2009 Kasm Anneleri

Sorma bebişi görüp gelince internete oturdum yine boyu normalmi diye, sitelerde yazılanlardan daha kısa bizimkisi, benimde moralim bozulunca eşime söyleme hatasına düştüm. Benle bütün gece konusmadı. Neymiş suç benimmiş, süt içmiyomuşum balık yemiyomuşum. Sanki hamile olan ben değilimde o... Umursamaz desem umursamazda değil, ama hamileye anlayış diye bişey yok valla, sanki o benden cok stres yasıyo:)

arkadaşlar dünden bu yana inanılmaz bir mide bulantım başladı benim ( gerçi siz inanmayacaksınızda kim inanacak ) ...............ölücem yaaaaaaaaaaa

canım ya bak az az ama sık sık yemeye çalış bol bol su tüket sebze yeşillik yemeyi dene salata falan tüket

size bişey diyim mi bu arada bende bişey keşfettik hani size geçen sayfalarda biraz evhamlı olduğumu falan yazmıştım ya..eşim bana panik atakmısın sen diyo sürekli demiştim.işte bu doğruymuş netten araştırdım biraz takıntılı kişiliğe ve herşeyi kontrol altında tutmaya çalışan insanlarda olurmuş ve ben belirtilerinin hepsini yaşıyrum.göğsümde inanılmaz bir sancı oluyor nefes alamıyorum..yüksek ateş ...mide bulantısı hat safhada tabi o hamileliktende oluyordur ama hamilelikten öncede oluyordu titreme yerimden kalkamıyorum iki üç gün uyku haram cehennem azabı gibi geliyor................işin kötü tarafı hastaneye gidince rahatlatıcı iğne vuruyorlardı o geceyi rahat geçiriyordum şimdi onuda yapamıyorum.....çok canım yandı bu sefer yaaa.. strese girince birkaç gün sonra oluyorrrrrrrrr.....yani stres yasak ne kadar uzak durabilirim bilmem.......aksi gibide bazen bi cümleye bile takılıyorum .............

Boncukx tabiiki bu konularda tıbbi bir bilgim yok, ama bence baktın ki birşey kafana takılmaya başladı, hemen kafanı başka konulara yönlendir. Yani bana kalırsa özellikle kendini zorlayacak birşeyler yapmaya çalış. Mesela ben eskiden böyle zamanlarda örgü örmeye çalışırdım, örgü örmeyi bilmediğimden, her ilmeye çok dikkat etmem gerekirdi. Yarım saat sonra bir bakardım öre öre bir sıra örmüşüm ama kafamda hiçbir düşünce kalmamış:) Mesela son zamanlardada sudoku çözüyorum. Zor lardan 1 tane alıyorum o bitinceye kadar geçen 10 dakikada beynim herşeyi bırakıyo:)

size bide komik bişey anlatayımmı.ben düne kadar çok hastaydım ya tabi öyle olunca bana gece uykusu haram..dün sabah 5.30 kalktım eski saate göre.o hasta halimle bide benim kızı çişe indirdim aşağıya......çıktım iki dakka sonra baktım kociş evde beni arıyooo.zaten bu adamın kaltığımdan nasıl haberi oluyo bilmem ben kalkım iki dakka sonra karıcıııımmm diye arkamda...neyse...hastayım yaa yatak odası bana dar geldi oyurma odasında uzanayım biraz dedim eşimde geldi sonra ....erkenden oy kullanalım dediiiii iyi gidelim dedim ama bi midem bulanıyo sormayın......neyse lütfen canınız çekmesin de canım simit çekti hemde yatışırım diye düşündüm..iyi ozaman tamam dedi .buraya kadar sorun yok fakat benim canım taaaaaaaa 30 km yakın bir mesafede simitçi vardı onunkini istedi.ben ne yapim yaa.... ona gidelim dedim eşime ..adamcağız sadece gülerek taa orayamı dedi hepsi bu ..yattım yerime nasıl ağlıyorum içli içlisenağlama ama sanki etimden et kopardılar bi ayndan nefesimi zaten toplayamıyorum.işte sen üşeniyorsun da sen beni önemsemiyorsun da bi başladım....neyse sonra susturdu tabi eşimmmbiraz zor oldu ama...sonra çıktık neyse asansörde taklitimi yapıyor bana bi güldü bi güldü anlatamam sonradan bende güldüm kaydirigubbakcemile3tabi ama o zman bana sanki çok kötü bişey yaptı gibi gelmişti.çok kırılmıştım yani..................sanırım tipik hamile oldum ben artık...........:roflol:

ayy ben yerim o pıtpıtlarıııı inanın yüzümü güldürdünüz maşallahhh:nazar:çok sevindim kızlar yaa minicik kalpler atıyor..:nazar:

Yalnız toparlamaya çalışıyorum affola miniğimiz tatlı kuşumuz öldü dünden beri oğlumun gözyaşları sel oldu kendimi bile tanıyamıyorum şuan şiş yüzüm senağlama senağlama senağlama Cennette miniğimiz biliyorum Özleyeceğiz onun öpücüklerini senağlama senağlama

Allah sevdiklerimize uzun ömürler nasip etsin:Saruboceq:

size bişey diyim mi bu arada bende bişey keşfettik hani size geçen sayfalarda biraz evhamlı olduğumu falan yazmıştım ya..eşim bana panik atakmısın sen diyo sürekli demiştim.işte bu doğruymuş netten araştırdım biraz takıntılı kişiliğe ve herşeyi kontrol altında tutmaya çalışan insanlarda olurmuş ve ben belirtilerinin hepsini yaşıyrum.göğsümde inanılmaz bir sancı oluyor nefes alamıyorum..yüksek ateş ...mide bulantısı hat safhada tabi o hamileliktende oluyordur ama hamilelikten öncede oluyordu titreme yerimden kalkamıyorum iki üç gün uyku haram cehennem azabı gibi geliyor................işin kötü tarafı hastaneye gidince rahatlatıcı iğne vuruyorlardı o geceyi rahat geçiriyordum şimdi onuda yapamıyorum.....çok canım yandı bu sefer yaaa.. strese girince birkaç gün sonra oluyorrrrrrrrr.....yani stres yasak ne kadar uzak durabilirim bilmem.......aksi gibide bazen bi cümleye bile takılıyorum .............

boncuz anacım kafana bişi takma diyeceğim herkes gibi ama biliyorumki takacaksın çünkü bende böyleyim biri ufacık bir cumle söylesin yok niye böyle söyledi yok neden bana söyledi yok bilmemne bilmemne bu böyle uzayıp gider ne uyuyabilirim karnıma ağrılar girer hıçkıra hıçkıra ağlarım kafama en ufacık şeyi takarım yani ama hamile kalınca eşime söz verdim hiçbirşey için hiçkimse için üzmeyeceğim kendimi ve bebeğimi sende söz ver canım hem kendine hem bebişine :1hug:

slm kızlar nasılsınız esteryacım inş melegin seninledir bugünmü gidiyorsun doktora...boncuk cnm keneidni koyuverme biraz rahat olmaya çalış mart arkadaşın dedgigi gibi örgü bulmaca o tarz şeylerde yapmaya çalış ne bileyim seni meşgul edecek başka işler bul.. bu arada yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz mart sanırım sende yeni geldin...kartanesi karakız unigue buradayım canlarım ben..ama sabahları özellikle iyi olmuyorum hafif bulantı halsizlik el ayak tutmaması bi tuhafım yaa acayip halsiz hissediyorum kendimi...hayırlısı ile 3 ayı atlatsak...valla cnm sabahları bilhassa bir şey yemek istemiyor ..benim henüz kontrolüm yok daha 1 hafta var kontrolüme inş güzel haberler alırız...

maviii nazlııı kızlar hoşgeldinizzz nasılsınız ben çok mutluyum kalp atışlarını gördük içim rahatladı duygulandım

maviii nazlııı kızlar hoşgeldinizzz nasılsınız ben çok mutluyum kalp atışlarını gördük içim rahatladı duygulandım

Duygulanmamak ne mümkün canım yaa minik canların minik kalpleri atıyor içimizde bir canlı büyüyor Allaha emanet.Kıyamam sana ben yaa maşallah birtanem maşallah:nazar::nazar::nazar:

mart bende bir soru sorayım kızlar dr bana 8 haftalık dedi ama ben 7+4 diye biliyorum kafam karıstı şimdi ben 7 haftalıkmıyım 8 haftalıkmı:bbo:

Duygulanmamak ne mümkün canım yaa minik canların minik kalpleri atıyor içimizde bir canlı büyüyor Allaha emanet.Kıyamam sana ben yaa maşallah birtanem maşallah:nazar::nazar::nazar:

hepimize maşallahhh olsun canım :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
imşallah hepimiz bebeişlerimizi sağlıcakla kucaklarımıza alırız inşallahhhh

ayy ben yerim o pıtpıtlarıııı inanın yüzümü güldürdünüz maşallahhh:nazar:çok sevindim kızlar yaa minicik kalpler atıyor..:nazar:

Yalnız toparlamaya çalışıyorum affola miniğimiz tatlı kuşumuz öldü dünden beri oğlumun gözyaşları sel oldu kendimi bile tanıyamıyorum şuan şiş yüzüm senağlama senağlama senağlama Cennette miniğimiz biliyorum Özleyeceğiz onun öpücüklerini senağlama senağlama

Allah sevdiklerimize uzun ömürler nasip etsin:Saruboceq:

canım yaa çok üzüldüm inan başınız sağolsun benim de bi kazım var hacim olarak bi kuşkan baya büyük ama oda çok şekerdir ablası........ne kadart üzgün olduğunu tahmin edebiliyorum...senağlama

karakızz bende cumartesi doktora 8+6 diye gittim o bana 8+3 dedi:) ama bu arada 7+4 demek zaten 8 haftalık demek oluyor:)

Amiinnn canım şuan 7 bitiriyorsun 8 de diyebilir doktor çünkü 7 nin üzerine ekliyorsun

mart 09 hoşgeldin canım 3, ay 12 haftanın sonunda bitiyor yani 12+6 dolayısıyla 13 hafta diyenlerde var bu birkaç gün oynar çok fazla tarihlerde takılmayın doğum anı yaklaştımı tarihler netleşiyor:)

a..s a.s.

X