2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bu ara bende şey var
insanlar çok sinirime dokunuyor özelikle bazıları
kendimi sakinletmeye çalışıom ama zorlanıyorum yani

Selam kızlar,

Benim de sag tarafımda zaman zaman agrı oluyor, hatta hapşırınca bıcak girmiş gibi oluyor birkaç dk sorna geciyor. Sanırım bu olacak olan bir sey. Cok şiddetli olmadıgı için çok önemsemiyorum dogrusu.

Ctesi gunu dra gittik:) o zaman tam 11+6 idik. bebiş uyuyordu, dr biraz ugrastı sonund hareketlerini görük, cok seker kıpır kıpır insan inanamıyor. Bir de ben sureklli mide bulantısı cektigim için gorunce cok hosuma gitti. ikili tarama için kan verdik ölçülerine fln bakıldı yarın belli olacak sonuc, bir sorun olacagini sanmıyorum insallah.

BEnim mide bulantılarım ve kusmalarım gececegine iyice arttı arkadaslar. Moralimi baya bozuyor bu durum, ama okuyorum benimle aynı durumda olan cok arkadas goruyorum. Dün sabah 3 kere cıkardım, canım cıktı bütün gün. İlacı bırakmıstım tekrar basladım sabah hemen aldım, simdilik fena degil ibi görücez bakalım.

Folik asiti bıraktırdı dr. Baska bir ilaç verdi demir+folisasit + b12 vitamini iceren. o da mide bulantısı yapıyormus. bi süre alma dedi bakalım biraz bakıcaz durumlar ne olacak.

Tum anne adaylarina saglıklı bir gün diliyorum. Ben de artık saglıklı ve enerjik olmak istiyorum....

Sonuçlarında hayırlısı ile güzel çıkar canım inşaallah..
O dediğin ilaç gyno ferro sanol sanırım değilsede içeriği aynı benim kullandığımla..Ben mide bulantılarını bitireli 1 hafta-10 gün oldu.Normalde ilaçlarımı sabah kahvaltıdan hemen sonra içiyordum.Akşama kadar öğürmekten halsiz dşüyordum.Bir gün temizlik yaptım ilacı içmeyi unuttum.Akşama kadar hiç birşeyim olmadı.Akşam sekizde ilacı içmemle mide bulantısının başlması bir oldu.Acaba dedim ilaçlarmı?Ertesi gün ilacı akşam yatarken içtim.Çok şükür mide bulantılarım o günden beri yok.

Doktorumuda sordum yatrken içmemde sıkıntı varmı?Yok dedi içebilirsin..
Umarım senin ve tüm arkadaşlarında mide bulantıları bir an önce biter..

benim sol tarafımda oğluşum. bebek soldaysa erkek olur demişlerdi öylede oldu :) seninki kızmı yoksam :pP

ewet bir sorun olduğu kesin benim ki hala düzelemedi daha önce söylemiştim düzelttim canım demiştin düzeldiği halde tekrar eski halini alıyor senden kaynaklanan birşey değil.. bu arada 30 haziran oldu doğum tarihimiz :))

Canım rahatsızlıkların için çok geçmiş olsun. ama 6 parmak olacak diyede bu kadar sıkıntı yapma kendine veren de O alanda O bize ne oluyor ki hadi tövbe haşa 1 parmağını yaratabilelim (estağfirullah) benim babamında 6 parmağı varmış ameliyatla alınmış 5 kardeşin hiçbiri 6 parmaklı değil sakın bunun gibi küçük şeyleri dert etme. ayrıca bebekken almazlar büyüdükten sonra alırlar büyüdükçe acısı daha az olur. vesveselerini at kendini toparlamaya bak bebişin için. bu arada sabrını tüketme. ALLAH her insana günlük olarak yetecek sabrı hergün verirmiş. mesela 10 parmağının bugünlük sabır olduğunu düşün. sen 3ünü geçmişe gönderirsen, 3ünü geleceğe gönderirsen (mesela kendime bakacak mecalim yok bebeğime nasıl bakarım diye) çünkü gelecek gelmedi ALLAH gelecekte bebeğinin olduğu zaman hasta olduğun günde güç verecektir sana. şimdi 3ü geçmişe 3ü geleceğe gitti sana kaldımı 4 sabır buda bugünlük sana yetmiyor. anlatabildimmi? onun için geçmişte şu şu oldu gelecekte ya böyle olursa düşünceleri hep şeytandan gününe göre yaşa. ALLAH hergün yetecek sabır verecektir şüphen omasın canım.

Hayırlısı canım..Kız -erkek farketmiyor.Sağlıkla,sıhhatle hayırlısı ile doğsunlarda..
Ama kız olursa tezin doğru çıkar:)

ne mutluuuuu kendime yakın bir doğum arkadaşı buldum:KK70::)
ben özellikle sol tarafıma doğru yatınca o pıt pıt hareketleri hissediyorum ama ben erken hissetmeye başladım 2 haftadır hissediyorum.Bakalım cinsiyetini ne zaman öğrenicez???

:))

benim 29 unda kontrolüm var, umarım cinsiyetini öğrenirim o gün:)

:))

benim 29 unda kontrolüm var, umarım cinsiyetini öğrenirim o gün:)

beni de doktorum arayacak az sonra ikili testin sonuçlarını konuşmak için...aradıkları zaman soracağım ne zaman geleyim diye fakat ben de cumartesi memlekete gidicem 2sinde dönücem umarım öğrenebiliriz bol şans sana da canım 29u için:)

Günaydın kızlar herkesin moralleri sağlıkları yerindedir umarım. Biz de iyiyiz bebişimle sigara içmediğim için o da mutlu mesut takılıyordur herhalde aşağılarda :))) bir de hala sigara içen arkadaşlara bir kitap tavsiye edeceğim bana çok faydası oldu umarım size de olur; Allen Carr, Sigarayı bırakmanın kolay yolu.

çok kalın bir kitap değil ben 2 günde bitirdim ama gerçekten etkili, etkili olmasa bile denemekten zarar gelmez sonuçta hepimizin derdi bundan kurtulmak :))

Günaydın kızlar herkesin moralleri sağlıkları yerindedir umarım. Biz de iyiyiz bebişimle sigara içmediğim için o da mutlu mesut takılıyordur herhalde aşağılarda :))) bir de hala sigara içen arkadaşlara bir kitap tavsiye edeceğim bana çok faydası oldu umarım size de olur; Allen Carr, Sigarayı bırakmanın kolay yolu.

çok kalın bir kitap değil ben 2 günde bitirdim ama gerçekten etkili, etkili olmasa bile denemekten zarar gelmez sonuçta hepimizin derdi bundan kurtulmak :))

oh ne mutlu sana
umarım herkes bırakbilir
ben yolda yürürken sigara içenleri görünce çok üzülüyorum
çünkü ister istemez yanımdan geçiolar yada önümden yürüolar duman bana gelio
genelde nefesimi tutuyorum o süreçte ama bazen dayanamayıp nefes alınca içime çekiyorum :KK43: o zamanda yaşama yolculuk belgeselinde bebeğin sigara dumanı çekinceki hali gelio aklıma hemen göbişimi tutup özür dilerim kuzum diyorum :KK14:

Sonuçlarında hayırlısı ile güzel çıkar canım inşaallah..
O dediğin ilaç gyno ferro sanol sanırım değilsede içeriği aynı benim kullandığımla..Ben mide bulantılarını bitireli 1 hafta-10 gün oldu.Normalde ilaçlarımı sabah kahvaltıdan hemen sonra içiyordum.Akşama kadar öğürmekten halsiz dşüyordum.Bir gün temizlik yaptım ilacı içmeyi unuttum.Akşama kadar hiç birşeyim olmadı.Akşam sekizde ilacı içmemle mide bulantısının başlması bir oldu.Acaba dedim ilaçlarmı?Ertesi gün ilacı akşam yatarken içtim.Çok şükür mide bulantılarım o günden beri yok.

Doktorumuda sordum yatrken içmemde sıkıntı varmı?Yok dedi içebilirsin..
Umarım senin ve tüm arkadaşlarında mide bulantıları bir an önce biter..

Evet aynı ilaç. aç karına iç demişti. Ben yine de sorucam dra aksam yatmadan içiim bari. Umarım benim de bulantılarım geçer artık.

kızlar bu ara bende şey var
insanlar çok sinirime dokunuyor özelikle bazıları
kendimi sakinletmeye çalışıom ama zorlanıyorum yani

oluyor öle şeyler sıkıntı yapma cnmm özellikle 3 aydan sonra bebek hissedermiş doktorum öle sölemiştiii

bnm gün içinde çok fazla oluyo özellikle patronum bnm hamile olduğumu unutuyo o kutuyu ver bunu ver ağır malzemeleri kaldırmıyorum bebeğimden önmeli değil yani

insanlar düşüncesiz oluyor bazen ....

bu arada kızlar az önce bi posta acı su çıkardık şimdi biraz daha iyiyiz ...

beni de doktorum arayacak az sonra ikili testin sonuçlarını konuşmak için...aradıkları zaman soracağım ne zaman geleyim diye fakat ben de cumartesi memlekete gidicem 2sinde dönücem umarım öğrenebiliriz bol şans sana da canım 29u için:)

benimde yarın çıkıcak sonuçlarım..

umarım hepimiz güzel haberler alırız...
ikili taramadaki betanın değerine göre cinsiyet tahmini yapılabiliyormuş canım.. böyle birşey duydum ama emin değilim..

sağlıklı olsunda geç öğrenelim canım...

Gunaydin cigerlerim.herkes iyidir umarim..ben bugun pantolonlarima sigamadim cok deli oldum.okula gec kaliyordum az daha.bugun terziye gidip pantolonlarimi hamile pantolonu yapmasini isticem.bu arada aranizda spor yapan varmi kizlar.herkesi optum gobuslerinden

merhaba arkadaslar.Herkese hayirli saglikli dogumlar ve evlatlar diliyorum simdiden.
Benim sorum olacak gogusler daha fazla sisermi bir bilgisi olan varmi?
Umarim maksimum 3 aya kadar sisiyorlardir.Ayni mi kalir yoksa biraz daha mı siser her ay bilgisi olan varmi.

oh ne mutlu sana
umarım herkes bırakbilir
ben yolda yürürken sigara içenleri görünce çok üzülüyorum
çünkü ister istemez yanımdan geçiolar yada önümden yürüolar duman bana gelio
genelde nefesimi tutuyorum o süreçte ama bazen dayanamayıp nefes alınca içime çekiyorum :KK43: o zamanda yaşama yolculuk belgeselinde bebeğin sigara dumanı çekinceki hali gelio aklıma hemen göbişimi tutup özür dilerim kuzum diyorum :KK14:

ah canım evet kurtuldum inşallah, bu akşam da eşim geliyor artık istesem de içemem zaten, çok mutluyum, bitti, en büyük derdim byud gerçekten, Allah daha büyük dert vermesin. nefesini tutma canım çok sakıncalıymış gerçekten :KK43:

merhaba arkadaslar.Herkese hayirli saglikli dogumlar ve evlatlar diliyorum simdiden.
Benim sorum olacak gogusler daha fazla sisermi bir bilgisi olan varmi?
Umarim maksimum 3 aya kadar sisiyorlardir.Ayni mi kalir yoksa biraz daha mı siser her ay bilgisi olan varmi.

ne kadar doğru bılımıyorum ama bildiğim kadarıyla 9 aya kadar buyuyo gogusler sureklı.

oluyor öle şeyler sıkıntı yapma cnmm özellikle 3 aydan sonra bebek hissedermiş doktorum öle sölemiştiii

bnm gün içinde çok fazla oluyo özellikle patronum bnm hamile olduğumu unutuyo o kutuyu ver bunu ver ağır malzemeleri kaldırmıyorum bebeğimden önmeli değil yani

insanlar düşüncesiz oluyor bazen ....

bu arada kızlar az önce bi posta acı su çıkardık şimdi biraz daha iyiyiz ...

neyseki daha 2,5 sayılır :)
geçer inş. bu kusmuşlar

ah canım evet kurtuldum inşallah, bu akşam da eşim geliyor artık istesem de içemem zaten, çok mutluyum, bitti, en büyük derdim byud gerçekten, Allah daha büyük dert vermesin. nefesini tutma canım çok sakıncalıymış gerçekten :KK43:

oh oh gözün aydın :)
bende dün böyleydim çok güzeldi ya hatta konuşcam onla die geç yattım sabah zor uyandım :)
amin allah başka dert vermesin he seferinde şükrediyorum günü geçte olsa elbet dönecek çok şükür
ama sigarayı çeksem daha fena :KK43:

Umarim oyle olmaz en sonunda patlayabilirim cunku :KK43:(Buyudukce cirkinlesiyorum ve moralim bozuluyor :KK43:

moralını bozme hamıleler ıcın ozel tutgenler var onlardan al hem zaten 2 beden falan buyur . neden cirkinleştiğini düşünüyorsun ki eminim güzel bir bayansın moralını bozma

X