2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

herkese merhabalar umarım bebışler ve sızler ıyısınızdır
hıc ıyı haberlerle gelmedım malesef çınarım ıkı gundır hastanede yatıyor sarılık olduk malesef baya bı agır hemde
ınsallah bugun saat 4 ten sonra degerı duserse cıkarıcaklar evımıze gelıcez dualarınızı beklıyorum
sutum yetmıyo ayrıca mama takvıyesı yapıyolar bıde cok sessız bır bebek benım oğlum ne acıkınca aglıyo nede altını pisleyınce hep uyumak ıstıyo bu yuzden beslenemedı uykuyu süte tercıh edıyo dusunun yanı
bende cok yorgunum gunlerdır uyuyamıyorum duzgun beslenemıyorum ınsallah hepsı gecıcek yeterkı oğlum yıne yanımda olsun
hastanenın ılgısı cok guzel oğluma benden ıyı bakıyolar istedıgım zaman gıdıp oğlumu göruyorum alıp emzırıyorum zaten bensız durmuyo dıye sureklı cagırıyolar
ben kucagıma alınca ağlamayı kesıyo hemen uyuyo
sınırlerım harap oldu cok yorgun ve bıtkınım

Huzuncum, cok gecmis olsun bebegin insallah hemen iyilesir ve sana doner.

tek bior sey var benim bildigim sen daha iyi biliyorsundur da, bebek cok uyumak istiyorsa, uykuyu yemege tercih ediyorsa sekerinin dusmus oldugunu duydum cok yerde.

sekeri duserse pelte gibi yatarmis. yani o yuzden eskiler sekerli su falan verirlermis. bence kayinvaliden vs boyle bir sey derse kulak arkasi etme. gecmis olsun canim.

sut artirmak icin ise Tr de steel tee vardi ama markayi hatirlamiyorum iyi diyorlar. hemen ulasman acisindan.

hemde nasıl aranıyoo vallahi hamileyken uykusu olmayan ben şimdi olduğum yerde sızıp kalıyom vallahi akşam olsada 2 sininde gözlerinin içine bakıyom uyusalarda bende biraz dinlensem diyekaydirigubbakcemile3

kızma bana canım amaaaaaa , ayyyyyyyy ne güzellllllll :sm_cool:
ne zamandır şöyle gözlerim yanmadan uyuduğumu , hatta uykum gelmesine rağmen hemen uykuya dalabildiğimi hatırlamıyorum kafamçokkarıştı
en çok da bu duruma sevinicem sanırım ben kaydirigubbakcemile2
sırf şöyle misler gibi uyuyup dinleneyim ve susuzluk - açlık sürem de bu sayede çabucak geçer diye genel anestezi istiyorum sezoşumda zemuszemus

canım perşembe günü tam 41 haftan doluyo 42 oluyo artık gelmesi gerek yada senin oğlan halen dönemedi çıkışı bulamıyoo:bbo:

benimki de cikisi bulamadi. exit tabelalari mi assak diyoruz. ya da alttan isik verelim isiga gelir belki:)

kafasini kaldiriyor yahu. sizinki de kaldiriyor muydu?

benimki de cikisi bulamadi. exit tabelalari mi assak diyoruz. ya da alttan isik verelim isiga gelir belki:)

kafasini kaldiriyor yahu. sizinki de kaldiriyor muydu?

:roflol::roflol: canım seninkide inşallah bulacak çıkışı vakti var demekki doktora ne zaman gidicen tekrar son durum ne şimdi:jeyyar:

güzel icat yerimseniben japon işi mi yine acaba :) buna benzer bi aleti bir amerikan komedi filminde görmüştüm , yanlış hatırlamıyorsam " bilmem ne dünürler " gibiydi adı , neyse .. ama hakkaten iyi düşünmüş yapan , bravo :lepi:

çemenin kendisini yemekten iyidir yaa , belk farklı isimlede Türkiye de GNC ve Solgar'da vardır , araştırmalı .. sağol canımmmmm paylaştığın faydalı bilgiler için Şeniz

Allah sağıklı , uzun ömürler versin oğluşuna :Saruboceq:
darısı biz bekleyenlerin başına , sağlıkla ve zamanında :asigim:

aamin diiim canım kendi adıma yerimseniben
sana da bol sütlü günler , geceler :Saruboceq:

canim ya aaa GNC'de var tabiiiii. Hemen alabilirsiniz GNC'den. fenugreeek. bakin vallahi cok tavsiye ederim. Sutu yetmeyenler GNC;de fenugreek var.

kızma bana canım amaaaaaa , ayyyyyyyy ne güzellllllll :sm_cool:
ne zamandır şöyle gözlerim yanmadan uyuduğumu , hatta uykum gelmesine rağmen hemen uykuya dalabildiğimi hatırlamıyorum kafamçokkarıştı
en çok da bu duruma sevinicem sanırım ben kaydirigubbakcemile2
sırf şöyle misler gibi uyuyup dinleneyim ve susuzluk - açlık sürem de bu sayede çabucak geçer diye genel anestezi istiyorum sezoşumda zemuszemus

ben korkuyorum bayılmaktan o yüzden belden uyuşturdum doktor bi kaç dakika daha yapamasaydı iğneyi dedi artık bayıltalımda öyle başlayalım diyee :) kendimi toparladım ve bastı iğneyi bayılma korkusunaa iğneye katlandımkaydirigubbakcemile3

canım uykusuzluk bide yorgunluk sanırım cumartesi ve pazar hiç dinlenemedim kuran yapıcaz diye evde koşturmaca halindeydim hep ayakta gece yarım yarım uykularlaa yorgunluktan kesin bi kaç güne düzelirim inşallah:sm_confused:

e tabi yaaaa :eek:klava:
biz senin ne iş kolik bi hatun olduğunu , dikişlerine rağmen fır fır döndüğünü hesaba katmadık :kızgın:
anacım dinnnnnnlennnnnnn
lohusanın ve anne sütününartmasının tek ilacı dinlenmekmiş a.s
böyle yaparsan , pilin bitiverirse hiç beklemediğin anda inan kmseye faydan olmayacak , gamlı baykuş gbi oldum ama öyle malesef .. mevlütünüz de bitti , evinde dolayısıla temizdir , bi tek yemek içmek derdiniz olsun bi süre .. ne bliiim , çamaşırla - ütüyle eşin ilgilensin biraz yerimseniben
kendine iyileşmek , toparlanmak için hiç süre vermedin farkındasın dimi :eek:lmaz:

:roflol::roflol: canım seninkide inşallah bulacak çıkışı vakti var demekki doktora ne zaman gidicen tekrar son durum ne şimdi:jeyyar:

canim insallah. normal dogum oykulerioni okudukca insallah ben de. insallah ben de diyorum.

38 bitti bu sabah. bugun ultrason + kontrolum var ama donmedigini biliyorum. kafasi karpuz gibi elime geliyor. keske yanilmis olsam. hep ayni yerde. saga sola gidiyor ama gene eski yerine geliyor.

bakalim 39+3 te sezeryan yapilacak. sezeryana kadar donmesini umut ediyorum.

bu arada Demrusu'cum ne guzel yaaa yavruna kavustun. Dgoum hikayen de cok guzelmis. ben de spontane dogurmak istiyorum yaaa. planli planli gitmek iustemiyorum dr a. surpriz olsun insallah.

canim ya aaa GNC'de var tabiiiii. Hemen alabilirsiniz GNC'den. fenugreeek. bakin vallahi cok tavsiye ederim. Sutu yetmeyenler GNC;de fenugreek var.

süperrrrrr :lepi:
humana steel tee almıştım , bunu da alimmm , garanti olsun dimi yerimseniben

süperrrrrr :lepi:
humana steel tee almıştım , bunu da alimmm , garanti olsun dimi yerimseniben

humananın çayını bende kullanıyorum canım ilk hafta günde 3 fincan iç müthiş bi süt yapıyoo ama ben şimdi günde 1 düşürdüm yoksa benim sütlerle sokaktaki kedilerde doyarrkaydirigubbakcemile3

slmlaaaarrrrrr
huriş ve nazlı burda olduklarına göre hala doğurmadılar fisfisfis
biz de bugün dr.a gittik , şu yeni dr.uma . farklı usg de baktığından sanırım 4 günde sadece 10 gr almış görünüyor :bbo:
bir de tansiyonumu ölçtüler ilk önce yine 15-10 çıktı , ama yatarak ölçmülşerdi o zaman .. oturarak ölçtüler bi süre sonra o zaman 12-7 çıktı .. ben nst deyken dr. geldi baktı kağıda , çok iyi dedi ve cuma günü aç gelmemi söyledi , ben de heralde sez. öncesi son testleri felan yaptıracak sandım .. ameliyata yetişmesi gerekiyordu , hızlı hızlı konuşuyordu " eğer cuma günü kiloda anlamlı bi değişiklik göremezsek o gün alıcaz bebeği sez.la " dedi
ben şok tabi , hebeee hebeeee şeklinde :1shok: kaydirigubbakcemile3
adamceyize " kardeş ama benim dr. ctesi gelecek bekleyemez mi bu bebiş bi güncük daha bile diyemedim şaşkınlıktan :sm_confused:
" haa ...öyle mi ....tamam .....oldu.... ben cuma aç geliyorum o zaman .. yani cuma doğum olacak .. alla allaaaa " gibi zırvaladım sanırım ve dr. da güldü benim bu şaşkınlığıma bi süre ..
sonra eşim geldi benim mantık abidem :asigim: , ama dr. doğumdan çıkamadı , normal doğummuş , bekledik gelmeyince biz de doğum ctesi olacak şekilde yatış işlemlerini başlattık .. bi heyecan aldı ikimiz de :sm_cool:
bu arada benim velet nst de hemşireyle köşe kapmaca oynadı resmen kaydirigubbakcemile3 yakalatmadı kalp atışnı bi türlü , yakalandığı vakitte hıçkırık tutmasın mı kaydirigubbakcemile3 :asigim: nst de sancı yok , hareket çok iyi ..
bizden bugünlük havadisler beeeyyyleeeee :lepi:
yani sen 18 temmuz bu cumartesi doğuruyorsun öylemi yani...ben demedim mi kızım seni bile doğurtucam die....kaydirigubbakcemile3sırnaşık şey

canım yaa ben olsam yine de epidurali tercih ederdim .. çoğu yaptıran memnun , sonra ipektoşun bekledğinden daha semiz gelir de zorlanırsan felan benneyaptımki[/QUOTE]
tabi canım bende epidurali muhakkak yaptırmayı düşünüyorum..tabi bi aksilik olmazsa...

sağol canım dün akşam bi tane parol içtim dayanamadım yoksa hastaneyi boylucaktım hiç bişey gözüm görmüyodu şimdi yine ağrımaya başladı inşallah azmaz dün akşamki gibi:KK43:((
yorgunluktan canım benim bu hafta sonuda çok yoruldun fırsat buldukça eline bez alma yastık al da başın yatak görsün...lütfen eylül için dinlen iş yapıp durma benden beter...

ben korkuyorum bayılmaktan o yüzden belden uyuşturdum doktor bi kaç dakika daha yapamasaydı iğneyi dedi artık bayıltalımda öyle başlayalım diyee :) kendimi toparladım ve bastı iğneyi bayılma korkusunaa iğneye katlandımkaydirigubbakcemile3

tüp bebek tedavisinde millet en fazla yumerta toplamada verilen genel anesteziden korkardı , benimse en sevdiğim kısımdı tedavilerde kaydirigubbakcemile3
nassssıl güzel bi uykudur o yarabbi , hiç uyanmak istemiyorsun .. 2. denemeden itibaren bayıltılmadan önce dnlenme katında aneszetii ve işlem ve işlem sonrası gözlem için beni hazırlayan hemşireyle pazarlık yapıyordum " bakın , ben sizin beni uyandırmaya çalşmalarınız duyuyorum , e varki uyumak istiyorum , söz siz geldikten ennnnn fazla 10 dak. sonra uyanıcam , ısrar edp uyandırmaya çalışmayın, hiiiiç dinlemem tosur tosur uyurum valla , anlaştık mı " diye yarı tehdit yarı çingenlikle uyurdum genelde misss gibi kaydirigubbakcemile2

yok kızlar vallahi dünden beri iş güç yapmıyorum bulaşıkları makine yıkıyoo zaten ben bitek dolduruyorum kolay yemekler yapıyom şimdilik uğraşamam misafirde kabul etmiyorum kendime gelene kadar biraz rahatlayım eşimde dün akşam konuştuk bebişin 40 çıksın ramazan girmeden bi deniz sefası yapalım 2 günlükte olsa sanada çocuklarada iyi gelir dedi biran önce 40 çıksın diye bekliyorum 2 gün de olsa iyi gelir diye düşünüyorum bakalım kısmett:ecrin_bebek:

kızlar hemen yeni olayı anlatayım...
başrol oyuncusu tabiki annem...
babam bodrumdaydı patronu yazlığa gitti babamda gitmişti bu gece geri dönüyor sabah istanbulda olacak yani...
annem aradı az önce...
"huriş yarın sabahtan falan beni iş yerini arama sakın.... hayrola neden anne...baban geliyor ya bodrumdan işten izizn aldım sabah geç gidicem öğlen gibi gidicem...dedi....eeee....huriş rahatsız onu doktorua götürücem diye yalan söyledim o yüzden arama diyorum ......:1shok:kafamçokkarıştılaelaelaelaelae:mymeka:

ah anacım ah elimde olsada yarın şöyle öğlene doğru bi sancım gelse bi doğursam tam sen iş yerine adım atarkene bi haber versem ben doğurdum die ....hohohohohohlülülülülülüalkisalkisalkis züpper olur işte allahım sana havale ediyorum bu durumuvereliniortak

humananın çayını bende kullanıyorum canım ilk hafta günde 3 fincan iç müthiş bi süt yapıyoo ama ben şimdi günde 1 düşürdüm yoksa benim sütlerle sokaktaki kedilerde doyarrkaydirigubbakcemile3

ahahahaha kedilere de mi yeterrrrr kaydirigubbakcemile3
maşallah de ve bi tarafını kaşı yerimseniben
bu arada hakkaten :nazar:
nazar değmesin aman

yani sen 18 temmuz bu cumartesi doğuruyorsun öylemi yani...ben demedim mi kızım seni bile doğurtucam die....kaydirigubbakcemile3sırnaşık şey

canım yaa ben olsam yine de epidurali tercih ederdim .. çoğu yaptıran memnun , sonra ipektoşun bekledğinden daha semiz gelir de zorlanırsan felan benneyaptımki
tabi canım bende epidurali muhakkak yaptırmayı düşünüyorum..tabi bi aksilik olmazsa...

yorgunluktan canım benim bu hafta sonuda çok yoruldun fırsat buldukça eline bez alma yastık al da başın yatak görsün...lütfen eylül için dinlen iş yapıp durma benden beter...[/QUOTE]

galiba öyle olcak deyip şımarayım da sırnaşık şey sen bi atak yap ordan ve beni solla olma mı yerimseniben

kızlar hemen yeni olayı anlatayım...
başrol oyuncusu tabiki annem...
babam bodrumdaydı patronu yazlığa gitti babamda gitmişti bu gece geri dönüyor sabah istanbulda olacak yani...
annem aradı az önce...
"huriş yarın sabahtan falan beni iş yerini arama sakın.... hayrola neden anne...baban geliyor ya bodrumdan işten izizn aldım sabah geç gidicem öğlen gibi gidicem...dedi....eeee....huriş rahatsız onu doktorua götürücem diye yalan söyledim o yüzden arama diyorum ......:1shok:kafamçokkarıştılaelaelaelaelae:mymeka:

ah anacım ah elimde olsada yarın şöyle öğlene doğru bi sancım gelse bi doğursam tam sen iş yerine adım atarkene bi haber versem ben doğurdum die ....hohohohohohlülülülülülüalkisalkisalkis züpper olur işte allahım sana havale ediyorum bu durumuvereliniortak

alemsin hurişim yaa duann kabul olur inşallahhhkaydirigubbakcemile3

bende annemi çok seviyorum oda beni çok seviyo ama bazı yönlerde hiç anlamaşıyoruz o yüzden burda fazla kalmadı ve evine kaçtıı ne yapcan ne onsuz yapabiliyorum nede beraber anlaşabiliyoruz bizde annemle böyleyiz iştee şimdi haftaya köye gidicek üzülüyorum kimsem kalmıcak yanımda yanımda olmsada en azından evinde olduğunu biliyodum şimdi ne yapcam ben köye gidincee 3 ay nasıl özlerim ben onu:gitme:

alemsin hurişim yaa duann kabul olur inşallahhhkaydirigubbakcemile3
bende annemi çok seviyorum oda beni çok seviyo ama bazı yönlerde hiç anlamaşıyoruz o yüzden burda fazla kalmadı ve evine kaçtıı ne yapcan ne onsuz yapabiliyorum nede beraber anlaşabiliyoruz bizde annemle böyleyiz iştee şimdi haftaya köye gidicek üzülüyorum kimsem kalmıcak yanımda yanımda olmsada en azından evinde olduğunu biliyodum şimdi ne yapcam ben köye gidincee 3 ay nasıl özlerim ben onu:gitme:
annemi seviyorum ama senin durumunda olsam pek bişey fark etmez bana...yani ha var ha yok pek fark etmiyor bana...bizimkilerde gidiyor temmuz 30 gibi...tınnn yani...
geçenlerde yarın akşam sana gelicem dedi....iyi gel dedim yarın oldu akşam geldi yemek yaptı( 1 tencere bamya:1no2:benneyaptımki) çay içti erkenden gitti 1 saat bile durmadı evde yemeği yokmuş....e sen dün akşamdan belliydi bana geleceğin evde bebek mi var sanki yemek yapmaya koştur koşturevine gittin.....yani ha var ha yok...sende üzüzlme kendi işini kendin halledersin...aaa amma anneci oldun çıktın haaaaa....:eek:klava:

annemi seviyorum ama senin durumunda olsam pek bişey fark etmez bana...yani ha var ha yok pek fark etmiyor bana...bizimkilerde gidiyor temmuz 30 gibi...tınnn yani...
geçenlerde yarın akşam sana gelicem dedi....iyi gel dedim yarın oldu akşam geldi yemek yaptı( 1 tencere bamya:1no2:benneyaptımki) çay içti erkenden gitti 1 saat bile durmadı evde yemeği yokmuş....e sen dün akşamdan belliydi bana geleceğin evde bebek mi var sanki yemek yapmaya koştur koşturevine gittin.....yani ha var ha yok...sende üzüzlme kendi işini kendin halledersin...aaa amma anneci oldun çıktın haaaaa....:eek:klava:

yaa sorma yaa kıss ben anneci değildim ama insan anne olunca çok iyi anlıyo anneliğin kolay olmadığını helede 2. çocukta tam anlıyosun herşeyi belkide oturaklaşıyo insan zamanla ne bileyim belki lahusalıktan böyle oldumkaydirigubbakcemile3

X