2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bende yayla çorbası yaptım yağmura.10 buçukda uyudu.güzelce kahvaltısını yaptı.omlet yaptım maydonozlu bayılıyor.kalkar birazdan çorbasını yer.bayadır yapmıyordum yayla çorbasını.
öğlenede kısır,poğaça birde pasta yapıcam.yemek yapmıcam bugün.

ometi nasıl yapıyorsun, birde yağmur kısır poaça falan yiyiormu, benimki yemez, misafirinmi var, pasta yapıcan, ay ben onları falaln ancak mert uyursa geceleri yapabiliyorum dondurucuya atıyorum tek tek.

filiz öğlene çorba yapcam demişsin, nasıl oluyor o, sen çalışıyorsun evin işyerine yakınmı.

yakın yakın canım2 dk yolun yemeğimi evde yiyorum oğlumun çorbasını yapıp öpüp geliyorum
arkamdan nasıl ağladı nasıl gözünden yaş akıyo sarılıyo bırakmıyo çok zor oldu ayrılmak ALLAHım kolaylık ver yarabbim

ne yapmak gerek acaba, aslında hoşuna giden bişey olunca epey yiyor emmek istemiyor ama aç olunca emiyor. bende sevdiği şeyleri yapıyorum 1 aydır onlardadna tiksindi, yeni buluşlar denemeiliyim.

sewdiği şeyleri başka çorbalarda dene.bide kabız diyosun sıvı alması bu yüzden iyi işte.yağmur günde 2 kere kakasını çok rahat yapıyor hiç zorlanmadan.her çorbayı yiyyor.yemeklerdende pilav,makarna diğer yemek sularına ekmek doğruyorum..
mesela bitane çorba war.çok pratik.
1 kaşık tereyağını eritiyorum.içine biraz un,salça ve tel şehriye arpa şehriye karışık koyuyuorum biraz su.tmm dır...çeşitlendirebilirsin istediğine göre..inşallah biaz önce damak tadına uygun bişeyler bulursun.çok zor yemeyen çocuk...

geçmiş olsun canım
emiyosa normal ayşecim
ama artık azaıtın güzelim memeyi

denemeden anlaşılmaz canım

memeyi bırakmak mümkün değil, onunla bir parçası sanki, hep açık dursun ben oyniyim diyor sanki, emmeden hayatta uyumaz, emerek uyur. bazen 1 tabak yemek yer üstüne kahve niyetine gelir emer. 2 yaşındada bırakmaz bu beni,

yakın yakın canım2 dk yolun yemeğimi evde yiyorum oğlumun çorbasını yapıp öpüp geliyorum
arkamdan nasıl ağladı nasıl gözünden yaş akıyo sarılıyo bırakmıyo çok zor oldu ayrılmak ALLAHım kolaylık ver yarabbim

çok iyi anlıyorum canım, babası sabahları giderken ağlardı o zaman çok üzülürdüm gözündeki yaşa kıyamam. zamanla alışacak ama seninkide. kim bakıyor peki...

sewdiği şeyleri başka çorbalarda dene.bide kabız diyosun sıvı alması bu yüzden iyi işte.yağmur günde 2 kere kakasını çok rahat yapıyor hiç zorlanmadan.her çorbayı yiyyor.yemeklerdende pilav,makarna diğer yemek sularına ekmek doğruyorum..
1 kaşık tereyağını eritiyorum.içine biraz un,salça ve tel şehriye arpa şehriye karışık koyuyuorum biraz su.tmm dır...çeşitlendirebilirsin istediğine göre..inşallah biaz önce damak tadına uygun bişeyler bulursun.çok zor yemeyen çocuk...

ohhh ellerine sağlık ilkecim
bende yapıyorum onu domatesli yapıyom salça değilde

ometi nasıl yapıyorsun, birde yağmur kısır poaça falan yiyiormu, benimki yemez, misafirinmi var, pasta yapıcan, ay ben onları falaln ancak mert uyursa geceleri yapabiliyorum dondurucuya atıyorum tek tek.

biraz tereyağı koyuyorum yumurtanın sarısı ve maydonoz bu kadar ayşe..
ksıır falan yermi bilmem hiç vermedm.poğaça yer ama.pastada.
abimin eşi gelmişti izmirden.beraber yapalım yiyielim dioruz.
yağmur 2,3 saat uyuyor o uynaıncada yaparım engelemez beni...

arpa şehriye çorbasını denem lazım, bugün deniycem sonucu gece yazarım. omlet tarifini bekliyorum hala...sempatiksalakcinni

biraz tereyağı koyuyorum yumurtanın sarısı ve maydonoz bu kadar ayşe..
ksıır falan yermi bilmem hiç vermedm.poğaça yer ama.pastada.
abimin eşi gelmişti izmirden.beraber yapalım yiyielim dioruz.
yağmur 2,3 saat uyuyor o uynaıncada yaparım engelemez beni...

anladım canım, afiyet olsun, ben mutakta hiç duramıyorum mertte sürüklüyor beni, nereye giderse peinden götürüyor, annelerini aramayan çocuklara bazen hayranlık duyuyorum.

anladım canım, afiyet olsun, ben mutakta hiç duramıyorum mertte sürüklüyor beni, nereye giderse peinden götürüyor, annelerini aramayan çocuklara bazen hayranlık duyuyorum.

eve girince kucağıma bi çıkıyo uyuyana kadar kucakta canım sorma
evde ben olmayınca oynuyomuş maşallah beni görünce şımarıyo
ne derse yaptırıyo

filizcim kendi yaptığımız salça.hazır değil..
ayşecim dene inşallah yer.hadi bakalım.
kızlar yağmur uyandı oturuyor koltukta.çorbasını yedireyim görüşrüz...

eve girince kucağıma bi çıkıyo uyuyana kadar kucakta canım sorma
evde ben olmayınca oynuyomuş maşallah beni görünce şımarıyo
ne derse yaptırıyo

bizimkide babasına aynısını yapıyor, özlüyorlar işde. sende akşama kadar görmeyince her dediğini yapıyorsun, çok zekiler adam kullanmayı öyle iyi biliyorlarki...

koltukta oturmaya bayılıyorlar herhade, benimkide çok seviyor, birde elini koltuğun kenarına koyar paşa gibi oturur sonrada güler.

filiz sen labne mi veriyorsun krem peynirmi,
eritme, krem vb... peynirler, piyasada tarihi geçen peynirler toplatılığ tekrardan işlemem alınan peynirlermiş. aile dostumuz ülker in disbritörü o söylüyor, süzme yoğurtlarda öyleymiş, neden ülkerin süzme yoğurdu yok diyor.
eşim hiç almıyor eritme, krem peynir falan. kullansak ne olur acaba. şu lavaş gritmidir nedir nasıl yazılır bilmiyorum onda bol bol süt var yazıyor doğrumuki...

filizcim kendi yaptığımız salça.hazır değil..
ayşecim dene inşallah yer.hadi bakalım.
kızlar yağmur uyandı oturuyor koltukta.çorbasını yedireyim görüşrüz...
yok canım salçdan değilde yani ben o tarifi domatesli yapıyorum diye dedim salça bende kullanıyorum yani inanın yemeklerine
bizde kendimiz yapıyoz canım salçamızı
bizimkide babasına aynısını yapıyor, özlüyorlar işde. sende akşama kadar görmeyince her dediğini yapıyorsun, çok zekiler adam kullanmayı öyle iyi biliyorlarki...
evet canım çok güzel kullanıyolar
koltukta oturmaya bayılıyorlar herhade, benimkide çok seviyor, birde elini koltuğun kenarına koyar paşa gibi oturur sonrada güler.

evet inanda çok sever battaniysinide alıpta üzerine örter bide uzanır öyle koltuğa

filiz sen labne mi veriyorsun krem peynirmi,
eritme, krem vb... peynirler, piyasada tarihi geçen peynirler toplatılığ tekrardan işlemem alınan peynirlermiş. aile dostumuz ülker in disbritörü o söylüyor, süzme yoğurtlarda öyleymiş, neden ülkerin süzme yoğurdu yok diyor.
eşim hiç almıyor eritme, krem peynir falan. kullansak ne olur acaba. şu lavaş gritmidir nedir nasıl yazılır bilmiyorum onda bol bol süt var yazıyor doğrumuki...

evet canım labne veriyom pınarınkini
bilmiyom ki canım

benimki ne çorap giydirir, ne yelek. sıcağa hiç dayanamıyor. atletten başka üzerinde incecik bir bluz var onuda çekiştiriyor çıkar diye. unutturmaya çalışıyorum, battaniye örttürmez, ayağıyla teper.

benimki ne çorap giydirir, ne yelek. sıcağa hiç dayanamıyor. atletten başka üzerinde incecik bir bluz var onuda çekiştiriyor çıkar diye. unutturmaya çalışıyorum, battaniye örttürmez, ayağıyla teper.

ayy battaniyesini elinden bırakmaz kucağımda bile battaniyesi ile durur
yazın o sıcaklarda bile o battaniyesini bırakmadı canım çok seviyo battaniyesini
çorap çıkartır battaniyesini örter maşallah kuzuma

Son düzenleme:
Kızlar günaydın.

Hülyacım kakasını söylüyorsun melis bence tuvalet eğitimini deneyebilirsin.bizim doktorumuz 2 yaştır tuvalet eğitimi ama zorlamadan kendisi talep ediyorsa başlayabilirsin demişti.

Ayşecim omlet sormuşsun. Ben 1 yemek kaşığı tam buğday ununu suyla açıyorum.ybir yumurta,un , az kaşar ve maydanozu karıştırıyorum.Tavaya azıcık tereyağ koyup pişiriyorum.

Elif hanım keke bayılıyor bu arada. Şeker koymadan pekmezli , tam buğday unulu, cevizli ve meyvalı bir kek tarifim var ondan yapıyorum hem besleyici oluyo hemde seviyo elif.

Çorbaya gelince de Elif en çok mantar ve yayla çorbası seviyo. Haa bi de erişteli yeşil mercimeğe bayılıyo.

X