2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kıxlsr ates bebege zarar verırmı 38.2 cıktı sımdı doktorun telı yok

canım geçmiş olsun.korkma bir şey olmaz bebeğine.evde sirke varsa bir kaba sirkeli su yap.bezi bu suya batırarak sık sık yuzunu kollarını bacaklarını sil.sirke ateşe iyi gelir.korkma canım hıc bır sey olmaz bebegıne

Kıxlsr ates bebege zarar verırmı 38.2 cıktı sımdı doktorun telı yok
canım çok geçmiş olsun. aynı şeyi ben de yaşadım. nette 38ve üstü tehlikeli yazıyodu. 37.9a gelince acili boyladık. doktor minoset verdi, zararı olmaz dedi. bir tane içtim. düştü. ertesi günler kullanmam gerekmedi. faranjit olmuştum ve grip. ılık suya bal ve limon koyup içtim. bol bol meyve yedim. bir de bala toz zencefil karıştırdım.

kızlar sinir ediyo beni eşim tutturdu bebeğin adına kadir koyalımdiye kadir babamın adıydı geçen yıl kaybettik babamı çok güzel bi isim ama ben yinede istemiyorum bu ismi koymak.ben bebeğime kadir diye seslenemem bu beni çok üzer...

tüm hasta olan arkadaşlara geçmişler olsun...biran önce iyileşin inşaallah...çoğu kişi mide bulantılarında yemek yiyemediğini yazmış.doktorum dediki mideni boş tutmayacaksın o zaman mide bulantın olur.çok dolu olursa da çok kusarsın.her acıktığında birşeyler ye.benim de midem bulanıyor ve ben her bulandığında birşeyler yiyorum ve sanırım çok kilo alıcam. sonra naparım işte onu hiç bilmiyorum.sadece sabahları çıkarıyorum maşallah...ama tüm gün midem bulanıyor:KK43:((ne zaman geçti sizin mide bulantıları.ben 8+4 haftalığım....

bebek cetvelinde kız gibi:) hayırlısı olsun ama beklemek zor geliyor önümüzd çok aşama var daha
oğlun kaç yaşında? hazırladınmı onu bizimki karnımı öpüyor ne yese veriyor bna krdeşimde yesin diye:)gazını çıakrtıyor karnıma pıtpıt vurup:))bana aşırı düşkün illa kıskanacak doğunca zararsız kıskançlık olur işlh

evet cetvelimi pembiş yaptım çok istiyorum kızımın olmasını inş. yumurtlama öncesi hamıle kaldım bakalım kız için tutacakmı
oğlum henüz 2,5 yasında arada dıyorum abi diyecek sana bebek getireyimmi dıyorum hayır ben abi olmaıcam dıyor istemıyor tatlışım zaman yaklaşınca alıştırırım artık henüz kavrayamıyor.
benım oğlumda bana çok düşkün erkekler öyle oluyor kızlarda babaya :KK1:
senin oğlun kaç yasında canım büyükmü inş çabuk alışırlar.

Son düzenleme:
Ne demek canım çoğu şeyi birlikte ,paylaşarak buradan öğreneceğiz..Bende bazen bişiler hissediyorum.Kalbim küt küt atmaya başlıyor.Ama ne olduğuna emin olamıyorum.:)

aynen yaa birde hızlı hızlı tekmeler atsalar artık. hissediyorum ama pıt pıt minicik hareketler :)) az kaldı tekmeleri hızlı hissetmemize inş.

Bu çok güzel bir eklenti olmuş canım teşekkürler.Hamile olduğumu öğrendiğimden beri duş jelini bırakmıştım.Sabun kullanıyordum.Bende gittiğimde bir inceleyim.

Çatlak içinde doktorum bol bol su önerisinde bulundu.İçten olduğu için dışarıdan ne kadar krem vs. kullanılsada çok engel olunamıyormuş.

BOL BOL SU İÇELİM TEMMUZ ANNELERİ..

dün bol su içtim ama bayağı bol :)) dün gece wc ihtiyacımı gördüm yatağa yattım, 5 dk geçmedi sıkışık hissetmeye başladım kendimi yok canım daha kaç dk olduki mesanem boş dedim yatmaya devam yoook uyuyamıyorum wc ye gittim. Sonra yatağa döndüm ALLAH'ım 5 dk ya oldu olmadı yine sıkışığım yok artık dedim. bu şekilde 8 kere ark arkaya çok kısa aralıklarla kalktım eşimde telaşlandı ne oluyor sana dedi. ilk defa böyle oldum tam bir işkenceydi :) tövbeee bu kadar su içmeyecem dedim. ayrıca gece boyu 10 defa kalktım. 8 defa ark arkaya birde sabaha karşı 2 defa ayrı ayrı böyle birşey ilk defa başıma geldi. bol su çok önemli gün boyu içmeliyiz ama yatmadan 2 saat evvel bırakmalıyız diye düşünüyorum :KK66:

iyiyimiş bebek yagı fikri :)
badem yağıda çok etkili.

:KK1: hehee bende hazıran annesı olabılırım kızlar ama bakalım nasıp ben buradayım gıtmemmmmmmmmm :KK76:
esasında benimde 30 haziran çıkıyor ama buraya alıştım gitmem bi yere:p

Halbuki anlamıda çok güzel, Cennete düşün ilk yağmur damlası
Ama neymiş duyulmamış ilginç bir isimmiş, kimsede yokmuş insanlar yadırgarmış

canım o ismi iyi araştırmanı öneririm. bizim bildiğimiz anlamlarda olmuyor birçok isim.

oğluşum okuldan geldi.şimdi çıkıyorum ödevimiz pek çok yannızda yapmıyor zaten görüşmek üzere.

her anneden ödev şikayeti alıyorum bu aralar. performans ödevini çıkarana beeeen diye başlıyorlar:KK66:

Benim eşim de oğlumuz olursa Mert olsun adı diyordu kız olursa ille kendi koyacakmış oğlan olursa da ben koyarım o zaman karışamazsın dedim güç bela kabul etti çünkü ben de Mert'e ısınamamıştım tek heceli isim de koymak istemiyorum çocuğuma dedim seslenirken tuhaf olur meeee-eeeert diye :KK9:niye seslenecen ki diyo e diom dışarda oynamıcak mı bu çocuk eve nasıl çağırıcam eşim: çocuğumuzu bu devirde sokağa mı salacaksın? ben: e napim evde kös kös asosyal mı büyüsün yavrum... Konu böyle dallanıp budaklanıp gidiyor doğmamış çocuğa don biçiyoz:KK55:

canlarım isim çok önemli dikkatli seçimler yapmalıyız özellikle çift isim koyarken ikisinin anlamı birbirine yakın olmalıymış. insanların karakteri isimleri ile örtüşürmüş. çift isimlerin anlamları çok farklı ise çocuk kişilik çatışması yaşarmış bunu söyleyenler işin ehli kimseler uzmanlar. anlamlarını çok iyi araştırın. öğretmen arkadaşım söylemişti. furkan isminden konu açılmıştı. kendisi arkadaşları ile konuşmuşlar. furkan isimli çocuklar ne kadar hiperaktif çocuklar yerinde duramıyorlar demişler. ismin ağırlığını kaldıramıyorlarmış. anlamlara çok dikkat edelim lütfen.

günaydin temmuz anneleri, ülkeler arasi saat farkindan dolayi yine ben aciyorum topigin kapisini sanirim:)))

grip olan arkadaslarim zencefiliniz varsa birebir denemekten zarar cikmaz, bol bol dinlenin iyilesin insallah..

mide bulantili arkadaslarim bekliyecegiz 3 ayimizin bitmesini napalim..ondan sonra baslayacak insallah sefaniz...

günaydın buba'cm. biz yine beraberiz :) herkeşler uyuyor :) bir de beni uyku tutsa sabahları ne iyi olurdu :KK70:
bu gün eşim sabahtan işten izin aldı. bi trafik cezamıız vardı onu ödeyecek, hem de benim canımın çoookkk çektiği bi pullu börek vardı onu yemeye gitcez :) aşermek bu olsa gerek. gece gündüz o şeyin kokusu geliyor. sanırım bu kesin olarak aşermek :KK70:

flamekisscim canimcim günaydin hosgeldin:)senle ben dükkani aciyoruz sabahtan..

geceden beri elektirgimiz yok bizimde bilgisayarin sarji bitene kadar gireyim dedim, fena yagmur firtina..serinledik azcik

günaydın buba'cm. biz yine beraberiz :) herkeşler uyuyor :) bir de beni uyku tutsa sabahları ne iyi olurdu :KK70:
bu gün eşim sabahtan işten izin aldı. bi trafik cezamıız vardı onu ödeyecek, hem de benim canımın çoookkk çektiği bi pullu börek vardı onu yemeye gitcez :) aşermek bu olsa gerek. gece gündüz o şeyin kokusu geliyor. sanırım bu kesin olarak aşermek :KK70:

afiyet bal seker olsun canim:)ye tabi imkanin varken..asermek tabikide bebisler rahat durmuyor:)

afiyet bal seker olsun canim:)ye tabi imkanin varken..asermek tabikide bebisler rahat durmuyor:)

ay hemde nasıl rahat durmuyor anlatamam :KK70:
aşermenin böyle bişey olacağını tahmin etmemiştim. ama gece gündüz gözümün önünde olunca tamam dedim işte bu aşermek :KK70:
senin de yolculuğa son 2 :) rabbim sağ sağlim yolaculuğunu atlatmayı nasip etsin. sende tr'ye gelince bol bol değişik şeyler yersin. ben mümkün oldukça çeşitli yemeğe çalışıyorum, bebek farklı vitaminler alsın diye :KK70: işin kötü tarafı, ben normalde yemek yemeyi pek sevmem ama şimdi yiyiyorum mecbur :KK70:

ay hemde nasıl rahat durmuyor anlatamam :KK70:
aşermenin böyle bişey olacağını tahmin etmemiştim. ama gece gündüz gözümün önünde olunca tamam dedim işte bu aşermek :KK70:
senin de yolculuğa son 2 :) rabbim sağ sağlim yolaculuğunu atlatmayı nasip etsin. sende tr'ye gelince bol bol değişik şeyler yersin. ben mümkün oldukça çeşitli yemeğe çalışıyorum, bebek farklı vitaminler alsın diye :KK70: işin kötü tarafı, ben normalde yemek yemeyi pek sevmem ama şimdi yiyiyorum mecbur :KK70:

sagol canim ya unutmadin walla benmle gün sayiyorsun:)

ye tabikide canim bol bol yiyebiliyorken yani, yiyebilmek gercekten avantaj hamileligin ilk baslarinda bence..

insanin aklinda fikrnde olunca aynen diorsunki bunda bi gariplik var sanirim ben aseriyorum..öpüyorum seni canim kendine iyi bak benim sarj bitmek üzere..insallah elektrik gelirse acarim yine..afiyet olsun tekrardan annesi yedir bebegini:KK19:

günaydın:)))

dün ilk defa bebeğimin harketini hissettim, çok güzel bir duyguydu, şimdi sürekli tetikte bekliyorum:KK1::KK1:

X