2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

canım ıste sorun orda onceden baskası yanımda ıcerken kotu kokan sıgara hamılelıgım de kotu kokmuyor bırakmak ıstıyorum onun ıcın ama canım ıstıyor burda zaten daralıyorum :KK55:

canım sıgara konusu tekrardan açılsın anneler üzülsün istemiyorum ama bence ortada sorun filan yok neden daralıyosun ki yanında karnında sana ait senden bi parca senin yediğinden yiyen içtiğinden içen bi yavru var her daraldığında ona dokun onu sev.inanki ben tam 10 yıl içtim hemde günde bir birbucuk paket içerdim.birgün baktım sigaradan başka mutlu eden bişey kalmamış beni hayatta sanki içince dünyalar benim oluyordu.ama düşündüm bu güne kadar hayatımda sıgara yoktiki son on yılımı benden çaldı esiri oldum resmen onun.ama ben deil o benim esirim oldu nezaman zam geldi sigarayı o gün bıraktım hemde hamıle oldugumu bile bilmiyordum zamma çok kızdım bırakmayı denedim.tam 15 gün dayandım içmemeye ve ne göreyim hamileymişimm bu bir mucizeydi benim için.sıgarayı bırakmak için çok dua etmiştim allah dualarımı kabul etti etmekle kalmadı bana anne olma duygusunu bahşetti bundan güzel başka ne olabilirki sıgaramı asla o sadece kendimi kandırmakmiş .düşünsene allah sana bir can daha verdi onu bir ömür boyu beslemek kollamak korumak sevmek işini biz annelere verdi onu senden başka kimse senin gibi koruyamaz.

bazen diyorum keske aşerseydım mıde bulantısı yaşasaydım belkı ıcmezdım o zaman dıyorum... irade ama bı yere kadar canım şırnak da yaşamak pek kolay olmuyor benım ıcın ... korkudan yuzumde ucuk cıkmıştı bır ay once falan hıc bılmem oyle bır sey ınanın ızı kaldı şırnagın bana hedıyesı :KK55:

Seni çok iyi anlıyorum canım. Bende aynı durumdayım. Çok dua ettim aşeriyim midem bulansın tiksiniyim diye ama olmadı

bazen diyorum keske aşerseydım mıde bulantısı yaşasaydım belkı ıcmezdım o zaman dıyorum... irade ama bı yere kadar canım şırnak da yaşamak pek kolay olmuyor benım ıcın ... korkudan yuzumde ucuk cıkmıştı bır ay once falan hıc bılmem oyle bır sey ınanın ızı kaldı şırnagın bana hedıyesı :KK55:

ay deme öyle canım şükret haline bende diyordum azcık midem bulansa kilo falan versem diye 9. haftadan beri sabahları midem bulanıyo felaket bişey yinede isyan etmiyorum çok şükür sadece sabahları oluyor benden kötü durumda olanlar var ...

ya akıl vermek gibi olmasın ama en azından doktorunla bi konuş bunu elektronik sigaralar var içinde sadece nikotin varmiş dumanı da su buharı olarak çıkıyor yani zifir katran falan yok sonuçta alışan bünye nikotine daha çok ihtiyaç duyuyor belki bundan haftada 1 yada iki kere içsen bırakmana daha yardımcı olur en azından sigaradaki diğer kötü maddeleri almazsın :KK34:

canım sıgara konusu tekrardan açılsın anneler üzülsün istemiyorum ama bence ortada sorun filan yok neden daralıyosun ki yanında karnında sana ait senden bi parca senin yediğinden yiyen içtiğinden içen bi yavru var her daraldığında ona dokun onu sev.inanki ben tam 10 yıl içtim hemde günde bir birbucuk paket içerdim.birgün baktım sigaradan başka mutlu eden bişey kalmamış beni hayatta sanki içince dünyalar benim oluyordu.ama düşündüm bu güne kadar hayatımda sıgara yoktiki son on yılımı benden çaldı esiri oldum resmen onun.ama ben deil o benim esirim oldu nezaman zam geldi sigarayı o gün bıraktım hemde hamıle oldugumu bile bilmiyordum zamma çok kızdım bırakmayı denedim.tam 15 gün dayandım içmemeye ve ne göreyim hamileymişimm bu bir mucizeydi benim için.sıgarayı bırakmak için çok dua etmiştim allah dualarımı kabul etti etmekle kalmadı bana anne olma duygusunu bahşetti bundan güzel başka ne olabilirki sıgaramı asla o sadece kendimi kandırmakmiş .düşünsene allah sana bir can daha verdi onu bir ömür boyu beslemek kollamak korumak sevmek işini biz annelere verdi onu senden başka kimse senin gibi koruyamaz.

biliyorum canım anlatmıstın daha once ben zaten herseyın farkındayım

canım ben hiç sıgara kullanmadım ama bırakılmasının zor oldugunu tahmın edıyorum. sana hemen kes falan dıyemıycem o nedenle ama azaltmaya en hafifini içmeye calıs.ne kadar en aza indirgeyebilirsen. cok sıgara ıcen anne adayı gordum ya maşallah cocukları sapasağlam inşallah ssennde oyle doğacak tedırgın olup kötüyü düşünme iyi düşün ki iyi olsun. ama tabii buarada kesmeye de calıs sigarayı sonucta faydalı birşey deil senın içinde zararlı. bende folikasiti duzenli içemiyorum ondan tedirgin oluyorum. bulantılar yuzunden 2 gun ıcmedım bırde ıcmeyınce bulantım da azalıyor garıp bır sekilde :) psikolojık mı nedır anlamadım.

yok canım folik asit mide bulantısı yapıyor o yüzden ben akşamları yatmadan önce içiyorum benim doktor elevit le folikasiti beraber kullandırıyor daha kötü oluyorum gün içinde içince şimdi böyle alıyorum daha rahatım sende akşamları al bence :KK34:

insanların bildiklerini başka bir insana aktarmakla mükellef olması dolayısıyla sizlere aktarmak gereği duyduğum birşey var. Burada dini konular konuşulunca her seferinde biri çıkıyor burası dini sayfa değil diyor böyle olunca birşey paylaşmak istediğim zaman bile fitneye karışıklığa sebebiyet vermemek için birçok önemli olan bilgiyi paylaşamıyorum. Benim ismim Betül. Burada hergün iletişim içersindeyiz. Ahirette karşıma çıkıp Betül sen bunun zararlı olduğunu biliyordun bize niye söylemedin demenizden korktuğumdan söylemek istiyorum. Arkadaşlar yılbaşı kutlamak dinimizde uygun bir davranış değil. 31 aralık gecesi her türlü etkinliğin uygun olmadığını söyleyen ilmine güvendiğim sağlam hocalar var. çünkü yılbaşı günü kutlamak çam ağacı, hindi, ev süslemek çerez çemen yemek daha sayamadıklarım bunların her biri hristiyan adetidir. Peygamber efendimiz sav. kim bir kavmi taklit ederse oda onlardandır hadisi ne söylemek istediğimi umarım anlatabilmiştir. Şimdi sert çıkışlılar olabilir biz hristiyan değiliz yeni gelecek olan yıl için eğlenicez diyenler olabilir ama bizim yılbaşımız 26 kasımdaydı. araştırdığınızda görüceksiniz. bu görüşe katılmayanlar olabilir ama lütfen katılmadıklarını edep çerçevesi içinde paylaşsınlar. Ben sadece dediğim ki bildiğimi aktarmakla mükellefim ve bunun gereğini yaptım.

ay deme öyle canım şükret haline bende diyordum azcık midem bulansa kilo falan versem diye 9. haftadan beri sabahları midem bulanıyo felaket bişey yinede isyan etmiyorum çok şükür sadece sabahları oluyor benden kötü durumda olanlar var ...

ya akıl vermek gibi olmasın ama en azından doktorunla bi konuş bunu elektronik sigaralar var içinde sadece nikotin varmiş dumanı da su buharı olarak çıkıyor yani zifir katran falan yok sonuçta alışan bünye nikotine daha çok ihtiyaç duyuyor belki bundan haftada 1 yada iki kere içsen bırakmana daha yardımcı olur en azından sigaradaki diğer kötü maddeleri almazsın :KK34:

haklısın şükür tabıkı canım yardım edıyor allah bana sanırım :KK55:

kızlar sımdı ben sıgara da ıcıyorum ya acaba dıyorum gelısımı mı yavaşladı bırakamadım acıkcası yalan yok bende :KK55:

o zamannnn hemen bırakıyoruz canım :21::21::21: bende içiyordum ama şimdi yanımda bile içirmiyorum

valla bende deli gibi içiyordum günde yaklaşık 1 paket içerdim , hamile olduğumu bilmiyordum , son haftalarda kokusundan midem bulanmaya başlamıştı.tiksinti geldi sigaradan , midem bulanmaya başladı hatta çıkartıyorum bile kokusunu alınca , içen arkadaşlarda inş. tiksinir ya

Elektronik sigaranın normal sigaradan daha fazla zararlı olduğu ortaya çıkmış ve satışı yasaklandı diye biliyorum

yok canım folik asit mide bulantısı yapıyor o yüzden ben akşamları yatmadan önce içiyorum benim doktor elevit le folikasiti beraber kullandırıyor daha kötü oluyorum gün içinde içince şimdi böyle alıyorum daha rahatım sende akşamları al bence :KK34:

canım yatmadan hemen once bırseyler yıyıp alıyorum bende ılacı ama ıste kotu oluyorum yinede ama alıyourm mutlaka arada kusmadan dolayı ıcemıyorum bır gun falan ama ılk kez 2 gun oldu ıcmeyelı bugun alıcam tekrar tabii. ay su demır ve kan ılacıda fecı bulantı yapıyo bılıyorum inşallah yapmaz bızlere de rahat nefes alırız artık bebıs kıyafetlerıne dahı bakamaıdm daha :)

benim mide bulantılarım azaldı sanki ,folik asiti sabah içiyorum ben

sadece sigaradan midem bulanıyor bbööööyyykkk

puse puse sen de mi içiyorsun :KK55:

Malesef canım, üzülerek söylüyorum ki bende içiyorum. Önceden 1 paket içerdim ama şimdi 4-5 taneyle sınırlamayla çalışıyorum. Çok ama çok zor bu meretten kurtulması en azından benim için. İçmemeyi çok denedim en fazla 1,5 gün durabildim ama artık sinir sistemim iflas etmiş ağlamaktan helak olmuş duruma gelmiştim

kızlar her doktorun yöntemi farklı kişiye göre uygulamalar yapılıyor. ama benim doktorum 12.haftadan sonra folık asiti bıraktırttı elevitte başlattı zaten onda yeteri miktarda folik asit bulunuyor.birde arada unutma konusuna gelince folık asiti vucut depoladığı için unutulsada gereksinim duyuldugunde bebek vucuttaki depoyu kullanıyo diye biliyorum fazlasıda idrar yolu ile atılıyor zaten

Malesef canım, üzülerek söylüyorum ki bende içiyorum. Önceden 1 paket içerdim ama şimdi 4-5 taneyle sınırlamayla çalışıyorum. Çok ama çok zor bu meretten kurtulması en azından benim için. İçmemeyi çok denedim en fazla 1,5 gün durabildim ama artık sinir sistemim iflas etmiş ağlamaktan helak olmuş duruma gelmiştim

Daraltmamaya çalış kendını canım ımkanın varsa bol bol acık havaya cık sımdı avutmak gıbı anlamasın kımse ama benım cok tanıdgım var sıgara kullanan hamıleler maşallahları var cocuklarının dogum yaptı hepsı ıyı bebklerı :nazar: tabı annem duysa benı öldürür:KK55: memlekete gıtmeden bırakmam lazım vallahı benımde annem de dıyo ben sıze hamıleyken asla ıcmedım emzırırken de ıcmedım... annem su an kullanmıor bıraktı ama gencken ıcermıs ama hamıleyken hıc ıcmemış

Elektronik sigaranın normal sigaradan daha fazla zararlı olduğu ortaya çıkmış ve satışı yasaklandı diye biliyorum
Canım işte çok bilgim yok o yüzden bi doktoruna danışsın dedim ama eğer gerçekten öyleyse kullanılabilir diye düşündüm :26: İnşallah tiksinir birdaha içmezsiniz kızlar neyse konuyu kapatalım canınız çekmesin şimdi :KK1:

canım yatmadan hemen once bırseyler yıyıp alıyorum bende ılacı ama ıste kotu oluyorum yinede ama alıyourm mutlaka arada kusmadan dolayı ıcemıyorum bır gun falan ama ılk kez 2 gun oldu ıcmeyelı bugun alıcam tekrar tabii. ay su demır ve kan ılacıda fecı bulantı yapıyo bılıyorum inşallah yapmaz bızlere de rahat nefes alırız artık bebıs kıyafetlerıne dahı bakamaıdm daha :)

kan ve demir ilacı da yapar ama folik asiti nasıl kullanıyorsun 5mg olanlardan mı ? çünkü bazıları bunu kaldıramıyormuş onun yerine günde 2 tane alınacak 2 mglık tabletler var doktor duruma göre değiştirebilir belki ... Ama içmemezlik etme canım ilk 3 ay çok önemli :KK34:

günaydıın kızlar nasılsınız benim 3 gündür başım çok kötü ne yapacağımı şaşırdım

canım çok geçmiş olsun baş ağrısını çok iyi bilirim ben normalde miğren hastasıyım ama hamilelikte miğren hastaları şanslı olurlarmış baş ağrısı pek yaşamazlarmış o yüzden hamilelikte pek yaşamadım ama nasıl birşey çok iyi bilirim.doktorun sana zararı omayacak uygun bir ilaç verir muhakkak doktoruna danıştınmı mesela minoset hamilelikte kullanılıyor diye biliyorum

X