2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar yazılanlara anında cevap yazamıyorum özür dılerım.ikili testi şu anlamda istemıyorum ben.allah korusun aksı bır sonuc cıktıgında bebeğimi aldırmayı hıc dusunmuyorum.o nedenle her ne varsa da bılmek ıstemıyorum.sankı önceden ıkılı test mı vardı.annelerımızın cogu ultrason yuzu bıle gormeden dogurmuşlar bızı.yanı bıraz kadercı dusunuyorum kızlar.

selam hanımlar iyi geceler ayrıca beni de aranıza alın aslında benim doğum haziranda ama sonunda temmuz sayılır.yaşım 25 istanbuldayım kilom şuan 57 oldu liste yapıyormusunuz bilemiyorum

günaydın kızlar :)
atv'DE nihat hatipoğlu var. bu gün çocuğa verilecek güzel isimlerle ilgili konuşacak . izlemek isteyen olursa haberiniz olsun

SÖZ verdin bak unutma sakın
şimdiden tebrik etmek istiyorum edeyim mi ?

İnşallah sürmeyecğim bir daha ağzıma.

Günaydın kızlar.Nasılsınız.Umarım herkesin keyfi ve bebeği iyidir:KK49:
Ben bugün keyifsiz uyandım. Midemden hiç bahsetmiyorum bile...
Sınır kapısında çalısıyoruz eşimle ..
Eşimin nöbetçi olduğu günler onunla geliyorum. Diğer günler servis ile..
Servis kaldıracakmış, ve buraya hiçbir otobüs, minibüs gelmiyor.
Dün gece canım buna çok sıkıldı ne yapıcaz bilmiyorum...
Pazartesi doktora gidicem. belki biraz istirahat alırım.
Hayırlısı olsun bakalım

Son düzenleme:
İnşallahsürmeyecğim bidaha ağzıma.

Günaydın kızlar.Nasılsınız.Umarım herkesin keyfi ve bebeği iyidir:KK49:
Ben bugün keyifsiz uyandım. Midemden hiç bahsetmiyorum bile...
Sınır kapısında çalısıyoruz eşimle ..
Eşimin nöbetçi olduğu günler onunla geliyorum. Diğer günler servis ile..
Servis kaldıracakmış, ve buraya hiçbir otobüs, minibüs gelmiyor.
Dün gece canım buna çok sıkıldı ne yapıcaz bilmiyorum...
Pazartesi doktora gidicem. belki biraz istirahat alırım.
Hayırlısı olsun bakalım

canım sıkma canım herşeyin birçözümü vardır, rapor alıp biraz dinlenirsen kafan dağılır belki. sizi sınırda mahsur bırakacak değiller ya bir yol bulurlar herhalde.

günaydın kızlar bugun sabaha kötü basladım midem kötüü. mesai nasıl bitirecem onu dusunuyorum :KK43:

Günaydın güzel hamişler
nasılsınız bakalım? herkese güzel birgün diliyorum,kazasız belasız inşallah....

benim dr.um hiçççç öle bişey demediği için ben satıma göre hesaplıyorum:KK34:

bende sata göre hesaplıyorum... ultrasonda farklı olabiliyor ve aslolan drun ölçümü ama sata göre söyleniyor benim bildiğim...

arkadaşlar yazılanlara anında cevap yazamıyorum özür dılerım.ikili testi şu anlamda istemıyorum ben.allah korusun aksı bır sonuc cıktıgında bebeğimi aldırmayı hıc dusunmuyorum.o nedenle her ne varsa da bılmek ıstemıyorum.sankı önceden ıkılı test mı vardı.annelerımızın cogu ultrason yuzu bıle gormeden dogurmuşlar bızı.yanı bıraz kadercı dusunuyorum kızlar.

bence de biraz kaderci olmak gerekiyor , sonuçta ne yaparsak yapalım ne oacaksa onu yaşıyoruz tabiki elimizden geleni yapmak kaydıyla ama bu konuda elden gelen de bişi yok aslında... bu konuda iki görüş var ... biri (senin düşüncen gibi ) aldırılmayacağına göre boşu boşuna kafa karıstırmya gerek yok zaten % 100 sonuç vermıyor..diğer görüş de eğer bir problem var ise sağlıklı bir bebek beklerken problemli bir bebek doğurup şoke olmaktansa doğuma kadar olan süreçte kendimizi hazırlarız şeklinde.....
bu testlerde risk yüksek çıkıp sağlıklı doğan bebekler oldugu gibi normal çıkıp problemli olan bebişler de oluyor maalesef...
allahım hepimizin yardımcısı olsun ,sıkıntıya sokmadan hamileliklerimizin geçmesini nasip eylesin inşallah....
çok da bunların üstünde düşünmemek gerektiğini düşünüyorum , ya da güzel şeyler düşünelim herşeylerimiz güzel olsun.......

amacım kesinlikle köstek olmak değildi. en başta da yazmıştım, belki yaşadıklarımdan etkilenirsiniz de bırakırsınız diye.
sevap ya da günah şeklinde bir yargıya girmedim ki. sadece sağlık açısından değerlendirdim.
ama inanın tekrar yazıyorum.2 yıl boyunca hem eşim hem ben doktorlara taşındık. ikimizde de sorun vardı. benimki ameliyatla düzeldi. hepimizin doğum için hayal ettiğimiz o ameliyat önlüğünü malesef iki kez giydim.biri hamile kalmama engel olan kistik bir yapı vardı onu aldırmak içi. diğeri ise kalbi duran bebeğimin kürtajı için. etrafımda ise yeni doğan bebek sesleri vardı. Allah kimseye yaşatmasın, gerçekten çok zor. yaşamayan bilemez.ama eşimin sperm sorununa direk tüp bebek diyordu tüm gittiğimiz doktorlar, aşılama bile olmaz dediler.
kinayeli bir şekilde evladınızı düşündüğünüz belirtmişsiniz. ama ben hala yineliyorum. sigara içerek nasıl evlat düşünülür anlamış değilim gerçekten.
ya da sigaraya hala devam eden biri nasıl evladını düşündüğünü iddia edebilir?
bu konuya artık yorum yazmayacağım.sonlara doğru biraz bırakma isteği okudum. bu çok güzel. inşallah kararlı olursunuz ve bırakırsınız.tekrar yazıyorum amacım köstek olmak değildi en baştan, sadece bırakmanızı sağlamaktı. bir laf var zararın neresinden dönülse kardır diye. bence sigara içerken o bebek karnınzıda değil yanınızda gibi düşünün.kucağınızda gibi düşünün.onun yanında içmeyi hayal edebiliyo musunuz?ama içinizdeyken çok daha zararlı.

Herkese Günaydınlar, Hayırlı cumalar öncelikle
Dün çıkış saatim yaklaştığı ve bazı konular ihtamlar durmadığı için çıktım evdende girmedim. Kaldığım yerden yorumları okumaya başladım sabah ve benden sonrada muhabbet devam etmiş çirkin ithamlara dönüşmüş

Bakın hanfendi yaşadıklarınız uzun ve üzücü bi süreç olmuş belli. Bunlar içinde üzüldüm adınıza. Allahım herkesin yardımcısı olsun her konuda. Herkesin bebeğini sağ salim kucağına almayı nasip etsin. Ama şöyle de bir durum varki kimse kimsenin ne yaşadığını nelerle mücade ettiğini bilemez. Burası bir paylaşım platformu, sigara içenenler içmemeyle mücadele edenler giremez diye bir kural yoktu biz buraya girerken. Madem burdayız yardım istemek konuşup paylaşmak bizimde hakkımız. Siz bir insanı sigara içiyor diye yargılayamazsınız, yanlış olduğunu söyleyebilirsiniz dosthane bir şekilde ama yargılama hakkına sahip değilsiniz. Ne demek evladınızı düşündüğünüzü nasıl idda edersiniz, bunu sorgulamak sizemi kaldı. Dünde epey bir ağır laf sataşmalarında bulunmuştunuz ama uzatmak istemedik ama bu yazdıklarınızı okuyunca yeter artık dedim. Herşeyin bir haddi hududu vardır ve siz bu yazdıklarınızla bunu aşmaya başladınız. Ben yavrumu yeteri kadar düşünüyorum sizin düşünmenize gerek yok. Bizi böyle rencide edip kırmayada hakkınız yok. Sonuç olarak stres üzüntü hepimize yasak bir durum. Siz de hamilesiniz biz de hamileyiz. Lütfen bazı hususları göz önünde bulundurarak olumlu yorumlar yapalım kalp kırmayalım

Son düzenleme:
Sabah sabah bu konuyu tekrardan gündeme getirdiğim için özür dilerim arkadaşlar ama okuyunca dayanamadım
Herkese güzel bir gün diliyorum, hayırlı cumalar :nazar:

günaydın hanımlar...

benim dr.um hiçççç öle bişey demediği için ben satıma göre hesaplıyorum:KK34:

şu an için görünen üç dört günlük farklılıklar değişebiliyor zaten, ama ilerleyen haftalar için; kilosu vs..ultrasona göre doğru çıkıyor, ancak onda da yanılma payı -,+ 600 diyordu mesela bizim ultrason kağıdında.. :KK34: boyunu zaten belli bir haftadan sonra ölçemiyorlar..

ikili teste giden arkadaşlar, aç tok farkediyor mu?iki hafta sonra ben de gideceğim inşallah. ona göre randevu alacağım.kan alınıyormuş ya o açıdan sordum.

fark etmiyor cnm, tok gidebilirsin..

haklısın cnm ben de bir aksilik olursa herhangi bir müdahalede bulunmayı düşünmüyorum ama sonucu güzel alınca içimde şüphe kalmayacak en azından..o yüzden yaptırıyorum, dr.um da yaptırmam taraftarı..

günaydın kızlar , hiçbirimizin bugün midesi şuandan iştibaren hiç bulanmaz inşallah. benim evden çıkmadan önce bulandı sabah kalktığım gibi ama beni izleseydiniz çok güzlerdiniz. çünkü yürürken bir öne bir arkaya acayip bir dansın içerisinde gibiydim. çıbık kraker yedim geçti.

herkese günaydınn
gününnüz çok güzel geçsin cumanız mübarek olsun allah dualarımızı kabul etsin
kolay doğumlar sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin bize En Büyük TÜRKİYE

MaŞALLAH kızlar :nazar: aman aman bende ıstıyorum hıssetmek :KK43:kızlar bu arada gobeklerınız ne durumda sıstımı bellı oluyormu acaba

gündüzleri gayet normal akşamları bir top gibi :)
1 kilo aldım şimdiye kadar
hareket hissetmiyorum anca gaz hissediyorum

Maşallah canım çok şekerler yaa çok da şık olurlar:KK34: bugün banada primadan hediyem geldi bebek bezini görünce ağlamaya başladım:KK14: bu kadar küçük totosu olacakda bu bezin içine mi girecek şimdi dedim kendi kendime :KK1:

sağol canım
bende başvurdum 19undan sonra gidip alacağım e bebekten

Yarın bebegımın kalp atışlarını duymaya gıdecektım randevu almıstık 182 den gerı aramıslar doktor yok dıe bugun de gıdemedım offf daralıyorum artık burdan ... pazartesiye kaldı artık ınsallah doktor gelır de gorurum bebegımı artık burayı cekemıyorum madurıyet bır bolge bıldıgınız:KK43:

hayırısı olsun stres yapma kendine canım :13:

selam kızlar,bugun de benım kontrolüm vardı.el salladı bıze bebişim:)çok tatlıydı:)
doktor ıkılı testten bahsetti,sizler ne düşünüyorsunuz? ikili testi yaptıracakmısınız? ben yaptırmayacağım sanırım?

ay maşallah :KK8:

canım şimdiden ellerine sağlık, çok güzeller, becerikli hamişsin maşallah :)

teşekkür ederim canım

günaydın kızlar :)
atv'DE nihat hatipoğlu var. bu gün çocuğa verilecek güzel isimlerle ilgili konuşacak . izlemek isteyen olursa haberiniz olsun

ben işteyim izleyemem ki :KK43:
sen izlersen özetlermisin :26:
kız olursa lina düşünüyoruzda erkekte kararsızız :)

günaydın kızlar bugun sabaha kötü basladım midem kötüü. mesai nasıl bitirecem onu dusunuyorum :KK43:

allah kolaylık versin geçsin gitsin inş.

Sema Hastanesi kadın Hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Gülnihal Bülbül hamilelikte mide bulantılarını azaltmak İçin tavsiyelerde bulundu.

Hamilelerin en büyük sıkıntılarından biri de mide bulantıları. Mide bulantıları gebeliğin 5.–6. haftasında başlıyor ve daha çok sabahları görülüyor. Bu bulantılar ilk 3 ay devam edip daha sonra azalıyor. Bulantıların şiddeti gebeler arasında farklılık gösterebiliyor.
Sema Hastanesi kadın Hastalıkları ve doğum Uzmanı Op. Dr. Gülnihal Bülbül hamilelikte mide bulantılarını azaltmak İçin tavsiyelerde bulundu.

• Mideniz boş kalmasın; çünkü boş mide, bulantı hissini daha da kötüleştiriyor. Günde üç ana öğün yerine az miktarlarda ama sık aralıklarla yiyin.

• Aşırı yemek yemeyin.

• Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalamayın.

• Sabah bulantıları için yataktan kalkmadan önce bir miktar tuzlu çubuk kraker yiyin. Birkaç dakika sindirilmesini bekledikten sonra yataktan yavaşça doğrulun.

• Sizi rahatsız eden koku ve tatlardan uzak durun. Portakal suyu, süt, kahve ve çay genellikle bulantıyı kötüleştirir.

• Susuz kalmayın, bol miktarda sıvı için. Bunun için gazsız ve taze hazırlanmış içecekleri tercih edin.

• Sindirilmesi güç olduğundan bulantı meydana getiren yağlı ve kızartılmış besinlerden sakının.

• Bulantınızı artırabilecekleri için ilk üç ayda demir hapları kullanmayın. İlk üç ay için bunları almak zaten şart değil.

• İstirahat edin; stres ve yorgunluk bulantıyı kötüleştiriyor.

Kusma çok şiddetli ve su kaybı fazla olduğunda yatak istirahatı ve bol sıvı tüketiminin önemli olduğunu söyleyen Dr. Gülnihal Bülbül, özellikle bulantı ve kusmalarla geçen günlerde beslenememenin bebeğe hiçbir zarar vermediğini belirtti. Bu dönemde bebek kendi beslenme kesesiyle yeterince beslendiği için anne adayının bu konuda kaygılanmamasını tavsiye ediyorum ve her kadının bu dönemde kendi keşfiyle bulacağı, tolere edeceği, mide bulantısını azaltacak yiyecekler var, dedi.
Alıntı

bugün çok kötüyüm ben ya midem çok bulanıyor biran önce eve gitmek istiyorum :KK50:

sağol canım
bende başvurdum 19undan sonra gidip alacağım e bebekten

şimdiden uyarayayım o zaman canım pakette eksikler çıkıyor . Wenice anlaşmazlık durumları olmuş o yüzden wenice ürünleri yoktu benim pakette :KK34:

bugün çok kötüyüm ben ya midem çok bulanıyor biran önce eve gitmek istiyorum :KK50:

şimdiden uyarayayım o zaman canım pakette eksikler çıkıyor . Wenice anlaşmazlık durumları olmuş o yüzden wenice ürünleri yoktu benim pakette :KK34:

allah kolaylık versin canım geçsin inş. zamanda çabuk geçsin eve git
wenice iflas etti ya ondan herhalde

X