2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

evi taşıdık çok şükür annemlerin yanına gittim dün döndüm malatyaya 1 aydır izindeyim pazartesi işe başlıcam inşallah patladım artık evde bebişte çok iyi maşallah salı günü görüştük kendisiyle yerinde durmadığı için doktor zor ölçtü sıpayı cinsiyetine erkek dedi ama öbür aya kesinleşir ilk çocuk ikiside lazım nede olsa inşallah devam etmez bulantın canım ben sadece 2 kere sabah çıkardım başka olmadı çok şükür artık burdayım konuşuruz sık sık

ne guzel demek erkek gelem oalsılıgı yuksek :) benım daha olasılık dahı soylemedı doktorum kesınlessın dedı ona gore anne olmak sabır ısı bıraz sabretmeye alıs dedi :) ne guzel benımkı tembell fazla hareketlı deıl :) ama ılk basta sırtını dondu bıze sonra basını cevırdı bıde bes parmagını agzına sokmaya calıstı bır ara :) ayy buyuyolar ya mucize gibiler :)

canım bır yonden haklısın yazdıklarında ama en azından soyle bir durum var bence bebek dogdugunda herhangı bır sorun olsun yada olmasın elınden gelenı yapmıs oluyosun testlerı ve gerekenlerı yapınca bebegın için. yanı sahsen testlerı yapmasam vede bebegımde bır sorun olsa kendımı hayat boyu suclu hıssederdım. elımden gelen herseyı yapmadım dıye. tabıkı kimse %100 bebegın naısl olacagını soyleyemez allah korsun doğum sırasında bırsey olur bebek engelli oluryada ası sırasında bırseyler olur ve bebekte sorun cıkar. su hayata kımse ne olacagını%100 bilememz ama allah korusun inşallah bebeklerimiz sağlıklı doğarlar ve hayatları boyunca sağlıklı olurlar . benim savundugum su ellimizdeki imkanlar ne ise onu yapmak ki içimiz rahat olsun.

Canım benim tabiki elinde imkanlar varken yararlanacaksın ama bende şunu diyorum % 90 olan birşeyi yapın çogu kişide yanlış çıkan birşeyi yapmayın internetde baktım okudum bir çok kişide yanlış sonuç çıkmış düşünsene o yanlışlar hepmi problemli eminim çok azında sorun var burdamı okudum başka forumdamı yerini hatırlamıyorum 10 kişiye bebeğiniz sorunlu demişler 9 u bebğini aldırtmamış bebekler dünyaya geldiğinde gayetde sağlıklılarmış diğer aldıran vicdan azabı çekmiş çünkü onun bebeğide çok sağlıklıymış insanların günahına girmesinler herşey kader bir canlının öleceği an anne rahmine düştüğünde yazılmıyormu eğer yaşayacak bir anımız varsa sadece o anı yaşamıyormuyuz bir saniye fazla yaşayan varmı ölenlerden zaman gelince kimse durduramıyor demek istediğim eğer bu testle tedavi ve sonuç değilse kesin değilse yapmasınlar sadece kesin olanı yapsınlarki tam kesin sonuca kadar insan perişan olmasa
amniyosentez 16 haftadan sonra yapılıyo 12 haftada 2 li oluyo ee o zamana kadar çektiğin eziyeti bi düşünsene bebek sağlamsa bile stresten hasta olacak Allah korusun o zaman napacağız

benide sağlık ocağından yanlış hatırlanıyorsam 19 haftada çağırdılar.her gidişimdede kalp atışlarına bakıcaklarmış... kullandıklar alet 19.haftadan sonra duyuluyormuş kalp atışı çok şaşırmıştım...biz 7 haftada duyduk demişdim kadına...

ne guzel demek erkek gelem oalsılıgı yuksek :) benım daha olasılık dahı soylemedı doktorum kesınlessın dedı ona gore anne olmak sabır ısı bıraz sabretmeye alıs dedi :) ne guzel benımkı tembell fazla hareketlı deıl :) ama ılk basta sırtını dondu bıze sonra basını cevırdı bıde bes parmagını agzına sokmaya calıstı bır ara :) ayy buyuyolar ya mucize gibiler :)

ben ilk günden beri erkek gibi hissediyodum zaten canım hiç şaşırmadım yani bizimkide yüzünü göstermeye meraklı arkasını dönse boyunu ölçücez ama dönmüyor elleri falan bir görsen küçük adam gibi bide converse aldım arada çıkartıp seviyorum çocuk giymeden eskiyecek:KK1:

Canım Allaha sığınmaktan başka hiçbişey yapamayız ben hastanelere hiç güvenmiyorum. Myomum vardı rahim dışında anlamadılar dr dr gezdim sonunda biri sağ yumurtalığında görünmüyo çürümüş dedi! Ondan 6 ay kadar sonra ameliyat oldum ayılırken hep rahimim yumurtalıklarım sağlammı diye sormuşum. Kontrol için gittiğim ultrason dr.u sallamadan bakıp sağ yumurtalığını uçurmuşlar dedi şok oldum nasıl olur bidaha bakın dedim diğer dr.a sevketti ikiside sağlam hatta yumurtam büyümüş şekilde çıktı. Eşime 6 ay sperm hızı az dediler yedik bitirdik kendimizi başka hastaneye gittik 2 katı çıktı ve rahim filmine gerek yok dedikleri halde çektirdim hemen hamile kaldım aylarım yıllarım boşa geçti. Sonra testi kötü çıkaran hastanede gebeyim diye kan tahlili yaptırdım düşük çıktı dr daha yeni dedi yollamaya kalktı dedim adete göre 5 haftalık o zaman 2 gün sonra tekrarlayalım sağlıklı olmayabilir dedi tekrarladığımdada 2 katı artmamıştı 1000 çıktı ve kese görünmez bekle dediler aynı gün özel dr.a ağlaya ağlaya gittim keseyi gördüğümüzde dr değerin 1000'in üstünde yanlış çıkmış dedi dr.a sarılıp ağladım ve bugünlere kadar hep korkuyla geldim şimdi bile hissettiklerim barsak hareketiyse 1 aydır ultrasona girmedim ya iyi değilse korkusu var Allahtan başka kimseye güvenmiyorum kaderimizde ne varsa onu görcez.

Sana çok çok katılıyorum aslında Allah bu dr lara bizi muhtaç etmesin Beni hiç bir dr emanet etmesinler
Bende hiç güvenmiyorum eski dr lar daha bilgiliymiş gibi geliyor bana şimdiki dr lar düzgün yapamıyorlar işlerini bide fazla bilgi sahibi değiller

kızlar ikili test sonuclarım geldii süper cıkmıs down sendromu 1:55000 cıktı diğeride 1:99000 cıktı doktor süpeer dedi sonuclar için coook mutluyum ınaşallah hepimiz iyi sonuclar alırız hamileliğimiz boyunca.:KK1:
canım gözün aydın çok sevindim:KK71:
ay kızlar allahtan anneme cekmemişim ben annem doğum yapana kadar bırsey yıyememıs sureklı hatsaneye yatıp cıkmıs ınsan 9 ay durmadan kusarmı ıc kusmus annem ve hayranım buna ragmen 4 cocuk doğurdu. gercı malesef sadece 2 kişi kaldık ilk bebeği doktor hatası yuzunden olmus bir ablamda hastalıkdan olmus o nedenle 2 kardes buyuduk. ben annem gıbı olsam hayata 2 dogurmazmıs gıbıme gelıyor

ben de anneme çekmemişim ilk 3 ay öldüm bulantıdan annemde hiz olmamış annemin karnı 5. ayda belli olmaya başlamışken ben 3 ü bitirince çıktı göbüş. Benzemios valla:KK53:

Canım benim tabiki elinde imkanlar varken yararlanacaksın ama bende şunu diyorum % 90 olan birşeyi yapın çogu kişide yanlış çıkan birşeyi yapmayın internetde baktım okudum bir çok kişide yanlış sonuç çıkmış düşünsene o yanlışlar hepmi problemli eminim çok azında sorun var burdamı okudum başka forumdamı yerini hatırlamıyorum 10 kişiye bebeğiniz sorunlu demişler 9 u bebğini aldırtmamış bebekler dünyaya geldiğinde gayetde sağlıklılarmış diğer aldıran vicdan azabı çekmiş çünkü onun bebeğide çok sağlıklıymış insanların günahına girmesinler herşey kader bir canlının öleceği an anne rahmine düştüğünde yazılmıyormu eğer yaşayacak bir anımız varsa sadece o anı yaşamıyormuyuz bir saniye fazla yaşayan varmı ölenlerden zaman gelince kimse durduramıyor demek istediğim eğer bu testle tedavi ve sonuç değilse kesin değilse yapmasınlar sadece kesin olanı yapsınlarki tam kesin sonuca kadar insan perişan olmasa
amniyosentez 16 haftadan sonra yapılıyo 12 haftada 2 li oluyo ee o zamana kadar çektiğin eziyeti bi düşünsene bebek sağlamsa bile stresten hasta olacak Allah korusun o zaman napacağız

canım onemlı olan sabırlı olmamız hamılelık boyunca vede kafamıza sorunları takmamaız. ben doktorumla konustum zatengen sorunu olan aılelerde hasta dogma sansı yuksek bıde yası cok gecmıs hastalarda. yanı fazla kafaya takma demıstı doktorum bana sanade ıcımız daha rahat olsun dıye yapıyoruz testı . kı hatta doktorum eskıden sadece akraba evlılıgı olanlara bırde yası gecmıs hamılelere yapıyoduk sımdı cevresel faktorlerden dolayı senın gıbı hastalarada yapıtırdıyorum dedı. bıde benım cevremd bu tetsı yapıp sorunlu cıkanların bebekelrının hepsıde hasta doğdu o nedenle ben kendı adıma guvenıyorum bır yandan ama tabiiki sorunsuz bebek olup olmayacagınıda bılemıyorum onedenle dua edıyorum sağlıklı doğması ıcın.

canım gözün aydın çok sevindim:KK71:

ben de anneme çekmemişim ilk 3 ay öldüm bulantıdan annemde hiz olmamış annemin karnı 5. ayda belli olmaya başlamışken ben 3 ü bitirince çıktı göbüş. Benzemios valla:KK53:

tesekkurler canım :9 valla bu gidişle benim karnımda 5 ayıkta belli olacak gibime geliyor :) ben cıksın istiyorum aslında hehe belli olsun yani. gercı bır yonden de soyle nissanda düğün var cok buyuk olmazsa ona gore abiye bulmam daha kolay sımdıden zaten netten hamıle ler için abiye modellerine bakıyorum :)

tetanoz aşısı gebelik boyunca 2 doz yapılıyor. çocuklukta veya öncei gebeliklerde yapılmış olması önemli değil ....eğer 5 dozu tamamlamış iseniz o zaman da ömür boyu değil üreme dönemi boyunca koruyuculuk sağlıyor.... 16.haftadan itibaren yapılmaya başlanıyor bu 17 de olabilir 20 de olabilir.... ayrıca aile hekimlerinizde doppler var ise (bizim burada her aille hekiminde var mesela) 16.haftadan itibaren onunla da kalp atışlarını duyabilirsiniz...

Sana çok çok katılıyorum aslında Allah bu dr lara bizi muhtaç etmesin Beni hiç bir dr emanet etmesinler
Bende hiç güvenmiyorum eski dr lar daha bilgiliymiş gibi geliyor bana şimdiki dr lar düzgün yapamıyorlar işlerini bide fazla bilgi sahibi değiller

Annelerimiz hamileyken ultrason mu vardı ebeler takip ediyolarmış şekline göre cinsiyet söylüyolarmış hatta anneme ebe 7 aylıkken falan sen normal doğuramazsın demiş öylede olmuş sezeryanla doğmuşum o zamanın ebeleri şimdinin dr.larından iyimiş ultrason test ne gezer allaha emanet ben bazen stres yapınca diyorum eskiden annelerimiz nasıl beklediyse beklicem ağrım kanamam yoksa iyidir inşallah diye sakinleştiriyorum kendimi.
Şimdiki dr.umda 60'lı yaşlarda bi bayan kendisininde 1 oğlu var ve zar zor olmuş o yüzden halimden daha iyi anlıyo ultrasonu 2 boyutlu ama tecrübeli olması en önemli bide genç bi dr.a gitcem çünkü onun ultrasonu iyi renkli görmek için giderim diyorum ama bugüne kadar gerek duymadım.
Benim için şu an sağlık ocağındaki pratisyen hekimim diğer dr.lardan daha iyi genç ama düşünceli bilgili bi adam yok yere para harcatmamaya ilaç yüklememeye özen gösteriyo. Aslında yaşla ilgisi yok Allah insanı poposu kalkmış dr.a düşürmesin!

Amin canım inşallah bu kararı vermek zorunda kalmayız dünde dedimya öyle bi laf söylüyorki dr lar her ikisindede kalbinde şüphe gitmiyor testin kötü çıktı kesin bebekte bişey olabilir arkasından bu testlere fazla güvenme tertemiz çıkıpda bebeğin yine problemli doğabilir .....
Şimdi hiç bir şey olmadan bebekte bişey olabilir Allah tarafından bunu bizler zaten çok iyi biliyoruz siz salaklara sormamıza gerek değilmi
Peki siz madem emin olmadığınız bir testden nasıl kesin kararlar veriyosunuz insanları her iki şekildede şüphede bırakıyosunuz.

Şimdi ben önümüzdeki 6 ay bebeğimi kucağıma alana kadar hop oturup hop kalkacakmıyım dr iyi dedi diye iyi olacak değilmiş
kötü dedi diye kötü olacak değilmiş o zaman sadece ultrasondan bakın takip edin kimsenin aklını kalbini bulandırmayın eğer ultrason takibinde bişey gördüysen kırk ultrasona girilir hepsinde çıkar
Bir şey daha var aynı gün aynı testi 4 farklı hastanede yaptır emin olun 4 de çok farklı çıkacaktır hastaneden hastaneye ve dr lar bile kendi hastanelerinin testini istiyor sadece
Birde özelde yapılan şu kan testlerine hiç güvenmiyorum ne kadar sağlıklı ne kadar düzgün girdiler acaba muamma

Evet canım test sonuçları konusunda çok haklısın
Ben aynı anda iki doktora devam ediyorum dolayısıyla iki tane ikili tarama yaptırdım bir gün ara ile
Ama ikisindeki sonuçlar birbirine çok yakın diyemeyeceğim
USG deki ense kalınlıkları ölçümleri bile bir gün ara ile iki doktor tarafından farklı bulundu 1,2 ve 1,5 mm olarak
O yüzden çok güvenmemek gerek (Ne üzülmeyeceğimizin garantisi var ne de sevineceğimizin)
Allah ne kısmet ettiyse onu yaşayacağız umarım tüm hamişler için herşey çok güzel olur

merhaba kizlar bayagi yazmisiniz bi bakim dedim yetisemedim
herkezin ikili testleri 3 lu testleri cok iyi ciksin insallah
kizimda bende tetenozlarimi olmustum kizlar
cok aciyo 1 hafta asinin yeri gecmiyo sisiyo korkuyorum yine yapcaklar diye
bugun ogleden sonra gidicem saglik ocagina kontrolum vardi
birde doplerle bebegin kalbini dinlemek stiyorum diycem

simdi kalkim temizlige esimle kizim cocuk odasinda oyun oynuyolar
bende daha baslamadim temizlige :KK53:

TUGCem canim hic kendini ve bebegini uzme .. Sali gunu bende uclu test yaptirdim biri pozitif cikti eve gelince bnde agladim once cunku bebegime bise olmasindan cok korkmustum 15 gun sonra ayrintili ulturason istedi ... Sonra arastirdim ki bunlarda yanilma payi cok oluomus hatta bazen kesin ozurlu dedikleri bebek bile saglikla dogan kendi cevremdede varmus burda kizlarda var dedi. Onu duyunca rahatladim ve kesin olmadan kafaya takmama karari aldim ne kendimi ne bebegimi nede esimi uzmeyecem 15 gun sonra temiz cikacak ben inaniyorum seninde temiz cikar merak etme bebegini dusun aglamassin onun da senle birlikte uzuldugunu dusununce knsan kendini toparlio insan. Tugce cnm bide uzman tv diye bi site var orada arama motoruna uclu test yaz orda dr bile dio ikili veya uclu testte problem var diye bu kesin bebeginiz rahatsz demek degil bu testlerde yanilma payi cok var dio o videoyu izlemeni tavsiye ederim...

Son düzenleme:
TUGCem canim hic kendini ve bebegini uzme .. Sali gunu bende uclu test yaptirdim biri pozitif cikti eve gelince bnde agladim once cunku bebegime bise olmasindan cok korkmustum 15 gun sonra ayrintili ulturason istedi ... Sonra arastirdim ki bunlarda yanilma payi cok oluomus hatta bazen kesin ozurlu dedikleri bebek bile saglikla dogan kendi cevremdede varmus burda kizlarda var dedi. Onu duyunca rahatladim ve kesin olmadan kafaya takmama karari aldim ne kendimi ne bebegimi nede esimi uzmeyecem 15 gun sonra temiz cikacak ben inaniyorum seninde temiz cikar merak etme bebegini dusun aglamassin onun da senle birlikte uzuldugunu dusununce knsan kendini toparlio insan. Tugce cnm bide uzman tv diye bi site var orada arama motoruna uclu test yaz orda dr bile dio ikili veya uclu testte problem var diye bu kesin bebeginiz rahatsz demek degil bu testlerde yanilma payi cok var dio o videoyu izlemeni tavsiye ederim...

Evet canım bende o yüzden artık kafama takmıyorumda şu drun saçını başını yolim diyorum 3 lü yü detaylı ultrasonu falan yapmadan amniyo dediya napim ben onu 2 dr sordum ultrasondada takip etmek gerekir dedi amniyo öncesi bebeği

[SUP][SUB]RUMUZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KACINCI BEBEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]SAT[/SUB][/SUP][SUP][SUB]B.D.T.[/SUB][/SUP][SUP][SUB]DOGUM SEKLI[/SUB][/SUP][SUP][SUB]DOGUM[/SUB][/SUP][SUP][SUB]CINSIYET[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KILO[/SUB][/SUP][SUP][SUB]SEHIR[/SUB][/SUP][SUP][SUB]YAS[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]KILOSU VE BOYU[/SUB][/SUP][SUP][SUB]/ISIM[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]elbebekgülbebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23.Eyl[/SUB][/SUP][SUP][SUB]06.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]80[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Edirne[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]destiny555[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]55[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]31[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Nurgulce[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Herseyim bebegim[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]56[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Baku[/SUB][/SUP][SUP][SUB]31[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]persa[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]80[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Londra[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Bankem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26.Eyl[/SUB][/SUP][SUP][SUB]03.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]74[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İstanbul[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]LaMe[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]04.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Gulden83[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]53[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Kirklareli[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]lost81[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]62[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]TDS[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2. bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29.Eyl[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]52[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]DilaNaz[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Sezaryan[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Tokat[/SUB][/SUP][SUP][SUB]31[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]sinay[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Konya[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]sehrinaz[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2. BEBEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29.Eyl[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]68[/SUB][/SUP][SUP][SUB]istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]menthapiperita[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29.Eyl[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]31[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]evlimutlu00[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29.Eyl[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Yozgat[/SUB][/SUP][SUP][SUB]20[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]guldiyari[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]06.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]56[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Kocaeli[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]avukatnur[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]75[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]karaçikolata[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]110[/SUB][/SUP][SUP][SUB]kuşadası[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]meleksen[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]02.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]66[/SUB][/SUP][SUP][SUB]kocaeli[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]centaur[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]51[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]minicigimmm[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]08.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Antalya[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Puse[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]eskist[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24 Eylul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]55[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Mehmetsym[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İlk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27.Eyl[/SUB][/SUP][SUP][SUB]03.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]60[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İzmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]22[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]kardelen3510[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]03.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]54[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Izmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]asya60[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]03.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]09.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]62[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İzmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]butterfly33[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]03.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]09.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]55[/SUB][/SUP][SUP][SUB]33[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]habissh[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]03.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]09.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]53[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]aysun5538[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2. Bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]09.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Sezeryan[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]sengulnal[/SUB][/SUP][SUP][SUB]3.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]04.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]01.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Sezeryan[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]63[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KARS[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]kelebeketkileri[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]04.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]62[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Manisa[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Sibelkerem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]04.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]70[/SUB][/SUP][SUP][SUB]balıkesir[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]feyzabilal[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]04.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Erzurum[/SUB][/SUP][SUP][SUB]22[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]afrabosi[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]11.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]49[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]hly7[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]05.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]göktugsaba[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]78[/SUB][/SUP][SUP][SUB]istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]topraksu_[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]melocan52[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]60[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ordu[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Rukiyefatih[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İstanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]meltem878[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]78[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]hayatagül[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]83[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Kocaeli[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]neyneyse[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]08.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]15.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]70[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]70[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Pinarada[/SUB][/SUP][SUP][SUB]14.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]gaziantep[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]ERKUSH[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]09.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]14.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]57[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Istanbul[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Candas[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]08.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]14.Tem[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]loneliness[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]07.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]14.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]61[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Bursa[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]mavigibi[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]09.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]15.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Izmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]buba[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]09.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]14.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Tanzanya[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Tuğcemm79[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]60[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]33[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]hapsuu(Bahar)[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]11.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]42[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Kibris[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Kozmatik[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]11.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]17.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]sezeryan[/SUB][/SUP][SUP][SUB]57[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İstanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Ecedilek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2. bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]11.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Sezeryan[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İzmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]didemce[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]61,7[/SUB][/SUP][SUP][SUB]balıkesir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Yenibahar27[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]61[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Ysk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16.Tem[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]luxxor[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]52[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]son_ece[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]55[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Ankara[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Laura1[/SUB][/SUP][SUP][SUB]lk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]10.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]56[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İstanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]32[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]İlknur[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]11.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]17.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]86[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]morefla[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]12.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]31[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]pnrali[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]12.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]17.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]60[/SUB][/SUP][SUP][SUB]istanbu[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]nisaaaa[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebis[/SUB][/SUP][SUP][SUB]12.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Tem[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]yadenur[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2. bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]12.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]17.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Sadiyeyuce[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]12.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]52[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Tekirdağ[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]bilgiliilgili[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]13.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]19.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]66[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Parpalm[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]14.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]21.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İzmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]şeker_portakali[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]14.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]20.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]75[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İstanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]glmt[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]15.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]22.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]orjinalmorjinal[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]16.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]22.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]53[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Izmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]ferzanca[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]17.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]61[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Konya[/SUB][/SUP][SUP][SUB]28[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Ckork[/SUB][/SUP][SUP][SUB]17.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23.Tem[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]breshka[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ERKEK[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Gelincik[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]45[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]pembekelebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]SM062011[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]KIZ[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İstanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Caglasli[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2. Bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]18 Rkim[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]52[/SUB][/SUP][SUP][SUB]bursa[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Deren[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]19.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25.Tem[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]arsima[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]19.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]sezeryan[/SUB][/SUP][SUP][SUB]56[/SUB][/SUP][SUP][SUB]istanbul[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Lazanya[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2. bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]19.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]sezeryan[/SUB][/SUP][SUP][SUB]trabzon[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Neclat[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]19.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]60[/SUB][/SUP][SUP][SUB]29[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]huli_b[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]20.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]56[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Sakarya[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]Serber[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]20.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]59[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İzmir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]akusni[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]21.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]27.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]balıkesir[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]kupaas[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]21.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]60[/SUB][/SUP][SUP][SUB]hatay[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]msg38[/SUB][/SUP][SUP][SUB]ilk[/SUB][/SUP][SUP][SUB]23.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30.Tem[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]CARMENNN[/SUB][/SUP][SUP][SUB]İLK[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]25.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]Sezeryan[/SUB][/SUP][SUP][SUB]58[/SUB][/SUP][SUP][SUB]adana[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30[/SUB][/SUP]
[SUP][SUB]melek1987[/SUB][/SUP][SUP][SUB]2.bebek[/SUB][/SUP][SUP][SUB]26.Eki[/SUB][/SUP][SUP][SUB]30.Tem[/SUB][/SUP][SUP][SUB]72[/SUB][/SUP][SUP][SUB]kırıkkale[/SUB][/SUP][SUP][SUB]24[/SUB][/SUP]

Canım beni de ekler misin?Dün öğrendim erkek olduğunu..(Bu arada Kilo:58 İstanbul ve yaş:27)

X