.bebek05 Ekim13 Temmuz6030
topraksu_ilk07 Ekim13 Temmuz
melocan52ilk07 Ekim13 Temmuz60Ordu30
frozensilk07 Ekim13 Temmuz52Istanbul31
meltem8782.bebek07 Ekim13 Temmuz78Ankara26
gulgun2.bebek08 Ekim14 Temmuz75Manisa29
ERKUSHilk09 Ekim14 Temmuz57Istanbul
lonelinessilk07 Ekim14 Temmuz61Bursa27
mavigibi2.bebek09 Ekim15 Temmuz58Izmir28
bubailk09 Ekim16 TemmuzYdisi23
hapsuu(Bahar)ilk11 Ekim16 Temmuz42Kibris28
luxxorilk10 Ekim16 Temmuz52Ankara28
son_ece
ilk10 Ekim16 Temmuz55Ankara30
nisaaaa
2.bebis
12 Ekim
18 Temmuz
bilgiliilgili
ilk13 Ekim19 Temmuz66Istanbul28
dora83ilk13 Ekim19 Temmuz58Ankara28
miniklerilk14 Ekim20 Temmuz60Bursa26
orjinalmorjinalilk16 Ekim22 Temmuz53Izmir28
ferzancailk17 Ekim23 Temmuz61Konya28
Gelincik2.bebek18 Ekim24 Temmuz4529

bende temmuz annesi olacam Rabbimin izniyle :) Kilo 56 şehir :kocaeli sat:1 ekim, b.d.t.:6 temmuz yaş :26 ilk gebeliğim :)))..Rabbim herkese hayırlı sağlıklı salih evlatlar nasip etsin inş..

Son düzenleme:
yarın ki sonuçlarını bekliyorum canım ama bence herşey yolunda, maşallah için de teşekkür ederiz teyzesi :21:

saolasın canım bncede mercimeğim iyi ama içim rahat etsin yinede Allah ın izniyle herşeyin yolunda olduğunu bu doktor söylerse rahatlıcam :KK1:

ne demekk teyzesininn fıstığıııı :KK49::emir_bebek::nazar:

RUMUZ
KACINCI BEBEK
SAT
B.D.T.
DOGUM SEKLI
DOGUM
KILOSU VE BOYU
KILO
SEHIR
YAS
destiny555ilk24 Eylul01 Temmuz55Istanbul31
Nurgulceilk25 Eylul01 Temmuz58Istanbul24
persailk25 Eylul01 Temmuz80Ydisi29
LaMeilk16 Eylul04 Temmuzistanbul30
Gulden83ilk29 Eylul05 Temmuz53Kirklareli28
yesim832.bebek14 Eylul05 Temmuz53,5Y.disi28
DilaNaz
2.bebek29 Eylul05 TemmuzSezaryanTokat31
guldiyari
ilk
01 Ekim
06 Temmuz
56
Kocaeli
26
avukatnurilk30 Eylul07 Temmuz75
meleksen2.bebek01 Ekim07 Temmuz
centaurilk01 Ekim07 Temmuz51Ankara29
eskistilk24 Eylul07 Temmuz55Istanbul26
minicigimm01 Ekim08 Temmuz57Antalya26
kardelen3510ilk03 Ekim10 Temmuz54Izmir27
kelebeketkileriilk04
Ekim
10 Temmuz62Manisa26
feyzabilalilk04 Ekim13 Temmuz58Erzurum22
hly7ilk05 Ekim13 Temmuz23
soffty
3.bebek05 Ekim13 Temmuz6030
topraksu_ilk07 Ekim13 Temmuz
melocan52ilk07 Ekim13 Temmuz60Ordu30
frozensilk07 Ekim13 Temmuz52Istanbul31
meltem8782.bebek07 Ekim13 Temmuz78Ankara26
gulgun2.bebek08 Ekim14 Temmuz75Manisa29
ERKUSHilk09 Ekim14 Temmuz57Istanbul
lonelinessilk07 Ekim14 Temmuz61Bursa27
mavigibi2.bebek09 Ekim15 Temmuz58Izmir28
bubailk09 Ekim16 TemmuzYdisi23
hapsuu(Bahar)ilk11 Ekim16 Temmuz42Kibris28
luxxorilk10 Ekim16 Temmuz52Ankara28
son_eceilk10 Ekim16 Temmuz55Ankara30
nisaaaa2.bebis12 Ekim18 Temmuz
bilgiliilgiliilk13 Ekim19 Temmuz66Istanbul28
dora83ilk13 Ekim19 Temmuz58Ankara28
miniklerilk14 Ekim20 Temmuz60Bursa26
orjinalmorjinalilk16 Ekim22 Temmuz53Izmir28
ferzancailk17 Ekim23 Temmuz61Konya28
Gelincik2.bebek18 Ekim24 Temmuz4529
Deren
ilk
19 Ekim
25 Temmuz
50
Sakarya
25

hayirli olsun canim :nazar:ekledim
bende temmuz annesi olacam Rabbimin izniyle :) Kilo 56 şehir :kocaeli sat:1 ekim, b.d.t.:6 temmuz yaş :26 ilk gebeliğim :)))..Rabbim herkese hayırlı sağlıklı salih evlatlar nasip etsin inş..
Sanda hayrli olsun canim Allah saglikla kucagimiza almayi nasip etsin.:nazar:

günaydın canım nasılsın ?

tekrar günaydin canim..

ya hic sorma iki aksam önce benden bi aknti geldi kanli ama tamamen kirmizi degildi..öyle korktumki:KK43:mecburen sabaha kadr bekledim ve doktora gittim bise yok olabilir dedi ama icim icimi yiyor moralim cok bozuk anliyacagin...haftaya tekrar girecegim ultrasona..

sen nasilsin bebis nasil?

X