2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

2 gömlek ütülüyorum geliyorum bi muz iki pantalon ütülüyorum geliyorum bi çikolata iki atlet ütülüyorum geliyorum bi tas komposto ay bana noluyo bugün :)

Canım iştahın açılmışşş kaydirigubbakcemile3.Evde olunca bende öyleyim tutamıyorum kendimi beslensin bebişin daha iyi faydalı şeyler yiyosun sonuçta

[

güzell haberlerinize çook sevindimmm hihoyyyt
inşallahh herşey yolunda gidecek... :Saruboceq:

teşekürler eyetekinercimŞeniz

EBB_70585_600.jpg
ben bundan aldım demet kızısıma bende çok korkuyorum kusmalardan

bana ipeğimunun göderdiği de bundan kaydirigubbakcemile5
bir de boğulma önleyici yastık aldık , nolur nolmaz diye

[
kızlarda buda ben eşim kızdığı için suratımı kapadım

canım çok şirin bir göbüş olmuş seninki :nazar:

teşekkürler canım burada olacağına sevindimmmm:lepi:
oooooo hemen hemen bişey kalmamış tatlım güle güle kullanırsınız inşallahhhŞeniz

ben sabamedin setini aldım ipeğimu nun tavsiye ettiği siteden ancak bugün 3. gün hala gelmedi:nazar:

saol demet teyzemissss ..
ama daha doğal banyo süngeri , bebek maşrapası , banyo küveti yada setini almadık ..onları + karyolası + dolabı + ana kucağı + bebek arabası var sırada ..
bayaaa alınacak şey varmış henüz almadığım :uhm:

ipeğimum tavsiye ettiyse gelir 1-2 güne a.s

evett tatlımm meme ucunu çıkarıyor ve bebiş memeden emiyor ayrı bi aparat kullanılmıyor.. açıklamaları kafamı karıştırdı canım sadece

açıklaması :::

Düz veya içe dönük göğüs uçları emzirmek isteyen kadınlar için potansiyel bir sorun olabilir.

İngiltere'nin önde gelen bir plastik cerrahı tarafından bulunan benzersiz ve devrim yaratan Niplette acısız ve kalıcı tedavi sağlar.
Niplette göğüs ucunu küçük nazik bir çekişle yüksük şeklindeki plastik kaba çeker.
Birkaç haftalık sürekli kullanımla göğüs ucu kalıcı olarak dışa dönük hale gelecektir.
İdeal olarak Niplette? hamile kalınmadan önce kullanılmalıdır. Ancak göğsünüz çok hassas değilse, hamileliğin ilk 6 ayında da kalıcı bir düzelme sağlamak için kullanılabilir.

Bir başka alternatif ise Niplette'i doğumdan birkaç gün sonra sadece her emzirme öncesi birkaç dakikalığına kullanmaktır.

Bu göğüs ucunun dışarı çekilmesini ve bebeğinizin göğüs ucunuzu daha kolay yakalamasını böylece emzirmenin düzenlenmesini sağlayacaktır.

Sütünüz tamamen geldiğinde Niplette çalışmayacaktır.

Ancak bu zamana kadar artık bebeğiniz göğüs ucunu yakalamaya ve kendine doğru çekmeye alışacaktır.

Kalıcı estetik düzeltme emzirme dönemi bittikten sonra yapılabilir.

http://img149.imageshack.us/img149/3475/avent25.jpg

böyle bişeyy

bi de chicco nun var...

açıklaması :

Chicco'nun annelerın bebeklerıni emzirme sürecinde güvenlı ve rahat olmaları ve karşılaşabileceklerı problemlerı en aza indirgemelerı için tasarladığı bu göğüs ucu düzeltici bebeğinizi emzirmeye hazırlığınızda yardımcınız. Kullanımı kolaydır. Nazik bir şekilde düz veya gerı çekilmiş meme uçlarını bebeğin emmesine hazır hale getirır. Böylece bebeğin doğru biçimde pozisyon almasına ve emmesine olanak sağlar. Bebeğin anne göğsünü doğru biçimde emmesi önemlıdir. Yanlış tutuş veya bebeğin göğüs ucunu tam kavramadan emmeye çalışması hem bebeğin çok fazla efor harcayıp az anne sütü almasına ve tam olarak doymamasına neden olur. Hem de annenin göğüs ucu problemlerı yaşamasına yol açabilır.

bu da resmi :

avent ile arasında çok fazla fiyat farkı var ama ben iyi olsun işime yarasın istiyorum..

aventinki en ucuz 65 tl bu ise 20 yl ....

ya avent de chicco da sanki aynı işi görecek gibi .. ben olsan naapardım diyorum ?? sanırım kendimi garantiye almak ve kafam rahat olsun deyip chicconunkini alırdım .. hadi hastanede yardım ettiler çıtı , ama ya sonra .. evde yapamazsan panik olursan vs. ne biliim hiç gerek yok gereksiz gerilime , o yüzden ben chicconunkini al derim , benim pek öyle problemim olacak gibi görünmese de senin gönderdiğin mesajdan resmi incelediğim kadarıyla işe yarar şeye benziyor ve almayı düşünüyorum açıkçaı noolur nolmaz hesabı yerimseniben

selsin gelmişşşşş

selsinn nerelerdesein tatlımmmkaydirigubbakcemile

zuzumda yatıp kalkma sayısını karıştırdı galiba yok bugün ortadaaaa:eek:klava:

diloşş iki arada bi derede gene biyerlere kaçtııı:mymeka:

derin kessin gezmelerdedirrrrrr:eek:klava:

hüzün ya yemek yapıyo ya da yiyoooocokacimcoook

zaten kızların çoğu artık hiç ugramıyoo

bu arada ben yine acıktım kızlarrrrrrrr:smiley-cool:cokacimcoook

ben de acıktım yaaaaa , aslında kahvaltı yapalı 4,5 saat olmuş ve arada bir de meyve yedim , bi yarım saat sonra öğle yemeğimi yiyeyim en iyisi ben de a.s

anladım Stardustcım , turnusol kağıdı ecanelerde falan satılıyor
yada all test diye bişi varmış eczanelerde onunla amniyon svısı olup olmadığı anlasılıyormuş tatlım aklında bulusun .
Belki de o sızıntı yeri kapanmıştır cünkü kendi kendini tamir edebiliyormuş minikse sızma yeri .

canımmmmm saol bilgilendirme için ,Şeniz eşimi arayıp çalıştığı AVM deki eczanede var mı sordurayım en iyisi ..
dr.um da yatarsam ve sızıtı olmazsa tamr edeceğin söyledi .. bi sonraki kontrolümüzü 10 gün sonrasına , 19 mayısa , vermişti .. işallah o zamana kadar iyileşir ..

yeni bişey değil 2-3 haftadır karıncalanıyordum geçiyordu ama bugün geçmiyor nedense tam tersi 2 gündür yumurta yemiyorum...bu sabah patates kızarttım kendime ama yeni bişey değil işte 2 haftadır yüzüm karıncalanıyor .sizede oluyormu doktora 26 sında gidicem sorucam da bilgim olsun dedim...

bende olmuyor canım .. 26sına daha çok var ya arayıp sor yada yediklerini değiştir , bir de öyle dene ..
eğer alerjik bir şeyse ya yediklerinden , baharat vs. yada hava değşimi , polen vs.den olabilir belki .. aklıma bunlar geliyor benim , hani çok bilip yazdığımdan değil , tamamen olasılıklar bunlar ..

Tünaydın herkesee,nasılsınız inşallah kaydirigubbakcemile3. Ben yine çok yoğunum ama moralim iyi.Ara ara bakıcam size melekcim öykünün cicilerini gördüm çok tatlıı,iyi günlerde giysin.
Bugün eşim adanaya gidiyo senağlama.Kardeşinin düğününe pazar sabahı döncek kısmetse.Banada arkadaşlarım refakat etcek çünkü annemde gidiyo :).Kocişimi çok özlücem sabah çantasını hazırladım not yazıp bıraktım içine bide pijamasına parfümümü boca ettim benimle uyusun diye kaydirigubbakcemile3

çicekcm Allah kavuştursun şimdiden , yeni evlilere de mutluluklar ...
ben de eşim bir yere gideceği zaman onun parfümünü sıkardım giysilerime , pijamalarıma felan ..
tedavi dönemi ayrı kaldık eşimle ben ist.da o izmirde , 3 hafta kadar .. o zaman eşim de benim evde unutuuğum en çok kullandığım parfümü sıkıyormuş benim yastığıma , sanki beraber uyuyormuşuz gibi oluyormuş :asigim:
ayy aşkım depreşti kocişime , yanımda olsa da sımmmm sıkı sarılsam şöyle :asigim: kaydirigubbakcemile3

2 gömlek ütülüyorum geliyorum bi muz iki pantalon ütülüyorum geliyorum bi çikolata iki atlet ütülüyorum geliyorum bi tas komposto ay bana noluyo bugün :)

afiyetler olsun canım ... kompostoyu içerek iyi yapıorsun valla takdir ettim seni ..

confuse nerelerdesin sen tatlım hoşgeldinnnnnŞeniz

kuzucun ve sen nasılsınızzzzz:1hug:

burcu sende izne ayrılıyormussun canım hadi gözün aydınnnn:içelim:

oyy kızlar burası çok sessizleşti nerdesiniz yafffffffffffff:sm_confused:

stardust canımm çok teşekkrülerrr...
chicconun ki bana da daha iyi gibi geldii... o kadar para vermeye değmez hem... aventin 65 tl arada çok fark var...

afiyetler olsun canım ... kompostoyu içerek iyi yapıorsun valla takdir ettim seni ..

hertürlü kurumeyvadan komposto itinayla yapılır:nazar: 1 haftada biter ,acayip içiyorum kuru kayısı falan yemeyi sevmiyorum bende kompostosunu yapıp içiyorum kaydirigubbakcemile3sonra oturup kendime gülüyorum hani bi reklam vardı inekler maç yapıyorlardı ayraniç hehehe:dance: onlar gibiyim yaaa bak şimdide oturdum dinleniyorum vişne suyu içiyorum 19 kilo aldım ya nasıl vercem bakalım :içelim:

bız geldık cok yoruldum ama yemegımı hazırladım ıslerımı yaptım
gecmısı okuyamadım cok bırıkmıs umarım herkez ıyıdır:CüvCüv:

Ah canımcım teşekkürler...Yokluğumu farketmiş olman çok güzel...Elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum ama sadece okuyorum.Geçmişi okumaya başlayınca zaten öyle çok zaman alıyorki...Okumadan da yapamıyorum...
Benim sancılarım oluyor ara sıra...Hele geçen gece yarısı eşimi uyandırdım,öyle şiddetliiydi ki...O da çok korktu.Sol yanımda...Bu ağrılar 4.aydan beri oluyor ara ara...Doktorum çok önemsemedi ama dün annemle konuştuk,teyzemin gelininde de oluyormuş ve böbreklerinden kaynaklanıyormuş.Büyük ihtimalle benimde böbreklerimden kaynaklanıyor.Bir daha ki sefere doktora bunu sorucam,gerekli testleri yapsın...Bebişim çok şükür iyi.Ama şekerden dolayı diyet yapmaya çalıştığım için doktorum bebeğmin beklediği kadar kilo almadığını ve diyeti çok abartmamamı söyledi.İnşallah doğumdan sonra şu şeker illetinden kurtulurum.Valla çok zormuş diyet yapmak...
Umarım sen ve bebişin de iyisinizdir canım...

teşekkür ederim canım. evet nihayet ayrılıyorum. hiç bitmeyecek gibi geliyordukaydirigubbakcemile3

benimde iznim 1 haziranda baslıyor .sanirim 2 hafta daha devam edip öyle ayrılacağım.

ay az kalmış ilsucum 2 hafta daha devam edebilecekmisin tatlım tam son ayımız oluyooo:sm_confused:

hertürlü kurumeyvadan komposto itinayla yapılır:nazar: 1 haftada biter ,acayip içiyorum kuru kayısı falan yemeyi sevmiyorum bende kompostosunu yapıp içiyorum kaydirigubbakcemile3sonra oturup kendime gülüyorum hani bi reklam vardı inekler maç yapıyorlardı ayraniç hehehe:dance: onlar gibiyim yaaa bak şimdide oturdum dinleniyorum vişne suyu içiyorum 19 kilo aldım ya nasıl vercem bakalım :içelim:

huricim afiyet olsun daaaaa yiyecek içecek isimlerini söylemesek sanırım daha iyi olur demi canımmkaydirigubbakcemile5

bız geldık cok yoruldum ama yemegımı hazırladım ıslerımı yaptım
gecmısı okuyamadım cok bırıkmıs umarım herkez ıyıdır:CüvCüv:

ben bildim ama bu kesin ya yemek yapıyo ya yiyo dedimmmm:lepi:cokacimcoook

Ah canımcım teşekkürler...Yokluğumu farketmiş olman çok güzel...Elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum ama sadece okuyorum.Geçmişi okumaya başlayınca zaten öyle çok zaman alıyorki...Okumadan da yapamıyorum...
Benim sancılarım oluyor ara sıra...Hele geçen gece yarısı eşimi uyandırdım,öyle şiddetliiydi ki...O da çok korktu.Sol yanımda...Bu ağrılar 4.aydan beri oluyor ara ara...Doktorum çok önemsemedi ama dün annemle konuştuk,teyzemin gelininde de oluyormuş ve böbreklerinden kaynaklanıyormuş.Büyük ihtimalle benimde böbreklerimden kaynaklanıyor.Bir daha ki sefere doktora bunu sorucam,gerekli testleri yapsın...Bebişim çok şükür iyi.Ama şekerden dolayı diyet yapmaya çalıştığım için doktorum bebeğmin beklediği kadar kilo almadığını ve diyeti çok abartmamamı söyledi.İnşallah doğumdan sonra şu şeker illetinden kurtulurum.Valla çok zormuş diyet yapmak...
Umarım sen ve bebişin de iyisinizdir canım...

canım tabiki görmeyince gözümüz arıyor merak ediyoruzzz:1hug:

arada yaz iyi olduğunu bilelim canım..

bende geçenlerde kum döktüm senağlama

wc de baktım kan:1shok: nasıl korktum anlatamam apar topar doktora gittik kızım da bişey yoktu hemen tahlil istedi doktor ve fena bi şekilde kum döküyorsun dedi..
3 gün gece gündüz kıvrandım resmen...
geçti çok şükür..

sanada çok geçmiş olsun canım böbrek ağrısını çekmeyen bilmezzz:teselli:

eminim ki şekerinde doğumdan sonra düzelecektir sabret tatlım..

süt iç bol bol bebeğine yarasına.s.

GÜle gÜle kullanın nurcum hayırlı olsun evın havası deĞıŞmıŞtır gıder gıder bakarsınız artık ordan Çıkasınız gelmez ılk bır hafta :) bızde Öyle oldu da

Melekcim cicilerin çok güsel hepsini sağlıklı günlerde giysin canım
Melek sen calsium magnezyum kullanıyomusun canım?

Nurcum hayırlı olsun sağlıklı günlerde mışıl mışıl uyusun oyunlar oynasın kuzun odasında

X