2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kafam cok karışık,sancım yok hic, bugun yatış yapılacak hastaneye,beklesem mı napsam bilemedim, hersey normal akışında olsun diyorum ama cok beklicem herhalde oyle olunca da. Artık doğsun istiyorum . Doktor da rahim yumuşatıci ilacın cok ise yaradığını,o yolla cok dogum başlattıklarını söylüyor. Doktora güvenip yatmak en iyisi sanırım. Bu arada kusburnu ve ahumuzu cayı dogumu başlatmaya yardım ediyormuş,benim icin gec artık ama siz bı deneyin olmazsa ...

Sut sikintisi bende de var. Ne kotu birsey ya bebegine yetemiyorsun. Benim psikolojimi de bu bozuyo. Valla aktardan karisim yaptirdik sabah aksam onu iciyorum. Gunde 3-4 kez humana iciyorum. Onun disinda surekli sut yapan seyler yemeye calisiyorum azcik olan sutu sagiyorum ki artsin. Ona ragmen mamadan kurtulamadik. Ne ypacagimi sasirdim valla

Slmmm kızlarr... Sonunda hamd olsun bebeğimi sağ salim kucağıma aldım. İki gün çektiğim sancılardan sonra 15.07.2012 de nişanımında gelmesi üzerine Ege Araştırma Hastanesine gittik eşimle.Saat 14:30 civarı 6cm. açılma ile yatışımız yapıldı. Suni sancı ile anamdan emdiğim süt burnumdan itina ile getirildi.Şaka bir yana iri bir bebek olduğu için çok zor bir doğum geçirdim. Ama kimsenin kabahati yok dr. sezaryan yapalım dedi normal doğum diye ben direttim. Çok zor bir 3 saatin sonunda şükürler olsun ki 4.350 gr. - 52 cm. boyunda minik oğlum Deniz Kerem'i normal doğum ile kucağıma aldım.İlk iki gün hiç uyumadı sıpa epey zorlandık. Ama dünden beri çok daha iyi.Allah henüz doğum yapmamış tüm annelere bir an önce nasip etsin inşallah. Bu yolda kimseyi oyalamasın. Çok şükür hiç yatmadım. Bugün sağlık ocağına gittik.Herşeyimiz yolunda çok şükür. Giderken de gebelik öncesi giydiğim etek ve gömleğimi giydim. Bir de topuklu ayakkabılarımı. Ohh Allahım keyfim nasıl yerine geldi bir bilseniz. Tabi biraz göbeğimiz var oda zamanla gider inşallah. Zor bir doğum geçirdim ama harika bir lohusalık geçiriyorum. Normal doğum gibisi yok hakikaten kızlar.Pijamalarımı giymedim hala kendimi böyle harika hissediyorum...

Hayırlı uğurlu olsun Rabbim oğlunu nazarlardan korusun

Şu sancı ve kasılma ola iyini çözemedim
Karnım da sertlesiyor bebiş ayakları dayıo o mu acaba :44:

Bende çözemedim cnm ya benimde deiğin gibi karnım sertleşiyor o kasılma oluyo cnm ben doktora sordum kasıklarım belim ağrıyor ama geçiyor yani düzensiz sancılar bi doğursaydık hayırlısıyla çok bunaldım sıcaklardan artık bütün vücudum kemiklerim ağrıyor artık

Hayırlı olsun cnm ne güzel sağsalğlim bebeğine kavuşmuşsun bende bi an önce doğum yapıp eski kıyafet ve ayakkabılarıma kavuşmak için can atıyorum valla

Hayırlı uğurlu olsun Rabbim oğlunu nazarlardan korusun

Amin cümlemizin bebeklerini inşallahh...

Hayırlı olsun cnm ne güzel sağsalğlim bebeğine kavuşmuşsun bende bi an önce doğum yapıp eski kıyafet ve ayakkabılarıma kavuşmak için can atıyorum valla

Tşk ederim cnm. Allahım sana da bekleyen bütün hamile arkadaşlarıma da sağ salim nasip etsin inşallah. Çokk güzel bir duygu özellikle de topuklu ayakkabılarıma kavuşmakkk :)

kızlar ben yatışımı yapmaya gidiyorum,Allah kısmet ederse yarın bu zamanlar kucağımda olacak benım tembel oğlum.ite kaka gelcek,yatıışı yapıp,odayı hazırlatıcam,akşamda bı fön iş tamam.ne demişler tecavvüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın :)) madem benımde sezeryan kaçınılmaz,bende zevk almaya çalışayım :))

Allah sağ salim nasip etsin inşallah cnm. Hayırlı haberlerle dönn :)

Selam kizlarrr,bizdede tık yok aynen beklemeye devam, cumaya kontrolum var iple cekiyorum o gunu bakalm ne diyecek doktorum.
Mavigibi gozunaydin cnm, gule gule buyut bebegini. Masallah 4350 kiloyu iyi dogurmussun tebrikler valla:) benim o kadarini gozum yermi bilemedim

Ohh ne guzel bebegi buyutmeye basladin bile destinycm. Sutunu arttirmak icin malt icecek yerine 1 cay bardagi suya 1 cay kasigi toz maya karistirip sabah aksam icsen daha iyi olur,bana beslenme uzmani solemisti. Sonucta malt iceceginde ana maddesi mayaymis, ama hazir bir urun oldugu icin icindw katki maddeleride varmis.onun yerinde direk mayayi tuketmek daha iyiymis. Booool sutlu gunler:)))

Selam kizlarrr,bizdede tık yok aynen beklemeye devam, cumaya kontrolum var iple cekiyorum o gunu bakalm ne diyecek doktorum.
Mavigibi gozunaydin cnm, gule gule buyut bebegini. Masallah 4350 kiloyu iyi dogurmussun tebrikler valla:) benim o kadarini gozum yermi bilemedim

Ohh ne guzel bebegi buyutmeye basladin bile destinycm. Sutunu arttirmak icin malt icecek yerine 1 cay bardagi suya 1 cay kasigi toz maya karistirip sabah aksam icsen daha iyi olur,bana beslenme uzmani solemisti. Sonucta malt iceceginde ana maddesi mayaymis, ama hazir bir urun oldugu icin icindw katki maddeleride varmis.onun yerinde direk mayayi tuketmek daha iyiymis. Booool sutlu gunler:)))

kaç hafta oldu ilknur suni sancı denemeden mi alıyolar sezeryana yoksa bebek mi ters

Cnm, benim bebegimde 9 gün yoğun bakimda kuvezde kaldı, orda biberonun bol bol gelişine alismis, bugün 18 günlük oldu hala mememden kuvvetli cekemiyo, şu iki gündür biraz güçlendi ama hala mecbur mama takviyesi veriyorum. Inşallah en kısa zamanda senin kide benimkide anne sutune doyar.
Anne dedinde benimde hem kayinvalidem hemde kendi annem bizde. Annem tam tersine hiç bebek bakmamış gibi bi kez alt bile değiştiremedi. Kayinvalidem de banyo yaptırıyor bi. Onun dışında altını alalim pişik olur diyo, ben altını alırken o izliyo, bide yavrumun yavrusuuuu diye ince ince bi kendini yirtisi var dersin o doğurmuş. Taze gelinler gibi alıp kucağında salliyo. Uyyuyan çocuğun yanında bağıra bağıra konusuyo ondan sonra aliyo basliyo kucağında sallamaya. ben hayatımda yenidogan bebeği kucağıma almaya cekinirken bu anneler yüzünden ilk günden beri alt bile değiştiriyorum. Bi şu banyo işi beni korkutuyor, onuda halletsem istemiyorum artık kimseyi kafam kaldırmıyor kalabalığı. Yinede yaşadığım yoğun bakın olayı yüzünden sukredip susuyorum, ama 40miz ne zaman cikcak diyede sabırsızlanıyorum. Neymiş bu 40 olayı yaşasa!

Son düzenleme:

Cnm allah sağ sağlim yavruna kavuşmayı nasip etsin inş senin ve bebeğin için hakkınızda hayırlısı olsun güzel haberlerini bekliyoruz

Ben yukarıda ki msji yazdım ardından bi baktım benim hakkımda konusuyolar kaynanamla kocam. Ben annem gidince eşim isteyken kaynanayla bi başıma napcam 40ima kadar diyodum meğer kaynanam 40indan sonra aklım sizde kalır bakamazsiniz bebekle anneyi alayım trabzona götüreyim diyooooo! bu nasıl mantikyaaaa biiir annem dururken neden taaaaa oraya gideyim, iki kocami neden yanlız bırakayım, üç kocamın sorumsuzlugunu zaten biliyo neden tam sorumluluk alma zamanı bebeğini onfan ayirayim . Zaten ilk gece kalktı bebek aglayinca sonra ki geceler devirdi şeyini yattı ben duruyom 3 saatlik uykuyla hergün. alt alma desen ben yapıyorum, bi zahmet banyo yapmayı ogreni veririm olur bitrer. Büyük de konuşmak istemiyorum ama allah kimseyi kimsenin eline düşürmesin, her anneye bebeğine bakma gücü ve kuvveti versin inşallah

Son düzenleme:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…