2009 Gelinleri Çeyizler Tamam mı?

Sileli

Hadi Hayırlısı......
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
841
0
36
Kızlar benımde düğün 27 Hazıranda.ama hala o kadar eksiğim varki...kafamçokkarıştı

Al al bıtmıyo kız ceyızı..

Pekı sizde durumlar nasıl? Eksıklerımız neler? Paylaşalım ki ne aldık ne alıcaz hepımızın aklına gelsın,düşündükte eksık cıkıyo valla fisfisfis

mesela benım kültablalarım yok,baharat takımım yok,perdelerım daha olmadı...

Sizlerıde beklıyorum canlarım.a.s. Hem sohbet etmiş oluruz,hemde eksıklerı tamamlarız

allah hepımızı mutlu etsın inş.:Saruboceq:

Son düzenleme:
ömur bıter ceyıs bıtmes
kütahya yemek takımı
karaca kahvaltı setı
3lu tencere setı(kucuk boylardan )guveç cınsı
korkmaz celık tencere setı
çatal kasık takımı
5 tane nevresım
1saten tac nevresım 1 tac nevresım(kampanyadan gecen hafta aldım)
days ın colours orgu battanıye
3tane battanıye

braun epılasyon
braun saklama kaplı mutfak robotu
katı meyve sıkacağı
narıncıye sıkacağı
ütü masası ütü(tefal)
gunluk yemek takımı
gunluk catal kası(karaca)
karaca teflon set(cıceklı olan)
teflon cem setler
bornoz takımı
hamam takımıyatak örtusu
bulasık mak camasır mak
fırın
yatak odası
saten nevresım takımı(brıllant)
düdüklu tencere(tefal)
tost mak
kepce ve cevız setı
baharatlıklar
saklama kpları tuzluklar sırkelıkler vb
4nevresım 1 pıke 1 gobeklı 1 ara uç dantel 1 bohca ve1 masa örtusu sarılcak ördum

kaz tüyü yastıklar
tek kısılık nevresım
60 dan fazla dantellı havlu tulbentler patıkler

gecelıkler ev terlığı
elektırıklı supurge sarjlı supurge
halı perde
gobeklı takım dantellı mutfak takımı ve pıke hazr
gondol takıımı
fıncan takımlarıyatak korucuları
camasr mak örtusu valla kızlar aklımda bu kadr var
su ısıtıcısı
klozet takımısüzgeç
ekmek kızartma mak
sac kurutma mak
englısh home saten nevresım
englısh home nevresım oymalı
englısh home mısafr ıcın nevresım
pecetelık
kağıt havluluk
supla
lımonluk

sana örnek olsun dıe kendı aldıklaırmı ekledım ben 2009 deıl belkı 2019da bılem gelın olamam ama neyse ı-tatlicadiarzu-
ama lıste 12.ayda eklenmış halıyle

kırmızı olanlar aldıklarım

Canım benım düğünde 27 haziran..Benimde hala eksiklerim var..Halılarımı bile seçemedim dahagaliba düğün olana kadar bu yoğunluk devam edecek

Evet kızlar yaa,her hafta sonu bişey alıyorum evıme,halada eksık cıkıyo.bende daha mutfak halımı alamadım,sarjlı süpürgeler ıse yararmıkı acaba? belkı bende evlendıkten sonra alırım.

yarında baharat takımlarımı alcam.parada yetmıyo valla yaa,erkekler ceyız yaptım,ev düzdüm demesın,ıvız zıvır ne cok sey var alınacak.

ev terlıklerıde almadım daha.kafamçokkarıştı

şarjı supurgeler yarar cnm
ama cok paran yoksa bı gırgır al 1 tl sonra alırsın evleıncede hersey tam olmaz zaten
kendını sıkıntıya sokma bırak bırazda erkek tarafı uğrassın
onların aldıkları ne allah askına bı koltuk bı yemek odası

canım öncelikle hakkınızda hayırlısı olsuna.s.
ben de inşallah 12 aralık ta evleniyom ama bi araba eksiğim var çeyizde:roflol:
hiiiç de kafama takmıyom nişanlıma benzedim iyicene gamsız rahat bi tip oldum heekaydirigubbakcemile2

valla aynen öyle her çıktığımızda elimiz kolumuz dolu geliyoruz..Annemin aldıklarıda ayrı..Sürekli alışveriş yapıyoruz bağımlılık yaptı düğünden sonra bir alışverişsiz haftasonları tuaf gelicek:)Gerçi evlendikten sonrada eksik bitmezki

benım eskı bı ardasım sabah uyandıgında surahılerının olmadıklarını farketmışler,su ıcmek ısteyınce :roflol:

dur bende bı yazam neler aldım, CADIARZU

gırgır
lımon sıkacagı
temızlık kovaları
mevye kapları
bulaşık yıkama leğeni lülülülülülü
tahta ve metal kaşık setleri
cay bardakları
çay kaşıkları
oklava
su bardakları
surahıler
borcamlar
saklama kapları
tencere takımları
ıkı çeşit cekmeceli çatal kaşık bıcak setı
kristal bardak takımları
ıkı cesıt yemek takımı
kahvaltı setı
nevresımler,battanıyeler,pike takımları,uyku setleri vs.... bunlar cok fazla...
patikler,yazmalar,lifler vs... bunlarda 100'ü gecti...
hurç
havlu çarşaf
ekmek tahtası
...

ay daha cok avr aldıklarım,aklıma gelmedı sımdı. :bbo:

yarında ıkıncı baharat takımımı alıcam,cicili bicili bişi kaydirigubbakcemile2

buarada bızde adet,gelının bazı eksıklerını eş dost akraba karsılar kızlar,kınaya gelen her kişi hedıyeyle gelır.

mesela,ütü masamı,çöp kovamı,demir camasır askığımı,klozet takımımı... akrabalarım alıcak.:lepi:

Sizdede varmı böyle şeyler?

Ay bak unuttum,

Dolapta kahvaltılıklarımı saklayaacğım ağzı kapaklı cam kaplarımda yok mesela,onlarda almam lazım..

bizde yok walla canım oyle birşey biz herşeyi kendimiz alıyoruz..Aslında keşke olsaymış güzet bir adetmiş..be çıkartsammı napsam:)

bizde yok walla canım oyle birşey biz herşeyi kendimiz alıyoruz..Aslında keşke olsaymış güzet bir adetmiş..be çıkartsammı napsam:)

çıkart tabi,herkeste böylemiş sizde bı el atın de :lepi:

İyi ki varmış bızdede,kirli sepetını alcak bı akrabam,sorduk 50 tl si, eh işte dedirticek cınsten,hersey pahalı valla.Böylece bazı seylerden yırtmış oluyoruz sırnaşık şey

Hepsi sağolsun.

Off yarın gıdıyımde,alıyım sunları.gelınlıkcıyede para götürcem.şakkıdı

TABI CNM banyo cıksa aradan o bile iyi bır banyo klozet takımı 150 tl..altı ustu paspas ıste ustune basıyorsun aama olmadan olmuyor iştesenın walla iimiş alsınlar alsınlar sevdım ben bu adeti:)

nasıl yani :1shok: 150 derken? :1shok:

Altın osmanlı mkotifleriyle mi süslenmiş klozet takımı?

Kız ne 150 si? bu 150 nın ıcıne sabunluk,diş fırcalık klozet kağaı fılan mı giriyo? :uhm:

Daha ortada evlilik tarihi yok ve evlenmeme en az 2 sene var çeyizimde sadece;

82şer parça 2 takım yemek takımı
36 parça günlük yemek takımı
Çok sayıda kahve fincanı takımı :)
Çok sayıda çay fincanı takımı :)
2 tane battaniye
Bornoz takımı
25 Tane havlu(kenarıyla birlikte)
Çetik ve tülbent(sayısını bilmiyorum)
Sürahi ve su bardağı takımları
Borcam seti
Sayısız kase :)
Tava takımı
Nevresim takımları
Yaklaşık 100 senelik el dokuması 1 çarşaf (tabi bunu kullanmayacağım anneme annanesinin annesinden kalmış banada annemde kaldı bende kızıma vereceğim inş)
Yorgan
Seccadeler

Şu anda aklıma gelenler bunlar eminim unuttuklarım olmuştur :) Daha benim bir şeyim yok nişan olsun hepsini tamamlayacağız inşallah :)

Ohooo maşallah daha ne olsun alkisalkisalkis

Bende annemın gelın çeyizine konan şal,seccade vs.. fılan var.annemde benım ceyızıme koyacak,ınsallah bende kızıma bırakırım.:CüvCüv:

Aslında bende memlekete gıtsem bulurum böyle tarıhı eserler ama gectı artık delikafadulden

Özellıkle anneanemın yaptıpları benım ıcın cok değerli.65 yasındaki kadın bıle benım ceyızımı düşünüyor,kıyamıyorum ona.

Nseyse bugun alışverıs zamanı,sımdılık,kulluk,baharatlık ve kahvaltılık almam lazım.bakalım kaç mılyonun selamı olacak bugun kafamçokkarıştı

Bende 7 haziran da evleniyorum kısmetse kızlar , bugün evimizi yerleştirdik , bi sürü eksiğim vardır diye kafamda kuruyordum hep ama deli gibi almaktan başka hiçbişey yapmamışım bu zamana kadar.. Eve sığdıramadık valla, şimdi ek olarak dolap almamız gerekicek, aslında kiracıyızda çok fazla eşya almak istemiyoruz ama mecburen alıcaz :sm_confused: Ben yaptım siz yapmayın kızlar, öyle deli gibi herşeye atlamayın, herşeyden bi tane veya bi takım yeter beynim döndü valla resmen bugün kafamçokkarıştı

Maşallah kızlar. Oooo sizin listeleri okuyunca benim hiç bişeyim yok valla Yemek takımı,çelik tencereler,düdüklü ten.,çaydanlık, blendır mikser set. nevresim takımları beyaz eşyaları aldık. Okadar. temuz sonu gıbı evlencem inş. daha kesin değil. Ev falan tutmadığım için bişey alasım gelmıyor. Bizdede kınaya gelırken getırırler bor camlar,saklama kapları, tencere, tepsi falan. Ben evleneyimde sonrada alırım ya. En gereklileri öncelikli.çatal bıçak seti, bulaşıklık ,çamaşırlık,Bahart takımı, ütü masası,askılar,Bıçak seti, süzgeçler. Bunları almadım. Çok Eşyam olsun istemiyom. Kolay gelsin valla kızlar. Önceden alanlar akıllılık yapmış valla.

kırmızıyla cızdıklerımın heps var cok sukur bende.Hazıranın basındada beyaz esyalar ıle takımları alıcaz,evım hazır olaursa ozamana kadar dırek evımıze yerleştiririz.bu hafta sonuda altın işini halledıcez kısmetse..Az kaldı,kız evden gıdene kadar eksık bıtmez derler.Haftasonuda alamaadım baharat takımımı.Ayrıca ıyı düşünmüşsün kıs,duvar saati aklıma gelmemişti hiç alkisalkisalkis

Canım temmuz sonu evlenıceksen,salon fılan bulabılır mısın? düğün mü olucak? ben kışın tutmuştum salonu,onda bıle ıstedıgım yerde bulamadık tarıh olarak.

Ayrıca dedıgın gıbı hepımız bıgun evlenıcez dıyıp hep aldık esyamızı,ben stajdan berı hep taksıt ödüyorum.ve eğer dedıgın gıbı kıracı ıse cok esya almamakta haklısın.Benım kendı evım oldugu halde mısafır odasını daha sonra alıcam.sıkışmanın anlamı yok cunku :1no2:

Canım o adet bizde de var yengeler halalar alır kızın ufak tefek malzemeleri
mesela
benim ütü masamı, mutfak robatumu, yer soframı, üçlü ufak tenceremi çaydanlığımı hep akrabalarım aldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…