2009 nisan annelerinden hazır mama takviyesi yapan var mı?

cicekcicek

Annecik
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
7.252
1
40
arkadaşlar benim bebiş doymuo o yüzxden uyumuyo die gece yatmadan ve günde bi öğün daha hazır mama takviyesi yapmaya başladım böylelikle gece 12 de 60 cc hazır mama yedirip üstüne 15 dakika emzirince 4 saat uyumaya başladı hiç uyumayan bebek. e bizde rahat bi uyku yüzü gördük hemde bebeişin karnı doyuyo bu arada benim zavallı memeler doluo bebek bi öğün emmeyince yani bence iyi oldu. siz neler yapıyorsunuz?

canım bende mama veriyorum ama benim sütüm çok az ve benim sıpa doymuyor... bende günde 5 kez mama veriyorum içim kan ağlıyor ama ne yapayım kuzumun aç kalmasına dayanamıyorum.milupa aptamil 1 kullanıyoruz ya sen

bende sma die bi mama veriorum keçi sütü bazlıymış anne sütüne çok yakınmış ne bilim işte. topiği açtım çünkü bu verdiğim mama sayısı artacağa benzio artırmamak için çaba harcıorum ama bebek doymuo işte. annem en sonunda dediki ee sen de hiç meme emmedin kendini paralama bi mama bi meme ver dedi üzüldüğümü görünce. hakikaten ben hiç emmemişim ama boyum uzun hata hasta bile olmazdım pek çocukken tamam anne sütü çok önemli ama dünyanın sonu değil sanırım

bi de kaç cc veriosun her seferinde? bizimki 90 cc bitiremio

Son düzenleme:
Canım biraz daha dayansaydın keşke mama konusunda. şu an zaten minikler sütün yeterdi bence. benimkide sürekli mememde duruyo, yeni süt gelemeden sürekli emzirmek zorunda kalıyorum. dr. 1 ay dayanmamı, 1 ay sonunda herşeyin zamanla düzene gireceğini söyledi. ne olursa olsun kesinlikle emzir sen emzirdikçe süt gelir zaten dedi. bende endişelenmiştim, aç kalıcağı konusunda ama şu an doyduğuna eminim yaptığı kakalardan:)) ilk 1 ay sonunda ancak anlarız dedi sütün yetip yetmediğini...

slm kızlar anne olduk konularımız değişti ohh ne güzel oldu
benim 3.günüm bugün sütüm az daha bebeğim ağzı açık kalıyo hep çoçuk doktorunu aradık mama verin aç kalmasın sarılık olabilir kaşıkla verin aa bibreona alışmasın dedi kaşığı değirmiyo ağzına bende göğsümü veriyorum üzrinden damla damla mama akıtıyoruz meme emiyo gibi mama yiyo ohh gazınıda çıkarıyo uyuyo.
her anne çoçuğuna göre yeni şekiller yaratıyo sanırım bu da benim şeklim denemk isteyen olursa ii bence emmeyide unutmuyo emdikçede sütün artıyo.

slm kızlar anne olduk konularımız değişti ohh ne güzel oldu
benim 3.günüm bugün sütüm az daha bebeğim ağzı açık kalıyo hep çoçuk doktorunu aradık mama verin aç kalmasın sarılık olabilir kaşıkla verin aa bibreona alışmasın dedi kaşığı değirmiyo ağzına bende göğsümü veriyorum üzrinden damla damla mama akıtıyoruz meme emiyo gibi mama yiyo ohh gazınıda çıkarıyo uyuyo.
her anne çoçuğuna göre yeni şekiller yaratıyo sanırım bu da benim şeklim denemk isteyen olursa ii bence emmeyide unutmuyo emdikçede sütün artıyo.

Canım kaşığı almıyosa damlalıkla da verebilirsin..

bende 90 cc veriyorum her seferinde önce 60 veriyorduk doktorumuz arttırdı miktarını sarılık olmasın diye.. önce kaşıkla verdik malum 90 a çıkınca biberona geçtik dr brown un yeni doğan emziklilerinden kullanıyorum aynı anne memesi gibi çok az geliyor deliğinden benimki hem meme emiyo hem biberon

galatea kaç günlük oldu seninki şimdi? bi de toplam kaç öğün veriosun mama ve meme?

aprilcim napiim gülüm idare etmeye çalışıoruz hatırlıosundur benim ateşim 40lara çıktı doğumdan sonra günlerce süründüm aslında sütüm iyi geliodu ama doktorun verdiği antibiyotikler yüzünden süt çok azaldı şimdi toparlamaya çalışıoruz. bu arada sizin gece uykuları ne durumda?

Son düzenleme:
benım şımdılık yetıyo gıbı şeker ama tabıkı günler neler getırır bılemem,bu topığı açman ıyı olmuş çıçekcım,gece en az 3 sefer uyanıyoruz maşallah,tabıkı uykusuz zamanlardayım ama benım avantajım annemlerle beraberım ış güç yapmıyorum bebekle uğraşmak zaten yetıyor,yoksa bu uykusuzluğa dayanmak çooookkkkk zoooooorrrrrrrr

merhabalar arkadaşlar bende mamaya başladım doğumdan itibaren .... sütüm 4 gün hiç gelmedi zaten ama yinede bebeğe çektirdim hep aptamil mamayıda sürekli verdim ilk zamanlar 30 cc veriyordum ama şimdilerde yavaş yavaş 60 cc başladık sütümde geldi allahtan memeyide emziriyorum günde 4-5 kere veriyorum mamayı gecede 2 kere veriyorum onun dışında sürekli emziriyorum...

ya çiçek senin sütün çoktu anacım azaldımı azalmadıysa sağıp biberonla ver mama yerine süt ölçüsünüde ben şöyle ayarladım 2ila 4 hafta arası 90 cc sağıp dolaba koyuyorum uyanınca benmari usulü ısıtıyorum ısısınıda bileğime damlatarak deniyorum damladığını hiç hissetmezsem uygun sıcaklıkta olduğuna kanaat getiriyorum çünkü gögüsümden damlattım damladığını hiç hissetmedim

oslem sevindim sütünün yettiğine inşallah bizimkide yeter:)

sinemsin hangi mamayı kullanıosun?

kızlar bi de bizim şapşal emmeyi bilmio yenidoğanlar için 2 biberon var ikisindende hava yutuo bol bol.

ya çiçek senin sütün çoktu anacım azaldımı azalmadıysa sağıp biberonla ver mama yerine süt ölçüsünüde ben şöyle ayarladım 2ila 4 hafta arası 90 cc sağıp dolaba koyuyorum uyanınca benmari usulü ısıtıyorum ısısınıda bileğime damlatarak deniyorum damladığını hiç hissetmezsem uygun sıcaklıkta olduğuna kanaat getiriyorum çünkü gögüsümden damlattım damladığını hiç hissetmedim

tatlım ben bi kutu antibiotik bitirdim ne yazıkki o bol gelen sütten eser kalmadı:KK43:
antibiotik kesermiş meğerse. şimdi yediklerime dikkat ediorum inşallah normale döner. ben sağsam 40 cc iksinden ancak çıkıo:KK43:

galatea kaç günlük oldu seninki şimdi? bi de toplam kaç öğün veriosun mama ve meme?

aprilcim napiim gülüm idare etmeye çalışıoruz hatırlıosundur benim ateşim 40lara çıktı doğumdan sonra günlerce süründüm aslında sütüm iyi geliodu ama doktorun verdiği antibiyotikler yüzünden süt çok azaldı şimdi toparlamaya çalışıoruz. bu arada sizin gece uykuları ne durumda?

oslem sevindim sütünün yettiğine inşallah bizimkide yeter:)

sinemsin hangi mamayı kullanıosun?

kızlar bi de bizim şapşal emmeyi bilmio yenidoğanlar için 2 biberon var ikisindende hava yutuo bol bol.
canım bizimki 25 günlük oldu günde 6-7 sefer mama veriyorumbelki 16-17 kezde memedeyiz mesela şimdide memede...aradada sağıp veriyorum

yandık valla bu bebişlere gıda yetiştircez diye hihhihiih bizimkide tam 2 haftalık belki gün geçtikçe içebilir 90 cc ama şimdilik 60 yetio ona almıo gerisini

malesef bende mama takviyesi yapıyorum sütüm ne az ne çok ama bebişim doymuyor maşallah,3 saatte 1 mama uyanık olduğunda emzirmeye çalışıyorum ve sağıp veriyorum.mama verirken benimde içim yanıyor ama aç kalınca daha çok üzülüyorum.

arkadaşlar bende emzirmeye hemde inatla emzirmeye çalışıyorum. ama sarılık yüzünden mama da verdik baştan beri. 1 haftalıkken 30 cc 2 haftalıkken 60 cc verdik... aptamil 1... şimdi 15 günlük bebeğim. bugünlerde kusma huyu başladı. önce beni emiyor sonra biraz mama veriyoruz. 30 cc kadar (sarılık tehlikesi geçtiği için geri düşürdüm)..... acaba neden kusuyır... sizinde başınızda mı bu dert........ tüm yediği mamamyı çıkarıyor.

bişey daha memeyi ne ile sağıyorsunuz. ben elle sağılan pompadan aldım.. fakat göğsümün deliklerinin hepsi açılmadı
damla damla damlıyorr:KK43: bu yüzdende nerdeyse depresyona girecem..... her gün yeni bir umutla bekliyorum delikler açıldı mı yaralarım ileşti miii.............hergün ağlamaktan sütümde çekilecek diye korkuyorumda..... sizler neler yapıyorsunuz bu konuda......

Benim de doğumdan hemen sonra sütüm gelmemişti,hastanede mama vermişlerdi ,biberonla ,çıkarken de hala gelmediği için bize Milupa ya da SMA önermişlerdi,eczacı eşime SMA nın anne sütüne daha yakın olduğunu söylemiş,onu kullanıyoruz.Ama günde 1 öğün,o da 45-50 cc veriyoruz.Bazen 15-20 dk emiyor,ama yine de ağlamaya devam ediyor,o zamanlarda veriyoruz.sütüm yetmiyor die üzülüyordum,ama dün dr a kontrole gittik,Dr gelişiminin çok iyi olduğunu,sütümün iyi geldiğini söyledi,biraz m0ral oldu bana.
süt artımı için o da Humana çayı önerdi.bir de soğan ve bulgur süt arttırırmış,ama gaz yaparlar dedi.

benimde sütüm 2.gün gelmişti hastanede başldık mama vermeye.. önceleri kaşıkla veriyorduk ama 90cc ye çıkınca biberona başladık.. kızım şu anda 22günlük 3,5saatte bir uyanıyor gece de aynı gündüzde.. her öğünde 90cc mama veriyorum üstüne emziriyorum ancak doyuyor:KK66:

arkadaşlar benim bebiş doymuo o yüzxden uyumuyo die gece yatmadan ve günde bi öğün daha hazır mama takviyesi yapmaya başladım böylelikle gece 12 de 60 cc hazır mama yedirip üstüne 15 dakika emzirince 4 saat uyumaya başladı hiç uyumayan bebek. e bizde rahat bi uyku yüzü gördük hemde bebeişin karnı doyuyo bu arada benim zavallı memeler doluo bebek bi öğün emmeyince yani bence iyi oldu. siz neler yapıyorsunuz?

canım konuyu açtığın iyi olmuş. ben 4. günden beri bu durumdayım topikte de yazmıştım emmiyo diye. demekki çoğumuz aynı durumdayız.
biz 2. gün eve geldiğimizde kızımın hep göğsümdeydi ama sürekli de ağlıyodu. 4. gün sonunda çare bulamadığımız için acil dr a gittik. 3560 gr doğan kızım 3180 gr a düşmüştü. dr sütümün yetmediğini mama da vermemi söyledi. aptamil 1 başladık bizde. o günlerde göğüslerim taş gibiydi ememiyodu kızım. hastanede sağıp boşalttık. hastane tipi sağma makinesi kiraladık. evde de elektrikli avent vardı. günlerce 2 göğsümde pompa takılı sürekli sağdım verdim artı 30 cc de mamam verdim. şimdi emmeye başladı kızım. ama yine de sütüm yetmiyo. 2 göğsümden sağdığımda 40 cc çıkıyodu.herşeyi içtim ama daha artmadı.
inşallah dediğiniz gibi 1 ay sonunda herşey düzelir. çünkü çok zor böyle.mamayı soğut ısıt zor oluyogamyoncuiremsu

X