2009 Kasm Anneleri

evde doğur hem kocanda yanında olur :roflol:
kıs ben yıllarca kartalda yaşadım tüm çocukluğum gençliğim orda gecti ne yıllardı gercekten heleki okul yıllarım kartal lisesi var bilirsin belki ordan mezun oldum ben.
ya şu hastaneyi ben bugun bir ara arayıp sorayım en iyisi ama ne desemki ben doğuma gelecem kocamıda alırsanız doğuma sizin hastanede yaparım yoksa yapmammı desem:roflol: ne cevap verirler acaba :roflol:
benim anne tarafım kartal lı akrabalarım hep orda, ben de orda büyüdüm sayılır :))
ezeli komşum benim hahaytt :))

Bende kısaca söyleyeyim: Eşimin işi vardı geldik:) 3 yıl burada eşim henüz 8 ay gecti bende şu an ücretsiz izindeyim, hayırlısıyla doğum izni bitene kadar burada olacagım yani yaklasık 16 ay daha (ücretsiz izin+doğum izni) arada 1-2 ay calısacagım sadece. Sonrasında eşim burada kalacak ben annemin evine döneceğim:)

mart canım madem hep böyle yalnızsın ve doğumda da eşin yanında olmayacak, daha erken vakitte türkiye ye akrabalarının yanına geçsen olmaz mı? yalnız da kalmazsın hem!!?

Bebek durumumuz söyle oldu ki biz iki yıldır istiyorduk ama basaramamıstık artık mayıs gibi tüp bebek düşünürüz derken bebişimiz kendi kendine geldi. Tabiiki çok sevindik, e birde bebek olmasa ben iznim bitince dönecektim ki bu durumda eşimle 2 yıl ayrı kalmış olacaktık, eşim Türkiyeye döndüğünde ben ugrasmıs ugrasmıs cocugu olmamış 37 yasında bir taze olacaktım:))))))))))

kızlaar 9 haftalık olmuşum bugüün öğle arası yakın bi mağaza var oradan lastikli kot, pantolon falan bakcamm
haftasonu da daha detaylı dolaşayım diye düşünüyom
dayanamıcam artık rahatsız oluyorum yaa :ecrin_bebek:

Ben zaten 7 haftalıkken türkiyeye gelmeliyim yoksa ucaga binemem, Allah korusum birde cocugum ürdünlü olurmuş!!!!!!!! ımdaaaaaat kabus!!!!!!!!!! :)))))))))

Bayanlar ben bunları sizleri hüzünlendirmek için söylemedim, sadece halinize sükredin, Allaha şükürler ki hepinizin eşleri, işleri, evleri, aileleri yanlarında. Siz bakmayın bütün bunlara evet hergün 3 posta ağlıyorum ama yinede bebişim geldiği için cok ama çok mutluyum biz onun için 2 yıl uğraştık, dile kolay:)

Ve Kartanesi evet cocugum babasız büyüyecek bir süre için, ama iyi yanından bakmaya calısıyoruz cocugun psikolojisini etkileyecek bir zaman dilimi değil 8 aylıkla 20 aylık arası. Tabii babası için büyük kayıp olacak ama kısmet Allah beterinden korusun.

Ayrıcada moralleri bozmayın bayanlar sayılı gün çabuk geçer kaldı 28 ayımız:)

Kartanesi orada fiyatlar nasıl??? Daha almayı düşünmüyorum (3 aydan önce) ama gecen burada bir hamile bermudası gördüm cok begendim ama fiyatı 125 dolardı. Eğer Türkiyede çok farklıysa anneme sipariş verip buraya yollatıcam.

ayyy mart09 sen 36 yasindamisin bende oyleyim, sali gecesi kurtaj oldum
2 ay sonra tekrar basliycam calismalara insallah hamis kalabilirim ..

haklısın mart herkes kendi açısından bakıyor nasip bu zamanmış gelivermiş bebek rızkıyla mutlluğuyla gelir bebek babasıda gelir görür inş bbebekliğini kaçırmak istemez çağımız teknoloji çağı kamera var benim dedem denizciydi 2 senede bir gelirmiş geldiğinde eskiden bi mektup beklenirmiş. üzülme sıkılma herşeyin hayırlısı...

bende isterdim ama benimki çok dayanıksızdır bayılır biliyorum oyüzden bir hayal gibi:1no2:

ay destna alemsin aslında benimkide benim ac çekmeme dayanamaz bakma zaten ben kendi kendime gelin güvey oluyorum o ben giremem dayanamam seni öyle göremeye diyor ben ama ben tek başımamı yaptım banane sensiz girmem diye diretiyorum :roflol:

benim anne tarafım kartal lı akrabalarım hep orda, ben de orda büyüdüm sayılır :))
ezeli komşum benim hahaytt :))

eytt komşum benim sevdim bunu:lepi:

merhaba hanımlar hayırlı günler

meraba jasmine sanada hayırlı günler

kızlaar 9 haftalık olmuşum bugüün öğle arası yakın bi mağaza var oradan lastikli kot, pantolon falan bakcamm
haftasonu da daha detaylı dolaşayım diye düşünüyom
dayanamıcam artık rahatsız oluyorum yaa :ecrin_bebek:

al canım al daha benim öyle göbeğim falan çıkmadığı için şimdilik pantolonların düğmeleri açık şekilde dolanıyorum :roflol:

Ayrıcada moralleri bozmayın bayanlar sayılı gün çabuk geçer kaldı 28 ayımız:)

oaman sende moral bozmuyosun tamammı martkaydirigubbakcemile yoksa oklava geliyo :eek:klava:he artık burda hüzün yok

cnm burada daha uygun bulunabilir amabedeni boyu tutturmak zor olur... kartanesinin dedigi gibi de madem dogumda yanında olamayacak eşin (ya sen zaten dogumda orada olamayacakmısın benmi yanlış anladım ilk öyle yazdın sonrada farklı anladım ben) şimdşden gel ..neyse sen daha iyisini bilirsin zor durum..ama kendini herşeyden o kadar sogutma yaşadıgın yer sonuçta senin evin sayılır..zaten gebelikten dolayı hassassız daha da hassalaşmış gibi geldi durumun yapma allah aşkına topla kendini bu kadar aglama illaki begine bir çanta yapabilecek ve yatagını alabilecek imkanın vardır tabii ki fazla birşeyler yapma bir süre sonra buraya gelecegini söylemişsin o zman zaten alırsın odasını hazırlarsın..lütfen şimdi senin en sakin ve rahat geçirmen dönem..bebişi üzme annesi o çok iyi anlar duyar seni küser bak sonra..

esteryacım canım ne güzel moralin yerinde vallahi çok sevindim başla iki ay sonra çalışmalara ama bizide durumdan haberdar etmeyi unutma merak ederiz seni :1hug:

Kartanesi orada fiyatlar nasıl??? Daha almayı düşünmüyorum (3 aydan önce) ama gecen burada bir hamile bermudası gördüm cok begendim ama fiyatı 125 dolardı. Eğer Türkiyede çok farklıysa anneme sipariş verip buraya yollatıcam.

kıs ne ürdünmüş orası altın işlemeli altı üstü bir kapri ne demek 125 dolar anam ben alım gönderim sana ya

Esterya'cım su an 34 üm ama ama kocişin dönmesine daha 2,5 yıl olacaktı hesabı.

Allah inşallah en yakın zamanda hayırlısıyla senide bebişinle kavusturur, bak benim Türkiyedeki dr'um da aynı seyi söylemişti hep. Burada konustuğumuz dr'da "bakın dedi, nasılsa artık mayısta tüp bebek baslıycaz diye düşündüğünüz için rahatlamış kafanız, hamile kalmışsınız" dedi.
Sende sakın hamile kalabilecekmiyim düşüncesini sokma kafana, elbetteki kalacaksın, neden kalmayacakmışsın. Hayırlısıyla olsun insallah herşey...

iyiyim kizlar cok sukur. umudumu kaybetmiycem diye soz verdim kendime..
Allaha cok sukur saglikliyim ..
yaw mart09 sen eminmisin urdunde olduguna , tv de degilerde hic senin dedigin gibi anlatmiyorlar :)
benim kiz kardesim guney afrikada yasiyor walla turkiyed eolmayan lux ve medeniyet orda var :)
ama iste arap ulkeleri boyle sanirim cok geriden takip ediyorlar dunyayi.
sakin o tuluma 125 usd verme sen adresini yaz biz sana yollariz postayla ..
ne o yaw altin kaplama mi o tulum

Valla işlemeli filan degil, bildiğin bir bermudaydı, bol cepli filan. Zaten onun fiyatı görünce elimi pantolonlara uzatamadım, hani pantalonda daha cok kumas var ya fiyatta artar diye:) Ben en iyisi anneme sipariş vereyim alsın yollasın 2-3 parça birsey nasılsa hep evdeyim cok bişeyim olması gerekmez:)))

karakız gaddarlık yapma oz mans ende hele eşin dayanamazsa hiç ısrar etme ..ben böyle birşey okumuştum bir yerlerde doguma eşide girmiş o günkü gördüklerinde çok etkilenmiş ve uzun süre o etki ile yaşamış eşine fazla yaklaşamamış sanırım dogumda gördüklerini uzun süre kafasından atamamış..valla ben duydum böyle yanlış anlamayın sadece aklıma geldi yazayım dedim.. kartanesi sen nerde çalışıyorsun cnm.?hafta sonu eger bir aksilik çıkmazsa kötü olmazsam kızılaya gidecem bende panatalon falan bakmak için izgi demiştin degilmi nerede bu valla çok gebelik pantalonlarına şimdi bakmak istemiyorum hem büyük geliyor hemdne çok pahalı oluyorlar bakalım bir kaç yer var uygun diye söylemişti görümcem eger işe yarar birşeyler varsa sanada söylerim..

Burasıda çok lux zaten ama kaldırım yok, toplu tasıma yok, taksimetre yok (pazarlıkla) ve bende arapça yok:)
Biryere gidebilmek için özel şöförü beklemem gerekiyo= kocişi:)

Merhaba kızlar. Doktordan simdi geldim. Bebişler büyümüş. Kalp atışlarınıda gördüm. Ailelere söylememiştik daha. Şimdi ablama söyledim cok sevindi.Akşamda kayınvalidelere babamlara söyleyeceğim.Çok heyecan verici cok güzel bir duyguymuş. Rabbim herkese nasip etsin inşallah.
Listeyi değiştirebilirmisiniz ben kurcalamayayım şimdi. Bulantılarım birkaç gündür azaldı. Doktora yinede bulantı ilacı yazdırdım. bir zararı yok dedi. Sizler kullanıyormusunuz.
:nazar::nazar::emir_bebek::CüvCüv:

mazbutcum gozun aydin arkadasim..

walla ben tekrar hamile kaldıgımda ikiz istiyorum kizlar iki tane olsun aradan ciksin bir daha ugrasmayayim hamilelik falan :)

X