2009 Nisan anneleri bebişlerimize isim........

Benim kızım olursa eşimle nişanlıyken düşündüğümüz tek isim Melis. Hem benim ve eşimin isimlerinden oluşuyor. Bal arısı demekmiş anlamı. Hatta ananem anlamını sorduğunda aaa arı gibi soksun sizi aman koymayın diyor ama allah nasip eder kız olursa Melis koyacağım.
Sizce nasıl, güzel değil mi ?
Erkek olursa ben kararsızım, babamız boran yada bora düşünüyor. Ama bana sert geliyor. Sert ünlü harfler var, soyadımızda sert ünlülerden oluşuyor. O yüzden sert geldi. Babamızda erkek ismi işte sert olsun diyor:KK66:) Anlayacağınız erkek için isim netleştiremedim.
Birde şöyle düşünüyorum. Noktalı ünlü çok olmasın. Malum devir teknoloji devri, internet mail adresi vb. anlaşılması zor olmasın. Ömür=Omur olacak, anlamını yitirmesin :KK66:) çok mu detaylı düşünüyorum ne :KK66:)
Bi de öncelikle isimleri seçerken eşiniz ve sizin harflerinizden oluşturmaya bakın. Böyle çok güzel oluyor. Baş harf son harf mutlaka bişeyler çıkacaktır.
Sevgiler.

benim yiğenimin adıda melis o kadar tatlı ki yani adı melis olan kız çocukları çok tatlı çok şeker oluyorlar ama birazda şımarık

bende oğluma kuzey-ediz-beyazıt ve kerem bu isimler şu an aklımızda ve karar veremiyoruzCADIARZU

benim kızım da inş nisan ortasını geçince doktorun verdiği muhtemel tarihe göre 21 nisan da gelecek. Belki 23 nisan da bile gelebilir :CüvCüv:
hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren içime hep kızımız olacağına dair bir his vardı öyle de oldu..
Adını da ECRİN(Allah'ın hediyesi) koyacağız inş.kaydirigubbakcemile3

benim kızım da inş nisan ortasını geçince doktorun verdiği muhtemel tarihe göre 21 nisan da gelecek. Belki 23 nisan da bile gelebilir :CüvCüv:
hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren içime hep kızımız olacağına dair bir his vardı öyle de oldu..
Adını da ECRİN(Allah'ın hediyesi) koyacağız inş.kaydirigubbakcemile3

Karışmak gibi olmasın ama Ecrin Allah'in hediyesi anlamina gelmiyor..
Ecrin 'ücret, ödenek,karşılık' gibi anlamlar taşıyor. Araplar Ecrin'i isim olarak degil, güncel hayatlarinda kelime olarak kullaniyorlar. Biz nasil 'ücret' kelimesini kullaniyorsak, onlarda 'ecrin' kelimesini kullaniyorlar.. Bu isimi koymadan iyi araştır bence canim.. Kuran meali'ni oku mesela (internette).a.s

Karışmak gibi olmasın ama Ecrin Allah'in hediyesi anlamina gelmiyor..
Ecrin 'ücret, ödenek,karşılık' gibi anlamlar taşıyor. Araplar Ecrin'i isim olarak degil, güncel hayatlarinda kelime olarak kullaniyorlar. Biz nasil 'ücret' kelimesini kullaniyorsak, onlarda 'ecrin' kelimesini kullaniyorlar.. Bu isimi koymadan iyi araştır bence canim.. Kuran meali'ni oku mesela (internette).a.s

Duyarlılığından dolayı teşekkür ederim canım.. Dediğin gibi birçok sitede Allah'ın hediyesi diye geçiyor ...Kur'an da geçtiği ayetleri de okudum.. Rabbim gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı , hakkımızda hayırlı olanı da gönlümüze razı eylesin..

Son düzenleme:
slm benim oğlum olacak ve adını utku koymayı düşünüyorum. eğer kız olsaydı duru olacaktı

benimde 12 nisan gibi oğlum olacak inşallah.ismini Doğa olarak karar kıldık.Kızımın ismi peri su kız ismi arıyanlara öneririm kendi ismini çünkü çok sevdi şimdi 5 yaşında.

merhaba kızlar bende kız isminde duruyu çok beğeniyordum ama şu açıdan vazgeçtim sanırım bu senelerde doğacak kız çocuklarında duru da patlama olacak kesinlikle her blokta geçen isim ve çevremde 3 kişi kızına bu ismi koydu

slm kızlar bizimde nisan sonu gibi (ama mayıs ayınada sarkabilir) kızımız olucak Allah'ın izni ile:)
babası zeynep ismini koyucak bu arada sürekli türküsünü söyleyip duruyo:) iki isim düşünüyoruz bende duyduğum ve hoşuma giden iki ismi paylaşmak istiyorum...
ERVA=Peygamberimiz s.a.v halasının ismi ve güzel cesaretli anlamlarına geliyor.
RALE=Hz.İsmailin eşinin adı ve saliha kadın anlamında imiş.

Farklı oldukları için hoşuma gitti öneriniz varmı?

Allah hepimize hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin...AMİNNNN...
Olmayanlarada en kısa zamanda hayırlısı ile versin inş. AMİNNNNN

zeynep evra hoş.
zeynep zümra nasıl bence çok da asil geliyor kulaga.
.ZÜMRA: (Ar.) Ka. 1. Güzel, iyi ahlaklı. 2. Cesur, yiğit, yürekli. 3. Zeki, bilgili kadın

zeynep incila
zeynep ilve
zeynep almila
zeynep selis
zeynep zümra
zeynep iclal
zeynep beril
zynep yadenil
zeynep meva
zeynep mina
zeynep piraye
ben bunları önerebilirim sween...