2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

napım huriş ya kontrole gıtsem nolcakkı adam ızne gıtmeden nası doğrayım gıtsem nolcak gıtsem nolcak nasıl moralım bozuldu ya gıtsem nst dıcek heee normal bekleyelım dıcek cokta gecmedı dıcek bılıyorum yaaaa oyyy oy:umursamaz:Çok üzgünüm çoook

gülüm kendine gel sen amma uçmuşsun....adam izizne gidior mu? gidiyor...öyle yada böyle bu bebek doğacak mı? odğacak...eeee nie stres yapıyon git bugün doktoruna nst ye bağlan yine nolcak ne kaybetcen...doktorunla görüş izine çıkıyormuşsunuz ben ne olucam de....
adam sana ben gelene kadar bekle diyemez ya..mutlaka bi doktor arkadaşını yada o hastanede yapman gerekeni v.s. söyleyip içini rahatlatacaktır....böyle evde oturup üzüzlmek daha kötü...sen bugün git bence...sen istemeden kalkıp seni sezeryana alacak hali yok ya ....

gülüm kendine gel sen amma uçmuşsun....adam izizne gidior mu? gidiyor...öyle yada böyle bu bebek doğacak mı? odğacak...eeee nie stres yapıyon git bugün doktoruna nst ye bağlan yine nolcak ne kaybetcen...doktorunla görüş izine çıkıyormuşsunuz ben ne olucam de....
adam sana ben gelene kadar bekle diyemez ya..mutlaka bi doktor arkadaşını yada o hastanede yapman gerekeni v.s. söyleyip içini rahatlatacaktır....böyle evde oturup üzüzlmek daha kötü...sen bugün git bence...sen istemeden kalkıp seni sezeryana alacak hali yok ya ....

nazlıbahar hurişe katılıyorum canım bencede git en azından iyi bi doktora yönlendirir zaten normal doğum bekliyosun doktorlar girmiyo normal doğumda bence kendini harap etmeee:teselli:

kızlar ben kalkıyorum çok acıkmıştım kalktım bişeyler yedim şimdi kocişimin yanına mis gibin yatayım...gece çok yağmur yağdı uyuyamadık kalktık evin içinde dolandık uykum var....gelirim öğleden sonra...öpüldünüz...

aaman satmısım anasını ya kızımda ıkı kere gıtmıtım dr. walla nu rtopu gıbı oldu walla odaa 6gun gec gelmıstı masallah hıc te bı sorunu olmadı esımı arayım bıde arkadasımı zaten ben ebelerle tanısmıstım kı bırı esımın arkadası yeter onlar gamzewmde de ebeler doğurttu onlar dıktı noldu hıc bısey amannnn

kahvaltı yaptık kızımla yatıyoruz sımdı ole dınlenıoruz ....

hurişş doğur artıkkk çık şu kuluçkalıktannlülülülülülü
ahh ahhh ahhhh :CüvCüv:

aaman satmısım anasını ya kızımda ıkı kere gıtmıtım dr. walla nu rtopu gıbı oldu walla odaa 6gun gec gelmıstı masallah hıc te bı sorunu olmadı esımı arayım bıde arkadasımı zaten ben ebelerle tanısmıstım kı bırı esımın arkadası yeter onlar gamzewmde de ebeler doğurttu onlar dıktı noldu hıc bısey amannnn

kahvaltı yaptık kızımla yatıyoruz sımdı ole dınlenıoruz ....

hah şöyle sakin relax merak etme herşey yolunda gidecek.....sen skain ol yeter.....bunlar bi doğsun ısırmadık yer bırakmıycaz...ben miğde yanmasına uyuyamadım ya fisfisfis

ya kızlar sımdı ben SAT ımı yanlıs hatırlıyo olsam ultrasonda zaten bebeğin gelısımıne gore kacıncı haftada oldunu gorup soluyordeıl mı dr. yanı haftada bı yanlıslık olamaz

yaa kızlar benim kız sabah 7 uyandı halen uyumadı arada dalıyo zorla 5 dakikada bir kalkıyo kucağa almayınca basıyo yaygarayıı habire beni emmek istiyo bu seferde kusuyoo :KK43:hem emiyo hem ağlıyoo acaba doymuyomu ya sütümde geliyoo çok şükürr mama yaptım maşallah mamayıda yedi bugün sütüm doyurmuyomu acaba?mamayı yedikten sonra biraz daha sakin oldu sadece etrafına bakınıyoo şimdilik:bbo:

slm herkese evim çok kalabalık nete giremiyorum geçmiş baya bi birikmiş okuyup dönüyorum bu arada ben daha doğurmadım bekliyoruza.s.

kızlar buda doğum hikayem,ilgili topiğede koydum.
'sıra bendeeeee
normal doğum yapmak istememe rağmen doktorum çatın biraz dar deyip sezeryanı önerince 15 temmuz için gün aldık,üzgündüm açıkçası kararsızdım sizinlede paylaşmıştım bunu,tam cuma ezanı vakti ellerimi açıp en hayırlısı nasılsa öyle olsun tanrım sana sığınıyorum dedim biliyorum ki nasipten öteye yol yok kafa yormak faydasız.cuma günü için bir kere çok şiddetli bir kasılmam olduğunu ve ayaklarımın inanılmaz şiştiğini hatırlıyorum ve acaba kızım kanala mı girdi diye beni düşündüren aşağıdaki o baskıyı.
her gece kalkıp birşeyler atıştıran ben,ilk defa cumartesi sabahı 9 a doğru,'gece birşey yemeye kalkmadım mı ben'diye düşünerek uyandım ki bir anda hani hapşurusunda idrarını kaçırırsın ya öle bi kaçak hissettim,hemen tuvalete gittim ve anladım ki bu kaçak idrar değil istemsiz öylece geliyo,
eşime seslendim gayet sakin suyum geliyo hazırlan gidiyoruz diye.
altıma bir pet koydum gece olanından inanım evden çıkana kadar 5 dakika içinde doldu yani öyle diyim.
tüm çantaları vs topladık bende hiç ağrı yok ama çıktık yola,10 dakika içinde acildeyiz.
hemen beni tekerlekli sandalye ile doğum servisine götürdüler,ağrım acilde beni götürmelerini beklerken ara ara giren adet ağrıları gibi.doğumhaneye varınca ben sanıyorum ki içerde ultrasona gircem de gelen su mu falan diye bekcaklar eşimle kapıdan öperek ayrılmadım bile yani,ama beni hemen sonunda doğum yaptığım odaya aldılar.
masaya uzandım bayan asistan bir doktor geldi hikayemi dinledi falan bu esnada açılma varmı diye kontorol etti ve 4cm açılman var dedi şok oldum 4cm mi?
ağrın yok mu dedi şaşkın ,yani var ama ne bileyim dedim adet ağrısının şiddetlisi ,dedim doktorum çatın dar zorlar demişti sezeryan demiştik en son bir risk varsa sezeryan olsun falan dedim asisitan doktor yooo valla çatın gayet iyi ben gene doktorunla konuşayıım dedi sonra muayene sırasında kendini sıktıysan öyle anlaşılmıştır çatın müsait açılman yerinde ve hızlı gidiyo normal yapacaksın dediler,
lavman yapıldı çok kolay hiç korkmayın zaten doğum servisinde utanma duygusundan arınıyosun herşey meydanda.
beklemeye aldılar 1-2 saat tabi bu arada ağrım gitgide şiddetleniyo ve ben bir hemşirenin gelip epidural takcaz demesini bekliyorum ama gelen giden yok bu arada yan odada tüm servisi çığlıklara boğan bir anne adayı var,aman allahım tırsmaya başladım iyice ve ağrım iyice dayanılmaz bir hal aldı yine baktılar açılmam 5-6 cm olmuş,epidural takacak kişi geldiğinde ben yastığı dişliyordum bağırmamak için,
epidural takması çok olay sakın korkmayın ve büyük bir niğmet,o ağrılar uçtu gitti 2 saat öyle geçti ağrısız açılma bekledim,
2 saat sonra epidural bir doz daha verilmesi gerekiyordu biraz geç kaldı sanırım 2.doza kadar aynı ağrıların daha şidetlisi geri döndü neyseki çok geçmeden 2.doz ve yine bulutlardayım.
açılmam 10 cm buldu saat 2 gibi ve sonda takıldı o ara,amaaan neler olup bitiyo görmüyorsun bile valla hiç böle sonda takılsın takılmasın dert etmiyecekmişsin onu anladım
.ve doktorum çağrıldı gelmesini beklerken bana nasıl ıkınacağımı anlatıyorlar deriiiin bir nefes al, bir kerede büyük tuvaletini yapar gibi tüm gücünle bebeği it,kesik kesik değil bir kerede ve hiç sesin çıkmayacak gücünü sese değil itmeye harcayacaksın.direktifi aldık doktorum geldi bu arada kızımın kafası resmen çıkışa dayandı bariz hissediyorum o baskıyı ama acı yok,sancıyı hissetmiyorsun ne zaman geliyo o yüzden doktor hemşireler falan hep bir ağızdan ağrım gelince söylüyolar ve ıkın diye bağırıyorlardı 'kesme kesme ıkın ıkın ıkın evet çoook güzeeeellllll'gibi.5-6 ıkınma denemesinden sonra içimden bir foş sesi ile kızım çıkıverdi,
hemen bir beze sarıp bırakıverdiler göbeğimin üstüne,ve işte o an aman allahım asla anlatılamaz bir duygu kızlarrrr hepiniz yaşayacaksınız inşallah.
bu arada saat 15:10.sonra kızımı götürdüler,haberi geldi kilosu 3195 gram diye,iyimi ağladı dimi,herşey yolunda mı,sağlıklı mı diyorum durmadan,herşey yolunda sana benziyo çok tatlı dediler,bir oh çektim.
bana dikiş atıldı ama umrum değil bulutlardayım ben inanın gram canım yanmadı ve iğnede vurulmamış orayı uyuşturacak tamamen epiduralin etkisi.dikişten sonra plasenta çıkarıldı veeeee huzuuuur,
işlem bitti beni masada dinlenmeye aldılar,bi baktım hemşire elinde tost ve meyve suyu ile geliyo bunlar eşinden selamı var diye ,dumur oldum bu yemek benim mi evet dedi,yiyeblirmiyim?evet tabi normal doğum yaptın sen istediğini yiyip içebilirsin,ohhh bir güzel geldi anlatamam.
sonra kızımı getirdiler giydirmişler süslemişlerrrrr ohhh misler gibi,hemşire geldi nasıl emişceğimizi anlattı ve ilk emişme denememizi orada yaptık sonra beni giydirdiler,kızımı kucağıma verdiler tekerlekli sandalye ile servisten çıkardılar dışarda eşim ,annem,babam ,kardeşimmm bizi bekliyolar hepsinde bir çığlık bizi görünce tanrım iaanılmaz bir şey bu,o anki mutuluğum,duygusallığım,gururum...
anlatılacak çok şey var aslında ama en kısası bu arkadaşlar
veee asıl hikaye şimdi başladı... '

Allah analı babalı büyütsün cnm darısı başımıza çok güzel anlatmışsın bende epiduralle normal doğum istiyorum bakalım hayırlısı tekrar tebrikler:nazar:

yaa kızlar benim kız sabah 7 uyandı halen uyumadı arada dalıyo zorla 5 dakikada bir kalkıyo kucağa almayınca basıyo yaygarayıı habire beni emmek istiyo bu seferde kusuyoo :KK43:hem emiyo hem ağlıyoo acaba doymuyomu ya sütümde geliyoo çok şükürr mama yaptım maşallah mamayıda yedi bugün sütüm doyurmuyomu acaba?mamayı yedikten sonra biraz daha sakin oldu sadece etrafına bakınıyoo şimdilik:bbo:
canım aynı sorunu ben 2 gündür çekiyorum sorma mahvoldum ya

sütüm çok şükür var heryerim süt içinde ıslanıyo acabaa doyurucu süt değilmi anlayamadım:KK43: benim sütüm tam beyazlaşmadı krem böyle sulu bi şekilde akıyo yoğun değil acaba ondanmı:KK43:

canım beninm de aynı artık geceleri 1 sefer milupa weriyorum mama mamayı yiyince sızıyo yoksa basıyo 3 saat yaygarıyı emmek zor geliyo ya ondan galiba

X