2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

evet canım ya içim gitti cidden...
Allahıım yavrularımızın acısını göstermesin bize

amin.. tek duamız onların iyi olması artık..

ne diyosun ben bile okurken kanım çekildi damarlarım acıdı ...ama şöylede bişey var genelde toplu bebeklerin damarını bulamıyorlar canım ve bi daha böyle bi iş gelirse başına yeni doğan bakım hemşiresini bebek hemşiresini iste onlara aldır kanı...toplu bebeklerde damarı ancak onlar bulabilir bebek çok fazla delinmiyor....annemi boşver ya ben bi sinirle sizinle paylaşıyorum sinirim geçiyor ....öyle bi kadın işte :sinifsinif:

inşallah sütün en bolundan gelir canım da bol bol emzirirsin...

inşallah cnm yaa...
doğumdan sonra 2. gün gelmeye başladı çok çok.. sürekli göğüs pedi kullandım ama çekemediği için azaldı. şimdi de sağıyorum 10 cc kadar bişey çıkıyo. sadece bu hayatta yetmez oğluma. 75-90 cc mama içiyo zaten :)) benimki yanında çok az kalıyoo
:çok üzgünüm:

ne diyosun ben bile okurken kanım çekildi damarlarım acıdı ...ama şöylede bişey var genelde toplu bebeklerin damarını bulamıyorlar canım ve bi daha böyle bi iş gelirse başına yeni doğan bakım hemşiresini bebek hemşiresini iste onlara aldır kanı...toplu bebeklerde damarı ancak onlar bulabilir bebek çok fazla delinmiyor....annemi boşver ya ben bi sinirle sizinle paylaşıyorum sinirim geçiyor ....öyle bi kadın işte :sinifsinif:

inşallah sütün en bolundan gelir canım da bol bol emzirirsin...

teyzesi bebek hemşiresiydi zaten alan ama damarı bulamadı işte

benim oğlum da emmemek te ısrarlı napsam bilemiyorum. sütüm de azalmaya başladı içimden sağmak bile gelmiyor çok az geliyor çünkü. doğru dürüst çekmiyor ya da çekemiyor. ama biberon dan misler gibi içiyor mamasını haylaz oğlum. çok üzülüyorum çook.. bi de her gelen sütün var mı emiyo mu emdir emdir zorla da olsa deyip duruyorlar odama geçip ağlıyorum walla sanki ben istemiyorum da ondan emmiyor...

canım benim dr bana sütün gelmesi senin kafanda bitiyor dedi sütüm bol olacak diye düşün olur dedi...
çevreyide kafana takma canım hep öyleler benim annemde sütten dolayı çok stres yarattı bana göğüs ucumun olmaması ve sütümün az olmasını benim eksikliğim olarak düşündü hatta memleketteki herkes duydu göğüs ucumun olmadığını her arayan akıl verdi ama ben 3 gündür kulaklarımıı tıkadım onlara şimdi iyiyim sütümde iyi allaha şükür sende öyle yap canım...
göğüs aplikatörü ile vermeyi denedin mi?

kızlarrr belıme bı agrı gırdı sormayın ya sanırım bu doğum agrısının yuzde bırıdır :KK43: Allah hepımıze guc versın :KK66:annelık ne emek ısteyen bısey ya

kızlar saat 16::08 sol kasığıma bi sancı girdi ki normal sancılarla hiç alakası yok çok sert...delikafadulden..hayırdır inşallah allahım annem burdayken sancımı arttırma o gitsin öyle gelsin bebişim nolur allahım....:sm_confused:

ay tam kasığımdan girdi böyle kramp gibi sancı gibi uyuşmuş gibi bakalım bi daha gelecekmi....:sm_confused:

selam kızlar uykusuzluk beni mahvetti ya artık ağlıyorum inanın bebeğim geceleri bi uyanıyo 3 satt emiyo sonra yarım saat uyuyo tekrar emyo bide huysuz agzından mememi çıkartp tekrar alıyo ağlıyo bebeği benmki kadar çok emen warmı bi uyandımı en az 2 satt durmadan emiyo yamafoldumben

gızzz doğuruyok mu ney delikafaduldendelikafadulden

ayyy sorma gızzz enımde hala gecmedı bıraz ewın ıcınde donusturdum esıme alısverıs yaptırmıstım onları yerlestırdım ından mı oldu ney?ayyy ınsallah ondan olmamıstır bende dusa ırcektım az da utum var dı ama uzanacam bıraz dayanamıyorum daha

huhihoyyytalkisalkisalkisri hadı kız aynı anda

selam kızlar uykusuzluk beni mahvetti ya artık ağlıyorum inanın bebeğim geceleri bi uyanıyo 3 satt emiyo sonra yarım saat uyuyo tekrar emyo bide huysuz agzından mememi çıkartp tekrar alıyo ağlıyo bebeği benmki kadar çok emen warmı bi uyandımı en az 2 satt durmadan emiyo yamafoldumben

ayyy cnm ya benım kızımda oleydı bır yasından memeden ayırdım onu bıraz rahatladı ama 3 yasına kadar hep oleydı cok uğrastırdı bızı cok dua edıyorum ınsallah kardesı onun gıbı olmaz dıye sabahlara kadar uyumazdı emerdı oynardı sabah 5te uyurdu bende 7de kalkar okula gıderdım ama bır derı bır kemıktım 3yasına bı geldı basladım ben kıloları almaya :)
ayyy ben yatmaya

canım benim dr bana sütün gelmesi senin kafanda bitiyor dedi sütüm bol olacak diye düşün olur dedi...
çevreyide kafana takma canım hep öyleler benim annemde sütten dolayı çok stres yarattı bana göğüs ucumun olmaması ve sütümün az olmasını benim eksikliğim olarak düşündü hatta memleketteki herkes duydu göğüs ucumun olmadığını her arayan akıl verdi ama ben 3 gündür kulaklarımıı tıkadım onlara şimdi iyiyim sütümde iyi allaha şükür sende öyle yap canım...
göğüs aplikatörü ile vermeyi denedin mi?

haklısın cnm bende kafada bittiğini okudum bi yerden ama insanın elinde değil kafaya takmamak. benimde göğüs ucumun olmadığını herkes duymuş durumda. göğüs aplikatörü ile vermeyi denedim tabii.. çekiyo çekiyo bırakıyo oğlum da pek uğraşmak istemiyo sanırım. bende hemen pes etmemeye çalışıyorum ama neyse işte anlayacağın sinirlerim çok yıprandı sanıırm..

yserez cnm maşallahh bebişine....
yaa keşke benimki de emse de sabaha kadar uyumasam yaaa....

merhaba kızlar. allah hepinize sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. alanlar da sağlıkla büyütsünler inşallah.

EYETKİNER canım şu bitkisel bir çay var ya dr bana onu iç demişti günde 3-4 defa o iyi geldi. sanki sütüm arttı..

kızlar birşey soracağım. allahıma bin şükür benim İREMİM 16 günlük oldu. :nazar::nazar::nazar::nazar:urfa dayım ve burası çok sıcak. evin içi bile 30-32 derece. ben kısa kollu çıt çıtlı body altına da patikli alt giydiriyorum . dr çok kalın giydirme demişti. sizler ne giydiriyorsunuz.

Son düzenleme:
merhaba kızlar. allah hepinize sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. alanlar da sağlıkla büyütsünler inşallah.

EYETKİNER canım şu bitkisel bir çay var ya dr bana onu iç demişti günde 3-4 defa o iyi geldi. sanki sütüm arttı..

kızlar birşey soracağım. allahıma bin şükür benim İREMİM 16 günlük oldu. :nazar::nazar::nazar::nazar:urfa dayım ve burası çok sıcak. evin içi bile 30-32 derece. ben kısa kollu çıt çıtlı body altına da patikli alt giydiriyorum . dr çok kalın giydirme demişti. sizler ne giydiriyorsunuz.

cnm ya oraların sıcagıda hıcbıseye benzemez ama cokt aınce gıydrırp bebeği hasta etme hıc anlaılmıyor walla bı yerden nem kapıyorlar ıllakı

selam kızlar nasılsınız bakalım neredeyse bır aydan faladır yazamıyordum
nasılsınız umarım hepınız ıyısınızdır.......
kımler dogurdu bakalım .....bu surede neler kacırmısımdır kım bılır

canım ben ince tulumlardan giydiriyorum evin içinde drumuz şimdilik bu iyi 20 günden sonra kısa kollulara şortlara geçebilirsiniz dedi

kızlar ben erken doguma gıtmek zounda kaldım
1 temmuzda kontrolum vardı doktorum bana dogumumu yaptıramayacagını bebegın durumunun yogun bakm unıtesı gerektırebılecegını soyleyıp basından saldı sadece unıversıte hastanesıne gıtsın dedırttı hemsıresıyle basımdan asagıya kaynar sular dokuldu...
ertesı gun sabahtan hastaneye gıttık bebegım 2 hafta kucuk bılıyorduk meger 1 ay kucukmus suyuda bıtmıs hemen alınmassa kaybedebılırız dediler hastane hastane bos kuvez aradık sonunda Allah yuzumuze baktı hemen sezeryanla bebegım alındı alındı ama
hala kucagıma almıs degılım bugun 6 gun oldu dogum edeli...hergun hastaneye gidip sut sagıyorum pompayla kızımı camın ardından gorup geliyorum maalesef doktor secımı cok onemlı ımıs neredeyse bebegımı kaybediyodum...

merhaba canım.. çay benimde bugün aklıma geldi eşime söyledim alcak bakalım inşallah faydasını görürüm. bu arada maşallah bebişine:nazar:

burası da çok çok sıcak. hergün sabahtan banyo yaptırıyorum mamasını veriyorum 3 saat deliksiz uyuyo. ince tulumlardan ve ince zıbınlardan giydiriyorum.kısa kollu hiç giydirmedim ben. bebişim zaten küçük doğdu erken geldği için korkuyorum hasta olur diye.

1 temmuzda kontrolum vardı doktorum bana dogumumu yaptıramayacagını bebegın durumunun yogun bakm unıtesı gerektırebılecegını soyleyıp basından saldı sadece unıversıte hastanesıne gıtsın dedırttı hemsıresıyle basımdan asagıya kaynar sular dokuldu...
ertesı gun sabahtan hastaneye gıttık bebegım 2 hafta kucuk bılıyorduk meger 1 ay kucukmus suyuda bıtmıs hemen alınmassa kaybedebılırız dediler hastane hastane bos kuvez aradık sonunda Allah yuzumuze baktı hemen sezeryanla bebegım alındı alındı ama
hala kucagıma almıs degılım bugun 6 gun oldu dogum edeli...hergun hastaneye gidip sut sagıyorum pompayla kızımı camın ardından gorup geliyorum maalesef doktor secımı cok onemlı ımıs neredeyse bebegımı kaybediyodum...

canım çok geçmiş olsun. benim dr umda bebeğim 36 haftalık yani erken olduğu için üniversite hastanesine yollamıştı orası da kabul etmedi bende çaresizce hastane aramıştım. hakikaten dr seçimi çok önemli. inşallah bebeğini melek kızını en kısa zamanda alırsın kucağına cnm:Saruboceq:

ayyy canım yaaaaa :teselli:
Allaha şükür bebeğini sağlıkla dünyaya getirdin ve bir süre sonra inşallah sizinle olacak , kollarında olacak ...
bizde de bu yaklaşık 10 gün önce çıktı 2 haftaya yakın gelişim geriliği .. suyunda bi prole yoktu şidiye kadar inşallah yarın ve ctesi günkü kontrollerde de aranın fazlaca açıldığını duymayız :Saruboceq:
canım benim , biraz daha sabret ve elinden geldiğince iyi olmaya çalışki sütün gitmesin .. şu an bebeğinin en çok ihtiyacı olan şy senin sütün , biliyorsun .. Allah ikinizin de yardımcısı olsun canım:Saruboceq:

X