2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

selamlarrrr :teytey:
bu gece çok iyi uyuyamamıştım ya , öğleden sonra uyudum 2 saat kadar , misler gibi oldum ama beni yine fena deliksiz uykusuz bi gece bekliyor böyle olunca da yaaa , doktor korkuyorum -tatlicadiarzu-

Herkese selam. Bende 37+4 haftalık hamileyim şu anda. Sizi sürekli takip ediyorum. Sohbetiniz çok hoş. Birakaç kez katıldım ama fırsat bulamadım devam edemedim. 13 Temuzda spinal anestezi ile doğum yapıcam inşallah. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

hoşgeldin arzumelce .. keşke okuduğun zamanlarda katılımda bulusaydın , tanısaydık seni biz de yerimseniben
neyse artık ilerleyen zamanlarda annelik deneyimlerimizde birbirimize destek oluruz biz de kaydirigubbakcemile5
senin de az kalmış doğumuna , sadece 3 gün diyebiliriz delikafadulden
benim de 18inde olacak , büyük olasılıkla genel anest. olacak , hayırlısı olsun hepimiz için :Saruboceq:

akdas senin mesajını okuyunca bir yüreklendim böyle. Çünkü benim ilk doğumum genel anestezi ile oldu. Buda spinal olucak ama aşırı heyecanlıyım ve korkuyorum. O anları birebir nasıl yaşıycam bilemiyorum. Senin yazını okuyunca biraz cesaretlendim ama heyecan için ameliyat sırasında verebilecekleri birşeyler varmıdır bilginiz varsa bana da anlatın arkadaşlar.

canım ameliyat sırasında zaten birşey anlamadan 10 dk içinde bebiş çıkmış oluyor. sadece bebişi düşün. heyecanlı olacaksın tabi elde değil. ama bebiş için sakin olmaya çalış zaten tansiyon sorunun yoksa birşey olmaz korkma... tadını çıkar doğumun çünkü anlatılmaz bir duygu...

canım ameliyat sırasında zaten birşey anlamadan 10 dk içinde bebiş çıkmış oluyor. sadece bebişi düşün. heyecanlı olacaksın tabi elde değil. ama bebiş için sakin olmaya çalış zaten tansiyon sorunun yoksa birşey olmaz korkma... tadını çıkar doğumun çünkü anlatılmaz bir duygu...

ay ne güzel ya kız akdaş sen hep gir böle ver gazı bizi rahatlat,valla doğru diyosun bebişimin sesini duyduğumu düşününce bile dizlerim titriyo bu anı yaşamak lazım

Doktorumlada konuştum. Bayağı bir destekçi oldu ama ben aşırı paniğim. O yüzden galiba korkum. Sonuçta bu ikinci olucak. Ama sağolun biraz olsun heveslendim şimdi bebeği görmek falan insanı çok heyecanlandırıyo. Umarım sakin olurum. Güzel geçer. Eşimede söylüyorum aslında doğumda benim yanımda ol diye ama o benden daha kötü. Tam bir stres topu. Onun heyecanlanması beni daha çok korkutur galiba.

kızlar bnim sezeryan 39+1 de olcak doktorum 39 dolsun isiyoruz zaten dedi ama burdaki sezeryan haftalarına bakınca benimki geç değil dimi,erken almaktan iyidir,bazen günün geçiyoda normal beklerken sezeryan yapıyolar o zaman tehlike yoksa uffffff yani doğacağı haftası iyidir dimi ( bu arada cevabı kndi kendime de verdim yani valla sıyırıyorum ben)

Doktorumlada konuştum. Bayağı bir destekçi oldu ama ben aşırı paniğim. O yüzden galiba korkum. Sonuçta bu ikinci olucak. Ama sağolun biraz olsun heveslendim şimdi bebeği görmek falan insanı çok heyecanlandırıyo. Umarım sakin olurum. Güzel geçer. Eşimede söylüyorum aslında doğumda benim yanımda ol diye ama o benden daha kötü. Tam bir stres topu. Onun heyecanlanması beni daha çok korkutur galiba.

benim hastane eşleri doğuma almıyo malesef girmesini çok isterdim.

ay ne güzel ya kız akdaş sen hep gir böle ver gazı bizi rahatlat,valla doğru diyosun bebişimin sesini duyduğumu düşününce bile dizlerim titriyo bu anı yaşamak lazım

kızlar sezeryan doğum yapacaklar sütünüz geç gelebilir. benim 2 gün geç geldi. yani hastanede gelmedi. mama verildi. ama mamadan önce hep denedim emzirmeyi. mutlaka deneyin. birde mamayı biberonla vermeyin kaşıkla verin yoksa sonra sizi emmek istemiyor.

çatlaklardan bahsedilmiş bende şuana kadar bir tane bile olmadı ve nemlendirici falanda düzenli kullanmadım. haftaya salı günü doğum olacak o zamana kadar olmazsa bişey, sanırım sonrada olmaz. gerçi doğumdan sonra belli olur diyenlerde var. sağlıkla alayımda kucağıma çözülür bi şekilde sarkma, çatlak umarım

maşallah de , totonu kaşı 7 kere kaydirigubbakcemile3
inşallah göbüş indkten sonra farklı bi manzarayla karşılaşmazsın , zannetmem de yani .. benim ablamda da hiç çatlak olmamıştı ne doğumdan önce ne de sonra ama ben de ooohooooooo :teytey:
olsa da dediğin gibi çözümü var Allaha şükür , yaparız bi şeyler artıkın yerimseniben

ben geldim çok şükür arkadaşlar.....
07.07.2009 saat 12 de dünyalar tatlısı kızıma kavuştum canımın içi öykü artık çok şükür kollarımda
kızım 48 cm olarak dünyaya geldi ve 2750 kg doğdu....
doğumum epidural sezeryandan malesef genel anesteziye dönüştü doğumum biraz zor oldu ama olsun çok şükür kızın nur topu gibi
herşey yolunda ve kızım emiyor sütüm de iyi maşallah
ayrıntıları sonra anlatırıum canlarım şimdi hastaneden yeni geldik kızımla ilgilenmem gerek akşam gene girerimmmm

işte bitanem öykü

beyaz melek maaşallahh kızına :nazar:
Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin ve uzun ömrler versin

kizlar selam. ben de son anda fikir degistirdim. yarin sabah 10 da sezeryanla alinacak bebisim. kilolu bi bebek oldugundan normalden vazgectim. allah hepimizi hayirlisiyla kurtarsin insallah. cok heyecanliyim. insallah epidural sezeryana dayanabilirim...

aaaa :1shok:
hadi hayırlısı canım , kilolu derken kaç kilo olmuş senin kızçe ??
Star dust hurİ teyzelerİ Çok saolun darısı baŞınıza.

aaamin sibelcim inşallahhhhh :Saruboceq:

demresu benim doğum tam 38 hafta +1 günlük iken olucak. İlk doğumum sezeryan olduğu için buda o yüzden normalden iki hafta önce olucak. Ama senin sorunsuz devam ediyorsa 39 'u geçmesi gayet normal ve daha iyi.

kızlar sezeryan doğum yapacaklar sütünüz geç gelebilir. benim 2 gün geç geldi. yani hastanede gelmedi. mama verildi. ama mamadan önce hep denedim emzirmeyi. mutlaka deneyin. birde mamayı biberonla vermeyin kaşıkla verin yoksa sonra sizi emmek istemiyor.
akdaş doğum agitmeden önce süt çabuk gelsin falan diye yapılabilecek birşey varmıymış ne bileyim masaj falan yada himuna nın çayına başlasammıki yada rezene çayına 6 günüm var benim

canım valla özel bişey yapmadım hatta çokda yiyorum ama günde 5 litre su içiyorum

su içmek ödemi atıyor heralde 15 kiloya yakın aldım yani bi 3 lkilosu kafadan ödemdir diyorum ellerim ayaklarım yumuk yumuk çok komik oldum dudaklarım dolgunlaştı,burnum büyüdü görüntüm çok orjinal bir hal aldı:)

kızlar bnim sezeryan 39+1 de olcak doktorum 39 dolsun isiyoruz zaten dedi ama burdaki sezeryan haftalarına bakınca benimki geç değil dimi,erken almaktan iyidir,bazen günün geçiyoda normal beklerken sezeryan yapıyolar o zaman tehlike yoksa uffffff yani doğacağı haftası iyidir dimi ( bu arada cevabı kndi kendime de verdim yani valla sıyırıyorum ben)

canim iste ben de oyle giriyorum. 39+1im....

akdaş doğum agitmeden önce süt çabuk gelsin falan diye yapılabilecek birşey varmıymış ne bileyim masaj falan yada himuna nın çayına başlasammıki yada rezene çayına 6 günüm var benim

canım humana çayı işe yarıyor. bende yaradı ama 6 gün çok erken bence. 2 gün kala dene istersen. dr una sor o daha iyi bilir.

canım ana sayfada aylara göre paylaşımdan temmuz annleri topğine giriyorsun..orda 4. sayfada olması lazım...ben de dün akşam baktım buldum..mazileri okudum hey gidi günler dedim...

canım hakkında hayırlısı olsun sağlıkla bebeğine kavuşrusun inşallah..

teşekkürler tatlımmmm Şeniz

canım hayırlısıyl kucağına alda normal veya sezeryan hiç farketmez...
dışarıda çıkma canım cidden çok sıcak, bizim burasıda öyle ama şimdi yağmur başladı...
canım izmirde eşimin arkadaşı var eşi hamile klimayı yasaklamış dr anne karnında bronşit yapıyormuş çok altına falan oturma klimanın

aaaaa :1shok:
bunu bilmiyordum , vantilatörün böyle bi etkisi yoktur inşallah yaaa
benim vantilatör sabah akşam açık , üstüne bir de pencere açık .. inşallah olmamıştır bi şey benneyaptımki

sezeryanda kaç dikiş atılıyor bilen varmı

canım sez. yapıştırma oluyor dikişler

kızlar ben doğumla birlikte 12 kilo verdim:lepi::lepi:

süpersin canım :hooray: maaşallah :nazar: toplamda kaç kg almıştın canım ??
merhaba canım benim bebek 37+5 de 3800 dü dr sezeryanla alalım dedi. ben hep heyecanlanırım dedim hep yan etkilerini bildiğim için genel olsun diyodum son anda ameliyathanede spinale karar verdim. çok güzel bir duygu bebişinin ilk sesini duymak görmek... anlatılamaz bir duygu.... canım allahım hepinizi sağ salim bebişlerinize kavuştursun

canım yaaa ben de senin gibi düşünüyorum .. yani çok heyecan yaparım , kasılırım , aşırı duygusal tepki veririm felan , ne biliiim . dr.um bi gelsin ve o gün , belki fikrim değişir bi cesaret de bana gelir ve spinal olurum ben de

bide şöyle bir bilgi buldum internette ;

Az sütü gelen annelere nasıl beslenmesini tavsiye ediyorsunuz?
Bu dönemde anne sütünü artıran yiyeceklere ağırlık vermeli. Bunlar kısaca şöyle özetleyebiliriz: Bolca rezene ve ısırgan çayı tüketilebilir (günde n- 5 fincan). Şişmanlatmayan demir kaynakları olarak yeşil mercimek, brokoli, roka, ıspanak, pazı, dereotu, çekirdekleri ile birlikte yenen siyah üzüm, dut pestili, yumurta ve yağsız kırmızı et tercih edilebilir. Hamilelikle bu demir kaynakları alırken, 20 dakika öncesi veya sonrasında, süt ürünleri ve koyu çay tüketilmemeli. Aksine yenilen yemeklere limon sıkılırsa daha faydalı olur. Susam yağı ile memelere dıştan dairesel şekilde hareketlerle masaj yapılması da katkı sağlar. Ayrıca günde 3 litre su içilmelidir. Anne sütünü en çok artıran ise alkolsüz biradır (malt özü), Sabah, öğle ve akşam sadece bir kahve fincanı içilecek alkolsüz bira, anne sütünü artırıp, içeriğindeki B vitamini sayesinde de annenin bağışıklık sistemini korur.

akdas senin mesajını okuyunca bir yüreklendim böyle. Çünkü benim ilk doğumum genel anestezi ile oldu. Buda spinal olucak ama aşırı heyecanlıyım ve korkuyorum. O anları birebir nasıl yaşıycam bilemiyorum. Senin yazını okuyunca biraz cesaretlendim ama heyecan için ameliyat sırasında verebilecekleri birşeyler varmıdır bilginiz varsa bana da anlatın arkadaşlar.

bir parmağınla burnunum sağ deliğin kapat sol deliğinden ile nefes al .. anında saknleşiyorsun , tıpkı ukudaymışsın gibi .. çünkü uyurken de sol burun deliğimizden nefes alırmışız yerimseniben
tabi bu yazdığım geçici çözüm , diğer burun deliğinden nefes almaya başlayınca durum yine farksız olacak ..
operasyon öncesi heyecanını dindirmek için yatıştırıcı bir şeyler yapıyorlarmış istersen ..

X