2009 Kasm Anneleri

inşallah çok çok kilo almayız kızlar.Bebişlerimiz alsın, biz mümkünse 12 yi geçmesek süper olur.Ben oğlumda 14 kilo aldım hastanede 4 gün kaldık 4. gün eve geldiğimizde 10 kilosu gitmişti (bu arada oğlum 4,200 doğdu ).Ancak daha sonrasında ben hiç tartılmadım yani nasıl olsa gayet iyi verdim diye ve oğluma süt olsun diye abartarak yedim.1,5 sene hiç tartılmadım aklıma bile gelmiyordu ama sonra acı gerçekle karşılaştım tam 10 kilo almıştım ve oğlumu da 2 yaşına kadar emzirdim sonra o kiloları vermek çok zor oldu.Şimdi aynı hataya düşmem.Mümkün olduğunca sıvı tüketirim ve daha sağlıklı beslenirim sanırım çünkü doğum kilosu vermek kolay ama sonrasında alınan kiloyu vermek te bir o kadar zor.

doğru söylüyosun canım en fazla 12 kilo almak lazım
benim hedefim 9 ama bakalım inşallah daha fazla almam...
birde dediğin gibi doğumdan sonra emzirme aşamasın da daha çok kilo alıyorlar gözlemlediğim kadarıyla,şunu yiyim bunu yiyim süt yapar
diee aslında alakası yok,süt yapması için bol su içmek ve bol soğan
yemek yetiyor diye biliyorum,kompostolar bilmemneler yer içersek
iyice şişeriz valla...

karakızz teşekkür ederim.ınşallah bebişlerimiz sağlıklı ve tombiş tombiş doğar çünkü gerçekten ele avuca gelince bakımı da çok rahat ve kolay oluyor.Evirip çeviriyorsun,rahat giydiriyorsun,altını temizlemek dersen öyle .Bunun için de yememize içmemize çok çok dikkat etmeliyiz şimdiden

kızlaaar herkes nere kayboldu

ben burdayımmmmmmmmmmmhihoyyyt

karakızz teşekkür ederim.İnşallah bebişlerimiz sağlıklı ve tombiş tombiş doğar çünkü gerçekten ele avuca gelince bakımı da çok rahat ve kolay oluyor.Evirip çeviriyorsun,rahat giydiriyorsun,altını temizlemek dersen öyle .Bunun için de yememize içmemize çok çok dikkat etmeliyiz şimdiden

ayyy canım ne güzel söylemişsin öyle ele avuca gelirler bir an gözümün önünde canlnadı şimdi altını değiştirmek kucağıma almak:CüvCüv::nazar:allah sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimize

jujum ne demek aglama tatlım sen bizim yine gözbebgimizsin...kızlar tamam süt olması için bol bol su diyorlar dogru ama süt duru duru oluyormuş yine birşeylerde yemek gerekiyormuş...ihmal etmeyin..kızlar pekmez falan mutlaka yemek gerekiyormuş gebeliktede sonrasındada süt salgılanmasında çok rolü oluyormuş..

unigue iyiyim ben ama sanırım bulantılarla başın dertte sanırım senin...cnm ilacı falan var diye biliyorum ama sanırım doktorun veriyor doktoru arama şansın varsa ara sor ..

canım ilacı var bana emudur verdi şimdilik hafif vereyim dedi bulantım yok ama haftaya başlar dedi.yemeklerden yarım saat önce yudum yudum suyla iç dedi sen sor doktoruna ona göre iç hayatım

unique cim canım nasıl oldun merak ettim benim dr um bana 6.ve 7. haftalarda bulantıların başlayacağını bunun normal olduğunu ama eğer çok aşırı olursa kendisini aramamı söylemişti sende istersen dr nu bir ara ve sor canıma.s.

yaa ben dr.umu değiştiricem diyodum ya sinir oldum o adama hiç aramak gelmiyo içimden :eek:klava:
aklım da hep burda ama giremiyorum...biraz bişeyler yiyeyim diye kalktım...2 sayfa okudum ter içinde kaldım... gidip yatayım bari...
siz de yormayın kendiinizi emi...öptümmmmmmmm

merhaba canım, aramızda 1 gün vardı sanırım değil mi sat 15 şubat ne oldu taest yapmadın mı hala?

iyiyim kızlar napayım işte yazılarınızı takip ediyorum :eek: test yapmadım baraycocum sat 15 şubat ama heran yapabilirim kendime zor hakim oluyorum sonra " yok canım bende şu belirti yok bu belirti yok hamile değilimdir " deyip vazgeçiyorum. Bebişcikler nasıl? Akşam bi yerde okudum döllenme olduğu zamandan itibaren bebeğin başı zaten oluyomuş kulaklar nokta halinde el ve ayaklarda oluyomuş. Ben bilmiyodum hayret ettim :1shok:

iyidir kızlar sağlığınıza duacıyım hamile olmasamda nerdeyse sizinle bir doğurucam yakında :CüvCüv:

inşallah kızlar zaman çabuk ilerler de o zaman paylaşacak ve anlatacak o kadar konu oluyor ki.Şu anda tek paylaşımımız keseyi görebilmek ve kalplerini duyabilmek.Daha ileride inşallah; yaptığımız testleri,bebişlerin boy ve kilolarını,4 boyutlu resimlerini,ilk tekmelerini,cinsiyetlerini.... hepsini paylaşabiliriz.,O kadar güzel şey olacak ki, hele göbekler çıktığında öyle garip hisler yaşanıyor ki çünkü varlığını ellerinle hissedebiliyorsun..Hareket ettiğinde elini karnına koyuyorsun ve inanın sağdan sola doğru gittiğini bile görüyorsun ve onu ellerinle yaşayabiliyorsun.Yani şu anda ki hisler sadece olacakların çeyreği bile değil.ınşallah hepimiz bunu en güzeli ve sağlığıyla sonuna kadar yaşarız kızlar

inşallah kızlar zaman çabuk ilerler de o zaman paylaşacak ve anlatacak o kadar konu oluyor ki.Şu anda tek paylaşımımız keseyi görebilmek ve kalplerini duyabilmek.Daha ileride inşallah; yaptığımız testleri,bebişlerin boy ve kilolarını,4 boyutlu resimlerini,ilk tekmelerini,cinsiyetlerini.... hepsini paylaşabiliriz.,O kadar güzel şey olacak ki, hele göbekler çıktığında öyle garip hisler yaşanıyor ki çünkü varlığını ellerinle hissedebiliyorsun..Hareket ettiğinde elini karnına koyuyorsun ve inanın sağdan sola doğru gittiğini bile görüyorsun ve onu ellerinle yaşayabiliyorsun.Yani şu anda ki hisler sadece olacakların çeyreği bile değil.İnşallah hepimiz bunu en güzeli ve sağlığıyla sonuna kadar yaşarız kızlar

kızlar ben bazen çok korkuyorummm ben iyi bi anne olurmuyum acaba :uhm:

sakın öyle düşünme canım bizler hepimiz iyi anne bilinçli ebeveyn olacağız bundan eminim.

iyidir kızlar sağlığınıza duacıyım hamile olmasamda nerdeyse sizinle bir doğurucam yakında :CüvCüv:

sen kesin hamilesinnnnn :CüvCüv: dedi dersin

barayco canım kesinlikle katılıyorum şu anda çeyreğini bile yaşamıyoruz aslın da,
o müthiş anları yaşayabilmeyi allah hepimize nasip etsin hayırlısıyla....
ilk tekmesini duymayı, cinsiyetini öğrenmeyi, sağlıkla doğup kucağımıza almayı
hayırlısıyla nasip etsin rabbim bize...
bu ara da ilk tekme attığı an bebeğin kime benzemesini istiyorsanız
ona bakarsanız ona benziyormuş, mesela aynaya bakın kendinize benzemesini istiyorsanız :)))
ilginç ama doğru olabilir unutmassam ben yapmayı düşünüyorum...

inşallah kızlar zaman çabuk ilerler de o zaman paylaşacak ve anlatacak o kadar konu oluyor ki.Şu anda tek paylaşımımız keseyi görebilmek ve kalplerini duyabilmek.Daha ileride inşallah; yaptığımız testleri,bebişlerin boy ve kilolarını,4 boyutlu resimlerini,ilk tekmelerini,cinsiyetlerini.... hepsini paylaşabiliriz.,O kadar güzel şey olacak ki, hele göbekler çıktığında öyle garip hisler yaşanıyor ki çünkü varlığını ellerinle hissedebiliyorsun..Hareket ettiğinde elini karnına koyuyorsun ve inanın sağdan sola doğru gittiğini bile görüyorsun ve onu ellerinle yaşayabiliyorsun.Yani şu anda ki hisler sadece olacakların çeyreği bile değil.İnşallah hepimiz bunu en güzeli ve sağlığıyla sonuna kadar yaşarız kızlar

canım valla yüreğim pır pır etti şimdiden anlattıklarını okuyunca inşallah hep birlikte tüm arkadaşlar o günleri paylaşacağız hatta bebişlerimiz doğduğunda onlarla ilgili düşüncelerimiz paylaşıp birbirimile fikir alışverişinde bulunacağız hayırlısı ile:CüvCüv::nazar:a.s.

vallahi benim çevremdeki doğan bebeklere bakıyorum da yüzde 90'ı ilk doğuşta babaya benziyor, büyüdükçe anneye dönüyorlar.Şöyle 5 yaşından sonra da al sana anne kopyası

en büyük merak konularından bir tanesi de bu bizdee..
bakalım anneye mi benzeyecek babaya mı,,,ben kıskanırım bana benzemesse :)))
hem ben doğurucam hem bana değil de baabaya benzeyecek :)))
şaka maka her ikimize de benzesin, sağlıklı olsun başka birşey istemem...

merhalabal yeni hamişler gezinirken gördüm aa kasım anneleride başlamış yazışmaya bakıyım dedim yazılarınızı okudum geçmişe döndüm azcık öyle hızlı geçiyorki inanamıyacaksınız he anınızın tadını çıkarın yakında göbüşde çıkacak tekmelerde başlayacak hamileliğn her anı çok keyifli sağlıkla doğmalarını nasip etsin rabbim :CüvCüv:

X