2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

bugün doktora gidecektim ama doktorun cenazesi varmış salıya erteledi randevuyu
nerdeyse 1 ay oldu görmeyeli oğlumu çatlıcam meraktan üff nasıl sıkıldım anlatamam
neyse birazdaha sabretmem gerekiyo

demetcim o biberonun aynısından arkdaşım kullandı memnun kaldı.aynı dediğin gibi anne göğüsü gibi gelliyormuş bebeklere..

evet canım yaa nası güzel avucuna alıyosun yumuşacık yaaaaa süpper ötesiiialkisalkisalkis

slm kızlar nasılsınız
ben yine geçmişi pek okuyamadım
neyse herkes iyidir inşallah

hoşgeldin gamze iyiyiz şükür sen nasılsın canım

canım ben aradım ama bulamadım....

aa nası bulamadın tatlım yaaafisfisfis

ayy hepsi çok güzel diloş yaaaaaadelikafadulden

hepsinden mi alsam acabaaaaaaaaaa:jeyyar:kaydirigubbakcemile3

önce internette fiyat araştırdım sonra dün eşimle çarşıya çıktık bir bebek mağazası var koccamannnnnnnnnnnnnn a dan z ye herşey var içinde tabii oraya girince benb şaşırdım hangine bakacağımııııdelikafaduldenlaelaelaelaelae:lepi:
eşim diyo ki sakin ol aşkım alcaz istediklerini ama dükkanı devralamammmm:roflol::roflol:

sankim ben dükkanı istiyom:1closedeyes:

ayy ısrar etsem aşeriyom desem alır mı ki acebaaaadelikafadulden:sm_cool:-tatlicadiarzu-
sen de aşeriyorum de alır o zaman:roflol:

Son düzenleme:
ayy hepsi çok güzel diloş yaaaaaadelikafadulden

hepsinden mi alsam acabaaaaaaaaaa:jeyyar:kaydirigubbakcemile3

önce internette fiyat araştırdım sonra dün eşimle çarşıya çıktık bir bebek mağazası var koccamannnnnnnnnnnnnn a dan z ye herşey var içinde tabii oraya girince benb şaşırdım hangine bakacağımııııdelikafaduldenlaelaelaelaelae:lepi:
eşim diyo ki sakin ol aşkım alcaz istediklerini ama dükkanı devralamammmm:roflol::roflol:

sankim ben dükkanı istiyom:1closedeyes:

ayy ısrar etsem aşeriyom desem alır mı ki acebaaaadelikafadulden:sm_cool:-tatlicadiarzu-

ben artık bebeik mağazalarının önünden geçmiyorum yanımda hele eşim varsa dikkatimi dağıtıyo görüpte saldırmayım diye:mymeka:

MERHABALARRR hihoyyyt

geçmiş olsun tatlım Şenizinşallah şu günleri atlatım bebişimizi kollarımıza alıcazz reflüde kötü az çok arada bendede oluyoda şuan azmadı allahıma şükürrr inşllahh bide onla uğraşmayım dimi-tatlicadiarzu-

saol diloşcum Şeniz valla çok kötü fena bu reflü olayı -tatlicadiarzu-
soluma yatıyorum hep , o zaman rahatım , ama sol tarafım ağrıyıp da sağa yatayım dediğim zaman bebişim midenin üstnden kalkınca , midemdeki acı su hoooooooop boğazıma doğru akıyor geçtiğ her yeri yakarak .. böyle debelenerek en sonunda uyuya kalıyorum nasıl oluyorsa ...

günaydın ,hafta biti sayılır.bugüğn bend e32. doldurdum sata göre.
alalh hepimzie zamanında güle ve sağlıklı hayrılı doğumalr nasip etisn.
geçmişi okuyacğaım.inşallah güzel haberler vardır.

32 haftaaaaaaaasositosositosositososito

ay bende 30 oldum sonunda cok sükür:CüvCüv::nazar:

maşallah kıslarrr :nazar: :nazar: :nazar:
inşallah o haftaları ben de , oğluşumda görürsek o kadar rahatlıycazki anlatamam ..

günaydın bayanlar....

nasılsınız? daha geçmişi okuyamadım.... sabah tartıya çıkınca moralim bozuldu. toplam17 kilo aldım. valla herhalde 100 ü görcem .... tabiki herşeyden önce bebişimin sağlığı geliyor.:nazar::nazar::nazar::nazar:onlar iyi olsunlarda doğum sonrası başlarız hemen spora

canım bebeğinin sağlığı çok iyiymiş , ondan gayrısı teferruat dimi yerimseniben

Günaydın annişler nasılsınız bakalım maşallah hepiniz iyisiniz moraller yerinde haftasonuna geldik
Yarın bizim görüş günümüz çok mutluyuz Paşamı özledim yarınki muayneden sonra artık 15te bir gidicez o yüzden daha çok mutluyum :teytey::teytey:
Hayırlı Cumalar Allah tüm açılan gönüllerin ellerin dualarını kabul eylesin yavrularımızı sağlıkla sıhhatle kucağımıza almamızı nasip eylesin :Saruboceq:

canım inşallah güzel haberlerle dönersin ve biz de okur mutlu oluruz :asigim:

hoş geldin canım :1hug:suyumda azalma olmuş istirat verdi ilaç verdi bende şimdilik idare ediyorum kendi doktomu bekliyorumm salı günü gidicem tekrar şuan iyiyim dün 2 sefer öyle pembe su gelince korktum baya ama çok şükür şimdilik bişey yok inşallah biraz daha dayanırız şu zamanlarmızı atlatırız:Saruboceq:

canım yaaa suyum gelmiş deyince sadece ıslaklık zannettim , öyle pembe felan olduğunu bilmiyordum ..
Allah korusun seni de bebişini de ..
Annemin bir komşusunun 7. ayında suyu gelmiş , dr.u istirahat vermiş ve kızçesi 40 haftada doğmuş :nazar:
istirahatle idare edicez çoğumuz , öyle görünüyor dimi yerimseniben

bende sadece 500 gr almışım.doktor iyi dedi.ama eşim şikayet etti beni.yemiyor birşey diye.oğlumda sadece 300 gr almış.ama doktor iyi dedi.bunlar beni öldürücek sanki doktordan iyi biliyorlar.annem filanda işte bak bebek kilo alamıyor filan dedi.

ay canımmmm , büyüklere bakarsan , annem bir komşusundan duymuş .. bir çift tek bebek bekliyormuş , usg de öyleymiş . ikiz doğurmuş kadın ama .. annem şimdi benden de öyle bir şey bekliyor .. hani benimkilerden biri 2,5 aylıkken durdu dediler felan ya o yüzden halen diğerinin yaşıyor olabileceğini düşünüyor ve bunu dillendiriyor kadın yaa kaydirigubbakcemile3
eşim bi yandan ben bi yandan " anne , biz bak o kadar 4 boyutlu usg ye giriyoruz her gitmemizde , bebeğin kalp kapakçıklarına , kalbine giden damarlarına kadar herşeyini gösteriyor da varsa orada olan kocaman 2. bir bebeği mi göremeyecek dr. yada usg aleti " .. yok yine diyorki olur mu olur :)))

ayy neden olmuş ki yaaaa:1shok:

canım bol bol su tüket günde en az 1,5 2 litre bi ara benim az demişti o şekilde düzelttik çok şükür...
ve artık lütfen kendine dikkat et hi. kendini korumuyorsum çok hareketlisinnn:eek:klava:

kızlar günaydın

gaydin güzel haberler bekliyoruz inşallah canım ayy kocaman olmuştur paşamız maşallahhhhhhhh:sm_cool:

selsin bende çok merak ediyorum comebaby den haber var mı acaba mübarek cumanın hürmetine Tüm hamile annecikler sağlıkla kucaklarızx inşallah kuzucuklarımızıııııııı:Saruboceq::Saruboceq:

jasmin canım sanada geçmiş olsun geçmişi okuyamadım gerçi ben ama dikkat et kendineŞeniz

ayy çok acıktımmmmmm diloşşş kahvaltın hazırsa geliyorummmmmmmcokacimcoook

günaydın canım .. dün sibel25in adanadan ilaç bulması üzerien konuştuk comebaby ile , çok sevinmiş o da .. durumu aynı , orada yazdığımdan başka bir değişiklik yok .. sadece risk durumu arttığı için hastanede onunla ilgilenen dr. ve ekip arkadaşımızı umut tüp bebekteki kendi dr.una katarmışlar daha fazla sorumluluk almamak adına ... durum böyle .. ilaç durumu halen aciliyetini koruyor ama ben bu yönde oraya buraya , cevap alabileceğimi düşündüğüm her başlığa yazıp kopyaladım , site yönetiminden uyarı aldım :sm_confused: :1ninca: onu da yazarım birazdan detaylıca ...

su içme için ben de bir şey söyleyeyim , bana da dr.um 3,5-4 lt içmemi söylemişti bendeki kasılmaları görünce .. rahimi en çok besleyen şey suymuş çünkü ..
aklınızda olsun yerimseniben

KIZLAR NELER OLMUŞ ÖYLE YA..... HEPİNİZE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.
DİLARACIM BOL BOL DİNLEN CANIM.
JASMİNCİNCİM BEBEĞİN TERS DURMASI HEMEN DOĞUM YAKLAŞTI DEMEK DEĞİLDİR CANIM MERAK ETME.. TELAŞ YAPMA STRESS DAHA ETKİLİ OLUYOR BİLİYORSUN CANIM. HURİCİM CANIM GEÇMİŞ OLSUN CANIM.
STARDUST CANIM SEN NEDEN İĞNE OLUYORSUN BEN BAYADIR GİREMEDİĞİM İÇİN BİLMİYORUM. CANIM HERŞEYİN BAŞI SAKİN OLMAK

BU ARADA COMEBABY İNŞALLAH BEBEKLER ZAMANNINDA GELİR CANIM. İLACI BURADANDA SORACAĞIM HEMEN.

BU arada kızlar benimde vajinamda ağrı oluyordu. geçen cuma doktora gittiğimde tabi açık ve net anlatmaya çalıştım ama sanırım beceremedim dr NST ye soktu allahtan kasılma falan çıkmadı. az biraz idrar yollarında enfeksiyon var ki zaten ondan hiç kurtulamadım o yüzden kasılma tipi ağrılar olabilir dedi

ALLAHIM İNŞALLAH BEBİŞLERİMİZİ ZAMANINDA VE SAĞLIKLI OLARAK KUCAĞIMIZA ALIRIZ

akdaşcım teşekkürler iyi dileklerin için .. sana da geçmiş olsun canım a.s.
canım , benim de erken doğum riskim var ve benim bebiş henüz 27+5 olduğu ve 30. haftayı görene kadar kullanmam ve olası böyle bir durumda bebişin ciğerleri daha gelişmiş olur ve bebeğin karşılaşacağı risker karşısında 1-0 önde olması için akciğer geliştirici iğne oluyorum .. dr.um tüp bebekle hamile kalan ve 27-28. haftalara gelen anne adaylarına hep veriyormuş bu iğneyi , yada ben daha fazla panik olmayayım ve stres yapmayayım diye böyle bir şey söyledi :sm_confused:

raporumuda aldım dün.o iştende kurtulduk.doktor herşeyi normal dedi.suyu filan işte.dönmüş kendileri.normal doğum yapmamı istiyor.ama genede bana bırakıyor.myomum var şimdi benim lokal alınabilir dedi.ama ben onu lokal filan aldıramam.en korktuğum şeyler.sezeryan olsun oda alınsın istiyorum.aman ne bilim bir türlü karar veremiyorum

geçmiş olsun her anlamda :)) işten de kurtuldun , artık dinlenme vaktiiiiiii hihoyyyt
bence de myomunu kurcalatma , sezaryende gider hepsi kaydirigubbakcemile5

dün doktor eli ile karnımı yokladı kasılma oldu o anda.kasılmaların var dedi.bende oluyor dedim.günde 7-8 geçmemesi lazımmış.geçerse erken doğum habercisiymiş.bugün saymaya başlıcam artık.korku girdi içime valla.

elini karnına koyunca nasıl anlıyorlar acaba ??
hani şu elinin altında karnın toplanıyormuş hissi felan diye okumuştum bi yerde ..
benim en korktuğum bazen kasılmalarımız olurmuş ama ağrı eşiğimiz yüksekse , ki ilk doğum ne anlıycaz hangi ağrı neyin habercisi , nasıl anlıycaz :1shok:

canım bende okadar su içiyorumki anlatamam içim dışım su zatennn günde nerdeyse rahat 3 litre su içiyorum dahada içersemm patlıcamm kaydirigubbakcemile3gel canım buyurr sen gelene kadar masa hazır olur çayı koyuyorumm:kahve::icecream:

canım çok iyi içiyorsun , bana da 3,5-4 lt tavsiye etmişti dr.um rahimde kasılma gördüğü zaman ..
ama şu günlerde ancak 2,5-3 içiyorum sanırım .. ama bunun yanısıra yarım litre süt ve sulu gıdalar tüketiyorum

burada sela verilmeye başlandı .. hepimize hayırlı cumalar
Allah hepimizin bebeklerini sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ..
en çok da comebaby ve bebeklerinin yanında olsun , inşallah ilaç ihtiyacı karşılanır bir şekilde ve bu h.sonu eve çıkma durumları var iyi olursa , inşallah hepsinin sağlıkları düzene girer ve kızçeleri 30. haftayı görüp 1500 gr.ı görürler en yakın zamanda :Saruboceq:

biberonlar çok şekermiş. dün doğum ve bebek hemşiresi ayşe önerin seminerine katıldım kadın ilk bi ay kesinlikle biberon ve emzik vermeyim diyodu. bide göğüs uçları yara olmasın diye şimdiden pamuğa kolonya yada alkol döküp kompres yapın açıkta havalandırın dedi günde bi defa . çok yararlı bilgiler verdi aklıma geldikçe sizinle paylaşırım kızlar .

biberonlar çok şekermiş. dün doğum ve bebek hemşiresi ayşe önerin seminerine katıldım kadın ilk bi ay kesinlikle biberon ve emzik vermeyim diyodu. bide göğüs uçları yara olmasın diye şimdiden pamuğa kolonya yada alkol döküp kompres yapın açıkta havalandırın dedi günde bi defa . çok yararlı bilgiler verdi aklıma geldikçe sizinle paylaşırım kızlar .
verdiğin bilgiler için teşekkürler canım..:1hug:

demet canım o bibereondna teyzesi almış kızıma
elleidm yumuşacık
biberon un her yanı yumuşacık.
çok güel ve hoş.
yani gerçekten anne göğsü giib.
mikrodalga dahil her yere girebiliyorumuş.
abkteri üretmiyormuş felan.
çok güel.
tavsiye ederim. canım.

demet bu biberonlar çok güsel nuby olanların fiyatı ne canım hemen almıcam umarım sütüm gelir ama işe döneceğim için mecburen lazım olucak sanırım doğal olması önemli anlattığına göre güselmiş nettende araştırırım ben gene

ben artık bebeik mağazalarının önünden geçmiyorum yanımda hele eşim varsa dikkatimi dağıtıyo görüpte saldırmayım diye:mymeka:

şöyle 1 aylığına ya da yok yokkk 1 ay bile değil sadece istediğimiz ve herşeyin olduğu bi mağazaya girince bizim içimizdeki alma hevesi eşlerimize geçse 3-4 saat kalsa ne süpper olar demiiii kızlarrrrrrrrrrrdelikafadulden:lepi:

canım ilk 1 ay değil mümkün olduğunca biberon vermek istemiyorum ben ama illaki özellikle 6 aydan sonra gerekiyo o yüzden öncesinde de lazım olabilir belki diye 2 tane alıcam o silikon olanlardan...

ayrıca emzik verme diyenlere de çok kızıyorum. inanın bana benim oğlum 4.5 yaşına kadar emdi dişleri de çok düzgün zekası da gayet iyi çok şükür:1closedeyes:
bebişler yeni doğduklarında sürekli emmek istiyorlar ve anneyi doyduktan sonra bile yalancı emzik yerine kullanıyolar sonrada kucağa alışıyolar tabi...
emzik vermicem diyenleri de çok gördük valla hele bi tanıdık vardı bizim hasbam pek bi profesördür her konuda vermicem dedi ve vermedi şimdi çocuk okula gidiyo ama hala doğduğundan beri hep aynı parmağını emiyor parmak emilmekten inceldi :nazar:

göğüs içinde lansinoh krem çok iyi ya da ayva çekirdeğini az suyla ıslatıyorsun bekletiyorsun jelleşiyor en ağır göğüs yarasını bile çabucak iyileştiriyor tecrübeyle sabittir kızlar:nazar:
sen yinede bizimle paylaş canım dinlediklerini teşekkürler Şeniz

demet canım o bibereondna teyzesi almış kızıma
elleidm yumuşacık
biberon un her yanı yumuşacık.
çok güel ve hoş.
yani gerçekten anne göğsü giib.
mikrodalga dahil her yere girebiliyorumuş.
abkteri üretmiyormuş felan.
çok güel.
tavsiye ederim. canım.

demet bu biberonlar çok güsel nuby olanların fiyatı ne canım hemen almıcam umarım sütüm gelir ama işe döneceğim için mecburen lazım olucak sanırım doğal olması önemli anlattığına göre güselmiş nettende araştırırım ben gene

evet kızlar gerçekten çok güzel hele dokununcaaaaaalkisalkisalkis

swet tatlım güle güle kullansın kuzucun teyzesi çok iyi bir seçim yapmışkaydirigubbakcemile5

gaydin canım fiyatları ml sine göre değişiyor ama 150 ml si 29 du canım ama dediğim gibi hiçbişey olmuyor kullanabildiğin kadar kullanıyorsun hiç olmazsa:içelim:

star dust hoşgeldin tatlım hep dualarımız come baby için konustuğunda lütfen selamlarımızı iletttŞeniz

dırımkızı maşallah yavrukuşlarına sağlıkla kucağına almışsın ne mutlu canım sana umarız comebabyde yavrularını sağlıkla alıcak kucağına dualarımız onunla
Sen nasıl iki çocukla baş ediyosun accık tecrübelerini anlatırmısın bize :)

Dırımkızı güle güle büyüt ikisss bebişlerini cnmmmm, darısı da comebaby ve basımıza umarmmm :Saruboceq:

kızlar çok sağolun bebeklere nasıl bakıyorum şuan annem yanımda ev işlerini annem yapıyor ...bebeklerle ben ilgileniyorum ....maşşallah arsız huysuz bebek değiller yarım saat ara ile besleniyolar .....gazlarını çıkarıyorum yatağına atıyorum .....asla ayakta sallama anakuycağında sallama yapmıyorum....beslenen altı temizlenen uyumasada yatağına atıyorum bana yarım saat kalıyor ikinci yemek saatimize kadar ....o arada bende kendime bakıyorum.....ama çok az
yorucu ama çekilen çileye yaşadıklarıma değer .....comebaby için yazdıklarım arkada kalmış kızlar yazan arkadaş inş.okur çünki doğurması için çok erken bilgili ellerde olsun çok zor küvezde bebek beklmek bir bebeğim yeme problemi olduğundan hastaneden çıkana kadar özel bakımda kaldı bu kadar çile çekip bebeğini alamamak çok kötü anneyi çok yıpratıyor

Demetcım bırŞey sorucam ben o kremden aldımda bebek emmeye baŞaldıĞındamı sÜrÜlecek yoksa Şımdıden sÜrmek gerekıyormu.ben yara olunca sÜrerım dıye dÜŞnÜyordum

şöyle 1 aylığına ya da yok yokkk 1 ay bile değil sadece istediğimiz ve herşeyin olduğu bi mağazaya girince bizim içimizdeki alma hevesi eşlerimize geçse 3-4 saat kalsa ne süpper olar demiiii kızlarrrrrrrrrrrdelikafadulden:lepi:

canım ilk 1 ay değil mümkün olduğunca biberon vermek istemiyorum ben ama illaki özellikle 6 aydan sonra gerekiyo o yüzden öncesinde de lazım olabilir belki diye 2 tane alıcam o silikon olanlardan...

ayrıca emzik verme diyenlere de çok kızıyorum. inanın bana benim oğlum 4.5 yaşına kadar emdi dişleri de çok düzgün zekası da gayet iyi çok şükür:1closedeyes:
bebişler yeni doğduklarında sürekli emmek istiyorlar ve anneyi doyduktan sonra bile yalancı emzik yerine kullanıyolar sonrada kucağa alışıyolar tabi...
emzik vermicem diyenleri de çok gördük valla hele bi tanıdık vardı bizim hasbam pek bi profesördür her konuda vermicem dedi ve vermedi şimdi çocuk okula gidiyo ama hala doğduğundan beri hep aynı parmağını emiyor parmak emilmekten inceldi :nazar:

göğüs içinde lansinoh krem çok iyi ya da ayva çekirdeğini az suyla ıslatıyorsun bekletiyorsun jelleşiyor en ağır göğüs yarasını bile çabucak iyileştiriyor tecrübeyle sabittir kızlar:nazar:
sen yinede bizimle paylaş canım dinlediklerini teşekkürler Şeniz

bende emzık vermeyı dusunmuyorum dıyorum:mymeka:
ama dıkkatını cekerım vermıcem demıyorum dusunmuyorum dıyorumsırnaşık şey
bak emzıgı verırım sonra benı emmezse ben sana sorarım dımet hanım:dilcikar:

Demetcİm bİrŞey sorucam ben o kremden aldımda bebek emmeye baŞaldıĞındamı sÜrÜlecek yoksa Şİmdİden sÜrmek gerekİyormu.ben yara olunca sÜrerİm dİye dÜŞnÜyordum

canım eğer aldıysan son ay banyolardan sonra sür doğuma birkaç gün kala hergün sürmeye başla o zaman daha iyi geliyormuş.
bebiş emerkende sürdükten sonra temizlemek gerekmiyormuş ve de bebişin ağzında da pamukçuk oluşumunu engelliyormuş yani 1 taşla iki kuşşşşkaydirigubbakcemile5

ben 2 tane bıberon alcam bırı avent bırı chıcco
st86175br.jpg
cam bıberon
125ml.jpg
p.karbon
bu gögus ucu kremı
nipplecream2.jpg

X