2009 ocak bebişlerinin isimlerini paylaşalım

Alya................................. atilla
aybike ...............................batikan
bade ............................... buğra
başak
begüm...................................can
betül........................................
burçin .................................cihan
Buse ................................çağan
cankız
defne ................................çağhan
derin ................................eren
dide ................................... eymen
dila ................................... gökhan
duru ............................... kaan
ecehan......................................kayra
ecrin ................................kürşat
ekin
elçin...............................................metin
elif .....................................mahir
elife ................................mert
elisa ................................mert
ena ....................................metin
erem ................................sedat
ecemaya.....................................tuğra
eylül............................................taylan
henna..........................................tuna
hesna
hilde
ilgaz
inci
izem
izgenaz
karya
lal
lale
lidya
mervin
mina
nehir
nigar
nira
nisa
ravza
rumeysa
sedef
simay
tuana
yağmur
zeynep duru

arkadaşlar birçoğunuzun söylediği isimleri ben hiç duymamıştım ve bu duymadığım isimler bana hiiç hoş gelmedi, tabi zevkler tartışılmaz ama, kız ismi olarak, başak, ekin, inci, lale,cankız,duru, eylül bana hem tanıdık hem kulağımahoş geliyor, erkekte ise Atila yı tek geçerim..

valla bizimkileri begenmedin de güzelim cankız ne ya harbiden inek ismi yani :)))
neyse zaten ocak annesi değilsin yazdıklarımızı begenmek zorunda değilsin. biz gurup içinde paylaşıyoruz güzelim sağol fikrine

benim en yakın arkadaşımın oğluna kocasının ismini koydu ama kocası çok ısrar etti :))

ben düşünmüyorum eşimin yada kendi ismimi koymayı. eşim erkek olursa babasının ismini istiyor ama bende babamın ismini isterim o zaman. 3 görümcem var onlar koymamış babalarının ismini oğullarına ben mi koycam amann :))

iki isim de koymayı istemiyorum zor oluyor iki ismi kullanmak.

benim en yakın arkadaşımın oğluna kocasının ismini koydu ama kocası çok ısrar etti :))

ben düşünmüyorum eşimin yada kendi ismimi koymayı. eşim erkek olursa babasının ismini istiyor ama bende babamın ismini isterim o zaman. 3 görümcem var onlar koymamış babalarının ismini oğullarına ben mi koycam amann :))

iki isim de koymayı istemiyorum zor oluyor iki ismi kullanmak.

:) merhaba güzelim,kız ne oo öle kendi isminiz falan arkadaşının aklına uyupta sakın koyayım deme :))cinsiyeti belli deil galiba nezaman belli olucak.biliyosun görümcelerden önce evin erkek çocuguna düşüyor baba adı vermek,bu durumda eşin dediğim dedik diyosa hiç şansın yok canım,bende senle aynı durumdayım.bende diyorum benim babamın adıda olucak diye ama tınlayan yok.vermeme gibi bi şansın varsa yırttın:))yaa sinir oluyorum ne bu ana-baba adı,canımız neyi istiyosa onu veririz,sanki onlar doğuracak dimiii yaaaa :))

ekinsu canım acaba diyorumki isimlerimizin karşısına mı yazsak düşündüğümüz isimleri nasıl olur ?

Elif Ece
Yiğit Efe
Gerçi ben eşime pek ismiyle hitap etmem. Hatta sadece aramız limoni olduğunda ismiyle hitap ederim denilebilir. Onun dışında bitanem, bebeğim, hayatım, kuzucum v.s. onun adları:) Ve muhtemelen çocuğum için de bu uygulama geçerli olacak. İsim bana lazım değil yani:) Bu yazdıklarımı beğeniyorum ama yine de, nasıl sizce??

Elif Ece
Yiğit Efe
Gerçi ben eşime pek ismiyle hitap etmem. Hatta sadece aramız limoni olduğunda ismiyle hitap ederim denilebilir. Onun dışında bitanem, bebeğim, hayatım, kuzucum v.s. onun adları:) Ve muhtemelen çocuğum için de bu uygulama geçerli olacak. İsim bana lazım değil yani:) Bu yazdıklarımı beğeniyorum ama yine de, nasıl sizce??

Bence gayet güzel isimler,
eskiden bende irem ece, yiğit efe düşünüyodum ama sürekli fikrim değişiyo, yiğitler çok yaramaz oluyo diyo herkes :)

isimleri benzeyen insanın özellikleri benzer genelde, ben inanırım yani:)

Kızlar ben kararımı verdim.Erkek olursa Peygamber Efendimizin ismi olduğu için AHMET koymak istiorum.Bizimkide tutturdu MERT olucak die.Buduruma iki ismi olucak AHMET MERT:)))))

Talya..................derin.........atilla
montesori.........elif............metin
............................ena...........gökhan
............................duru....... ..tuna
..........................sedef

Kızlar isimlerimize göre toplamaya çalıştım ama beceremedim biraz daha deneme yapayım bakalım

Alya................................. atilla
aybike .............................. ahmet
bade ............................... buğra
başak.......................................batikan
begüm...................................can
betül........................................erol atahan
burçin .................................cihan
Buse ................................çağan
defne ................................çağhan
derin ................................eren
dide ................................... eymen
dila ................................... gökhan
duru ............................... kaan
ecehan......................................kayra
ecrin ................................kürşat
ekin................................................mert
elçin...............................................metin
elif .....................................mahir
elife ................................mert
elisa ................................mert
elif ece
ena ....................................metin
erem ................................sedat
ecemaya.....................................tuğra
eylül............................................taylan
henna..........................................tuna
hesna...........................................yiğit efe
hilde
ilgaz
irem ece
inci
izem
izgenaz
karya
lal
lale
lidya
mervin
mina
nehir
nigar
nira
nisa
ravza
rumeysa
sedef
simay
tuana
yağmur
zeynep duru

Son düzenleme:
Günaydın kızlar,
Oğlum olursa Erol Atahan
Kızım olursa Tuana (Anlamı Cennete düşen ilk yağmur damlası)

arkadaşlar birçoğunuzun söylediği isimleri ben hiç duymamıştım ve bu duymadığım isimler bana hiiç hoş gelmedi, tabi zevkler tartışılmaz ama, kız ismi olarak, başak, ekin, inci, lale,cankız,duru, eylül bana hem tanıdık hem kulağımahoş geliyor, erkekte ise Atila yı tek geçerim..

cankız ne be.keloğlan filmlerini çok izlemişsin galiba:))

sana cevap yazdım öbür topiğe ama görmedin bizim kızlar daha da değerleniyor üzülme hayatım dedim süslü püslü kırıta kırıta yürürler yerimseniben

ya walla düşünemiorum,süsleyıp püsleyıp gıydırcez onları,heyecanlandım bak şimdi,senın ilk bebiş mı

ben de daha tam karar vermedim cunku cinsiyeti persembe belli olacak insallah o zaman dusunuruz...ama ben arda ve aysima ismini buldum bakalim hayirlisi olsun.

X