2009 Kasm Anneleri

kızlar şu an 8+4 üm ve bulantım kalmadı zaten çok olmadı da olan da bitti sadece çok şişkin ve halsiz hissediyorum kendimi bi de kulaklarım çınlıyo siz de ne var ne yok ?

merhaba kızlar napıyosunuz bakiyim bugün coştum ben baya temizlik yaptım bitirdim uzun zamandır aman doktor şöyle dedi yok böyle dedi kafayı yiycem iyi geldi valla akşam üstü de mutfağa girerim yoruldum biraz kartanesi 9 haftalıkken bebeğin görüntüsüne baktım bu hafta bebişlerimiz elerini yüzüne götürebiliyormuş hareketi başlamış ama hisetmemiz için 2 ay daha bekliycez ağıırlığı 2 gr mmış Allahım sen nelere kadirsin:)

kartanesi hımm cnm direk gidip bulabilirmisin bilmiyorum ama kızılayda daha dogrusu izmir caddesinin yan tarafında bir sokak var orda bir pasaj var sanırım adı moda çarşı olmalı ama emin degilim eşime sormam lazım...unuttum adını..girişin altında hemen köe bir yerde küçük bir yer ufuk export yazıyor ama öyle butik gibi bir yer bekleme bende öyle sanıyorudum ama toptancı gibi bir yer zaten ihraç fazlasını satıyormuş sanırım..hep girişinde badıler buluzlar var üst üste yıgmışlar ben orada bulabilecegimi sanmıyordum çok köşede dedigim gibi öyle gezebilecegin bir yer degil girişinde çok dar bir yeri var adama söylüyorsun o sana çıkarıp veriyor..

hımm moda çarşısını biliyorum canım bi bakiim kızılay< gidersem

merhaba kızlar napıyosunuz bakiyim bugün coştum ben baya temizlik yaptım bitirdim uzun zamandır aman doktor şöyle dedi yok böyle dedi kafayı yiycem iyi geldi valla akşam üstü de mutfağa girerim yoruldum biraz kartanesi 9 haftalıkken bebeğin görüntüsüne baktım bu hafta bebişlerimiz elerini yüzüne götürebiliyormuş hareketi başlamış ama hisetmemiz için 2 ay daha bekliycez ağıırlığı 2 gr mmış Allahım sen nelere kadirsin:)

nee elini yüzüne götürebiliyoomuuu ayy yirim onu benkaydirigubbakcemile5
inanmıyom yaa ben de görmek istiyom ama yaaa

yorma kendini kız ben de dün baya dağıttım ortalığı kışlıkları kaldır yazlıkları çıkar falan yoruldum sonra da korktum ama çok şükür bişey yok şimdilik

ooohhhh miss gibi otur şimdi hihoyyyt valla ben azıcık evi topladım hemen lekelenme oldu ödüm koptu yatıyorum şimdi -tatlicadiarzu-
yaa inanamıyorum 2 grlık şeyin kalbi var eli yüzü var :asigim::nazar:

nee elini yüzüne götürebiliyoomuuu ayy yirim onu benkaydirigubbakcemile5
inanmıyom yaa ben de görmek istiyom ama yaaa

yorma kendini kız ben de dün baya dağıttım ortalığı kışlıkları kaldır yazlıkları çıkar falan yoruldum sonra da korktum ama çok şükür bişey yok şimdilik

kartanesi kaan kocatepenin sitesine gir orda hafta hafta gebelikte 3 boyutlu ultrason görüntülerinin çok büyütülmüş halleri var...ayyy öyle tatlılar kiii kaydirigubbakcemile2

evet canım yaaa sıkışık gidince mutlaka 1-2 kilo fazla çıkıyor insan...
ama ben doktora bunu saymayın diyorum :)))
uniquecim yağ yakmadığına sevindim gönül rahatlıyla içebiliriz o zaman...
bende şey duydum kızlar ultrason kağıdın da keseniz nasıl görünüyor
benim ki oval...oval olduğun da kızzz biraz daha eğik gibi olduğun da erkek
oluyormuş doğru olabilir mi acaba???

geçmişte okumuştum kim sormuş hatırlamıyorum ama
balık yağı kapsülü kullanmak şu an için erkenmiş
doktorumla konuştum
3.aydan sonra gerekiyormuş doktor söylicekmiş...bilginiz olsun kızlar..
balık yiyemeyenler için mesela ben :)))

ooohhhh miss gibi otur şimdi hihoyyyt valla ben azıcık evi topladım hemen lekelenme oldu ödüm koptu yatıyorum şimdi -tatlicadiarzu-
yaa inanamıyorum 2 grlık şeyin kalbi var eli yüzü var :asigim::nazar:

aman dikkat et canımcım benim kanamam oldu neler çektim ama kurma kafanda benim gibi iyi düşün

kartanesii bak canım sendee meraklıyım çok yaa ne var ne yok okuyorum bu ara duygusallığımın nedeni hormonlarımmış :CüvCüv::emir_bebek:

:..Hafta Hafta Gebeliğinizi En Doğru Şekilde Takip Edin,Hamilelik Gebelik Muayeneleri..e-gebelik.net..:

ben bi bilgi daha vericem kızlar bebeklerimizin göz rengi
10.hafta da belirleniyormuş ...
çok erken değil mi,yaklaşık 1-2 hafta sonra göz rengi oluşucak
acaba renkli olması için genetik ihtiyaç dışın da yenerek içilerek
yapılması gereken birşey varmıdır???

destna ben bugün bakmıştım buna orda okuyunca şaşırmıştım ..2 grammış bizim bızdıklar..valla elifcim bende onu duydum ince uzun olursa genelde embriyo erkek ama daha oval yuvarlak gibi olursa kız oluyormuş ama ben anlamadım valla ne olacak zaten nokta gibi görünüyor ..bakalım bugün nasıl olacak ayy heyecanlandım..

elifcim zannetmem onalrın hepsi dna dana falan önceden belli oluyordur hani cinsiyet gibi düşün yani önceden bellidir..bakalım biizmki nasıl olacak acaba annesine çekermi bizimki benim yeşil gözlerim ama baba kahverengi..

mavideniz canım bugün doktora gidiyosun galiba
rutin kontrol mü? ne için gidiyosun
bakalım dediğin gibi bende yeşil gözlüüyüm eşim ela
annem felan da mavi gözlü anane babane ve dedeler de de renkli gözlü varsa
çok yüksek miş renkkli olma ihtimali...bakalım inşallah maviş olur benim ki :)))
tabi öncelikle sağlıklı olsun gerisi problem değil aslın da...

ben bi bilgi daha vericem kızlar bebeklerimizin göz rengi
10.hafta da belirleniyormuş ...
çok erken değil mi,yaklaşık 1-2 hafta sonra göz rengi oluşucak
acaba renkli olması için genetik ihtiyaç dışın da yenerek içilerek
yapılması gereken birşey varmıdır???

daha neler öğrenicezz ne ilginç ya ama besinle bir etkileşim olduğunu sanmıyorum

çünkü daha zigot ooluştuğunda anne ve babanın dna bilgileri aktarılıyo genetik yanii

hayırlısı olsun bende yeşilgözü çok severim eşiminki ela benimkii siyah gibi kahverengii

ama 2 dedeside renkli gözlü abakalım bizim ufaklık kime benziycek:emir_bebek:

daha neler öğrenicezz ne ilginç ya ama besinle bir etkileşim olduğunu sanmıyorum

çünkü daha zigot ooluştuğunda anne ve babanın dna bilgileri aktarılıyo genetik yanii

hayırlısı olsun bende yeşilgözü çok severim eşiminki ela benimkii siyah gibi kahverengii

ama 2 dedeside renkli gözlü abakalım bizim ufaklık kime benziycek:emir_bebek:

allah gönlüne göre versin canım....
zigot dedin de bu söze çok gülüyorum
çok tatlı geliyor kulağa benim kardeşim de bizim bebişe habire
zigot diyor...
kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar merhaba bende bu hafta 8 haftalıkım ve felaket bulantılar ve ben doğru dürüst hiçbişey yiyemiyorum kraker falanda istemiyo artık içim ne zaman geçecek bilemiyorum artık

ay ayy kızlar baktııımm
ben hala onu öle 7. haftada gördüğümüz gibi 1 cm.lik hiçbişeyi olmayan bişi zannediyoduum gerçi o zaman da varmıştır organları ama bizim ultrasonda bi karaltıydı sadece
ayy yaa elini oynatıyo bi de yumurcaa bak seeen
yaa benim çok göresim varr daha 20 gün var dr. a gitmeme yaa

elifcim benim anneminde gözleri mavi ama babamın ki kahverengi ben ve iki kız akrdeşim yeşil gözlü erkek kardeşim kahve gözlü...dedemin göz rengi yeşil yani biizmkisi size göre daha düşük ihtimal o zman..ama belli olmaz tabii..ayy cinsiyeti kaldıda daha dogduktan bir süre sonra belli olacak renkleri konuşuyoruz...

destna ben bugün bakmıştım buna orda okuyunca şaşırmıştım ..2 grammış bizim bızdıklar..valla elifcim bende onu duydum ince uzun olursa genelde embriyo erkek ama daha oval yuvarlak gibi olursa kız oluyormuş ama ben anlamadım valla ne olacak zaten nokta gibi görünüyor ..bakalım bugün nasıl olacak ayy heyecanlandım..

ewt ya insan inanamıyor yaa hayırlısı olsun canım doktora gidiyosun bende her gitiğimde bi korku heyecan oluyor inş herşey yolundadır iyi bak yiğenimize teyzesi
dün alışverişteydik hep bebek kıyafetlerine gitti gözüm bir şeyler almak istedim dayanamadım bi oyuncak aldım kuzu şimdide bebek bakımıyla ilgili kitaplara bakıyodum
ayşe önerin kitablarını çok tavisye ediyolar bir çok ünlününde doğum koçu demetşener gülben ergen pınar altuğ falan...

valla bende kagan kocatepenin olmalı bir kitabı var birde gebelik takvimi denlen başka bire kitap biri çok kalın..elifcim unutum söylemeyi ben 2 hafta önce kalp atışını görmeye gitmiştim o zman zaten küçük alttan ancak görebilmiş 2 hafta sonra tekrar randevu verdi sanırım bebk ne durumda ona bakacak..birde ikili test için gün verebilir diye tahmin ediyorum ama bilmiyorum yinede..

X