2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar.. 13 temmuz cuma, saat 09.40ta genel anestezıyle kızım dünyaya geldi. 3860 gr ve 51 cm.
ikimiz de iyiyiz ama sütüm hala gelmedi. dün akşamdan beri az az mama veriyorum kaşıkla.
canım çok sıkkın dolayısıyla. benim icin dua edin.
ve şeker portakalıyla aynı gün dogum yaptık. bebeginin cigerlerinde
su kalmış, kuvuezde hala. ona daha cok dua edin lütfen.
dogum yapanların gözü aydın. darısı beklyenlerin başına..
daha geniş bi zamanda ayrıntılı yazarım. gorüşmek üzere..
Gozunaydin cnm, bol bol su,komposto gbi seyler tüket. Toz mayada süt yaparmis beslenme uzmani soylemisti, 1 cay bardagi suya 1 cay kasigi maya gunde 2 kez tuketilebilirmis.
Sekerportakali cok gecmis olsun, biran evvel bebiş sagligina kavusur insallah.
doğum yapan arkadaşlar olmuş yine :KK9: kutluyorum bebekleriyle birlikte sağlıklı mutluluklu günler diliyorum :21:
benimde prenses yanımda yatıyo şimdi :KK16: uyuyan güzel diyorum :KK16: hele oğlum bebi bebi diye dolanıyo evde ağzı kulaklarında çok seviyo ellerini yüzünü her yerini öpüyo :KK9:
Ayyy cok isterdim oglusumda benim yanimda yatsin simdi, hayirlisiyla biz bekleyenlerde bebislerine kavussun insallah

merhaba kızlar ben 38+3 haftalık hamileyim ve idrar yolu enfeksiyonum var.doktorlara söylüyorum ama hiç dikkate almıyolar.hep ilaç yazıp gönderiyolar ama bir türlü geçmdi.şimdi özel bir hastanede doğum yapmayı düşünüyorum.özeldir ilgilenirler dedim ama nafile söyledim ama ne bi ilaç verdi ne bişey söyledi.nomal doğum istiyorum engel mi?Ya da normal doğum yapsam çocuğum enfeksiyon kapar mı?Hamileliğinde böyle bişey yaşayan var mı aranızda?Lütfe yardımcı olun bana çok endişeliyim :18::KK25:

Merhaba cnm ben de de idrar yolu enfeksiyonu vrdi hamileligim boyunca normal dogum yaptim kizim 20 gunluk hic sorun yok endiselenme idrar yolu enfeksiyonu sadece erken dogumu tetikliyor bildigim kadariyla bebegine zarar vermez yani

kızlar bende 17 temmuzda beklerken yavrumu 7 temmuz saat 12 50 de kucağıma aldım.uzun zamandır giremiyordum sebebi ise anlatsam çok uzun sürer kısaca 3ay önce 11 yaşındaki kardeşimi kaybettim ondan sonra çok zor günler geçirdim şimdi biraz daha iyiyim.Prensesim yanımda.kısaca doğum hikayemi yazayım geçtiğimiz cuma günü az bi suyum geldi bizde acile gittik çatı muaynesinden sonra bunun su değil akaıntı olduğunsöylediler bizde eve geldik neyse o geceyi öyle atlattık sabak kalşkınca eşimi işe gönderdikten sonra duş aldım derken suyum patladı annemi alıp hastaneye gittim eşimede oraya gelmesini söyledim tekrar çatı muaynesi oldum ama bu arada sancım falan yoktu.evet dedi ebe bu doğum ve 7 santim açılman var 2 saate kırtulursun dede.nst muayne derken. bir saat sonra belimden bi sancı girdi bende ebeye seslendim bebeğimin indiğini söyledim ebede artık masaya gidiyoruz bebeği görüyorum dedi aradan ondakika geçmeden ben meleğimi gördüm ve sesini duydun öyle bi duyguki bu rabbim herkese tattırsın..yani normal doğum yaptım ve hiç dikişimde yok.çok uslu bi meleğim var..emin olun kızlar heşey sizin elinizde siz sabırlı ve moraliniz düzgün bi şekilde giderseniz doğum bi o kadar kolay oluyor.allah hepinizin yardımcısı olsun iyi inasanarla karşılaştırsın.hepinize hayırlı doğumlar .doğum yapanlarında gözü aydınnnn..

kızlar merhaba,
Buraya ne zamandır yazıcam,ancak bi türlü fırsatım olmadı.Artık çok az kaldı ve benim de heyecanım karnımla birlikte çok büyüdü.İstedim ki benimle aynı durumda olan arkadaşlarla duygularımı paylaşayım.Muhtemel doğum tarihim 19 temmuz ama yarın şu meşhur çatı muayenesi var stres olmuş durumdayım.Nasıl bişey oluyor bu bazısı canının yandığını ya da doğumu tetiklediğini söylüyor.sizler oldunuz mu?

Merhaba temmuz anneleri,

uzuuuun zamandır giremedim foruma, doğum yapan arkadaşlar olmuş, allah analı babalı sağlıklı huzurlu büyütmek nasip etsin inşallah:nazar:

Belki hatırlayan arkadaşlar vardır en son 28 haziranda doğum iznime çıkıyorum cep netim bozuk bi müddet foruma takılamayacağım demiştim. Ama foruma bakamama nedenim cebimin sorunu değil yaşananlar oldu. İzne ayrıldıktan sonraki gün çalışamaz raporumu almaya gittim ve doktor kontrolde 4 cm açılmam olduğunu söyledi. Yani bende ilk sancıları hissetmeyenlerdenim, gece yatışım yapıldı 30 haziran sabahı da bebeğimi normal doğumla kucağıma aldım. Bi saat durdu durmadı derken nefesinde inlemeler başladı ve acil ambulansla istanbulda bi hastaneye yoğun bakıma gitti. Beni gün aşırı yanına aldılar. solunum cihazları sondalar vs bebişim çok zor 9gün geçirdi. Benim sütüm yetmedi, hastaneye götüremedim. Şimdi çok şükür evimizdeyiz. Hala sütüm yetmiyor. Sürekli uyanıp biraz emip yatıyor. Mecbur mama veriyorum arada. :emir_bebek: İnşallah daha iiye gideriz.

geçmiş olsun canım allah acil şifalar versin sütünde bolca gelsin inş.
humana still tea içmeyi denedin mi ?

slm kızlar.. 13 temmuz cuma, saat 09.40ta genel anestezıyle kızım dünyaya geldi. 3860 gr ve 51 cm.
ikimiz de iyiyiz ama sütüm hala gelmedi. dün akşamdan beri az az mama veriyorum kaşıkla.
canım çok sıkkın dolayısıyla. benim icin dua edin.
ve şeker portakalıyla aynı gün dogum yaptık. bebeginin cigerlerinde
su kalmış, kuvuezde hala. ona daha cok dua edin lütfen.
dogum yapanların gözü aydın. darısı beklyenlerin başına..
daha geniş bi zamanda ayrıntılı yazarım. gorüşmek üzere..

gözün aydın cnaım allah analı babalı büyütsün
humana still tea içtinmi ?

şeker portaalınada allah acil şifa versin tez zamanda :KK43:

merhaba kızlar ben 38+3 haftalık hamileyim ve idrar yolu enfeksiyonum var.doktorlara söylüyorum ama hiç dikkate almıyolar.hep ilaç yazıp gönderiyolar ama bir türlü geçmdi.şimdi özel bir hastanede doğum yapmayı düşünüyorum.özeldir ilgilenirler dedim ama nafile söyledim ama ne bi ilaç verdi ne bişey söyledi.nomal doğum istiyorum engel mi?Ya da normal doğum yapsam çocuğum enfeksiyon kapar mı?Hamileliğinde böyle bişey yaşayan var mı aranızda?Lütfe yardımcı olun bana çok endişeliyim :18::KK25:

Bana doktorum enfeksiyonu önlesin diye fitil verdi ,geceleri kullan dedi.benim de bı aksilik olmazsa normal dogum olacak,doktorum sadece enfeksiyon bizi zorlayabilir,o nedenle doguma kadar kullan dedi ama ayrıntıya girmedik,ekstra birşeyi öğrenirsem mutlaka yazarım sana,araştırmak lazım ...

kızlar merhaba,
Buraya ne zamandır yazıcam,ancak bi türlü fırsatım olmadı.Artık çok az kaldı ve benim de heyecanım karnımla birlikte çok büyüdü.İstedim ki benimle aynı durumda olan arkadaşlarla duygularımı paylaşayım.Muhtemel doğum tarihim 19 temmuz ama yarın şu meşhur çatı muayenesi var stres olmuş durumdayım.Nasıl bişey oluyor bu bazısı canının yandığını ya da doğumu tetiklediğini söylüyor.sizler oldunuz mu?

Merhaba,benim de beklenen dogum tarihi 19 Temmuz, 2 kez çatıya bakıldı diyebilirim,inan hic sıkıntı değil,daha dogrusu kasarsan daha zorlayıcı olur senin için,rahat olmaya çalış...

Merhaba cnm ben de de idrar yolu enfeksiyonu vrdi hamileligim boyunca normal dogum yaptim kizim 20 gunluk hic sorun yok endiselenme idrar yolu enfeksiyonu sadece erken dogumu tetikliyor bildigim kadariyla bebegine zarar vermez yani

Çok teşekkür ederim gerçekten içim rahatladı ama yine de niye tedavi uygulamadı bu dr anlamadım bebeğim biraz kilolu sezeryan olma ihtimalim var acaba o yüzden mi ilgilenmedi bilmiyorum sezeryan ya da normal doğum meleğim sağlıklı gelsin de başka bişey istemiyorum :KK43:

Merhaba,benim de beklenen dogum tarihi 19 Temmuz, 2 kez çatıya bakıldı diyebilirim,inan hic sıkıntı değil,daha dogrusu kasarsan daha zorlayıcı olur senin için,rahat olmaya çalış...

açıkçası bende çok can acıtan bi muayene olduğunu sanmıyorum ama sonuçta sürekli açtığımız bi yer değil rahatsızlık veren bi durum olur sadece. benim sıkıntım bu yönden doktorum bayan olmasına rağmen çekiniyorum daha muayene olmadım perşembe günü olucam inş

Çok teşekkür ederim gerçekten içim rahatladı ama yine de niye tedavi uygulamadı bu dr anlamadım bebeğim biraz kilolu sezeryan olma ihtimalim var acaba o yüzden mi ilgilenmedi bilmiyorum sezeryan ya da normal doğum meleğim sağlıklı gelsin de başka bişey istemiyorum :KK43:

geçmiş olsun canım allah acil şifalar versin sütünde bolca gelsin inş.
humana still tea içmeyi denedin mi ?

gözün aydın cnaım allah analı babalı büyütsün
humana still tea içtinmi ?

şeker portaalınada allah acil şifa versin tez zamanda :KK43:

Still tea içiyorum ama günde bikac fincana çıkarmayı planlıyorum. Benim oğlum 36+1 de doğdu, 3100 gr di ama kuvez falan derken 2750 ye düştü. Yoğun bakimdayken önce sonda ile sonra biberon ile beslendi. Şimdi biberonla verince çok ii emiyo ama bana gelince ilk 3dk kuvvetli cekiyo sonra basliyo uyuklamaya, bekliyorum ara ara emiyo ama yutkunma sesi gelmiyo. Uyuyunca yatiriyorum yerine ama tam doymadigi için çabuk uyaniyo. Ne yapacağımı şaşırdım. Zaten sütun yetmiyo galiba, aç bu yavrucak diye tepemde söyleniyorlar, iice moralim bozuluyor. Sutumun geleceği varsa da gelmiyo :KK43: yoğun bakım olayından sonra zaten kendimi zor topladım, şimdi istiyorum ki sağlıklı olsun, aç kalmasın. O yüzden dayanamıyorum günde iki veya 3 kez mama ile takviye yapıyorum. Haftaya bi dr a gidip kilo kontrolumu yaptirsam acaba kilo almada bi problem var mi diye

kızlar merhaba,

10 temmuz da normal doğumla bebeğimi kucağıma aldım.
çok şükür doğumum çok zor olmadı ama sonrasında kanamam biraz zor durdugu için tansiyonum düştü, bayıldım filan, sonra toparladm çok şükür..

bir de sütüm gelmedi, bebeğim aç kaldı, mama da vermedik, 3450 gr doğmuştu 3 gün sonra kontrol de 3050 gr çıktı, 400 gr vermiş, aç kaldığı için sarılık da olmuş.
sütüm 3 gunden sonra gelmeye basladı, emdikçe biraz azalıyo sarılığı inşallah..

geçmişi okuyamadm hiç, o kadar cok gelen giden var ki ziyarete hiç bişeye vakt yok :KK5:
zaten bebeğmi beslemekte problem yasıyorum onu bile emzirmeye fırsat bulamıyorum nerdeyse :KK14:

umarım herkes iyidir, doğum yapmış olanlara hayırlı olsun diyorm, henuz dogurmamışlara da darısı basınıza hayırlısı ile diyorum..

açıkçası bende çok can acıtan bi muayene olduğunu sanmıyorum ama sonuçta sürekli açtığımız bi yer değil rahatsızlık veren bi durum olur sadece. benim sıkıntım bu yönden doktorum bayan olmasına rağmen çekiniyorum daha muayene olmadım perşembe günü olucam inş

Hele onu hic dert etme bence, o doktor günde kac kez aynı muayeneyi yapiyodur,biz sadeçe vakayiz doktorlar için,oyle duşun kendini rahatlat ..l

Bana doktorum enfeksiyonu önlesin diye fitil verdi ,geceleri kullan dedi.benim de bı aksilik olmazsa normal dogum olacak,doktorum sadece enfeksiyon bizi zorlayabilir,o nedenle doguma kadar kullan dedi ama ayrıntıya girmedik,ekstra birşeyi öğrenirsem mutlaka yazarım sana,araştırmak lazım ...
bendede vardi enfeksiyon dogum oncesi ve esnasinda penisilin verildi problem olmadi.

merhaba kızlar ben 38+3 haftalık hamileyim ve idrar yolu enfeksiyonum var.doktorlara söylüyorum ama hiç dikkate almıyolar.hep ilaç yazıp gönderiyolar ama bir türlü geçmdi.şimdi özel bir hastanede doğum yapmayı düşünüyorum.özeldir ilgilenirler dedim ama nafile söyledim ama ne bi ilaç verdi ne bişey söyledi.nomal doğum istiyorum engel mi?Ya da normal doğum yapsam çocuğum enfeksiyon kapar mı?Hamileliğinde böyle bişey yaşayan var mı aranızda?Lütfe yardımcı olun bana çok endişeliyim :18::KK25:[/QUO
bende normal dogum yaptim ve bendede cok fazla enfeksiyon vardi dr problem olcagini soledi ve dogum oncesi ve esnasinda penisilin verildi bana sukur simdi bisey yok.

X