2010 Ocak anneleri haydi doğum günü hazırlıklarına :)))

slm kıslar
benim de beklediğim topik fekat ben ikilemdeyim, bir yandan çok züper bişi yapiiim diyorum bi yandan da ilk yaşı ama çocuk anlamıcak nası olsa aile içinde yapiiim bitsin diyorum, bir de bebek bakımı kitaplarında ilk yaş günü partisini abartmayın, en fazla 1 saat sürsün falan diyor çocuk çok yorulurmuş...bi saat içi bir sürü hazırlık,ne bilim karar vermemedim, konuştukça şekillenecek bişiler sanırsam.

ilk yaş doğum günleri genelde çocuktan ziyade anne babanın sevinci daha çok annenin partisi oluyor sanki ben onu mutlu etmek için değil de hem güsel bir anı olsun hem sanki mürvetini görcem gibi heyecanla beklediğimden kutlama yapmak istiyorum, çocuğun çok fazla yorulacağını sanmıyorum yaa bişi anlamıyor ki zaten yine kucakta vs. oluyor

valla kızlar süper olmuş bu topic.
öncelikle, acayip duygulandım. geçen sene bu vakitlerde ne telaşlardaydık :) hastahane çantası hazırlıklarımız vardı, amma da büyütmüşüz diye düşünmüştüm ben hastahanedeyken, hiçbişeyi kullanmadan döndüm ben mesela :)
şimdi bakıyorum, doğum günlerimiz geldi :) 1 koskoca yıl oldu bu sıpalar bu göbüşlerden çıkalı neredeyse.... inanılır gibi değil vallahi. çok şaşkınım hala, bu zaman nasıl geçti diye :)
ayrıca, ben de kendi kendime hayıflanıp duruyorum... ne özençsizim ben diye, bi plan bile yapmıyorum bi türlü, aklıma bile gelmiyor hatta koşturmacadan.
çok iyi olmuş deryacım, bu topic harika.
bakalım bakalım, güzel fikirlerinizi kopyalayacağım sanırım ben de. :))

tutkucum, şekerim ben hala o kapı süslerimizi kaldırmadım.. desem :)))

canımmm bende çok duyguluyum bu günlerde 1 sene geçio şaka maka yaa maaşallah kuzucuklarımıza yaaa nice nice yıllarını görelim rabbimmmm

gelenlere vermek için ayrisin resmi olan dolap süsü yapmayı düşünüyorum..
eminönüne giderim sanırım malzemeler için süslemeler falan..

oda güsel olurr bakmak lazım eminönüne neler neler var yaa ordaa :)

Süper topic hakikaten de... Ben de sabırsızlananlardanım doğum günü için. Şimdilik planladıklarım şöyle,
- Aile ve en yakın arkadaşlar davet edilecek (15-20 kişi civarı)
- Güzel bir davetiye hazırlanıp önceden geleceklere verilecek
- Oğluşa güzel bir kıyafet seçilecek
- partipaketi.com dan ya da başka biryerden 1 yaş konseptli süsler, peçeteler vs alınacak,
- Oldukça çeşitli bir menü hazırlanacak
- 1 şeklinde pasta yaptırılacak. Üzerindeki süsler diğer süsleme konseptine göre düzenlenecek
- Doğumgünü pazartesiye denk geliyor ama 1 gün önce pazar saat 2-3 gibi oğluşun uyumadığı saatlerde kutlanacak

Şimdilik aklımdakiler bunlar. Tabii zaman yaklaştıkça fikirler değişebilir.

Canım ben de aynı şeyi düşünmüştüm ama nasıl indiririz ki sen biliyor musun??

1- güsel bir video hazırlamak
2- güsel bir davetiye hazırlamak ve önceden dağıtmak :))

evde mi kutlamayı düşünüyorsunuz kıslar??? benim evim küçük salonum çok uygun değil o yüzden düşünmeyebilirim bu sene.

ben de heyecanla bekliyorum,bi yandan da fikirler verecek tarifleri stokluyorum.umarım yapmayı da becerebilirim.

bu arada ilk kutlama pek yakında hülyaeyup'ten olacak sanırım. 28ine pek de bir şey kalmadı :))

evde mi kutlamayı düşünüyorsunuz kıslar??? benim evim küçük salonum çok uygun değil o yüzden düşünmeyebilirim bu sene.
ben evde düşünüyorum yakınlarımız dışında gelen olmaz zaten sığışırız inş. :)
ben de heyecanla bekliyorum,bi yandan da fikirler verecek tarifleri stokluyorum.umarım yapmayı da becerebilirim.

bu arada ilk kutlama pek yakında hülyaeyup'ten olacak sanırım. 28ine pek de bir şey kalmadı :))

oyy hülyanın 28 demii napıyo ne düşünüo acaba, nerde o yaaa

ben menü araştırmaya başladım..şunlar düşündüklerim
mercimek köftesi
makarna salatası
gül böreği çeşitleri(ıspanaklı ,peynirli)
peynirli çörekotlu dereotlu toplar
truf
kakaolu ıslak kurabiye
muhallebili kurabiye
muffin kalıplarında çeşit çeşit kekler
yaş pasta....
sizce nasıl?
25 30 kişi olabilir..

evet kızlar ben dün ilk araştırmamı yaptım..
kostümcü taşınmış yerinde yoktu yeni adresini aldım yarın oraya bakıcam..
pasta fiyatlarını araştırdım 15 kişilik 1 şeklinde pasta 60 liradan başlıyo..90 a olan yerde var 120 ye olan yerde..20 kişilik 75 dedi benim tanıdık pastanec oraya yaptırcam büyk ihtimalle.
bide kapı süsü tabakçanak bütün parti malzemelerinin bulunduğu bi dükkan var içine her girdiğimde çıkamıyorum..herşey mevcut..kafamda neler yapacağımı netleştirince gidicem yine..ordaki adam 1 şeklinde kapı süsünü bende yaparım sana dedi bende siz başlayın beğenirsem alırım dedim..ama kendim yaparım heralde:KK1:

menüde daha kafamda oturmadı..ona çok var nasılsa en son düşünürüm :KK70:

süper bir topik olmuş...bakalım bende daha karar veremedim ya....
acaba kaç doğum günü yapacam...biri kaynanamlarda olur büyük ihtimal biri annemlerde diğeride üçümüz başbaşa...
evde kalabalık olsa hazırlık falan nasıl uğraşacam...ama çokta istiyorum aslında özel olsun falan....

ayça yaparsın yaparsın biz sana burdan gaz veririz:)))kolay şeyler yaparsın birşey olmaz..

bende menümü yavaş yavaş ayarlıyorum değişik kolay ve süslü şeyler yapcam inş
tam karar vereyim resimleriyle koycam buraya inş

ben menü araştırmaya başladım..şunlar düşündüklerim
mercimek köftesi
makarna salatası
gül böreği çeşitleri(ıspanaklı ,peynirli)
peynirli çörekotlu dereotlu toplar
truf
kakaolu ıslak kurabiye
muhallebili kurabiye
muffin kalıplarında çeşit çeşit kekler
yaş pasta....
sizce nasıl?
25 30 kişi olabilir..
canımm kurabiye de yap çubuklara takarsın :))
evet kızlar ben dün ilk araştırmamı yaptım..
kostümcü taşınmış yerinde yoktu yeni adresini aldım yarın oraya bakıcam..
pasta fiyatlarını araştırdım 15 kişilik 1 şeklinde pasta 60 liradan başlıyo..90 a olan yerde var 120 ye olan yerde..20 kişilik 75 dedi benim tanıdık pastanec oraya yaptırcam büyk ihtimalle.
bide kapı süsü tabakçanak bütün parti malzemelerinin bulunduğu bi dükkan var içine her girdiğimde çıkamıyorum..herşey mevcut..kafamda neler yapacağımı netleştirince gidicem yine..ordaki adam 1 şeklinde kapı süsünü bende yaparım sana dedi bende siz başlayın beğenirsem alırım dedim..ama kendim yaparım heralde:KK1:

menüde daha kafamda oturmadı..ona çok var nasılsa en son düşünürüm :KK70:
1 yeklinde mi yoksa resimli pastamı karar veremiyorum bendee :))
süper bir topik olmuş...bakalım bende daha karar veremedim ya....
acaba kaç doğum günü yapacam...biri kaynanamlarda olur büyük ihtimal biri annemlerde diğeride üçümüz başbaşa...
evde kalabalık olsa hazırlık falan nasıl uğraşacam...ama çokta istiyorum aslında özel olsun falan....
nie ayrı ayrı yapıyosun bence tek yap çağır annenleri de kaynananları da :)
bende menümü yavaş yavaş ayarlıyorum değişik kolay ve süslü şeyler yapcam inş
tam karar vereyim resimleriyle koycam buraya inş

biri bana resim eklemeyi öğretsinnnnnnnnnnnalkisalkisalkis

ndk cnm valla çağırırım çağırmasına da ben sinir olurum şimdi...ortalığı idare etmekten canım çıkar eminim...bnmm kaynana tarafım acayip kalabalık yaaa o birine söyler öbürü birine söyler doluşurlar.....
en iyisi onlara kendi evinde doğum günü yapmak...

ben aileleri çağımayı düşünüyorum cumartesiye gelmeside güzel olacak
resimli pasta parti malzemeleri çocuk desenli kağıt tabak bardak peçete ve normal bir menü hazırlamayı düşünüyorum

canımm kurabiye de yap çubuklara takarsın :))

1 yeklinde mi yoksa resimli pastamı karar veremiyorum bendee :))

nie ayrı ayrı yapıyosun bence tek yap çağır annenleri de kaynananları da :)

biri bana resim eklemeyi öğretsinnnnnnnnnnnalkisalkisalkis

merhaba ndk, şimdi burda topik dışı bi konu olcak ama yeni kayıt olduğum için sana özel mesaj atamadım, konuya girip durumu özetleyeyim:

google da inci öz hanımı araştırırken sizin teee 2008'deki konuşmalarınızın arşivine rastladım :1rolleyes:
ben de inci hanıma gitmeyi düşünüyorum da inşallah 2011 haziran annesi olacağım opuyorumnanaktan aslında bir tanıdığım tavsiye etti inci hanımı ama fazladan tavsiyenin bir zararı olmaz herhalde :KK1::KK1: sen memnun kalmış mıydın? hala ona mı devam ediyorsun? güleryüzlü mü? normal doğuma teşvik eden biri mi? bir de ben medical parkta doğum yapmak istiyorum oraya gelir mi sence? muayene ücreti 25 tlymiş sanırım ama doğumu bilmiyorum ya da başka hastaneye gelirse ne kadar ister vs...

yani bana inci hanım hakkında şööyyle kapsamlıca düşüncelerini yazarsan çoook sevinirim.. c.tesi günü kontrole gitmeyi düşünüyorum umarım o zamana kadar mesajımı görürsün :Saruboceq: şimdiden teşekkür ederiimm:KK3:

merhaba ndk, şimdi burda topik dışı bi konu olcak ama yeni kayıt olduğum için sana özel mesaj atamadım, konuya girip durumu özetleyeyim:

google da inci öz hanımı araştırırken sizin teee 2008'deki konuşmalarınızın arşivine rastladım :1rolleyes:
ben de inci hanıma gitmeyi düşünüyorum da inşallah 2011 haziran annesi olacağım opuyorumnanaktan aslında bir tanıdığım tavsiye etti inci hanımı ama fazladan tavsiyenin bir zararı olmaz herhalde :KK1::KK1: sen memnun kalmış mıydın? hala ona mı devam ediyorsun? güleryüzlü mü? normal doğuma teşvik eden biri mi? bir de ben medical parkta doğum yapmak istiyorum oraya gelir mi sence? muayene ücreti 25 tlymiş sanırım ama doğumu bilmiyorum ya da başka hastaneye gelirse ne kadar ister vs...

yani bana inci hanım hakkında şööyyle kapsamlıca düşüncelerini yazarsan çoook sevinirim.. c.tesi günü kontrole gitmeyi düşünüyorum umarım o zamana kadar mesajımı görürsün :Saruboceq: şimdiden teşekkür ederiimm:KK3:

canım merhaba mesajını okudum umarım geç kalmamışımdır
(bu topicteki arkadaşlardan da özür diliyorum konu dışı sayfadan çaldığımız için ama yardımcı olmak adına)
ben inci hanımdan memnun kalmadım başta güleryüzlü değil sıcak kanlı değil sen sormadan asla anlatmaz neden aylarca ona gidip maddi manevi çöküntüye uğradım diye hala hatırladığımda hayıflanırım 9 ay boyunca saçmasapan tedavi yöntemiyle ve ayda gereksiz yere aldığı 250 şer lirayla beni mahfetti, ne zaman onu bırakıp şişlide zuhal özgit hanıma gittim 2. ayımda hamile kaldım.. benden fikir istiyorsan asla inci hanımı tavsiye etmiyorum.. eğer iyi güler yüzlü tedavi şekli doğumu mükemmel bir doktor arıyorsan şişlide zuhal hanımı şiddetle tavsiye ederim, zaten bir kere gitsen kadına aşık olursun :) ben sana zuhal hanımın telefonunu vereyim 240 16 81 ismim derya kılıç beni de söyleyebilirsin ben ona 20 kişi yönlendirmişimdir hepsi de bayıldılar..

inci hanımla ilgili kısa bi bilgi vereyim
ben polikistik over hastasıyım yani yumurtlama problemim var, bana senin kesinlikle çocuğun olmaz dedi ve hemen tüp bebek tedavisine girişti. devletin tüp bebek hakkı 5 tane.. yani devlet tüp bebek iğnelerinin 150 lira dışında olan bir kısım ödemesini kendi karşılıyor 5 defaya kadar.. gereksiz yere 5 sezon iğne kullandırdı bana ve doğal olarak yumurtalarım fazla sayıda oluştu her defasında tedavim tüp bebeğe bile geçemeden iptal oldu.. ne zaman zuhal hanıma gittim inci hanımın tamamen yanlış tedavi uyguladığını ve sorunum olmadığını öğrendim basit bir klomen ilacıyla oğluma kavuştum...
inşallah sende tez zamanda yawruna kavuşursun.. sağlıcakla canım..

X