2009 nisan anneleri hadi şimdide sağlıklı beslenmek ve daha fazla kilo alamamak için

ben de merak ettim öslemcim ıspanaklı mercimekçornası nasıl yapılıyo tarifini yazarmısın canım çekti valla..cokacimcoook

akşam ne yiyiceğim belli değil kızlarr!!
dün balık yaptım ama bugün ne yaparım bilmiyorum.
çarşıya çıkcam belki kızarmış tavuk alırım yanına salata..
bide puding yaparımm.
yarın anlatırım..

iyi akşamlar...

kahve zararlı değilmi ben hamile kalalı hiç içmiyorum yer elmasını sormuştum ama araştırdım çok faydalıymış süt yapıcı özelliğide varmış

Son düzenleme:
kızlar bu zamana kadar gofretten sonra
içtiğim suları saymıyorujm tabi
kivi2 adet
1 adet mandalina
5 tane büyük istavrit(akşam yemeği)
bol bol salata ve 2dilim ekmek
sonrasındada bir gofret hihihii

şimdide şeker testine gidiyorum hadi bakalım hayırlısı :))

ayy kızlar yaaa bebegimiz aç kalırsa ben sabah yarım ekmek yiyorum yanii çok utandım kendimden ama öglen ekmek yemiyorum meyve yiyorum akşam da 7 de yiyorum akşam çeyrek ekmek yiyorum şuan 30 haftalık hamileyim ve 11 kilo aldım nasl kızlar sizce

ya ben acayip vicdan yaptım..... akşam oturmasındaydık ve ben tatlı tuzlu götürdüm ay hic yapmazdım valla yarından itibaren tövbe ...bu tür yemelerin ne bebeğe ne de bana bir faydası dahası zararı var aslında

günaydın..
dün akşam sölediğim gibi yaptım..
kızarmış tavuk,salata,çiğköfte yedim bide ama yalancı tabi et yoktu içinde..
puding.

ayy kızlar bende kendimden utandım benneyaptımki bugün sadece 3 dilim ekmek 1 dilim peynir 3 bardak çay birde yumurta yedim ayy bundan sonra dikkatetcm :lepi: benim olcak

ay kıslar dün bi arkadaşımla karşılaştım doğum yapmış sıkı durun tam 30 kilo almışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş.................................

Bugün sabah
2 dilim kepek ekmeği
3 çeri domates
kaşar
çilek reçeli 2 çay kaşığı.
2 açık küçük çay.

selinay arkadaşın normal doğum mu yapmışşşş.
doğumda kaç kilo vermişşş.:CüvCüv:

sabah mısır gevreği ve süt öğlende çorba köfte ve yeşil salata ama akşama kadar Allah kerim

croxilex hemen veriim tarifini arkadaşım vallahi harika oluyor tavsiye ederim,hem içinde salça felanda olmayınca ağır olmuyor benim favori çorbamdır,1 demet ıspanak,1 su bardağı yeşil mercimek,1 kaşık un,4 diş yada 5 diş sarımsak(hiç rahatsız etmediği gibi çorbanın tadını getiriyor)3 yemek kaşığı sıvı yağ,malzemesi bu kadar,ıspanağı bol suda yıkıyorsun,mercimeğide yıkayıp tencereye ikisini birden üstünü geçecek şekilde su ekleyerek pişiriyorsun,şaşırma sakın ıspanak ve mercimeği duru su ile pişiriyorsun,mercimekler açılıncaya kadar zaten kendini belli eder biliyorsun,1 kaşık unu kasede soğuk su ile açıyorsun topaklanmasın diye,bunuda tencereye ekliyorsun,sarımsakları ezip yağ ile yakıyorsun,istersen içine azıcık pul biber at enfes olsun,ben hala acıyı bırakamadım,bunuda ekle tencereye,sonra altını kapa,etrafa yayılan koku bile harika inan,1 limonuda sıkıp tencereye ekle en sonunda,afiyet olsun,bu çok faydalı bir çorbadır inan sebze yemeyen mercimek sevmeyen sever

sabah 1 kase kahvaltılık gevrek(içine kuru üzümde ekliyorum)
yarım lt su öğlene kadar,arada 1 portakal,
öğlen 1,5 simit,peynir,domates,yeşil zeytin
2 bardak çay
1 portakal yarım lt su
akşam eşim inatla ağır yemek istiyor ne istediğini yazmayacağım,ben salatayla karıştırıp hafifleteceğim inanın,bu çok iyi oldu yahu,zaten maksadımız kilo vermek değil bebeğimize ve bize zararlı olan şeyleri hamileyiz aman şimdi yeriz sonra veririz mantığından kurtarmak,doğum sonrası psikolojimizinde iyi olması gerekiyor arkadaşlar,yediğimiz yağlı yada çok tatlı şeylerin(tabiki yiyeceğiz ama fazla abartmadan)ne bize ne bebeğimize bir faydası olmadığı gibi bize şeker,tansiyon,baş ağrısı,kolestrol,ve kilo olarak geri dönüyor,dimi işin özeti bu yani

sezeryan canım sadece 10 kilosu gitmiş daha.....................................2 aylı bebişi.................

30 kilo yaaaa şaka gibi her ay 2 kilo versen bile 1 senede bitmez maşallah neyle beslenmiş arkadaş:)

ilk ben sormuştum.ama beni atlamışsın,seker, tarif için teşk. ederim.denicem.ıspanak alalım.bi..,,
biliyosunuz bu aydan sonra bebeğin beyin kıvrımları oluştuğu için omega 3 yemek gerekiyor. bu da koyu yeşil yapraklı sebzeler, balık , ceviz de var....

Son düzenleme:
dün iş yerinde kahvaltı hazırladık, c.tesi şerefine;
kahvaltı dediğimiz de yumurta peynir, zeytin, domates,
birkaç dilim ekmekle beraber yedim.

öğlen; kaşarlı simit , 2 bardak süt

akşam :dolma ,
küçük bir dilim pasta(kaynımın doğımgünüydü)
dün yediklerim bu kadardı ;

gelellim bu gününe ;
saat 10 da tost ekmeğinde bir tost yaptım kendime;
eşim uyandığında beraber kahvaltı yaparız diye düşünüyorum...

tv saralle reklamını gördüm. şimdi gittim bir kaşık yedim .

ben bugün bir kahvaltıda yenebilecek enn yağlı ve zararlı şeyleri yedim offfffffff saymıyorum bile mideniz bulanır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…