2009 Gelinleri Çeyizler Tamam mı?

bitti bitti bikaç bişe kaldı :lepi:
yatak odası halısı
tost makinesi
ütü masası ....... bu kadar cok şükürrr

düğüne 2 ay kaldı ve benim bir sürüüüüüüüüüü eksiğim var (

benımkıde yaza ama tarıh daha bellı degıl bızde ceyızın hepsı bı gunde gıder ceyız almaya gelır damat tarafı onun ıcın ufak tefek seyler tamam tarıh bellı olsa tamamlardık ama daha bellı degıl

benım aldıklarım da bunlar ]jumbo 12 kısılık catal bıcak takımı 12 kısılık yemek takımı 12 kısılık bardak takımı cay setı pasta setı kahvaltı setı celık tencere takımı baharat takımı tefal blender setı mutfak robotu tıryakı baharat cekme makınesı frıtoz tost mak. utu celık tencere takımı teflon tencere takımı hısar 12 kısılık catal bıcak takımı 18 kısılık cay setı 12 kısılık kahve takımı 12 kısılık kahve bardagı eternıty tencere setı baharat takımı saklama kabı 8 kısılık gunluk kullanım ıcın yemek takımı 12 kısılık cay setı buzdolabı susu rende soda acacagı kahve fıncanı gunluk kullanım ıcın sandık ceyızı olarak: seccade havlu carsaf (sayısını bılmıyorum) ara dantel takımı kanevıce takımı sallar renk renk yastık kılıfları dantellı ve gunluk kullanım ıcın ayrıca dantelsız hınt ısı ortu takımı baska aklıma gelmıyo vardır daha:) annem sureklı ek yaptıgı ıcın iğne oyası takımı rahıbe ısı alacam fıyatlarını öğrenemedım bılen varsa yazarsa sevınırım aklıma gelen olursa yazarım kolay gelsın kızlar :1closedeyes:

bittercim ben de tefal den 2 boy teflon tava- 1 tane de pilav pişirme tenceresi alcam.çelik tencere var nasıl olsa diye fazla acele etmiyorum.migrosta kampanya başlamış. 3 alana 1 bedava diye. belki öyle bi takım yaparım.daha uyguna geliyo fiyatı.tabi kampanya adı altında başka bi kazık çıkmazsa:)
nişanlım da çelik tencere var ya teflona ne gerek var diyo ama o ne bilir di mi:)

merhaba kızlar benimde düğünüm 7 haziranda az kaldı ama eksikler bitmiyo .teflon tencere takım olarak ziyan gibi gelio bana ihtiyacın olan boydan alman daha mantıklı bence

canım bende tefalin grill tavasını aldım teflon tencereyide set değilde kullanabileceğim iki farklı boy almaya karar verdim
erkek milletine bakılırsa hiçbişeye gerek yok geçen gün benimkide düdüklü tencereye ne gerek var diyodu -tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu-

Kızlar bence teflon mutlaka şart,pilavı teflonda pişiriyorum ben,makarnayı onda yağlıyorum... hem celık hem teflon tencere setını aldım ben,işimede yarar.

Ayrıca erkeklere sormayın böyle seyler,kendılerımı kullanıcak sankı,masraf oluyor dıye alma derler :mymeka:

Benımde yer sofram yok,dur onuda söylıyım bırıne sırnaşık şey

pekı suan ceyızınde şarjlı el süpürgesı olan var mı? benımde aklımda almak var ama acelesı yok dıye düğünden sonrada alabılırım aslında.Annem ben sana alırım el öpmeye geldıgınde götürürsün dedı.faydasını gören var mı kızlar?

Benım evim sobalı olcak,koca makınayı acana kadar kenarlarını süpürürdüm hemen,ama şarjı dayanmıyor dıyorlar :uhm:

bence şarjlı süpürge acil bi ihtiyaç değil. hem artık normal elektrikli süpürgeler kocaman olmuyor.çalıştırıver nolcek..şahsen sarjlı süpürge almayı düşünmüyorum..annen hediye edecekse, sen başka ihtiyaçlarını düşün şimdi..

doğru dıyosun,onu düğünden sonrada alabılırım.Bızde genelde kız annesı komsularının takısını kendı alır,düğünde taktırmaz,kendı alırkı borcunu harcısnı odesın dıye.Annem yapmıcak tabı bunu,düğünde kıza takın dıcek,ama belkı üç beş kişiyede hayır demezkaydirigubbakcemile3 öyle olursa bana süpürgeyı alabılır,yada ben aldırmam ona,taksıtlerını yatır fılan derım.Kışa doğru alırım belkım a.s

bende almıcam şarjlı süpürge şuan evimizde arçeliğin üstü çiçekli olan süpürgesini kullanıyoruz çok memnunuz daha almadım ama bende ondan alcam küçük olduğu için çok kullanışlı çekiş gücüde çok iyi

Sizleri gördükçe bunalıma giriyorum yaa benim yarısı yok saydıklarınzdan

Sizleri gördükçe bunalıma giriyorum yaa benim yarısı yok saydıklarınzdan

Düğünün galıba ıkı üç ay sonra?

Bence hiç kasma kendını,daha bu sabah annem,daha bır sürü eksiğimiz var dedı,kızdım.Anne dedım enymış eksık,fırın,sofra,sac kurutma makınası.. fılan saydı bana.Anne dedım onların hepsı parayla alınacak seyler,ver bugun parayı gıt al,dert etme dedım,senın yapabılecegın bişi kalmadı.150 tane oyalı yazmam var rahat,havlular,patıkler,lifler... hadı hesabı yok.El emeği işler bıttı sadece para kaldı gerıye.E ben daha işten cıkana kadar bı maaş daha almış oluyorum,tazmınatımda var.Demekkı cok bı eksık yok alkisalkisalkis

Sadece stres yapmış olursun,ben kılo vermeye başladım mesela,akşamları kuş kadar yemek yıyorum.Önceden basenlerım 99 du sımdı 96 olmuş sırnaşık şey

slm kızlar
sanırım ki bende bu sene gelini olucam (Allahtan bir aksilik çıkmaz ise) ama güze doğru filan, ailelerin haberi var artık ma isteme olmadı şu anlık

benimde çeyizde var bişeyler işte bende sayayım :)

yemek takımı
kahvaltı takımı
çatal-kaşık takımı
çelik tencere takımı
teflon tencere takımı
çaydanlıklarım
günlük kullanım için çatal kaşıklar filan
gümüş çay setim
günlük kullanım için çay seti
çelik makarna süzgeci
cezve takımım
-baharat takımım
-rondom (bu ikisini arkadaşım hediye aldı)
tost makinem
el mikserim
fincan takımlarım (nescafe ve Türk kahvesi)
sürahi takımı
sarımsak ezeceğim
bulaşık yıkamak, yeşillik yıkamak için filan plastik kaplar
şarjlı süpürgem
su ısıtıcım
mutfak için halı (yolluk)

ütü

nevresim takımlarım
yatak örtüm
uyku setim
yatak odası için 2 yolluk
yorganlarım
misafir için nevresim takımı, pike takımı
yastıklarım
battaniyelerim

mandallarım
çamaşır askılığım (arkadaşım aldı)

klozet takımı
banyo seti
bornoz takımı
havlular

aklıma gelenler bunlar ama hala eksikler var bitmiyo

düğün ağustosta cnm ya var az çok yemek takımı vs ama yinede eksik işte al al bitmiyor.allah hepimizin yardımcısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…